Şimdi Ara

Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
15
Favori
131.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 aydır cok memnun bir şekilde s9+ kullanıyorum ama son 1 aydır eşim tutturdu bana ver cok guzel resim çekiyor aynı profesyonel kamera diye. Cok fazla xiaomi cihaz kullandım bende dedim vereyim de uzun zamandır hayalini kurdugum tablet telefon melezi bir cihaz alayım. Honor note 10 düşüyordum ama Tr ye gelmedi , Mi max 3 ün 636 işlemcisinden dolayı biraz soguktum ama dedim ne olacak zaten oyun oynamıyorum telefonda.

Tam almak üzereyken dur sunun bir widevine sertifikasına bakayım dedim şok oldum. L3. Hergün telefonda 2 saat Netflix izleyen birisiyim. Bu L3 ne demek bilmeyenler için söyliyim , Netflix gibi platformlarda 480p izleyebiliyorsunuz ancak.

Yıl olmuş 2018 şöyle seyleri bir düzeltemedi gitti Xiaomi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __nikolaus__ -- 20 Kasım 2018; 9:22:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Nikolaus__

5 aydır cok memnun bir şekilde s9+ kullanıyorum ama son 1 aydır eşim tutturdu bana ver cok guzel resim çekiyor aynı profesyonel kamera diye. Cok fazla xiaomi cihaz kullandım bende dedim vereyim de uzun zamandır hayalini kurdugum tablet telefon melezi bir cihaz alayım. Honor note 10 düşüyordum ama Tr ye gelmedi , Mi max 3 ün 636 işlemcisinden dolayı biraz soguktum ama dedim ne olacak zaten oyun oynamıyorum telefonda.

Tam almak üzereyken dur sunun bir widevine sertifikasına bakayım dedim şok oldum. L3. Hergün telefonda 2 saat Netflix izleyen birisiyim. Bu L3 ne demek bilmeyenler için söyliyim , Netflix gibi platformlarda 480p izleyebiliyorsunuz ancak.

Yıl olmuş 2018 şöyle seyleri bir düzeltemedi gitti Xiaomi.

Evet öyle ama youtubeun 480p si gibi değil netflixin 480p si ve bu ekranda çok güzel gözüküyor ben zaten standart paket üyesiyim aldığım çözünürlük bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 19 Kasım 2018; 10:25:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar migroslardaki mi max 3 lere sanırım zam gelmiş 2599 TL olmuş.pasaport kayıt ücreti zammından önce 2399 TL fiyatindaydi bu konuda bir bilgisi olan varmı acaba dolar düşüyor fiyatlarda düşer diye beklerken bazı yerlerde zamlandigini görüyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • M.BULUT M kullanıcısına yanıt
    Hep 2599 du indirime girdi 2399 oldu indirim bitti demekki.

• Hocam ben hergün 2 saat işe giderken Netflix izliyorum benim için telefondaki en önemli özellik neredeyse ve s9+ ı bırakıp geçeceğim için 1080p açması lazım en azından. 4k üyesiyim ben. Acaba yazılımla falan bir şekilde hallolur mu ? Piyasada adam akıllı 6.5 ınc üzeri her özelliği tam olan cihaz yok , mate 20 x var onunda fiyatı maşallah.

Honor 8x max a baktım onda da sertifika yok. Şu an kafama yatan Honor note 10 sadece onuda bulabilmek sıkıntı birde kayıtsız cihaz almak istemiyorum şu 500 tl olayından sonra.

Mi max 3 pro diye cihaz cıkarsa L1 sertifikalı , snapdragon 710 lu falan hiç düşünmem. Her cihazda eksik birsey oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __nikolaus__ -- 20 Kasım 2018; 10:54:9 >
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Xiaomide zor L1 max 3 pro da çıkmayacak madem 4k üyesisiniz mate 20 ye paranız yeter başka bir alternatif yok gibi galaxy note 9 u hiç saymıyorum geçen mağazada max 3 ü çıkarıp yan yana koydumda o ekranda hiçbirşey yapamam artık bide yanlarıda kıvırınca hiç ekran yok gibiydi o telefonda

• Yok hocam bir telefona o kadar para vermem , s9+ ı da ikinci el almıştım. Neyse hanıma telefonu vermeyeceğiz anlaşıldı
  • Anladım hocam çok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Note 10 destekliyormu sertifikayi

• M.BULUT M kullanıcısına yanıt
    Evet L1 Sertifikalı Note 10.
  • fiyatlar beklediğimden hızlı düşüyor, sanırım biraz acele ettim, böyle giderse yakında 2binin altına iner, ama elimdeki bozuldugu için biraz mecburiyetten acele ettim...acelesi olmayanların beklemesini tavsiye ederim..

https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-xiaomi-mi-max-3-fiyati,108418483.html

• Ekranı yükseltilmiş kontrastta kullanıyordum bu modda güneş ışığında kontrast yükseltmiyormuş otomatik modda tutmak gerek bu özelliğin çalışması için.

• profpide kullanıcısına yanıt
    Global değil bunlar.

• buralardan alanlar global oldugunu yazıyor yorumlarında..ayrıca en uygun satan bırkac satıcıya sormustum global mı dıye,evet kırmızı global etıketlı model demıslerdı? bunların global olmadıgına emın mısınız?
  • profpide kullanıcısına yanıt
    zaten sahsen 2bının altına ınmesını beklıyorum,ocakta alacagım ıcın 1900 lere ınececek dıye tahmın edıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: __nikolaus__

Hocam ben hergün 2 saat işe giderken Netflix izliyorum benim için telefondaki en önemli özellik neredeyse ve s9+ ı bırakıp geçeceğim için 1080p açması lazım en azından. 4k üyesiyim ben. Acaba yazılımla falan bir şekilde hallolur mu ? Piyasada adam akıllı 6.5 ınc üzeri her özelliği tam olan cihaz yok , mate 20 x var onunda fiyatı maşallah.

Honor 8x max a baktım onda da sertifika yok. Şu an kafama yatan Honor note 10 sadece onuda bulabilmek sıkıntı birde kayıtsız cihaz almak istemiyorum şu 500 tl olayından sonra.

Mi max 3 pro diye cihaz cıkarsa L1 sertifikalı , snapdragon 710 lu falan hiç düşünmem. Her cihazda eksik birsey oluyor
    Seviye değiştirme güncellemeyle olmuyor maalesef bu iş ancak servis tarafından yapılabilir ama zaten bu şekilde kasıtlı olarak piyasaya sürülmüş cihazlar için bu imkansız.
  • çekilen fotolarda altta çıkan "SHOT ON MI MAX 3" yazısını nasıl yok edebiliriz?
  • ozzyturk3 O kullanıcısına yanıt
    buldum "çift kamera filigrani" imiş
  • Max 3'ü olanlar toplanın :)

İPUÇLARI VE AYRINTILAR (+LAR)

Telefonun kendi arayüzünde saat ve takvim uygulamalarının ikonları saat kaçsa ya da ayın kaçıysa ona göre değişiyor, çok lazım olan bir şey değil ama yine de şık bir ayrıntı olmuş.

İnternetten zipli bir dosya indirince üstüne dokunduğunda buraya çıkar menüsü geliyor, haliyle zip açma programı yüklememe gerek kalmadı.

Android telefonlarda vazgeçilmez klavye programım olan swiftkey'i yüklememe de gerek kalmadı, üzerinde gelen klavyenin ayarlarını yapınca çok güzel oldu ve kaydırarak yazınca doğru yazma oranı mükemmel. Klavyenin üzerinde çıkan tahminlerden ya da yazdıklarınızdan öğrendikleri içinde beğenmediğiniz bir şey olursa kelimenin üzerine basılı tutunca öneriyi kaldır yazan bir alan çıkıyor kelimeyi oraya sürükleyip bırakınca o tahmini bir daha göstermiyor.

Ekranın altından değil de ortasından yukarı çekince direkt olarak google arama çıkıyor, böyle olunca ana sayfadaki google arama çubuğunu da gerek kalmadı, hangi sayfada olursan ol yukarı çekince arama penceresi çıkıyor. Ana sayfaya git, arama çubuğuna tıkla sonra yaz işlemine gerek kalmadı.

Galeride ya da Dosya yöneticisi içinde bir resmi açtığınızda resme basılı tutup yukarı kaydırırsanız paylaşma seçenekleri çıkıyor.

Galeride galerinin tamamını bulut hesaplarına yedeklemek zorunda değilsiniz, klasörün yanındaki seçeneklerde Mi hesabına yedekleyip yedeklemediğini gösteriyor, istediğiniz klasör ya da albümün üstüne basılı tutunca çıkan seçeneklerden senkronizasyonu açıp kapatabiliyorsun.

Saat widgeti üzerine tıklayınca timer kronometre ve alarma da kolayca ulaşılıyor. Arka sayfalara gidip uygulama aramaya gerek kalmıyor.

Arayüz sayfalardayken üst bildirim çubuğunu kaydırıp bildirimleri görmek için en üstten , bildirim çubuğundan çekmeye gerek yok, herhangi bir yerden aşağı çekince panel geliyor.

1080x2160 çözünürlükte bir resmi duvar kağıdı yaparsanız resim her sayfada arkada sabit kalıyor ama duvar kağıdı olarak seçtiğiniz resim 1080 pixelden genişse o zaman duvar kağıdı arka planda geniş olarak yer alıyor ve sayfalar arası geçişlerde resmin üzerinde panoramik olarak geziyorsunuz.

Parmak izi tanımladıktan sonra başka bir parmağınızı da ikinci alan için ayarlayabiliyorsunuz, (diyelim sol elin işaret parmağını normal telefonu açmak için, sağ elin işaret parmağını da ikinci alan için ayarladınız) normal kullanımda devam ederken diğer elinizle ikinci alana girip oradaki işlemleri yapabilirsiniz. Mesela ben mobil bankacılık, edevlet uygulamaları göz önünde olmasın diye ikinci alana kurdum. Normal kullanımda hiç görünmüyor, diğer parmağı tarayıp ikinci alana geçiyorum ve işimi halledip çıkıyorum.

Parmak izi okuyucu, telefonu film izlerken yatay pozisyonda tuttuğumda yatay olarak okuyunca da çalışıyor, telefonu dik yapıp okutup tekrar yatay pozisyonda geçmeye gerek kalmıyor.

Mi Video uygulaması şimdilik denediğim bütün videoları açtı arayüzü sade ve kullanışlı, ileride sorun çıkarmazsa mx player'a da gerek kalmaz.

Ayarlar > ses ve titreşim'e girip en altta stereo sesi kapatırsanız, hoparlör sesi müzik dinlerken daha tok ve doygun oluyor, radyo dinlerken dışarı verilen stereo ses fazla tiz geliyorsa bu ayarı deneyebilirsiniz.

Hesap makinesine girince sol alttaki simgeye basınca profesyonel hesaplamalar için ayrıntılı bir arayüz çıkıyor, üstteki menüden çeviriciye girince bayağı bir fonksiyona ulaşılıyor, mortgage bölümü kredi faizi ve vade hesaplamak için kullanılıyor, güzel ayrıntılar eklemişler.

Temalar bölümünden indirdiğiniz temayı komple kullanmak zorunda değilsiniz, her temanın beğendiğiniz, ikon, çevirici ya da rehber, mesaj bölümü gibi bir kısmını alabiliyorsunuz ve sadece orası değişiyor.

(-LER)

bildirim ışığı tek renk ve haliyle programa göre WhatsApp için yeşil, mail için mavi, mesaj için kırmızı renk atayamıyoruz.

Rehberdeki kişilere ayrı ayrı zil sesi atanabiliyor ama özel desenli titreşim yok

Gelen orijinal zil sesleri çeşit olarak yetersiz, tür olarak herkese hitab etmiyor, seçici biriyseniz başka zil sesleri bulmak zorunda kalıyorsunuz.

Fotoğraf çekerken makro için yaklaşıp iki parmakla zoom yapınca belli bir yerden sonra netlik bozuluyor, buna netliğin sağlanabildiği son ölçüde bir sınır koyulması gerekirdi (fakat yine de makro çekimlerde çok başarılı)

Kullandıkça böyle bir sürü ayrıntı ve ipucu yakalıyorum, siz de bulduklarınızı paylaşırsanız memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi eksisi de ekranı ikiye bölmenin honor note 10 daki gibi bir kısayolu yok sanırım değil mi son uygulamalara gidip çekiyosun itiyosun falan bir şeyler yapıyorsun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.