Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.151
Cevap
50
Favori
182.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musanpa

Mıuı 9 beta kullanıcısıyım.kararlı sürüme pc olmadan direk telefon üzerinden geçemezmiyim.

En son stabil sürümü indirip güncelleyiciden bilgisayara bağlı kalmadan güncelleyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bu pil suresi nasil?
    ★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

Mıuı 9 beta kullanıcısıyım.kararlı sürüme pc olmadan direk telefon üzerinden geçemezmiyim.

En son stabil sürümü indirip güncelleyiciden bilgisayara bağlı kalmadan güncelleyebilirsiniz.

Teşwkkür ederim o kısım tamam da indirebileğim güvenli bir link bulamadım mi max 2 kararlı 9 ile ilgili

• musanpa kullanıcısına yanıt
    http://bigota.d.miui.com/V9.0.2.0.NDDMIEI/miui_MIMAX2Global_V9.0.2.0.NDDMIEI_79e2ee1a97_7.1.zip

Bu linki kullanabilirsiniz.

Edit: Bu arada ben Miui 9 beta ile stabil sürüm denedim. Miui 9 beta daha iyi daha seri çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F30ED544B -- 17 Aralık 2017; 13:26:43 >
  • Çok teşekkür ederim,bir süre daha betada kalayım öyleyse.

• Arkadaşlar malumunuz gürültülü ortamlarda video kayıtı alırken ses bozulması sorunu oluyor, bu sorunu aşmak için bir mod yayınlamışlar. Yükleyip deneme yapabilecek arkadaş var mı? Cihazı yeni aldığım için bootloader kapalı olduğundan ben deneyemiyorum. Unlock işlemi denedim fakat çin developer sürümüne geçmem gerekiyormuş. Benim denemem için biraz zaman alacak. Benden önce deneyimleyip bilgi paylaşımı yapabilecek birileri varsa memnun olurum. Sonuçta bu cihazı kullanan herkes için önemli bir gelişme söz konusu.

https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-max-2-video-kayit-ses-sorunu.18525/#post-209450

• Çift sim kart kullanıyorsunuz ve telefonun bağlandığı baz istasyonu 3G hızı sağlayabiliyor sadece. Bunun yanında geliştirici seçeneklerinden Hücresel veri her zaman etkin olarak ayarlı sanırım ki hem Wi-Fi hem hücresel veri hızı aktif görünüyor. Bunların hepsi batarya süresini etkileyecektir. Hesaplamalar telefonunuzun 35 birim bataryanın %16,8'e denk gelen 5,88 birim bataryayı 11 saatte ortalama 0,53 birim hızda tükettiğini gösterir. Kendi telefonumda hücre bekleme, 60 birim bataryanın %16 kısmını 37 saatte, tek sim ile 2-3 diş çekerek saatte 0,26 birim hızda tüketiyor yani sizinkinin yarı hızında.
    Yine kendi telefonumda batarya 1 gün 13 saatte 60 birim harcanmış ve 1/3 parlaklıkta kullandığım 8 saatlik ekran süresine %25 harcama karşılığı veriyor. Bu da 15 birim bataryayı 8 saatte, saatlik 1,875 hızda tükettiğini gösterir. Sizinkinde 35 birim bataryanın %42'si olan 14,7 birim bataryayı 3,25 saatte, saatlik ortalama 4,52 hızla tükettiğini hesaplıyorum. Bu durumda doğru orantılı harcama esas alınabilirse ekran parlaklığınız 2/3 parlaklıkta kullanılıyor gibi geldi bana. Ayrıca 1/3 batarya ile aldığınız ekran süresi tam kullanım ile 10 saate de ulaşacak gibi ki tüm harcamaları göz önüne alırsak fena değil.
    Hesaplamalar ve varsayımlar doğru ise faydalı olması ümidiyle.

• Şarj problemi olanlar için:

Orantısız bir şekilde bataryanız azalıyorsa bir seferlik şarjınızı sıfırlayın cihaz kendiliğinden kapansın ve kapalı vaziyette %100e kadar şarj edin cihazınızın bataryası kalibre olacaktır.

Yalnız bu işlemi sürekli yapmayın ve mecbur kalmadıkça bataryanızı %10 un altına düşürmeyin. Telefonunuz %100 şarj olduğunda şarjda bekletmeyin. Kısa süreli çoklu şekilde şarj etme imkânınız varsa kullanın. Bu şekilde batarya kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Sadece 4-5 ayda bir kalibrasyon yapmak yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRiSe* -- 17 Aralık 2017; 15:16:24 >
  • İdeal şarj oranını esasen telefon bize haber veriyor. Bilindiği üzere %20 altına indiğinde telefon şarja takılması yönünde uyarı gösteriyor. Yine batarya kullanım geçmişine bakıldığında, şarj esnasında dolum oranı %90 ve üzeri olduğunda geçmişin sıfırlandığını, yeni bir profil oluşturulduğu gözlenebilir. Böylelikle üreticinin tavsiye ettiği kullanımın maksimum %90 ile minimum %20 arasında olduğu sonucuna ulaşılabilir.

İngilizce bilenler için aşağıdaki yazı da konu hakkında fikir verecektir.
    https://lifehacker.com/5875162/how-often-should-i-charge-my-gadgets-battery-to-prolong-its-lifespan

• Merhaba ben de aranıza katıldım arkadaşlar telefon on numara ancak bana watshap, cr, v.s bildirim gelmiyor ne yapabilirim tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizelli1903 -- 17 Aralık 2017; 16:7:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rizelli1903

Merhaba ben de aranıza katıldım arkadaşlar telefon on numara ancak bana watshap, cr, v.s bildirim gelmiyor ne yapabilirim tşk

WhatsApp titreşim geliyor

Ses çıkmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayarlar>Bildirimler&Durum çubuğu>uygulama bildirimi buradan kontrol ediniz.

• Arkadaşlar bu cihazı almak istiyorum inceledim çok beğendim. Herhangi bir kronik sorunu varmıdır, birde kaç saat ekran n alıyorsunuz?

• "Sessiz"ikonu nu ana ekrana koyabilen var mı

• Merhabalar kısa zamandır mi max 2 kullanıyorum. Normalde diğer telefonlarda bildirimlerin üzerinden aşağı doğru çekerek ayrıntıları vs görebiliyoruz. Bunu bu cihazda yapamıyor muyuz ayarlarla mı alakalı. Mesela whatsaptan mesaj geliyor mesaj içeriğine bakabilmek için bildirime tıklamam gerekiyor. Çözümü var mı cevaplarsanız sevinirim.

• Lordof34 L kullanıcısına yanıt
    Tek parmakla değil de çift parmakla çekerseniz diğer telefonlar gibi içeriği görebiliyorsunuz.

• Telefonda bulunan widget'lar içinde Sessiz ikonu yok fakat Ayarlar -> Ek ayarlar -> Hızlı Erişim tuşunu açarak Sessiz tuşu arayabilirsiniz. Bu durumun dezavantajı ise sadece 1 tuş atayamamak, her halükârda 5 tuşun atanması zorunluluğu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miharbi

Telefonda bulunan widget'lar içinde Sessiz ikonu yok fakat Ayarlar -> Ek ayarlar -> Hızlı Erişim tuşunu açarak Sessiz tuşu arayabilirsiniz. Bu durumun dezavantajı ise sadece 1 tuş atayamamak, her halükârda 5 tuşun atanması zorunluluğu.

Teşekkürler

• TIMERIDER kullanıcısına yanıt
    Telefonu tamire, bakıma muhtaç bırakacak kronik bir sorunu yok fakat kamerasının çok güçlü olmadığını söyleyebiliriz. Amiral gemisi denilen modellerle asla boy ölçüşemez; evdeki Note 4, ki üzerine 3 model çıktı, bile bundan epey güzel çekiyor.
    Ekran süresi ise normal kullanımla 12 saat/2,5 gün civarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

quote:

Orijinalden alıntı: rizelli1903

Merhaba ben de aranıza katıldım arkadaşlar telefon on numara ancak bana watshap, cr, v.s bildirim gelmiyor ne yapabilirim tşk

WhatsApp titreşim geliyor

Ses çıkmıyor

Ne baloncuk ne titreşim uygulamanın içine girince ancak geliyor.

Bu arada bişey soracağım pilin %10olmasını beklemediğiniz doldurmak için yoksa %70 %60da da şarj etsek sıkıntı olurmu

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.