Şimdi Ara

Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
15
Favori
131.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sürü ek ayar ve özellik eklenmiş ama bölge Türkiye olduğu için Carousel (duvar kağıdı değiştirici) durumu aynı, sistemde gömülü olarak var ama uygulamalar arasında yok :( tasker'la devam tabii ki...
    Yine bir sürü abuk sabuk telefon ve bildirim zil sesleri eklenmiş... Pek öyle fantastik "vay beeee"dedirtecek benim kullanacağım bir şey yok. Yok ebeveyn denetimi, yok telefondan telefona aktarma, yok planlanmış saatlerde ekranı siyah beyaza çevirme vs antin kuntin işler.... Haaaa tamam, tabii ki hepsinin bir kullanıcısı ve ihtiyaç duyan bir kitlesi vardır ama ne bileyim işte ben pek öyle abartıldığı kadar kökten bir değişim ve gelişim göremedim... Zaten daha ne yapacaklar onu da bilmiyorum çünkü düşündüğüm ve istediğim her şeyi zaten yapıyordu...
    Bu arada söylemekte fayda var şu hiç görünmeyen minicik pil yüzdesini bildirim çubuğu ayarlarından bir seçeneği işaretleyip biraz daha büyütüp kullanmak işe yarar bir değişim, artık pil yüzde kaç kalmış görebiliyorum... Bütün gün telefon elimde 14 saatin üzerinde ekran süresiyle pili bitirmek mümkün değil ama yine de eski telefonlardan kalan alışkanlıkla insan öğrenmek istiyor :)
    Aaaaa durun durun en güzel şeyi söylemeyi unuttum
    Ekran kapalıyken telefonu hiç eline almadan iki kez pıt pıt parmakla vurunca saate ya da bildirimlere bakıyorduk ya artık iki pıt pıt daha yapınca ekranı kapatabiliyoruz ;) ekranı kapatınca yandan güç düğmesine basmaya gerek kalmadı.
    Keşke ilk baştan şu andaki gibi gelseydi ama bu kadar ara model bir telefonla ilgilenmeleri bile güzel bir şey bence...
    Siz de bulduğunuz değişik yeni şeyleri yazarsanız paylaşım açısından güzel olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONALTIKIRKALTI -- 29 Kasım 2019; 14:39:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• + Sistem güncellemesi ekranında miui11 yazan yere 10 kez tıklayınca yukarıdaki üç nokta ile açılan menüye ek özellikler ekleniyor. İnternetten telefonunuza indirdiğiniz güncelleme paketini buradan gösterip yükleyebiliyorsunuz.

+ Ayarlarda bildirime girip android ya da miui tarzı bildirim şeklindeki gösterim seçeneklerinden birini seçebiliyorsunuz.

+ Kamera ayarlarına etiket tarzı şekilli yazı yazma özelliği ile birlikte bir sürü efekt falan eklenmiş. Çekim kalitesinde bir değişiklik var mı yok mu deneyecek vaktim yok...

+ Galeride iki parmakla yapılan çimdik hareketiyle resimleri aylık yada günlük olarak sıralama özelliği gelmiş ama hâlâ dizilim sırasında bir sıraya ikili üçlü beşli olarak bakıp büyük önizleme yok!

+ İşte bunu beğendim! > Not defterinde ya da başka bir uygulamada hesap kitap işleriyle uğraşırken ikide bir hesap makinesine geçip tekrar geri gelmekten kurtuldum :) hesap makinesini açınca sol üstteki işarete bastığımızda hesap makinesi yüzer palet şeklinde ekranda küçülüyor ve istediğimiz programda açılıp sayfanın üzerinde duruyor. Aynı ekranda hem programda yaz hem anında hesap makinesinde topla çıkar...

+ Not defterinde görevler bölümü oluşturulmuş. Şunu şunu yapmayı unutma ya da falanca ödeme vs diye not alıp hatırlatıcı kurulabiliyor. Eskiden de yazılı sesli not alınıyordu ama hatırlatıcı kurulmuyordu diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONALTIKIRKALTI -- 29 Kasım 2019; 15:5:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Yahu nasıl anlıyorsunuz 5500 mah lik bataryanın hızlı tükendiğini.
    Güncellemeyi yüklerken aklıma gelmişti şimdi millet pil hızlı tükeniyor nalet olsun şayomi mesajları atmaya başlar diye çünkü bu bir gelenek oldu
    "Güncelleme mağduru" nickli bir üye bile vardı forumda.
    Tam yüzde 100 ile çıktım. 9saat ekran alirdim. Yine aynı şeyleri yaptım ama 7i zar zor gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

Tam yüzde 100 ile çıktım. 9saat ekran alirdim. Yine aynı şeyleri yaptım ama 7i zar zor gördüm.

Alıntıları Göster
    Kesin yanlış olan bir şeyler var kardeşim... Ya bir uygulama ya bir ayar... bir şey var yani... 7 saatte pili bitse elimden çıkarırım...

Sadece navigasyon kullanacağım zaman gps açarım, Bluetooth'u, kulaklık kullanacağım zaman açarım. Face'e web tarayıcıdan girerim, başka da özel bir şey yapmam... Ekran süresi daha 11- 12 saatin altında görmedim, o da mutlaka bir %15-20 şarj kaldığında gördüğüm ekran süresidir...
    Ama hiç oyun oynamam onu da belirteyim, bataryaya çok etki ettiğini biliyorum... Devamlı oyun oynuyorsanız o zaman normal olabilir.

• Telefonlar arayüz sistem guncellemelerinde ilk kullanımda batarya sorunu yaşaması normaldir. 5-6 defa şarj deşarj olduktan sonra batarya normal performansa dönüyor.

• Bugün yine atarım ekran görüntüsü test edeyim. Oyun oynuyorum.

• Hem oyun oynayıp, hem de şarj çabuk bitiyor diyorsun yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

Hem oyun oynayıp, hem de şarj çabuk bitiyor diyorsun yani.
    Aynı şeyleri yaptığımda 9 ila 10 saat ekran sürem vardı. O düştü anlamak bu kadar zormu !

• Oyun oynuyorsan bataryadan şikayet etmeyeceksin

• Miui 11 yoğun kullanım sürem...

Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu
    Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu
    Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu

• Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu

Android sistemi güncelleme öncesinde en çok pil harcayan kısımdı. Güncelleme ile düzelir diye düşünüyordum fakat miui 11 güncellemesi ile değişen birşey olmadı. Bazen telefonu yeniden başlatınca listenin başında gözükmüyor ama çoğunlukla liste başında. Sizde de durum bu şekilde mi? Telefonu ilk aldığımda bu durumda değildi

• Android sistem pil tüketimi azaltamak yuzde yüz işe yarıyor.
    Yüzde 22 olan Android sistem kullanımı şuan yüzde 12 kere doğru iniyor...akşama bir ekran görüntüsü atacam.

https://www.youtube.com/watch?v=Esp1V9yR-xo&feature=youtu.be

• balabanpictures B kullanıcısına yanıt
    Android sistem herşeye bağlıdır mail senkronizasyonu hava durumu güncellemesi online duvar kağıdı değişimi lokasyona erişen uygulamalar vb. yani arkaplanda internetle iş yapan tüm uygulamalar android sistemin pil kullanımı arttırır düşürmek istiyorsanız telefonda kurulu bu uygulamalara bir göz atın fazla düşmeside mümkün değil doğal olarak herşey online artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 1 Aralık 2019; 13:35:53 >
  • Her şey tamam iyi güzel de stock romda şu kilit ekranına vinyet yerleştiremiyoruz ya bir tek ona sinir oluyorum!

• Bazı uygulamalar tüm bildirim özellikleri açık olsada arada bildirim vermiyordu yeni bildirim ayarları ile kesin çizgiler çekilmiş gibi.
  • Xiaomi Mi Max serisi için yolun sonu gelmiş durumda. Bu konuda resmi bir açıklama yapıldı ve merak edilen serinin “geleceği” netleşmiş oldu.

Xiaomi CEO’su Lei Jun’un açıklamasına göre önümüzdeki dönemde yeni bir Xiaomi Mi Max modeli satışa sunulmayacak. Firmanın büyük ekranlı modellerine ev sahipliği yapan Mi Max serisi, 2016 yılında hayatımıza girmiş, en son da Mi Max 3 ile ses getirmişti. Ancak firmanın son dönemdeki yeniden yapılanması, Redmi markasını kendisinden ayırması ve telefon ekranlarının genel olarak büyümesi, Mi Max serisine olan ihtiyacı ortadan kaldırmış gibi görünüyor. 6,9 inç gibi büyük ekran boyutlu cihazları sevenleri üzecek bu açıklama, yine de aşırı bir büyük bir kayıp olarak değerlendirilmiyor. Günümüzde gerçekten çok büyük ekranlı birçok akıllı telefon bulunuyor.
    Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu

Kaynak:https://www.log.com.tr/xiaomi-mi-max-serisi-icin-yolun-sonu-geldi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 3 Aralık 2019; 21:7:50 >

• Çentiksiz kenarları edge olmayan ekranında delik olmayan büyük ekran telefon isteyenler için üzücü tabi.

• bu yıl için note ve max serisi planlanmıyor diyor yazıda?

• ONALTIKIRKALTI O kullanıcısına yanıt
    Ben size birsey sormak istiyorum
    Bolgeyi.hindistan yapmamizin ne gibi bir zarari olir
    Yani telefonu sifirdan kurup bolge seceneklerine hindisran
    Dilide.turkce secsek ne gibi bir eksisini goruruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Ben size birsey sormak istiyorum
    Bolgeyi.hindistan yapmamizin ne gibi bir zarari olir
    Yani telefonu sifirdan kurup bolge seceneklerine hindisran
    Dilide.turkce secsek ne gibi bir eksisini goruruz
    Aldığımda yüz tanıma özelliği için hindistan yapmıştım bende. Müzik çalar uygulamasında saçma saçma reklamlar geldiği için Türkiye yapmıştım. Sonra reklam kapatma şansımın olduğunu öğrendiğimde reklamları kapatıp bölgeyi honkong olarak ayarladım. Herhangi bir reklam yada olumsuz durumla karşılaşmadım.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.