Şimdi Ara

Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
15
Favori
131.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fotoğraf kalitesini üst seviye beklemeyin birde çift hoparlör ama üsttekinden ses az çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Farklı şarj aleti denedinizmi.
    Evet bu devirde artık hiçbir telefonu %15 altına düşürmemek lazım xiaomilerde böyle çok düşürünce açılmama durumumu var bilmiyorum ben.
    Zaten hızlı şarj pillerin ölümü demek pille ilgili sıkıntı yaşıyorsanız tek şüpheli hızlı şarjdır, ben aldığımdan beri 5v 2a normal bir şarj aleti kullanıyorum max3 ün orjinal şarj aletini powerbankda kullanıyorum trafo gibi alet 3a yı geçiyordu telefonu şarj ederken.
    Bence öyle bir durum hiç bir cihazda yok yüzde 15 den aşağı kullanılmaz olur mu ya hiç. Hee daha fazla yıpranır ona bir şey diyemem. Bu cihazı 6 aydır kullanıyorum yüzde 5 geldim mi takarım. Yüzde 100 alırım sabah hemde hızlı şarj original şarj aletiyle yani.

Şuan ki durum bu. Batarya yüzde 96 da gayet normal bence.

Bundan önceki cihazım samsung c9 Pro şuan eşim kullanıyor ve şarj döngüsü 880 olmuş batarya performansı hala yüzde 87 de. alalı 29 ay olmuş. Bence kafaya takmayın.
    Yalnız samsung batarya bariz iyi çıktı cihaz eskidi batarya performansı mükemmel durumda hala.
    Bakalım xiaomi ne olacak 6 ayda yüzde 4 batarya kaybı bence çok iyi 😂 döngüyu göstermiyor xiaomi ama hergün taktığıma göre 150 olmuştur.döngüsü.

• Arkadaşlar araç içi tutacak ne kullanıyorsunuz.

Fiyatı nedir nereden aldınız.

Malum cihaz 7 inç olunca her aksesuar olmuyor uymuyor.

Bugün biraz araştırdım 20 TL ile 40 TL arası araç içi tutacaklar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyannii

Bence öyle bir durum hiç bir cihazda yok yüzde 15 den aşağı kullanılmaz olur mu ya hiç. Hee daha fazla yıpranır ona bir şey diyemem. Bu cihazı 6 aydır kullanıyorum yüzde 5 geldim mi takarım. Yüzde 100 alırım sabah hemde hızlı şarj original şarj aletiyle yani.

Şuan ki durum bu. Batarya yüzde 96 da gayet normal bence.

Bundan önceki cihazım samsung c9 Pro şuan eşim kullanıyor ve şarj döngüsü 880 olmuş batarya performansı hala yüzde 87 de. alalı 29 ay olmuş. Bence kafaya takmayın.
    Yalnız samsung batarya bariz iyi çıktı cihaz eskidi batarya performansı mükemmel durumda hala.
    Bakalım xiaomi ne olacak 6 ayda yüzde 4 batarya kaybı bence çok iyi 😂 döngüyu göstermiyor xiaomi ama hergün taktığıma göre 150 olmuştur.döngüsü.

Alıntıları Göster
    Hocam sizdeki programı yükledim fakat batarya aşınması vs kısmı boş. Ne yapmam lazım oraları görebilmek için!? Cihaz sarj mi olmalı

• Aynen öyle. Uygulamanın doğru sonuç göstermesi için , cihaz ne kadar çok doldur boşalt yaparsa o kadar iyi sonuç gösteriliyor. Yani şöyle bir hafta kullan en doğru sonuca yaklaşırım.

• Ebu Computer kullanıcısına yanıt

Çok güçlü tutuyor, henüz düştüğünü görmedim, oynar başlıklı veya ızgaraya monte edilenleri var ama onlar kolay düşüyor diye tercih etmedim.
  • Cevap için teşekkürler.

Bende kalın büyük bir kılıf olduğu için mıknatıslı ürünleri kullanmak mümkün değil.

Mıknatıs kılıf nedeni ile tutmaz.

Cama takılan vantuzlu tutacaklardan bakıyorum.
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Pili doldur boşalt yapmayın çünkü tam doldurup tam boşaltmak en zararlı şeydir bu program tamamen tahmini sonuçlar verir.

Pil sağlığını umursuyorsanız lityum iyon pillerle alakalı bir makale okumanızı öneririm ne zarar veriyor ne ömrünü azaltıyor çünkü durum varsayımlar üzerine değil lityum iyon piller araştırılmış ve ortada kesin bilgiler mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 11 Haziran 2019; 19:38:9 >
  • Pillerin nasıl en uzun ömürlü olacağını biliyorum. Lakin o şekilde kullanmak çok mantıklı olmayacağı için pek uyuduğum söylenemez. Maks. Yüzde 80 min yüzde 20 e ben ozaman 5500mah ın yarısını kullanacağım demektir ki bana mantıklı gelmiyor bu.

Notebook kullanıyorsanız orada aida64 ve çeşitli batarya programlarında pilin dayanma ömrünü görebiliyorsunuz. Eğer telefon için olan tahmini sonuç veriyorsa çöp demektir. Sarj döngüsüne göre bişeyler atacak ozaman.

Çok önemli değil benim için. Sadece merak etmiştim. Selamlar.

• Xioami 16 ağustos 2018 e kadar Türkiye'de Resmi olarak faaliyet göstermiyordu... Bu tarihte Four Season otelde düzenlenen bir lansmanda Türk firması olan EVOFON'a Resmi distribütörlük verdiğini açıkladı...
    https://www.youtube.com/watch?v=D9_MGvr7TeM&t=7s Bu videoda Erdi Özüağ'ın Evofone Gen.müd.yard. ile röportajı var... Bu video size güven mi verecek korku mu bakalım :)

Evofone ne?kim? eski evo bt :) Yani ithalatçı bir firma... Resmi distribütörlük işinden dolayı isim değiştirdiler. Belki kötü imajı silmek için... Sonuçta Xioami türkiyede yokken, telefon getirip, ucuza satan, bildiğin standart bir ithalatçı firma işte... Hangi ithalatçı firma garantisi memnun ederki insanı...

Evofone Distribitör olduktan sonra ----genpa---- ile anlaştı. aynı zamanda da kendi teknik servis hizmeti de bir yandan devam ediyor.

EĞER GERÇEK BİR XIAOMİ TURKIYE GARANTISI istiyorsan, Evofone'a verilen telefonları alacaksın....

Yani 16-08-2018'den sonra ---genpa--- garantili oldu xiaomi'ler...

Evofone'den alalım telefonları ama nasıl?????

Benim bildiğim 2 tane fiziki ---mi shop--- var, evofone bunların sahibi, daha doğrusu Xiaomi le %50 ortağı diye biliyorum...
    En garanti yöntem bu... Tabi İstanbuldaysanız.
    Kendi sanal mağazasından alabilirsiniz... https://www.evofone.com/
    N11 de mi shop adı altında onaylı mağazası var, oradan da satın alabilirsiniz...

Belki de hepsiburada, gittigidiyor v.b. platformlarda da olabilir, ama teyit etmek gerekli, evofone'un mağazasımı diye...

EEE bu niye 150-200 lira pahalı??? Aynı GENPA garantisi ile daha ucuz satanlar var...

işte oda şu şekilde oluyor; SARI ÇİZMELİ MEHMET AĞA, köhne bir pasajın içindeki, tam da tuvaletin karşısındaki dükkanından bir hamle yapar ve, 1000 tane xiaomi veya redmi telefon getirir. Gider teknik hizmet için bir güzel ----GENPA---- ile anlaşır, al sana internette kütür kütür satış yapmak için ilan başlığı....

'''' GENPA GARANTİLİ XİOAMİ'''''

BU KADARLA KALMAYIP, NEREDEYSE TÜM İLANLARDA İSTİSNASIZ, '''''''GENPA GARANTİLİ, XİOAMİ TÜRKİYE GARANTİLİ Redmi Note 6'''''

Xioami Türkiye'ye girmekte çok geç kaldı, ürünlerine de talep çok olunca, 16-08-2018 den önce kim daha fazla ürün soktuysa türkiye'ye, o kendine distribütör demeye başladı. İşte tan da bu karışıklıktan dolayı sahipsiz bir marka haline geldi xioami....

Hal böyle olunca da, SEN İSTEDİĞİN KADAR RESMİ DİSTRİBÜTÖR seç fayda yok... Düzen oturmuş, onlarca distribütör diye tanınan marka var:)

Sadede gelip, bunu en kolay ve garanti şekilde nasıl anlayacağımızı anlatayım...

Telefonu örnek alırsak,

1-) kutu üzerinde türkiye için özel üretilmiştir, yada buna benzer bir ibare, YANİ TÜRKİYE yazacak...
    2-) kutuda resmi distribütör olan EVOFONE sticker'ı yani Güvenlik Bandı olacak, Bıçak ile bir güzel kesilecek
    3-) İçinden MI HOLOGRAMLI, ve üzerinde EVOFONE garantisindedir diye garanti kitapçığı çıkacak
    4-) Olmazsa olmaz, TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU çıkacak,
    5-) Son olarak ta GENPA nın Yurt genelindeki servislerinin iletişim bilgilerinin yer aldığı kitapçık olacak...

RESMİ DİSTRİBÜTOR GARANTİSİ mi dersiniz, XİOAMİ TÜRKİYE GARANTİSİ Mİ dersiniz bilmem ama, işte böyle olması gerekiyor...

Peki KVK garantili 200 lira ucuza telefon var, o olmazmı? OLMAZZZZ :) oda ithalatçı firma garantisi,
    DELTA olmaz mı?? OLMAZZZZ :) oda ithalatçı firma garantisi,

Daha kolay anlaşılması için HARDWARE PLUS'un youtube videosunu izleyebilirsiniz...
    --------------------------https://www.youtube.com/watch?v=Z9660eG7haQ

---------------------------

Evet çok mantıklı bir açıklama oldu. Pil eskiyeçek diye işkence çekmeye gerek yok. Hadi bitme süresini ayarladın diyelim 20 altına düşmedi. Eee dolma süresi bi de yavaş şarj ile şarj etmeyi öneriyor herkes gelip gidip telefonun başında bekleyeceğiz 😂 aman yüzde 80-85 arasında çekeceğiz şarjdan diye.
    Tak hızlı şarja 2 saatte full batarya.
    Böyle şeyleri dikkat edene saygı duyarım. Ama hiç mantıklı değil bence. Onuda geçtim orijinal batarya ölene kadar cihaz eskiyor oda diğer tarafı olayın.

Bu durumda oyun da oynamamak lazım malum 2 saat oynayınca cihaz 50-55 dereceyi görüyor batarya eskiyeçek diye.

Ben sabah 7 de şarjdan çekiyorum cihazı.yüzde yüz. otomatik parlaklık kapalı ,mobil veri açık, full parlaklık. GPS, senkronizzasyon,bluetooth (akıllı saat ile kullanıyorum) herşey komple açık hiç kapatmam😂Oyun, sosyal medya derken gece 23.30 gibi batarya yüzde 10 falan kalıyor. 00.30 gibi şarja takarım sabah 7 de çekerim. Zaten bunun için aldım bu cihazı
    Madem herşeye dikkat edecektik kocaman 5500 mah niye aldık demi.

Batarya ölecek bitecek diye fazla kasmamak lazım. İşinize nasıl geliyorsa nasıl rahat hissediyorsaniz öyle kullanın bence.

• ziyannii kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorsanız "Bence öyle bir durum hiç bir cihazda yok" diye bir cümle kurmazsınız olur biter, burada telefonu nasıl kullanacağınızı yazmıyorum lityum iyon pillere zararlı olan bir şeyi yazıyorum.
    Ama siz bu işin profosörü gibi bence öyle birşey olmaz şöyle olmaz böyle olmaz.
  • max 2 kullandımda sıkıldım sattım max 2 dem max3 e geçenler sizce max 3 dahamı iyi max 2 nin tasarımı daha güzel geliyor bana hala.
  • Türkçe meali nedir yazdıklarınızın?

Boş yapma anlamına geliyor.

• Kendi kendine yazmışsın anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 12 Haziran 2019; 0:49:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Arkadaşlar araç içi tutacak ne kullanıyorsunuz.

Fiyatı nedir nereden aldınız.

Malum cihaz 7 inç olunca her aksesuar olmuyor uymuyor.

Bugün biraz araştırdım 20 TL ile 40 TL arası araç içi tutacaklar var.
    Ben bu linktekini Carrefour'dan aldım, gojo markalı ve fiyatı 14.90dı, internette şu anda 20-30 tl arası...
    Eski kullandığım max3e uygun değildi, mıknatıslı aldım mıknatısın birini kılıfın içine yapışkanın kağıdını çıkarmadan taktım ama ona rağmen harici kartı bozdu, hemen çıkarıp attım. Havalandırmaya takılanlardan çocuklar hediye aldılar bu sefer hep alışık olduğum yerde gözümün önünde değil de altta ortada durunca uyuz oldum , iyice hortum gibi uzun saplı olanlar çok sallanıyor diye istemedim, gidip deneyerek gojo'yu aldım. İstanbul fethiye gidiş gelişte camdan hiç çıkmadı 5 aydır hiç şikayetim olmadı, arka ayağın yanındaki kolu sıkınca sağlam yapışıyor., Kol kısa olduğu için camla direksiyon arasında biraz geride kalıyor bu iyi çünkü görüş alanını daraltmıyor. Telefonu sürgüden içeri sokarak takıyorsunuz kendini öne atıp düşme riski yok kolların tırnaklı yapısı telefonun çıkmasını engelliyor. Sügüye oturtunca ortadan itip yandan kenetlenmesini sağlıyorsunuz. Bacakları kapatıp max3ün boyuna göre kullanılabilir hale getiriyorum, cama yapışan kısmı standarr, telefon tutucu kısmı ters (yani logosu başaşağı) olarak kullanıyorum ki üstte boşluk kalsın arkadan parmağı okutabileyim o bölge açık kalsın... Tek dez avantajı kılıfla takınca 1mm gibi bir darlık vardı (yandaki kolları açınca enden) onu da sürgünün içindeki yapışkan süngerleri çıkartarak hallettim (ama tak çıkar yapa yapa kılıfın yanlarını yıpratmasın diye o kısımlara yarabantı yapıştırdım)

https://youtu.be/LffKmUY-dr0

Çok basit ama işlevsel, hem sağlam hem kullanışlı hem de ucuz, tavsiye ederim... Alırken açıp kontrol edin, ana gövdeyi cama yapışan kola bağlayan hareketli bir parça var, başkaları alet boştayken sonuna kadar sıkıp zorlayıp o yüzük şeklindeki parçayı çatlatmış olmasın...

Herkese kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Pili doldur boşalt yapmayın çünkü tam doldurup tam boşaltmak en zararlı şeydir bu program tamamen tahmini sonuçlar verir.

Pil sağlığını umursuyorsanız lityum iyon pillerle alakalı bir makale okumanızı öneririm ne zarar veriyor ne ömrünü azaltıyor çünkü durum varsayımlar üzerine değil lityum iyon piller araştırılmış ve ortada kesin bilgiler mevcut.
    Mıknatıs araca yapışan kısımda, yapışmayı sağlayan sticker metal plaka var, ben onu kılıfa yapıştırdım,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 12 Haziran 2019; 9:59:13 >

• ONALTIKIRKALTI O kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

N11 de kargo dahil 22 TL ye buldum.

Tavsiyeniz üzerine almaya karar verdim.

• Ben bu şekilde kullanıyorum, şimdilik bir sorun yok, inşallah sizde de bir sorun çıkmaz.

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.