Şimdi Ara

Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
15
Favori
131.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oskis

Ben size birsey sormak istiyorum
    Bolgeyi.hindistan yapmamizin ne gibi bir zarari olir
    Yani telefonu sifirdan kurup bolge seceneklerine hindisran
    Dilide.turkce secsek ne gibi bir eksisini goruruz
    Bölgeyi değiştirince her bölgeye verilen ayrı özellikler devreye giriyor, mesela duvar kağıdı programı Carousel bir yerde çalışırken diğerinde çalışmıyor, yüz tanıma kilidi, ses yüksekliğinde değişiklik, farklı ön yüklü programlar eklenmesi vs. Fakat >
    Çok çok çok önemli bir özellik için ille de değiştirmeniz gerekmiyorsa bölgeyi değiştirmemenizi tavsiye ederim
    Nedenleri >
    1> gps ayarları için taranacak bölge ve konuma göre hangi uydudan bilgi alınacağı bölge ayarlarına göre değişebiliyor, kazakistan, Azerbaycan da değişiklik olmazken honk kong, hindistan vs uzak yerlerde değişiklik oluyor... Haaaa öyle olursa bulmuyor mu, buluyor ama her seferinde gecikme ve stabilizasyon hataları oluşabiliyor.
    2> sanırım her bölgenin kendi yasal ses sınırı düzeyi var, hem ahize hem kulaklık takınca ses düzeyi bölgeye göre kısıtlı olabiliyor
    3> türkiyedeki bankaların internet cep şubeleri bölge değişince telefonla internet bankacılığı işlemi sizin dışınızda başka bir ülkeden yapılıyor diye işlemleri durdurabiliyor
    4>YouTube videolarını ve canlı yayınlarını izlediğiniz kanallar "bu yayın bölgenizde izlenemez" uyarısı verebiliyor.
    Bunlar sadece benim bildiklerim..
    Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın, mesajı şimdi gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONALTIKIRKALTI O kullanıcısına yanıt
    Cok.teskkurler efendim.bilgilendirmeler icin hayirli hafta sonlari

• ONALTIKIRKALTI O kullanıcısına yanıt
    Cok gariptir
    Bolgeyi.simdi tr den birlesik krallik yqptim
    Sorunsuz sekilde navigasyona uydu baglandi
    Tr deyken gps.araniyor da kalip konum.bulmuyordu
    Sizce.nedendir

• gahmetk G kullanıcısına yanıt
    Cozumu buldum.ve.sizlerle.basina gelen arklarla.paylasmak.istedim

Cihazda sayet sikinti yok.ise

Benim.yaptigim.gibi bolge seceneklerini birlesik krallik.yapin aninda buluyor konumu teskkurler

• Oskis kullanıcısına yanıt
    şimdi bende bölgeyi değiştireyim dedim 451mb tr güncellemesi geldi,güncellemeden sonra yapsam sıkıntı olur mu acaba?
  • Arkadaşlar, bölgeyi değiştirince ne gibi sorunlarla ya da farklılıklarla karşılaşabileceğinizi birkaç mesaj önce yazdım. Eğer internet bankacılığı işlemleri yapmıyorsanız pek bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum... İstediğiniz bölgeyi deneyebilirsiniz. Ama ben tr olarak kullanmayı tercih ediyorum ve herkese de tr olarak kullanmasını tavsiye ederim.
    Başka bölge seçince oranın baz istasyonu ayarlarına göre yapılmış bir güncelleme gelirse telefonu sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz, haberiniz olsun...
    Hangi bölgeyi kullanırsanız kullanın her zaman her şeyin yedeğini almayı unutmayın... Herkese kolay gelsin.

Hocam.sen guncelle
    Bak giremedim foruma.yeni gordum
    Senn guncelle
    Ve bolge tr de kalsin
    Sonrasinda google.play store ye
    Gps.test yazip ilk uygulamayi indir ve disari cikin ewde olmiyor yada balkona cikin
    3d fix yazinca sag usten 3 nokta tiklayip update deyin sonra teli kapayip acin duzeldi benim direk buluyor disarda
    Deneyip.yazin

• Güncellemeyi yaptım dün,bölge tr,o uygulamada hemen buluyor 3d fix yazıyor ama update nerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gahmetk -- 21 Ocak 2020; 19:10:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu
    3d fix yazinca sag 3 noktadan ac a gps gel orda clear and update tiklayin okadar sonra silin uygulamayi

• Oskis kullanıcısına yanıt
    tamamdır işlem dediğiniz gibi yaptım anında buluyor
    Asil soru bu nedendir
    Sifir kapali kutu cihaz konum.nasil bulmuyorda program.sayesinde bulmaya basliyor cozemedim

• Telefonun global versiyonunda tüm bölgeler için gps ayarları ön yüklü geliyor açtığınızda bölgenizde göre seçim yapıyor... Ama çin versiyonu olunca yüklü olan uydu gps ayarları o bölgeye göre ayarlı olduğu için burada çalışmayabiliyor. Sistemde var ama aktif değil diye düşünün... Mesela rusyada satılan telefonlardaki gps ayarlarında sadece rusya için çalışan uydular ekli olarak geliyor, bizim yükleme yapmadan onları görmemiz mümkün değil...

• internette telefonun hoparlörünün stereo olduğu yazmasına rağmen alt tarafta ki deliklerin sadece sağdakilerden ses geliyor. nedendir ?
  • .BUTTERS STOTCH. kullanıcısına yanıt
    Soldaki mikrofondur.
    İkinci hoparlör dediği ahizedir ondanda az ses gelir.
    Hatta ayarlardan stereo sesi kapatmanızı öneririm mi max 2 nin ahize sesinin zamanla azaldığını yazan mesajlar okudum yüksek ihtimal stereo modda ahize kapasitesinden fazla ses vermek zorunda kaldığı için zamanla bozuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 22 Ocak 2020; 18:37:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Soldaki mikrofondur.
    İkinci hoparlör dediği ahizedir ondanda az ses gelir.
    Hatta ayarlardan stereo sesi kapatmanızı öneririm mi max 2 nin ahize sesinin zamanla azaldığını yazan mesajlar okudum yüksek ihtimal stereo modda ahize kapasitesinden fazla ses vermek zorunda kaldığı için zamanla bozuluyor.
    cevap için teşekkür ederim fakat stereo hoparlörü kapatmak için ilgili ayarı bulamadım
    Ses ve titreşim den ek ayarlara girin en altta.

• android 10 ne zaman gelecek acaba. veya gelecek mi ?
    Geleceği kesin tarihi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Geleceği kesin tarihi değil.
    siz yetkili bir abiye benziyorsunuz
    Evet
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.