Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi 9Se kullanıyorum, Snapdragon 712 ve 730 farkının bu kadar fazla olabileceğini düşünmezdim gerçekten. Ayrıca parmak okuyucu konusunda aşmış bu telefon, Mİ9'a göre inanılmaz hızlı ve kararlı.
    Veee ekran çok parlak, çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 4 Haziran 2020; 10:42:56 >
  • İnceleme videolarında çok etkinmiş gibi durmuyor ama ön kamerayla video çekerken eis ne kadar başarılı, kullanıcılardan yorum alabilir miyiz?
  • Pil 24 saat sonunda, kalan %15 ve 7 saat ekran suresi verdi. Mobil veri ve AOD hep açık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlkerA. İ kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanımlar genel olarak ne paylaşır misiniz birde ürün hakkında genel yorumunuz nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 6/64 Telefonu 3 gün önce bulunduğum ilçede bir telefon bayisinden (bulunduğum ilçede kargolarda sıkıntı yaşadığım için) 3900'e aldım. Diğer telefonumu bayiye sattım ve ekrana sıvı çektirdim.

Uzun zamandır j7 prime kullanıyordum bu telefon ne kadar muazzam geldi anlatamam. Huawei Nova 5T / Realme 6 Pro ve bunun arasındaydım iyiki de bunu almışım diyorum. 15 Mayıs'tan beri her gün bütün forumları takip ettim ve youtubedaki yerli yabancı bütün incelemeleri izledim. Yani yaptığım yorumlar objektif ve bilinçli bir şekilde olacak.

Bir sürü uygulama kurdum kurcaladım ettim ram kullanımı en fazla 3gb oldu, diğer 3 gb boşta. Burada iyi bir optimizasyon söz konusu aynı zamanda ileriye yönelik sorun yaşatmayacağının belirtisi.

Şarjı her yerde övülüyor ve övüldüğü kadar da var. %100 den %70 e kadar 4 saat ekran süresi (1 saati PUBG yüksek grafiklerde). Genel uzun kullanımda ise minimum 11 saat ekran süresi alıyorum (Ki bu korona döneminde çok yoğun kullanıyorum. Normal kullanımlarda 2 gün rahat çıkar diye düşünüyorum.) Şarj olma süresi ise bu kapasitede bir bataryaya göre çok hızlı 30W'ın artısını çok rahat hissediyorsunuz. 1 saat şarja takıp 11 saat aralıksız uğraşabiliyorsunuz çok iyi. AOD her zaman açık kullandım neredeyse 0 batarya yiyor. ( batarya kısmında 1.5 günde sadece 75mah olarak gözüküyor.

Bu segmentte diğer telefonlarda IPS ekran mevcut. Huawei Nova 5t'nin işlemcisi çok iyi ve aynı fiyattaydı ama iyiki bunu almışım. Bu telefonun ekranı aşırı zevk veriyor. Renkler - Always On Display vb. memnun kalıyorsunuz. Diğer telefonlarla da birebir karşılaştırdım (redmi note 9s - j5 pro) bu ekrandan sonra note 9s e bakasınız gelmiyor aradaki 600 lira fark sırf ekran için bile verilir ki bir çok artısı daha var.)

Ses kalitesi mono hoparlör olmasına rağmen oldukça net ve kablosuz hoparlörlerin verdiği düzeyde ses veriyor. ( İphone 8 - Galaxy s10e - P20 Lite - Redmi Note 8 ile kıyaslama şansım oldu bariz farkla daha iyi olduğunu söyleyebilirim. )

Parmak izi okuyucusu çok hızlı oooo diyemem ama normal seviyede basıyosun okuyo işte.

Kamera kalitesi beni oldukça tatmin etti burada yorumdan ziyade çektiğim fotoğrafların linkini koyacağım daha iyi fikir edinebilirsiniz. Ön kamerasından çok bir şey beklemenizi önermiyorum. Piyasadaki alt segment telefonlarla hemen hemen aynı. Farkını arka kamerada koyuyor. Arka kameranın kendi renk efektleri bulunuyor. İster çok canlı ister solgun bir çekim yapabiliyorsunuz. Bunun örneklerini de yükleyeceğim. 64 megapixel ile çektiğiniz bir fotoğraf ortalama 40mb oluyor.

İşlemci performansına gelirsek, PUBG Yüksek ayarlarda 1 saat 2 saat hiç donma kasma olmadan ve öyle aşırı ısınma yaşamadan oynayabiliyorsunuz. Ben bir ısınma problemi genel olarak görmedim.

Eksi olarak tek bir problem yaşıyorum. Telefonun yakınlık (proximity) sensörü ön panelde değil, üst kısımda kızılötesinin yanında. Telefonla konuşurken sürekli ekran açılıyor kulağım değiyor mikrofon kapanıyor hoparlör açılıyor. Buna bir çözüm veya bir şey bulamadım. Arama yaptığım zaman kilit tuşuyla ekranı kapatıp öyle konuşuyorum.

Ekrana koruyucu arayanlar veya çekincesi olanlar için forumlarda okuduğum kadarıyla iki tane alınabilecek var. Birincisi Lensun marka ön ve arka nano film. Diğeri Gor screen guard (akilliphone adresinde satılıyormuş).Ayriyeten UV'li olan ekran koruyucuları almayın ekrana yapışıyor kazıyarak çıkarmak zorunda kalıyorsunuz demişler.

Siyah rengini beğendim premium duruyor ve kutu içinden çıkan siyah şeffaf kılıfla güzel duruyor. Sararma problemi felan da olmuyor.

Son olarak diyebileceğim şey şuanki piyasa durumunda kaliteli,premium, bataryası iyi, kamerası çok iyi, işlemcisi de orta düzey bir telefon arıyorsanız f/p diyebilirim.
    Fotoğrafları yarın yükleyeceğim.
    İyi forumlar.

Düzenleme:https://yadi.sk/d/EiLAQUZQEiWY_Q fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadaime -- 5 Haziran 2020; 20:57:5 >

• Merhabalar. Mi 9t kullanıyorum. Eşim istiyor Mi9 t yi. O yüzden yeni telefon bakıyorum. Mi 9t nin kamerasından çok memnunum. Ve gene bu ayarda hatta daha iyi kameralı bir telefon istiyorum. Note 10 biraz fazla pahalı geliyor. O yüzden lite araştırıyorum.
    Ana kamera mi 9t den iyi mi? Ya da ne kadar iyi. Piksel olayına takılmıyorum.
    Asıl sıkıntım mi 9t nin diğer iki kamerası da baya iyi benim için. Hem geniş açı hem zoom kamerasını beğenerek kullanıyorum. Ama lite modelde sanırım sadece 8 mp geniş açı var. O da ne kadar iyi? Diğer 2mp kameralar göz boyamak için gibi. Ne dersiniz?

• urtur kullanıcısına yanıt
    hOCAM BENDE Mİ 9 T 128 kuzenimede mi note 10 lite4 aldırdım. Kamera performanslarında ben bi fark göremedim. Yanlız telefon bence mi 9 t den çok daha şık bir cihaz. Batarya olarakta mi 9 t den daha fazla gidiyo. Kalınlığına aldanmayın tutuş ergonomisi kesinlikle bizim mi 9 t lerden çok daha iyi. Ekrandan parmak izi okuma sensörü ikisindede aynı hızda çalışıyor. note 10 lite de popup kamera olmamasından dolayı çok daha avantajlı yüz okuyucu çok daha stabil ve hızlı çalışıyor. Ben mi 9 t de pin kodu kullanıyorum bu sıkıntıdan dolayı.
  • Arkadaslar hepsiburada uzerinden 128 gb'tini kisiye ozel teklifle 3700 olarak goruntuleyebilen varmi? Bir arkadas bu şekilde almis ama ben giriyorum 3999 lira hala.

• yahyademirci kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Ana kamera daha iyidir diye düşünmüştüm ama pek fark demek ki. Peki geniş açı nasıl kıyaslama şansınız olursa sevinirim. Evet görünüş ve ekran tabi batarya daha iyi.

• Merhaba arkadaşlar... Bende bugün sipariş verdim yarın elimde olcak kısmetse. Kılıf bulamıyorum bu telefon için var mı tavsiyeniz, nerden alabilirim? Kutusundan çıkan kılıfı beğenmiyorum. ..

• Eu rom yükleyen var mı? Bl kilidini bekliyorum hafataya çarşamba yükleyeceğim. Global e göre nasıl eğer kullanan varsa.

• xTheXx X kullanıcısına yanıt
    Telefon yeni hocam 1 hafta 10 güne alternatifler çoğalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: xTheXx

Merhaba arkadaşlar... Bende bugün sipariş verdim yarın elimde olcak kısmetse. Kılıf bulamıyorum bu telefon için var mı tavsiyeniz, nerden alabilirim? Kutusundan çıkan kılıfı beğenmiyorum. ..
    piyasada daha kılıfı yok hocam :) malum a71'e bile güzel bir kılıf bulamıyoruz. Aliexspresten falan bakın derim acele yoksa. o zaman kadar içinden çıkan ile idare edersiniz. ben alırsam direk kılıfsız kullancam :D ekran koruyucu olarak p30 pro'nun ki uyuyormuş aklınızda bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSCO_CS

Telefon yeni hocam 1 hafta 10 güne alternatifler çoğalır.
    Tamamdır sagolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

piyasada daha kılıfı yok hocam :) malum a71'e bile güzel bir kılıf bulamıyoruz. Aliexspresten falan bakın derim acele yoksa. o zaman kadar içinden çıkan ile idare edersiniz. ben alırsam direk kılıfsız kullancam :D ekran koruyucu olarak p30 pro'nun ki uyuyormuş aklınızda bulunsun.

Alıntıları Göster
    Spigen alışkanlığı yüzünden hiç bir kılıfı beğenemez oldum :) mecbur bekleyeceğim aliexpres tende sonuçta 1 ay sürüyor gelmesi. 1 ay beklerim zaten ülkemize de gelir kılıflar :) bu arada cam tavsiyesi için sagolun Hocam

• Merhaba 128 GB siyah renk 3900 TL ye Migros ta satışta ben eşime aldım gerçi bir tane gelmişti Yenibosna Koçtaş Migros tan aldım başka şubelerde olabilir

• bu telefona yükselmiş durumdayım bir iki merak ettıgım soru var.. çok çok uzun zamandır iphone kullanmaktayım en son ip11 aldım gerçekten şahane cihazdı ancak ekranını bir türlü sevemedim..

iphone 11 i sattım güzel bir fiyata...

ben aşırı netflix video vs içerik tüketirim bu telefonun ekranı nasıldır ? teknık ozellıkler kagıt ustunde iyi ama kullanıcı deneyimini merka ediyorum ... batarya hız ekran stabillik kukkanan bir arkadaş kısa bilgi verebilir mi saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadaime

6/64 Telefonu 3 gün önce bulunduğum ilçede bir telefon bayisinden (bulunduğum ilçede kargolarda sıkıntı yaşadığım için) 3900'e aldım. Diğer telefonumu bayiye sattım ve ekrana sıvı çektirdim.

Uzun zamandır j7 prime kullanıyordum bu telefon ne kadar muazzam geldi anlatamam. Huawei Nova 5T / Realme 6 Pro ve bunun arasındaydım iyiki de bunu almışım diyorum. 15 Mayıs'tan beri her gün bütün forumları takip ettim ve youtubedaki yerli yabancı bütün incelemeleri izledim. Yani yaptığım yorumlar objektif ve bilinçli bir şekilde olacak.

Bir sürü uygulama kurdum kurcaladım ettim ram kullanımı en fazla 3gb oldu, diğer 3 gb boşta. Burada iyi bir optimizasyon söz konusu aynı zamanda ileriye yönelik sorun yaşatmayacağının belirtisi.

Şarjı her yerde övülüyor ve övüldüğü kadar da var. %100 den %70 e kadar 4 saat ekran süresi (1 saati PUBG yüksek grafiklerde). Genel uzun kullanımda ise minimum 11 saat ekran süresi alıyorum (Ki bu korona döneminde çok yoğun kullanıyorum. Normal kullanımlarda 2 gün rahat çıkar diye düşünüyorum.) Şarj olma süresi ise bu kapasitede bir bataryaya göre çok hızlı 30W'ın artısını çok rahat hissediyorsunuz. 1 saat şarja takıp 11 saat aralıksız uğraşabiliyorsunuz çok iyi. AOD her zaman açık kullandım neredeyse 0 batarya yiyor. ( batarya kısmında 1.5 günde sadece 75mah olarak gözüküyor.

Bu segmentte diğer telefonlarda IPS ekran mevcut. Huawei Nova 5t'nin işlemcisi çok iyi ve aynı fiyattaydı ama iyiki bunu almışım. Bu telefonun ekranı aşırı zevk veriyor. Renkler - Always On Display vb. memnun kalıyorsunuz. Diğer telefonlarla da birebir karşılaştırdım (redmi note 9s - j5 pro) bu ekrandan sonra note 9s e bakasınız gelmiyor aradaki 600 lira fark sırf ekran için bile verilir ki bir çok artısı daha var.)

Ses kalitesi mono hoparlör olmasına rağmen oldukça net ve kablosuz hoparlörlerin verdiği düzeyde ses veriyor. ( İphone 8 - Galaxy s10e - P20 Lite - Redmi Note 8 ile kıyaslama şansım oldu bariz farkla daha iyi olduğunu söyleyebilirim. )

Parmak izi okuyucusu çok hızlı oooo diyemem ama normal seviyede basıyosun okuyo işte.

Kamera kalitesi beni oldukça tatmin etti burada yorumdan ziyade çektiğim fotoğrafların linkini koyacağım daha iyi fikir edinebilirsiniz. Ön kamerasından çok bir şey beklemenizi önermiyorum. Piyasadaki alt segment telefonlarla hemen hemen aynı. Farkını arka kamerada koyuyor. Arka kameranın kendi renk efektleri bulunuyor. İster çok canlı ister solgun bir çekim yapabiliyorsunuz. Bunun örneklerini de yükleyeceğim. 64 megapixel ile çektiğiniz bir fotoğraf ortalama 40mb oluyor.

İşlemci performansına gelirsek, PUBG Yüksek ayarlarda 1 saat 2 saat hiç donma kasma olmadan ve öyle aşırı ısınma yaşamadan oynayabiliyorsunuz. Ben bir ısınma problemi genel olarak görmedim.

Eksi olarak tek bir problem yaşıyorum. Telefonun yakınlık (proximity) sensörü ön panelde değil, üst kısımda kızılötesinin yanında. Telefonla konuşurken sürekli ekran açılıyor kulağım değiyor mikrofon kapanıyor hoparlör açılıyor. Buna bir çözüm veya bir şey bulamadım. Arama yaptığım zaman kilit tuşuyla ekranı kapatıp öyle konuşuyorum.

Ekrana koruyucu arayanlar veya çekincesi olanlar için forumlarda okuduğum kadarıyla iki tane alınabilecek var. Birincisi Lensun marka ön ve arka nano film. Diğeri Gor screen guard (akilliphone adresinde satılıyormuş).Ayriyeten UV'li olan ekran koruyucuları almayın ekrana yapışıyor kazıyarak çıkarmak zorunda kalıyorsunuz demişler.

Siyah rengini beğendim premium duruyor ve kutu içinden çıkan siyah şeffaf kılıfla güzel duruyor. Sararma problemi felan da olmuyor.

Son olarak diyebileceğim şey şuanki piyasa durumunda kaliteli,premium, bataryası iyi, kamerası çok iyi, işlemcisi de orta düzey bir telefon arıyorsanız f/p diyebilirim.
    Fotoğrafları yarın yükleyeceğim.
    İyi forumlar.

Düzenleme:https://yadi.sk/d/EiLAQUZQEiWY_Q fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.
    Fotoğrafları ekledim

• Indirimli olarak en sonunda 128gb olani aldik cok sukur.

Arkadaslar simdi buna koruyucu ve kilf lazim bilen arkadaslar yardimci olabilirler mi Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onno66 -- 5 Haziran 2020; 22:35:0 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.