Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.151
Cevap
50
Favori
182.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakeen

arkadaşlar bende tv izlemek için stand bakıyorum tavsiyesi olan var mı

Bundan bir tane aldım çok memnun kaldım 2 tane daha sipariş ettim. Kargosu var ama toplamda 4-5 tl birşeye geliyor.

https://tr.aliexpress.com/item/Universal-Folding-Mobile-Phone-Tablet-PC-Holder-Plastic-Adjustable-Stand-For-Apple-For-Android-Smart-Phones/32728268500.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.NlMoA7

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

arkadaşlar bende tv izlemek için stand bakıyorum tavsiyesi olan var mı

Bundan bir tane aldım çok memnun kaldım 2 tane daha sipariş ettim. Kargosu var ama toplamda 4-5 tl birşeye geliyor.

https://tr.aliexpress.com/item/Universal-Folding-Mobile-Phone-Tablet-PC-Holder-Plastic-Adjustable-Stand-For-Apple-For-Android-Smart-Phones/32728268500.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.NlMoA7

Anladım hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için bende siparişe eklerim, gelmesi 1 ayı bulmasa iyi olacak ama yapacak bir şey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bugün geçtim siparişi,

artık ne cam ne kılıf kullanacağım, yeter. 1-2 yıl ömürleri var kendimize işkence ediyoruz 2 katı kalınlaşıyor telefon, görüntü kötüleşiyor. çok iddialıyım umarım kırılmaz ekran. :D
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    Bu kılıfı Üsküdar'da nerden aldınız? Ve fiyatı nedir? Teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar, yılbaşı gibi ben ve birader birlikte mi max2'ye geçmeyi düşünüyoruz. Istanbul'da bir yer bulup elden alacağız. Ikimiz de genelde Samsung amiral gemileri kullandık bugüne kadar.

Xiaomi'ye güveniyorum, son bir kaç senedir iyi isim yaptılar ama normal android telefonlardan farklı olarak bilmemiz gereken neler vardır?

Mesela google play store yüklü olarak mı geliyor yoksa apk olarak mı kuruyoruz?

Güvenlik anlamında bilinen android markalara göre farklı bir zaafiyet söz konusu olur mu?

Mi max 2'nin kronik denilebilecek bir sorunu var mıdır?

Örneğin ben s7 edge'den geçeceğim eğer alırsam. Kamera dışında hangi konularda 'kafamı duvara' vururum bu telefona geçtiğim için ?

Normal ithalatçı garantili aldığımız zaman ota üzerinden otomatik olarak güncelleme alır mıyız yoksa takibini yapıp kendim mi sürekli telefonu güncel tutmam gerekir?

Çok soru sorduğumun farkındayım ama ilk elden kullanan arkadaşlardan tavsiye alabilirsem çok mutlu olurum. Şimdiden cevap verip ilgilenenlerin emeğine sağlık, teşekkür ederim.

Konuyu takipteyim geçmiş sayfalara da vakit buldukça göz atacağım...

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yktrnslv -- 6 Aralık 2017; 17:16:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yktrnslv kullanıcısına yanıt
    Bilmen gereken farklı bir sey yok .
    Tabiki yüklü geliyor .
    Markalara göre güvenlik zafiyeti olmaz , güvenlik zafiyeti olursa tek sorumlu google.
    Kronik sıkıntı yok .
    Kamera hariç performans farkını görebilir misin bilmiyorum . Ben ilk aldığımda görmüştüm note 5 kullanıcısı olarak ama miui 9 ile görmüyorum . Touchwizz daha stabil bilgin olsun .
    Kendisine güncelleme geliyor . Senin bir şey yapmana gerek yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barad-dûr -- 6 Aralık 2017; 17:20:46 >
  • Cevap için teşekkürler.

Sadece, 'Touchwiz daha stabil' derken, arayüzde ciddi donmalar kasmalar mı oluyor.

Bunu şunun için soruyorum: S5ten bu yana hemen hemen her sene yeni samsung amiral gemilerini denemiş biri olarak touchwiz'de hiç sorun yaşamamıştım. Diğer yandan touchwiz'den çok şikayet edenler de vardı...

Siz şimdi böyle deyince acaba touchwiz'i beğenmiyordunuz da bu 'daha mı kötü', yoksa 'Touchwiz zaten stabil ama bunda ona göre ufak tefek takılmalar donmalar oluyor' şeklinde mi algılamalıyım?

Edit: İlk sayfalarda arayüz ile ilgili yazdığınız yorumu okudum. Dediğiniz sorunlar can sıkıcı olabilir. Geliştirici seçeneklerinden animasyon hızlarıyla oynamayı denediniz mi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yktrnslv -- 6 Aralık 2017; 21:40:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yktrnslv

Merhaba arkadaşlar, yılbaşı gibi ben ve birader birlikte mi max2'ye geçmeyi düşünüyoruz. Istanbul'da bir yer bulup elden alacağız. Ikimiz de genelde Samsung amiral gemileri kullandık bugüne kadar.

Xiaomi'ye güveniyorum, son bir kaç senedir iyi isim yaptılar ama normal android telefonlardan farklı olarak bilmemiz gereken neler vardır?

Mesela google play store yüklü olarak mı geliyor yoksa apk olarak mı kuruyoruz?

Güvenlik anlamında bilinen android markalara göre farklı bir zaafiyet söz konusu olur mu?

Mi max 2'nin kronik denilebilecek bir sorunu var mıdır?

Örneğin ben s7 edge'den geçeceğim eğer alırsam. Kamera dışında hangi konularda 'kafamı duvara' vururum bu telefona geçtiğim için ?

Normal ithalatçı garantili aldığımız zaman ota üzerinden otomatik olarak güncelleme alır mıyız yoksa takibini yapıp kendim mi sürekli telefonu güncel tutmam gerekir?

Çok soru sorduğumun farkındayım ama ilk elden kullanan arkadaşlardan tavsiye alabilirsem çok mutlu olurum. Şimdiden cevap verip ilgilenenlerin emeğine sağlık, teşekkür ederim.

Konuyu takipteyim geçmiş sayfalara da vakit buldukça göz atacağım...

İyi forumlar.

Tek bir sorunu var oda sürekli hücresel veri ile bağlanınca şebeke sorunu oluyor sürekli kopma oluyor yani anlık oluyor intenetde ama wifiden bağlanınca hiçbir sıkıntı çıkartmıyor onun dışındada hiç bir sorunu yok telefonun

• Bu yaşadığınız sorunu ben hiç yaşamadım. Turkcell hat kullanıyorum, sizin bulunduğunuz yerle ilgili bu sorun olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: zabit_ersin

Bu yaşadığınız sorunu ben hiç yaşamadım. Turkcell hat kullanıyorum, sizin bulunduğunuz yerle ilgili bu sorun olabilir mi?

bilmiyorum bir kişide miui türkiye ve yabancı bir forumdada gördüydüm aynı konuyu benimde hat turkcell bu arada

konu linki:
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-max-2-arama-ve-internet-baglantisi-sorunu.18380/#post-202902

• efekcr kullanıcısına yanıt
    https://goo.gl/maps/ZCoEor3sCLN2

Buralarda bir tane telefoncu vardı. Kuyumcuların olduğu yerde. 15 TL verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: zabit_ersin

Bu yaşadığınız sorunu ben hiç yaşamadım. Turkcell hat kullanıyorum, sizin bulunduğunuz yerle ilgili bu sorun olabilir mi?

birde bir kaç sorunum yardımcı olabilirmisiniz

telefonu sıfırladım geçende 1.sorunum hücresel veriyi açıyorum mesela örnek veriyorum bildirim merkezindeki hangi işlem kutucuğa tıklasam mesela hücresel tuşu yada wifiye basınca bildirim şeyi otomatik olarak kalkıyordu yani yukarı doğru gidiyordu şimdi ise hücresel kısayoluna basınca yukarı gitmiyor elle yapıyorum
    2.sorunum ise wifi ağına otomatik bağlanıyordu ilk zamanlarda şimdi ise wifi simgesine uzun basınca wifi bölümüne gidiyor kendi wifime elle bağlanmak zorunda kalıyorum vede wifi bölümünde bütün wifileri görünce hemen yan taraflarında değişik değişik yazılar çıkıyor ne yapmam gerekiyor acaba teşekkürler

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

sorunum tam olarak şu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz55_55 -- 6 Aralık 2017; 19:20:30 >

• Neyden bahsediyorsunuz anlamadım

• Barad-dûr kullanıcısına yanıt
    Touchwiz stabil?

• 1.sorunuza verebileceğim cevap; bahsettiğiniz yerde ikonlar kısa basmanız veriyi veya wifi açar kapatır. Uzun basılı tutarsanız sizi ayarlarda ilgili olan menüye götürür.

2.sorunuza gelirsek,

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

Wifi ayarlarında altta additional menüsünü tıklayıp wifi ayrıntılı günlüğü deaktif duruma getirmeniz gerekiyorki wifi ağlarına ait maç adresleri kapansın.

Diger konu Sizin kendi wifi ağızına otomatik bağlanması içinde wifi adının yanındaki > simgesine basarak otomatik bağlan ı aktif etmeniz gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z@bers -- 6 Aralık 2017; 20:48:39 >

• Hocam s7edge'le ilgili özel bir sıkıntı yok aslında. Performans yönünden de bariz üstün olduğunun farkındayım. Mi max2'ye geçersem bunun 2 temel sebebi ekran büyüklüğü ve batarya. Ben telefonu gerek oyun (dominations oynuyorum) gerekse iş amaçlı olarak mail, whatsapp, telefon görüşmeleri yönünden çok kullanan biriyim. S7edge'in batarya ömrü çok iyiydi fakat sık kullanım ve sık şarj yüzünden batarya ömrü iyiden iyiye azalmaya başladı ve bunu hissettiriyor. Bu telefonda batarya yönünden hiç sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum açıkçası.

Bir diğer sebep de samsung'dan bıkmış olmam.. 10 senedir aynı arayüz sıktı :) Aslında arada 8 aylık bir general mobile 5plus deneyimi yaşadıktan sonra ucuz telefona tövbe demiştim ama xiaomi de sanırım bir general mobile kıvamında değildir heralde???

Not:PM'ye cvp atamadım burdan yazdım..

• Yktrnslv kullanıcısına yanıt
    Hayır donma kasma 0 max2de . Touchwizz de sorun yasayan nasıl yaşıyor anlamıyorum . S4ten beri ben bir kere takıldığını görmedim touchwizzin . Neyse konumuza dönersek benim yaşadığım ciddi sorunlar miui 8de idi 9da telefon yağ gibi . Ama miuinin biraz daha gelişmesi gerekiyor demek istiyorum .bir güncelleme gelir kötü olur miui 9 gibi güncelleme gelir fişek olur demek istiyorum . Umarım anlatabilmisimdir.

• Barad-dûr kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, baştan sona konuyu da taradım üşenmeyip. Sizin dediğinizi de çok iyi anladım

• 2yumurta1sucuk 2 kullanıcısına yanıt
    Evet S4 , note 5 , S5 , note 4 kullanmis birisi olarak bunu söylüyorum . Xiaomi gayet iyi ama biraz daha gelistirilmesi gerek . Örnek benim miui 8 ile miui 9 arasındaki dağlar kadar fark

• Selam arkadaşlar. Mi5s siyah kullanıyorum. Telefondan son derece memnunum. ancak şimdiye kadar hep büyük ekran kullandım note serisi özellikle. O nedenle bana biraz ufak geliyor tek sıkıntım bu. Sizce cihazı mi max2 ile değiştirmek mantıklı mı ? hız stabilite konusunda sıkıntı yaşarmıyım mi5sten sonra. fikirlerinizi almak istedim.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.