Şimdi Ara

Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
15
Favori
131.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vallahi ben aldigimdan beri Samsung orjinal 5.2 volt 2 amperle sarz ediyom hiç bı sıkıntı çıkmadı buz gibi sarz oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    Kurulduktan sonra Netflix in çalışmasında bir sorun yok zaten, programı kurmak için ilk kez indirirken bekletip bir türlü işlemi tamamlamıyordu.

• Esenboğa 5 E kullanıcısına yanıt
    Hızlı şarja karşıyız biz pillerin neyini geliştirdinizde hızlı şarj diye bir planlı eskitme aracı çıkardınız dimi

• Hocam selamlar. Ben elektronik işlerden anlamıyorum. Elimde iki tane şarj aleti var. (Üçüncüsü Mi Max 3'ün orjinal şarj aleti)

Birincisi 10w, 5.1V, 2.1A Apple şarj aleti
    İkincisi 5V, 1.5A VORSON marka şarj aleti.

Hangisini tavsiye edersiniz? Amacım soğuk şarj.
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    5v 1.5a olanı en sağlıklısı olur ama yavaş şarj eder amperi düşük tavsiyem 5v 2A olan hızlı şarj özelliği olmayan samsung şarj aletleri ki çok uygun fiyata satılıyor hızlı şarj olmadığı için.

Benim kullandığım alet sony 5v 2.1A yeterli hızda şarj ediyor ve 5500mah lik pili şarj ederkende aşırı ısınmıyor bu yüzdende çok uygun geliyor bana bu telefon için.

https://www.pdateknoloji.com/sony-cpad2-orjinal-50-cm-2-1a-seyehat-sarj-aleti-beyaz_56504.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 30 Kasım 2018; 18:42:8 >
  • Aldığımdan beri kutusundan çıkan orijinal şarj aletiyle kullanıyorum hiç sorun yok, ne ısınma ne geç şarj vs... Bence orijinal şarjı kullanmak sonucu ne olursa olsun en mantıklısı.

• ONALTIKIRKALTI O kullanıcısına yanıt
    Hocam bende GSAM BATTERY denilen bir program var. Bu programın dediğine göre Alet %50-70 arasında 39-40 dereceye çıkıyor. Bence iyi değil. En fazla 35 derecede falan gezmeli. Mi Max 3 kağıt üzerinde işlemcisi QuickCharge 4 destekliyor ama alet günü çok rahat çıkardığı için yavaş şarj olması benim için problem değil. Yeterki bataryayı aşındırmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Hocam bende GSAM BATTERY denilen bir program var. Bu programın dediğine göre Alet %50-70 arasında 39-40 dereceye çıkıyor. Bence iyi değil. En fazla 35 derecede falan gezmeli. Mi Max 3 kağıt üzerinde işlemcisi QuickCharge 4 destekliyor ama alet günü çok rahat çıkardığı için yavaş şarj olması benim için problem değil. Yeterki bataryayı aşındırmayalım.
    Aynen telefonun şarjı uzun süre dayansın diye aldık bence şarjda bekletecek vaktimizde olur dediğiniz gibi hızlı şarjla 6 ayda pile zarar vermeye lüzum yok galaxy note 4 pili hızlı şarjla 6 ayda kendini kaybetmişti %15 pil gözükürken kapanıp %95 lerde şarj olmayı kesiyordu samsungun ilk hızlı şarjlı telefonuydu bu hatayı sonraki telefonlarda yazılımla düzeltmiş olsalarda pile zarar verdiğini çok net gördüm note 4 de.

• Bir iki güzel özellik daha >

Parmağımızı bildirim çubuğundan aşağıya doğru çektiğimizde ekran parlaklık ayar çubuğu da geliyor ya işte ben telefonu aldığımdan beri o çubuk üzerinde illa ki gidip ayarlı yerin işaretli olduğu yere dokunup sağa sola çekiyordum, hâlbuki çubuğun herhangi bir yerine basıp rahatça ayar yapılabiliyormuş :)

Sms aldınızda mesajlara girdiniz diyelim, mesaj sayfasında mesaj rahatlıkla okunuyor ama daha rahat okumak ya da daha büyük görmek istiyorsanız mesaja iki kere tıklayın ;)

Belki yeni çıkan başka telefonlarda da vardır ama Daha önceden kullandığım telefonlarda hiç karşılaşmadığım için ilk kez görünce dikkatimi çekti. Şehirlerarası aramalarda bilinmeyen bir numaradan arandığında arama ekranında numaranın altında hangi şehirden arandığı yazıyor. Çok önemli bir özellik değil ama yine de işe yarıyor. Rehbere kayıtlı olmayan bir numara aradığında genelde cevap vermem ama numaranın altında Muğla arıyor yazınca babamın yaşadığı şehir olduğu için ne oldu diye merak edip açmamı sağladı yoksa reklam tanıtım pazarlama vs. diye asla açmazdım.

Bunu da yeni öğrendim: saat programını açıyoruz Üstteki seçeneklerden en sondaki zamanlayıcı açıyoruz, alttan bir ses seçip üçgen olay tuşuna basıyoruz. Burada ayarladığınız süre kadar size ortam sesi çalıyor artık hangisi hoşunuza giderse, orman, Deniz, Yaz gecesi vs... Uyumadan önce açıp dinleyerek huzur dolabilirsiniz...

Saat programında ayarları açıp "cihaz kapalı durumdayken alarm"ı seçtiğinizde telefonu kapatıp gönül rahatlığıyla yatabilirsiniz. Tatilde gezide şarj azken sabah alarm çalsın diye telefonu bütün gece açık bırakmak zorunda değiliz yani ;)

Vakit bulunca yine devam ederim, herkese iyi bir haftasonu diliyorum.

• arkadaşlar ne kadar ekran süresi alıyorsunuz?

• dün akşam mağazada gördüm biraz inceledim bu telefon bir harika :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    12 net alırsın 13 de olur 14 de

wi-fi mi yoksa mobil veri de mi?
    Mobilde Ben wifi de kullanmıyorum genelde Mobile de %30 larda falan şarja takıyorum 10 saat net alıyorum yani bunu 100 de 15 yüzde onlara indirirsem 12.13 saat yapar �Fİ'yi hiç denemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esenboğa 5 -- 1 Aralık 2018; 13:33:6 >
    çok iyiymiş

Ben %25 - %75 arası şarj ederim. Bu süre zarfında ortalama 20 saat bekleme, 4 saat ekran süresi alıyorum. GPS ve BLUETOOTH sürekli açık.
  • Arkadaşlar bu cihazdan düşünüyorum su an 4 inc boyutta iphone kullanıyorum cihazim 1000 lira ediyor. 950 lira uste verip bu cihaza gecmeye değer mi? Pubg disinda oyun oynamıyorum. İnternette takılıyorum onun dışında kamerasi kullanirim bolca. Isinma kasma varmi cihazda 1950 sifiri var su an. Alirsak daha düşer mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C9D430E

Arkadaşlar bu cihazdan düşünüyorum su an 4 inc boyutta iphone kullanıyorum cihazim 1000 lira ediyor. 950 lira uste verip bu cihaza gecmeye değer mi? Pubg disinda oyun oynamıyorum. İnternette takılıyorum onun dışında kamerasi kullanirim bolca. Isinma kasma varmi cihazda 1950 sifiri var su an. Alirsak daha düşer mi acaba?
    3 binlik cihazı 1950 ye alıyor gibi düşünün böyle bir fırsatı kaçırmazdınız değilmi zaten sorduklarınızın yanıtı son 2 sayfada mevcut.

Ayrı olarak poco launcherde telefonun hızlı işlev widgetlerini kullanamıyorduk, ya güncelleme geldi benim haberim yoktu ve bu özelliği getirdiler yada kaldırıp sıfırdan yükleyince geldi iyi oldu.
    Çünkü bi uygulamaya basılı tutup direk uygulama yöneticisine ulaşmak büyük kolaylık çok kullanıyoruz o menüyü izinler bildirimler vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 2 Aralık 2018; 14:53:57 >
  • Hocam telefonu elinize alıp denediniz mi? 7inch bu telefon. Bakan bir daha bakıyor, tablet sanıyor

Iphone 4 PUBG oynatıyorsa bu telefon hayli hayli oynatır.
    Fotoğraf çekme kalitesi Iphone 4'ten daha iyidir ama kat kat daha iyidir diyemem.
    Ben Note 9'dan bu telefona geçtim, siz afedersiniz dandik Iphone 4'ünüzden geçmeye değer mi diye soruyorsunuz
    Isınma - Kasma - Donma hiç yaşamadım ama keşke 4 değil de 6GB olsaydı telefon diyorum bazen. Genel anlamda 2.2GB sistem yiyor.
  • Kendim pocophone kullanıyorum.eşime hediye olarak mi max 3 yada redmi note 6 pro alacağım.hangisini alsam diye düşünüyorum büyük olması sorun değil zaten kocaman çantalarla dolaşıyor bayanlar.ne önerirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.