Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.151
Cevap
50
Favori
182.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    64 kullandım, bir sıkıntı yoktu, şuan çift sim kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_hksvr

arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim. ben de bu telefonu gördüm hoşuma gitti. 76 sayfa konunun hepsini okudum. genel olarak çok olumlu yorumlar var bu yüzden almayı düşünüyorum telefonu açıkçası. bu arada rom konusunu da araştırdım ve xda da bir geliştirici android 8 oreo üzerinde çalıştığını ve bir haftaya kadar stabil sürüm çıkaracağını söylemiş, onun da müjdesini vermek istedim rom olayını sevenler için. linkini de koyayım buraya;https://forum.xda-developers.com/mi-max-2/development/oreo-t3750912

benim birkaç sorum var onları cevaplandırabilirseniz çok sevinirim.

1-) daha önce xiaomi kullananlara dönük bir soru bu. xiaomi; güncelleme olarak, cihazlarının arkasında ne kadar süre duruyor? ben şu an general mobile 4g kullanıyorum. cihaz android 5 sürümüyle çıktı, nisan ayında aynı özelliklerdeki general mobile 5 e gelecek android 8 i de yüklersem android 6,7 ve 8 olarak toplamda 3 büyük android güncellemesi almış oluyor (google sağolsun). şimdi bu cihazı alırsak android 10 u belki almaz ama android 9 u alacak kadar güncelleme desteği sunar mı sizce xiaomi ?

2-) tek el modu dediğiniz modu telefondaki tüm uygulamalar destekliyor mu? mesela youtube facebook vs de tek el ekranında sıkıntısız açılabiliyor mu?

3-) kulaklık ses seviyesinin az olduğu ve bununla ilgili bir fix yayınlandığı söylendi ancak tam bir geri dönüş göremedim. cihazın kulaklık ses azlığı sorunundan tamamen kurtulduğunu söyleyebilir miyiz ?

4-) ahize sesinin az geldiği, hoparlörün yüksek seslerde cızırtı yaptığı söylendi birkaç kere. bu sorunlar sanırım çok nadir gözüküyor, düzeldi mi bu sorunlar ?

5-) bazılarınızın telefonlarının ekranı sarıymış, ben bu tarz şeylere kafayı takabiliyorum bazen :) düzeldi mi yeni serilerde bu problem ? düzelmediyse hangi panel isimlerinde var bu sorun ? ilgili mesajın yerini unuttum malesef :/

6-) cihazda 20 denilen bir bandın olmadığı ve vodafone hatlarının bundan etkilendiği söylendi. kayseri de oturuyorum ve turkcell kullanıyorum. bu sorunu ben yaşar mıyım acaba ?

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. şimdiden teşekkür ederim. hepinize hayırlı forumlar

1-) Oreo 8 alacak. Xiaomi çoğunlukla ürünlerinin arkasında çok sayıda fanı olduğundan bu yönde pek sorun yaşanmaz. Yonga setleri standart olduğundan alır büyük ihtimalle ki kullanıcı popülaritesi gittikçe artan bir cihaz dolayısıyla önemli bir proje. Ama miui güncellemesi uzun süre veriliyor.
    2-)tek el modu ekran boyutunu düşürüyor. Dolayısıyla tüm uygulamalarda buna göre optimize oluyor.
    3-) miui 9.2.1 ile bu sorunlar gitti. Kulaklık olarak mi pro hd kullanıyorum. Ahize sesinde eskiden çok az geliyordu lakin şimdi ses seviyesi çok net ve güçlü. Ve ayrıca önceden kamera kaydında sesi sanki su altındaymış gibi geliyordu bu sorunda giderildi.
    4-)herhangi bir problem yok son ses bangır bangır kullanamıyorum ben.
    5-)Ekran sarılığı olayı mavi ışık emisyonu ile alakalı eğer okuma modu açıksa değişimi fark edebiliyorsunuz. Onun dışında ekranın sarı olma ihtimali yok. En azından benim içinn.
    6-)İstanbul Kocaeli arasındayım sürekli vodafone hattım. Böyle bir sorun yaşamadım ve gerçekten yüksek hızlar aldım saniyede 5mb veri indirdiğimi biliyorum.

• bu telefon ile redmi 5 plus arasında kaldım acaba hangisini alsam :)
  • AVUKAT SEMIH A kullanıcısına yanıt
    helal olsun.bu kadar detaylı ve iyi anlatım görmemiştim.teşekkürler.mi max 3 ile bende aranıza katılacağım.
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim kardesim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk Telekom kullanıyorum. Bildirim çubuğunda bir kez olsun 4.5G yazısını görmedim. Turkcell'de gördüğüm de "4G+" olarak görünüyordu.
  • Eşime 2 ay önce aldığım mi 5s i 15 gün geçmeden suya düşürmesinden dolayı 1149 TL+175 TL fixpack 1 yıl garanti ile mi Max 2 yi dün itibari ile aldım. 100 TL de bonus verecek site. (en son ki faciadan sonra fixpack i mecburi yaptırdım )

Arkadaşlar kutunun içinden kulaklık çıkıyormu bu arada acaba? (gittigidiyor üzerinden cepport satıcısından aldım)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pape

Eşime 2 ay önce aldığım mi 5s i 15 gün geçmeden suya düşürmesinden dolayı 1149 TL+175 TL fixpack 1 yıl garanti ile mi Max 2 yi dün itibari ile aldım. 100 TL de bonus verecek site. (en son ki faciadan sonra fixpack i mecburi yaptırdım )

Arkadaşlar kutunun içinden kulaklık çıkıyormu bu arada acaba? (gittigidiyor üzerinden cepport satıcısından aldım)

Hayırlı olsun. Kulaklık çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolfighter

quote:

Eşime 2 ay önce aldığım mi 5s i 15 gün geçmeden suya düşürmesinden dolayı 1149 TL+175 TL fixpack 1 yıl garanti ile mi Max 2 yi dün itibari ile aldım. 100 TL de bonus verecek site. (en son ki faciadan sonra fixpack i mecburi yaptırdım )

Sağolun hocam, eşim çok fotoğraf çeken birisi. Kamera hakkındaki yorumlar pek iç açıcı değil ama bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi telefon bu gibi duruyordu. İnşallah kamerası çok vasat değildir..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coolfighter

quote:

Sağolun hocam, eşim çok fotoğraf çeken birisi. Kamera hakkındaki yorumlar pek iç açıcı değil ama bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi telefon bu gibi duruyordu. İnşallah kamerası çok vasat değildir..

Ne demek. Bende fazla fotoğraf vs... çekmiyorum. Fakat gündüz çekimi gayet yeterli. Gece ve düşük ışıkta çokta iyi değil açıkcası. Google kamera var onu yüklerseniz baya fark ediyor. Ama ondada ROOT lamak falan gerekiyor sanırım. Düz APK olanını bir deneyin. Esasında çok fotoğraf çeken birisi için bu telefonu önermezdim.

• pape kullanıcısına yanıt
    Kamera önemliyse a1 alsaydınız hocam ama bazıları bunun kamera beğenmiyor. 1200 tl veriyor herşeyi 4/4lük olsun diyor. Sen onlara aldırış etme gün ışığında her telefon gibi işgörür ama gece ve ısık cekimleri sıkıntı bol bol yorum aldım kamera hakkında bu fiyat aralığında a1 max 2 ikiside efsane
  • Zaten bu fiyata satılan bir cihaza 12 Mp, oisli, 1.6 diyafram özelliği olan kamera koysalardı adamlar başka model telefon satamazdı. Bu sektör böyle arkadaşlar bilinçli ürün döngüsünü devam ettirmek için böyle bir yolu seçiyorlar. Sizde üretici olsanız aynısını yapardınız çünkü gerçekten cihazın kamera dışında bir eksiği yok.

Akşamları bu cihazın kamerasıyla fotoğraf çekip ilerki zamanlarda o fotoyu açtığımda; ulan ben burada neyi çekmişim acaba? diye kendime soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T Square -- 22 Şubat 2018; 16:18:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T Square

Zaten bu fiyata satılan bir cihaza 12 Mp, oisli, 1.6 diyafram özelliği olan kamera koysalardı adamlar başka model telefon satamazdı. Bu sektör böyle arkadaşlar bilinçli ürün döngüsünü devam ettirmek için böyle bir yolu seçiyorlar. Sizde üretici olsanız aynısını yapardınız çünkü gerçekten cihazın kamera dışında bir eksiği yok.

Akşamları bu cihazın kamerasıyla fotoğraf çekip ilerki zamanlarda o fotoyu açtığımda; ulan ben burada neyi çekmişim acaba? diye kendime soruyorum

Zaten telefon alırken kişi ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeli. Çok resim çeken birisini tatmin etmez buna saygi duymak lazim. Aynı markanın daha iyi kameralı modelleride mevcut. Bu bandda Mİ A1 gibi. Ben Mİ MİX 2 de kullandım ama tekrar MAX 2 ye döndüm. Çünkü benim ihtiyaçlarımı bu telefonun karşıladığını farkettim.:)

• coolfighter C kullanıcısına yanıt
    Kamerada sorun yok aslında kamerası gayet iyi ama gece çekim yapamıyorum diyorsanız zenflash diye birşey var. Çalışırmı çalışmaz mı bilemem ama harici flash gece fotoğraf kalitesini yükseltebilir. Birde image stabilizer ile sarsıntı ve titreşimleri azaltabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Kamerada sorun yok aslında kamerası gayet iyi ama gece çekim yapamıyorum diyorsanız zenflash diye birşey var. Çalışırmı çalışmaz mı bilemem ama harici flash gece fotoğraf kalitesini yükseltebilir. Birde image stabilizer ile sarsıntı ve titreşimleri azaltabilirsiniz.

Normal gündüz kullanımında gayet iyi yukarıda belirttim zaten. Ama düşük ışık ve gece aynı şey söylenemez. O konudanda mesajımda bahsettim zaten. Kamerayı fazlaca önemseyen kullanıcılara yanlış bilgi vermemek lazım. Zaten bu telefonun en önemli özelliğide kamera değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfighter -- 22 Şubat 2018; 17:49:6 >
  • Ben bu cihaza zaman zaman 4 zaman zaman 5s kullanarak geçtim. Kamerasi iphonelerden daha iyi hiç yoktan benim kullandığım modellerden yetiyor bana..

• Beyler yarın telefon alıyorum in?Allah mi a1 redmi note 4 ve mi max 2 arasında kaldım sizce hangisini alayım? Ayrıca gitti gidiyordan cepporttan telefon alan oldu mu güvenilir midir?

• Arkadaşlar bu telefon MTK ve Qualcomm (Snapdragon) olmak üzere 2 varyant halinde yer alıyor. Alırken hangisini aldığımızı nereden bileceğiz? Normalde Snapdragon taraftarıyım ama model kodu yanıltıcı olabiliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vurucumuhammet

Beyler yarın telefon alıyorum in?Allah mi a1 redmi note 4 ve mi max 2 arasında kaldım sizce hangisini alayım? Ayrıca gitti gidiyordan cepporttan telefon alan oldu mu güvenilir midir?

Hocam note 4 pek inceleme firsatim ve ya karsılastırma videosu izlemedim pek ama Saf android seviyorsan sürekli güncel olsun kamerasi iyi olsun dersen A1e bak kamera ikinci plandaysa batarya ve büyük ekran sizin için önemliyse max 2 alin. A1 kullanıma bağlı 4 saat alanda var 8 saat alanda ama max 2'de sürekli oyun oynadıgım halde 10 saat'den asagı süre almıyorum diyen arkadaşım var. Bende cepporttan alıcagım insallah siyahı gelirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nediyonlasen -- 22 Şubat 2018; 21:16:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar bu telefon MTK ve Qualcomm (Snapdragon) olmak üzere 2 varyant halinde yer alıyor. Alırken hangisini aldığımızı nereden bileceğiz? Normalde Snapdragon taraftarıyım ama model kodu yanıltıcı olabiliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sadece SnapDragon 625 CPU'lu model var.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.