Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.151
Cevap
50
Favori
182.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar A1 iphone 6 max 2 arasında kaldım hangi cihazı tercih etmeliyim çok iyi değil ortalama güzellikte kamera kalitesi iyi ve net ses kalitesi güzel batarya performansı akıcı arayüz istiyorum. Max 2 nasıl mobile legends'de cok takılıyormu kamerasi nasıl arayüzü sesi bataryası yogun oyun kullanımında kac saat veriyor
  • Merhaba arkadaşlar. Pil kullanımını merak edenler varsa paylaşayım. Fikir olur sizin açınızdan. Kullandığım sürüm MİUİ GLOBAL Kararlı 9.0.1.0(NDDMİEİ)
    ★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfighter -- 16 Şubat 2018; 19:31:43 >

• Yardımcı olur diye yazma ihtiyacı hissettim...

Arkadaşlar eşime 14 şubat münasebetiyle bir telefon alma düşüncesine kapıldım tabi gönlümde xiaomi marka telefonlar vardı..max 2 ye karar kıldım ve her zaman olduğu gibi forumu ziyaret edip konusunu araştırdım...

İki korkum vardı kamera ve dizayn. Xiaomi marka bir çok ürün kullanırım ve hayranıyım ilk defa telefonunu da aldım neyse düşüncelerim...

1.Dizayn: ben böyle bişey görmedim harika hani o kadar güzel estetik yapılmış ki görüp te aşık olmamak elde değil.

2.kamera: arkadaşlar kamerasını 3 bin tl lik telefonlarla kıyaslamayın lütfen ben kuponla ve bonusla 1000 liraya aldım bende şuan c9 pro eşimde ise max 2 var. Çok kıyaslama yaptım yazı odaklama zoom falan neyse sonuç GALAXY c9 pro renkli amoled ekranıyla fotoğrafları renkli ve canlı göstersede xiaomi mi max 2 nin kamerası çok daha iyi. Burda bi yorumda c9 pro kamerası daha iyi diyen bi yorum görmüştüm o arkadaş gözlük kullansın bence. En basitinden 1 metreden bir tazı resmi çekip biraz yakınlaştırın ve samsungun c9 pro da ne kadar dandik bir kamera kullandığını anlayın keskinlik sıfır kalite. Sadece biraz daha fazla ışık alıyor ...

3.Ekran: ekranı beklentilerimi aştı diyebilirim hani o 7 inç lik dandik tablet ekranlar aklınıza gelmesi ekranı harika ötesi diyebilirim.

4. Batarya: diyecek bişey bulamıyorum alır almaz son sürüme güncelledim 9.2 miydi neydi kararlı sürüm. Burada son sürüm şarjı fazla tüketiyo diyen olmuş 2:30 saat ekranı süresi aldım yüzde yirmi ile tahminim 10 saat ekranı süresini çok rahat verir batarya oturunca daha da artar..

5. Performasn: ufak tefek eksiklikler takılmalar olsa da genel anlamda çabuk alıştım ve de beğendim keşke snapdragon 660 kullansaydı demeden edemedim en azından 650 (bu arada xiaomi firmasının sp 625 sevdasına anlam veremedim)

Beni üzen şey ise istemediğim hiç işime yaramayan programları devre dışı bırakamıyor olmam. Yada ben beceremedim bu güne kadar kullandığım bütün telefonlar da ilk işim bunlar devre dışı bırakmam dı.

Sonuç; işlemci,ekran kartı ve ram konusunda c9 pro nun gerisinde olsada bana göre diğer yöleriyle de kıyaslama yapınca c9 pro dan daha iyi bir telefon..

Şahsen c9 promu satıp bunu alacam 2 yada 3 gün içinde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekleme yapmak gerekirse benim gibi kot pantolon giymeyi sevmeyen ve genellikle kumaş pantolon giyen biri iseniz taşıması size dert olmayacak rahatsızlık yaratmayacak...

Dar ve kot giyenlere bişey diyemem çünkü telefon sanırım biraz büyük

Şshsen Küçük ekran sevmem ve 5.7 inç altını kullanamam...

6 inç favorim

• emocan21 kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar,

Uygulamaları devre dışı bırakabiliyorsunuz. Miui gizli ayarlar diye bir uygulama olacak, google da aratırsanız çıkar. O uygulama ile güvenli bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz. Aslında rom'da gömülü. Ben shortcut maker ile bulmuştum o ayarı ama tekrar bakmam lazım hatırlamıyorum şu an kısayolun adını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emocan21

Yardımcı olur diye yazma ihtiyacı hissettim...

Arkadaşlar eşime 14 şubat münasebetiyle bir telefon alma düşüncesine kapıldım tabi gönlümde xiaomi marka telefonlar vardı..max 2 ye karar kıldım ve her zaman olduğu gibi forumu ziyaret edip konusunu araştırdım...

İki korkum vardı kamera ve dizayn. Xiaomi marka bir çok ürün kullanırım ve hayranıyım ilk defa telefonunu da aldım neyse düşüncelerim...

1.Dizayn: ben böyle bişey görmedim harika hani o kadar güzel estetik yapılmış ki görüp te aşık olmamak elde değil.

2.kamera: arkadaşlar kamerasını 3 bin tl lik telefonlarla kıyaslamayın lütfen ben kuponla ve bonusla 1000 liraya aldım bende şuan c9 pro eşimde ise max 2 var. Çok kıyaslama yaptım yazı odaklama zoom falan neyse sonuç GALAXY c9 pro renkli amoled ekranıyla fotoğrafları renkli ve canlı göstersede xiaomi mi max 2 nin kamerası çok daha iyi. Burda bi yorumda c9 pro kamerası daha iyi diyen bi yorum görmüştüm o arkadaş gözlük kullansın bence. En basitinden 1 metreden bir tazı resmi çekip biraz yakınlaştırın ve samsungun c9 pro da ne kadar dandik bir kamera kullandığını anlayın keskinlik sıfır kalite. Sadece biraz daha fazla ışık alıyor ...

3.Ekran: ekranı beklentilerimi aştı diyebilirim hani o 7 inç lik dandik tablet ekranlar aklınıza gelmesi ekranı harika ötesi diyebilirim.

4. Batarya: diyecek bişey bulamıyorum alır almaz son sürüme güncelledim 9.2 miydi neydi kararlı sürüm. Burada son sürüm şarjı fazla tüketiyo diyen olmuş 2:30 saat ekranı süresi aldım yüzde yirmi ile tahminim 10 saat ekranı süresini çok rahat verir batarya oturunca daha da artar..

5. Performasn: ufak tefek eksiklikler takılmalar olsa da genel anlamda çabuk alıştım ve de beğendim keşke snapdragon 660 kullansaydı demeden edemedim en azından 650 (bu arada xiaomi firmasının sp 625 sevdasına anlam veremedim)

Beni üzen şey ise istemediğim hiç işime yaramayan programları devre dışı bırakamıyor olmam. Yada ben beceremedim bu güne kadar kullandığım bütün telefonlar da ilk işim bunlar devre dışı bırakmam dı.

Sonuç; işlemci,ekran kartı ve ram konusunda c9 pro nun gerisinde olsada bana göre diğer yöleriyle de kıyaslama yapınca c9 pro dan daha iyi bir telefon..

Şahsen c9 promu satıp bunu alacam 2 yada 3 gün içinde...

Hocam cihaz nasıl bende yakın zamanda a1 ve ya bu cihazı almak istiyorum yorumlarınızda pek olumsuz kısım bulamadım. Cihazdan memmunsunuz galiba. Beni benden alıyor bu telefon büyük ekrani ve dev bataryasi ile ama Şuan kullandığım cihaz 4.0 inc cok büyük gelmesinden korkuyorum o yüzden a1 aklımı çelmiyor değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 1:50:38 >
  • nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bende almadan önce mi A1 ile mi max 2 arasında kaldım ama max 2 seçtim hatta eşim razı olmadı mi A1 seçseydin dedi...

Ama telefonu görünce bütün fikirleri değişti eşimin sana c9 pro vereyim max 2 yi bana ver diyorum aslaa diyor yok sana mi A1 alayım bunu ver diyorum aslaa diyor

Bence bi gidin görün cebinize koyun bakın ondan sonra alın..

Ben dün araba kullanırken deneme amaçlı tek elle kullanmak istedim biraz eziyetli açıkçası tabi tek el modu var ama denemedim daha...

Bu arada bilgi sahibi arkadailardan yardım bekliyorum...

Kendimede alacam gittigidiyor da 100 bonus kampanyası ile ama aklımı karıştıran bi konu var

Resmi satıcı olan cepport firmasının iki fiyatlandırması var biri 1149 tl ikincisi 1169 tl neden bu fiyat farkı var ikiside 64gb ikiside gold...

???

fiyatlandirmaya takilmayin hocam gg ve n11 i incelerseniz bircok urunde ve saticida benzer durum gorursunuz. ayni urunu 2 hatta 3 ilanla satiyorlar farkli fiyatlarda. ilanlarin yorumlarinda eskiye dogru giderseniz , o ilanlarin daha once baska urun satmakta kullanildigini farkedersiniz. Ben sahsen cok sahit oldum. kilif ilaninin altinda cep telefonunun kutusuyla alakali yorum ya da xxx modelinin ilaninda yyy modelinin yorumlari. sitelerin buna bi el atmasi bence sart. cunku ilanda hazir geri donuslerden dolayi yaniltici yildizlar oluyor, adamin o ilanda o urunu ilk satisi ama altinda 34 yorum 5 yildiz var, dogal olarak tamam sorunsuz demekki burdan alayim diyorsunuz. Demek istedigimi anlamissinizdir hocam ona dikkat edin, icinize sinen yerden alin. hayirli olsun. bende hep c9 pro istemisimdir ancak fiyatlari cok yuksek o da harika bir cihaz, ikisi de alan kimseyi uzmez cihazlar.

• Bandogge kullanıcısına yanıt
    Aslında c9 pro fiyatları şubatta birden bire yükseldi stoklar mı azaldı anlamadım...

Bu arada c9 pro konusu seğil ama tavsiye isterseniz onada yardımcı olayım...

C9 pro kamerası hariç çok güzel bir cihaz şebekesine anlam vermedim bir türlü çünkü ben bu kadar iyi çeken bir telefon görmedim bulunduğum yerde zaten 4g yok 3g ve 2g de rakip tanımıyor mi max 2 de şebeke olarak iyi c9 pro dan bi tık aşağıda... knox hariç kronik bir sorunu yok oda iki üç uygulamayı kullanamıyorsunuz knox 0x1 lerde bide bazıları çakma romlu geliyor güncelleme kısımları yok orjinal romla halledilir...

Ön kamera iyi işlemci sp 650 ekran kartı andreno 510 asphalt 8 de bayağı bir ilerledim takılma donma söz konusu bile değil, batarya iyi 6-7 saat ekran süresi...

Mi max 2 ile ile c9 pro farkları

Arka kamera : mi max 2 daha kaliteli ve keskin

Ön kamera : c9 pro daha kaliteli

Performasn: c9 pro daha performanslı

Arayüz: ikiside akıcı ve güzel kullanıcıya kalmış

Batarya : mi max 2 çok çok daha iyi

Ekran : mi max 2 ppi olarak c9 prodan düşük olsada daha büyük bir ekrana sahip olması ekranı daha cazip kılıyor..

Ram : c9 pro daha iyi

Hafıza : aynı

Dizayn : max 2 daha kaliteli hissettiriyor ve göze daha hoş yada bana öyle geliyor.

Sim hafıza : c9 pro hem çift sim hem hafıza kartı takabilirsiniz ama max 2 de 2. Slota ya hafıza kartı yada 2. Sim her ikisini birden takamazsınız.

Mi max 2 de kızıl-ötesi var yani kumanda

Co pro da ise smart View var yani internetsiz ekranı direk tv ye aktarma ikiside güzel özellikler max 2 de wifi ile ekranı aktarabilirsiz.

Parmak izi : mi max 2 çok daha iyi hızlı ve kaliteli ıslak elle de hemen algılıyor ama c9 proda kullanmıyorum elin tertemiz kupkuru olması gerek çünkü eziyet veriyor...

İkiside type c ikiside hızlı şarj max 2 2 saat c9 pro ise sanırım 1 saat 20 dakika tam dolum

Ses : max 2 daha yüksek

Yani ikisi arasında tereddüt etmeniz gereken tek konu büyüklük ve küçüklük olsun ona göre karar verin..

Daha büyük ekran istiyorsunuz max 2

Yok 6 inç yeter derseniz c9 pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emocan21 -- 17 Şubat 2018; 23:16:58 >

Max 2 de 625 kullanılmasının nedeni pilin daha verimli olması için diye biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • coolfighter C kullanıcısına yanıt
    ekran çözünürlüğünüz neden 899x1599 ?

artisini eksisini cok guzel aciklamissiniz hocam eksik olmayin, fiyat farkindan dolayi tercihimi max 2 den yana kullanmistim, cihazi aldim kullaniyorum.

Genel olarak memnunum, buyuklugu bazi durumlarda can sikici olabiliyor sadece. Birde miui yi aslinda pek sevemedim, ayarlari pek derli toplu degil ve bence gereksiz cok sey barindiyor bir de indirme yoneticisi gibi uygulamalarda reklam cikiyor.

samsung cihazlardan rom olaylarina alisigim denemeyi de severim ama bu cihazda hic elim gitmedi daha. lineage official ciktiginda yuklerim sanirim. Tabi oncesinde mi cihazlarin nasil flashlandigini ogrenmem lazim arastirmadim bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

ekran çözünürlüğünüz neden 899x1599 ?

Ekran alıntısı o şekilde çıkıyor. Fotoğraflardan bahsediyorsanız.
  • Takılma falan yok, klasik lineage işte. Benim işimi görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nediyonlasen

Arkadaslar A1 iphone 6 max 2 arasında kaldım hangi cihazı tercih etmeliyim çok iyi değil ortalama güzellikte kamera kalitesi iyi ve net ses kalitesi güzel batarya performansı akıcı arayüz istiyorum. Max 2 nasıl mobile legends'de cok takılıyormu kamerasi nasıl arayüzü sesi bataryası yogun oyun kullanımında kac saat veriyor

Ses ve kamera konusunda iPhone açık ara önde.

• İphonu baştan ele bence kamera güze olabilir ancak bataryası seni üzer bide bi kaç arkadaşım ios 11 güncellemesi sonrası telefonlarını sattı batarya performansı bayağı bir düştü ios 11 ile takılmalar donmalar seni bıktırır...

Zamanında bende iphone hayranıydım 4 ve 4s ilk çıktığında almıştım 5 ve 5s dandik malzemesinden dolayı almadım sonrada 5c aldım son iphone telefonum oldu..

Neyse iphone 4 te note 4 te olduğu gibi şebeke sorunu vardı hatta apple kılıf hediye etmişti olayı örtmek için bide açıklama yapmıştı hiç unutamayacağım bir açıklama iphoneden soğumamın başlangıcını oluşturan açıklama " siz telefonu tutmasını beceremiyorsunuz" kibirliydi evet çünkü çok tutulmuştu...

Arkadaş o neydi dosya yönetici yok indirme programları yok itunes saçmalığını hiç konuşmuyorum bile..

Sırf duvar kağıdını animasyonlu yapmak için teli jailbreak yapmıştım tweeklarla brcerebilmiştim xaten jailbreak sayesinde bir süre daha kullanabilmiştim.

Neyse 4s aldım bırakın parmak kadar bataryayı o zaten ayrı bir dertti.. ios 7 güncellemesi sonrası telefon kasma,donma yüzde 20 lerde kapanma

Son olarak 5c aldım almaz olaydım eşimde o zamanlar s3 mini bende 5c aynı hat internete giremiyorum illerimi eşimin s3 mini sinde hallediyordum

Ama apple cılar adına en çok sevindiğim konu yıllar sonra hücresel veriyi açma kısayolunu ios 11 ike getirdiler sonunda

Darısı itunesin başına

Hep derler stabil diye arkadaş telefonda özelleştirme kişiselleştirme yok kısayol yok bişey yok kumanda kızıl ötesi bluetooth yok tema yok torrent yok download yok özgğrlük yok yani işlemciyi ramı zorlayan bişey neden yavaş olsun ki...

Ondan sonrada yok güvenliymiş he he cia bide mossad o kadar gerizekalı öylemi...

Steve jobs un en sevdiğim sözü "büyük bir ekranı kim ister ki "

İphonu önermem baştan ele

Benim için şuan iki alternatif var. Max 2 ve A1 bugün iphone 6 inceledim 1050 lira ama kasasi deforme olmuş sanki bıçakla bilenmiş gibi çizik çizik olmus. A1 kamerayı çok övüp max 2 yerin dibine sokuyolar resmen

• Arkadaslar telefondan baska telefona sarj aktarimi icin hangi kablo gerekiyor ve telefondan bir ayar yapmak lazim mi

• nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    A1 de çift kamera var tabikide daha iyidir görmedim kullanmadım işlemci ram aynı batarya 3000 ...

Mi max 2 kamera dediğim gibi şuan kullandığım c9 pro dan bi tık daha iyi keskin her iki telide kullanıyorum sadece diyafram açıklığı 2 üzeri olduğu için ışıksız ortamlarda sıkıntı yaratır gündüz hele bide dışarda kesinlikle sıkıntı yaşamazsın yani öyle dedikleri kadar kötü değil inanma karalayanlara..

Aslında tamamen tercihine kalmış batarya ve ekran dersen max 2

Kamera benim için çok önemli kaliteli foto dersen a1

Şahsen ben sipariş vermek üzereyim c9 proyu satıp veda edecem...

İmam hatibim işim gereği kitap okurum hatta vaazlarımı dahi telefonuma indirdiğim kitaplardan veriyorum büyük ekran ilaç gibi benim için..

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.