Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırlı olsun gule gule kullanın

parmak ızı okuyucu ekranın ıcındede telefonun sagında mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbjk

Ekranin icinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=EQ6ARmLkew4&feature=youtu.be

Note 10 lite'in ekran karşılaştırması.

• quote:

Orijinalden alıntı: eeznoraa

Merhaba mi 9t denn ben de geçsem mi diye düşündüm bu cihaza. Fakat araştırınca mi9t den daha kalın ve daha ağır bir cihaz. Mi9t'nin beni rahatsız eden tek özelliği biraz ağır ve kalın olması. Hal böyle olunca vazgeçtim. Bir de kavisli ekran olması hoşuma gitmemişti. Daha önce Galaxy Note Fan Edition kullanmıştım. Kenarları tutan bir ekran koruyucu bulamamıştım.

Sizin düşğnceleriniz nedir mi 9t ile kıyaslayınca?

Alıntıları Göster
    Üstad performans olarak gözle görünür bişey yok tahmin edebileceğiniz gibi. Ekran koruyucu ile kullanınca malum parmak izi sensörü ün performansı pek iyi olmuyor. Kamera da mi9t de pop up olduğu için her seferinde aç kapan beni geriyordu:) Hal böyle olunca bende kamera performansı da daha iyi olması sebebi ile lite a geçtim. Bence mi bin düz ekranı daha başarılı. Lite on ekranı büyük ve pil performansı gerçekten iyi, yoksa başka ahım şahım bir fark yok. Yurtiçi çıksaydı ben K30 serisi tercih edecektim ama o da gelir mi Allah bilir.

• Zyphros kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonun kalinligi ve agirligi nasil rahatsiz ediyormu kullanimda? Kilif takinca ekranin kivrimli taraflari kapaniyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Hocam telefonun kalinligi ve agirligi nasil rahatsiz ediyormu kullanimda? Kilif takinca ekranin kivrimli taraflari kapaniyormu?
    Ben kendim de ufak tefek olmadığım için bir rahatsızlık duymadım. Mi9dan sonra "amma ağırmış" gibi bir durum yok. Kalınlık rahatsızlık vermiyor. Kılıfı güzel ayarlamışlar ekranın kenarlarını kullanırken ele takılmıyor ancak içinden çıkan kılıfın kalitesini sevmedim, diğer telefonlarından çıkan kılıfa nazaran daha kalitesiz bir plastik, koruma anlamında sıkıntısı yok gerçi. Mi9dan çıkan ince mika kılıf daha iyiydi bana göre. Kalınlık olarak da bir problem yok. Alacaksanız mi9t den sonra bence problem yaşamazsınız. Ancak dediğim gibi eğer pop up kamera dan rahatsız olmuyorsanız, fotoğraf kalitesi de sizin için yeterli ise bence hiç değiştirip üzerine bin müdür lira vermenin anlamı yok. Ha sıfır alacaklar için ise mi9t bin güncel fiyatı ile bu cihaz arasındaki farka değer mi, bence değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: sbjk

Yeni gördüm kusura bakmayın, teşekkürler. Arkadaş cevabı vermiş zaten ekranın içinde. Ancak maalesef Samsung un ultrasonik ekran içi sensörü kadar başarılı değil(s10 serisinde kullandığı). Bu yüzden bence harici sensörler daha kullanışlı, ancak onlarda da aod kullanılamıyor maalesef ips ekran kullanıldığından dolayı.

• telefonu alan oldumu arkdaşlar 2 sorum olacaktı

telefonun ekranı kıvrımlı galiba.bu hiysiyat ve görünüş olarak nasıl.yada kullanım aşısından.

telefonun ekranı kıvrımlı olduğundan ekran koruyucu cam taktınızmı.taktıysanız parmak okuyucu hissiyatı nasıl

• telefonu alan oldumu arkdaşlar 2 sorum olacaktı

telefonun ekranı kıvrımlı galiba.bu hiysiyat ve görünüş olarak nasıl.yada kullanım aşısından.

telefonun ekranı kıvrımlı olduğundan ekran koruyucu cam taktınızmı.taktıysanız parmak okuyucu hissiyatı nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: Zyphros

Ben kendim de ufak tefek olmadığım için bir rahatsızlık duymadım. Mi9dan sonra "amma ağırmış" gibi bir durum yok. Kalınlık rahatsızlık vermiyor. Kılıfı güzel ayarlamışlar ekranın kenarlarını kullanırken ele takılmıyor ancak içinden çıkan kılıfın kalitesini sevmedim, diğer telefonlarından çıkan kılıfa nazaran daha kalitesiz bir plastik, koruma anlamında sıkıntısı yok gerçi. Mi9dan çıkan ince mika kılıf daha iyiydi bana göre. Kalınlık olarak da bir problem yok. Alacaksanız mi9t den sonra bence problem yaşamazsınız. Ancak dediğim gibi eğer pop up kamera dan rahatsız olmuyorsanız, fotoğraf kalitesi de sizin için yeterli ise bence hiç değiştirip üzerine bin müdür lira vermenin anlamı yok. Ha sıfır alacaklar için ise mi9t bin güncel fiyatı ile bu cihaz arasındaki farka değer mi, bence değer.

Alıntıları Göster
    Bilgilendirme icin teşekkürler. Yalniz bende a71 var. 14 gunluk surede iade edip mi note 10 lite alip almama konusunda kararsizim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zyphros

Yeni gördüm kusura bakmayın, teşekkürler. Arkadaş cevabı vermiş zaten ekranın içinde. Ancak maalesef Samsung un ultrasonik ekran içi sensörü kadar başarılı değil(s10 serisinde kullandığı). Bu yüzden bence harici sensörler daha kullanışlı, ancak onlarda da aod kullanılamıyor maalesef ips ekran kullanıldığından dolayı.

Alıntıları Göster
    Samsung a71'in parmak okuyucusu da çok iyi degil hocam. Bence orta sinif telefon modellerindeki ekran sensorleri birbirine benzer ve genel anlamda vasatlar.

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen onda da optik okuyucu kullanmışlardır hocam, üst segmentleri de ultrasonik kullanıyorlardı maliyetten dolayı. Çok karanlık olmadığı sürece yüz tanıma gayet iyi çalışıyor. Çok uzun süre kullanmayacaksanız bence gerek yok, ama kullanacaksanız şu aşamada Xiaomi bin güncelleme desteği Samsung a göre daha uzun sürecek gibi görünüyor. Benim yegâne almak istediğim cihaz K30du. Ancak neredeyse mi 10 lite parasına satıldığı için, cihaz konusunda da pek şanslı olmamam sebebiyle garantisiz cihazdan imtina ettiğinden lite ı tercih ettim. Tabi karar sizin, değiştirme şansınız varsa lite alırsanız pişman olmazsınız; ama değiştirme Seniz de çok üzülmezsiniz diye düşünüyorum.

• Arkadaslar xiaomi sırf mıumı 12 için bile alasım vqr telefon agırlık ve kalınlığı asırı fazla diğer yandan oppo reno 3 arasında kaldım onunda işlemcısı zayıf önerilerinz nedır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trubetzkoy

Arkadaslar xiaomi sırf mıumı 12 için bile alasım vqr telefon agırlık ve kalınlığı asırı fazla diğer yandan oppo reno 3 arasında kaldım onunda işlemcısı zayıf önerilerinz nedır
    Reno 3 o islemci ile asla 4k etmez. Benim önerim mi note 10 lite ama kalin derseniz benzer donanıma sahip agirligi ve inceligi gayet ideal a71 derim. Suan kullanıyorum beyaz rengi'de oldukca şık duruyor. One iu da zaten cok iyi bir arayüz.

• eeznoraa E kullanıcısına yanıt
    Hocam kuzene note 10 lite aldırdım bende mi 9 t var. Telefonun verdiği his kalınlık olarak mi 9 t den farklı değil.
    Mi 9 t yi almamış olsam sahsen mi note 10 lite alırdım daha iyi pilden dolayı.
    Bu arada youtubede pubg oyunu videoları var. Kanalın adını unuttum ama oyunda telefon takılıyor. Hatta kanaldaki arkadaş güncellemeyide yaptı yine ara ara takılmalar oldu. Almadan önce pubg oynayanlar videoyu izlese fikir vermesi açısından yararlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 28 Mayıs 2020; 7:46:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Hocam kuzene note 10 lite aldırdım bende mi 9 t var. Telefonun verdiği his kalınlık olarak mi 9 t den farklı değil.
    Bu arada youtubede pubg oyunu videoları var. Kanalın adını unuttum ama oyunda telefon takılıyor. Hatta kanaldaki arkadaş güncellemeyide yaptı yine ara ara takılmalar oldu. Almadan önce pubg oynayanlar videoyu izlese fikir vermesi açısından yararlı olur.
    Kanalın adı mizancell. Orada kutu acilimi ve ilk izlenimden, ekran, kamera testine kadar mi note 10 lite hakkanida icerik bulabilirler. Note 10 lite dusunenler mutlaka göz atmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Ben çok tamah etmiyorum o videolara, tabi ki fikir veriyor ama manipülasyon a da çok açık. Valla ben şakır şakır oynuyorum, ne takılma oldu ne başka bir sıkıntı:) Yazılımın oturması için bir kaç ufak yama alacaktır tabii ki bunda bir behis yok arkadaşlar onlara takılmayın. Yine söylüyorum ebat olarak kesinlikle öyle abes bir kalınlığı yok telefonun kılıfla bile. Ama ağır mı, evet hafif sayılmaz unutulmamalı ki bu telefonda 5260mAh pil var. Ağır olmasın isteniyorsa pilden de feragat etmek durumunda kalacağımızı unutmayınız.

Hocam lansmana tekrar baktım 8/128 için bir fiyat açıklaması bulamadım. Bu bilgiyi haber sitelerinde görüyorum ama kaynak bulamadım açıkçası?
    https://www.youtube.com/watch?v=j4zz1aopkqk
  • quote:

Orijinalden alıntı: aodabas

Hocam lansmana tekrar baktım 8/128 için bir fiyat açıklaması bulamadım. Bu bilgiyi haber sitelerinde görüyorum ama kaynak bulamadım açıkçası?
    https://www.youtube.com/watch?v=j4zz1aopkqk
    Ben de aldigim nota baktım simdi. 8/128 fiyat’ı lansmanda aciklanmamis evet. Simdi hatirladim, aynı gün icerisinde haber sitelerinde yazdı. 8/128 gb versiyonu 4000 liradan satisa cikacak diye. Xiaomiye ulasip teyit etmek lazim. Suan 64 gb versiyonunu 3600’e dustu. 128 gb olan 4000 den satiliyor. Aralarinda 400 lira fark olmasi cok mantiksiz. 4000 liraya hafiza karti da yokken 6 gb ram’lisini almak yerine 3600’e 8 gb ram’li sd kart destegi olan a71 alinabilir. Veya 64 gb yeterli gelecegi dusunulurse yine 3600’e o tercih edilebilir. 128’ligin fiyatının kesinlikle 100-200 lira daha dusmesi lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 16 Haziran 2020; 1:46:11 >

Teşekkürler, sizden cvp bekliyordum galiba Mi Note 10 lite 64 tercih edeceğim. Xiaomiye ulasip teyit etmek pek mümkün görünmüyor çünkü düzgün bir müşteri hizletleri yok malesef
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.