Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.151
Cevap
50
Favori
182.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeşim evde note 4 var bir tane o güzel cihaz saf android kullandım sıkıyor bir süre sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar bu telefon MTK ve Qualcomm (Snapdragon) olmak üzere 2 varyant halinde yer alıyor. Alırken hangisini aldığımızı nereden bileceğiz? Normalde Snapdragon taraftarıyım ama model kodu yanıltıcı olabiliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sadece SnapDragon 625 CPU'lu model var.

MTK olanı Çin pazarı için sanırım o zaman hocam. Bilgisayara Qualcomm sürücülerini kurarak mı tanıttınız telefonu bu arada?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2yumurta1sucuk

Zamanında ana konuyu ben açmıştım, bir kaç çok bilmiş zipcikti gelip ayar etmişti beni, bırakmıştım. Şimdi açılan konuyu görüyoruz..
    O çok bilmislerden kimse yok şimdi.
    Biliyordum böyle olacağını.

Hala hatırlıyoruz evet açmıştın.

Yanlış bilgilerle insanları yanıltıyordun

1- NFC yok, sen var yazmıştın

2- Değişen renkli bildirim ledi yok, sen var olacak yazmıştın

3- Olmayan renkleri yine uydurmuş var yazmıştın

4- Anakonu olarak teknik özellikleri kopyala yapıştırdan başka bir şey yazmamıştın, onu geçtim özellikleri bile yanlış yazmıştın.

Bir de hala, seni uyaranlara haklıymış gibi atar yapıp argo konuşmaya devam ediyorsun.

Bu konuyu açan arkadaşında senden tek farkı, teknik özellikleri senin gibi yanlış yazmaması. Doğru kopyala yapıştır yapıp bir de anakonu başlığı yazınca anakonu olmuş!

Sen şimdi yine dersin '' Çok biliyorsan siz açın bi anakonu görelim'' maalesef teknik bilgim ve zamanım anakonu açacak kadar yok.

O yüzden BİLMEDİĞİMİ yazıyorum belirtiyorum ve bilmediğim bir konunun üstlenicisi olmaya heveslenmiyorum, ve yanlış bilgi verip olmayan özellikleri var yazarak insanları senin gibi yanıltmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH-HANDERE -- 22 Şubat 2018; 22:29:26 >

• TURKISH-HANDERE T kullanıcısına yanıt
    He doğru diyorsun bunlardan bir taneside sendin..
    Her şeye muhalefet olan ama iş elini taşın altına koymaya gelince ortadan kaybolan adamlar.

Ben bilgileri guncelleyecektim.
    O kadar vaktin zamanın yoksa, o zaman ordan çok bilmiş gibi boş boş konuşmayacaksın. İnsan gibi şurası yanlış duzeltirmisin diyebilirsin.
    Normal hayatta da var senin gibileri.
    Hiç birşey yapmaz, yapılana anca laf yetiştirir.

Romumuda yükledim, bootloader kilidinide açtım, modifiye de ettim.
    Senin gibi çok bilmişler varsa xda ve miuiforum orda, ordan bakabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2yumurta1sucuk -- 22 Şubat 2018; 22:43:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Her şeye muhalefet olan ama iş elini taşın altına koymaya gelince ortadan kaybolan adamlar.

O kadar vaktin zamanın yoksa, o zaman ordan çok bilmiş gibi boş boş konuşmayacaksın. İnsan gibi şurası yanlış duzeltirmisin diyebilirsin.

Doğruları yazınca zoruna gitti sanırım.

Bilmiyorsan bilmişlik yapmaya gerek yok.

Taşın altında kalırsın yalan yanlış bilgisizliklerinle.

• quote:

Orijinalden alıntı: TURKISH-HANDERE

quote:

Sen hasta mısın?
    Şuan yazdıklarına ben hayır doğru yazdım mi demişim? Ergen misin nesin.
    Bak ben ne demişim.
    Ya insan gibi şurayı duzelt dersin yada şuan yaptığın gibi artistligini yapıp doğrularını yazıp anakonu açarsın.
    Oturduğun yerden sallaması kolay.
    Daha da alintilama, ben yazmıyorum. Yazan varsa kolay gelsin herkesin bilgisi kendine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2yumurta1sucuk -- 22 Şubat 2018; 22:46:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TURKISH-HANDERE

quote:

Sen hasta mısın?
    Şuan yazdıklarına ben hayır doğru yazdım mi demişim? Ergen misin nesin.
    Bak ben ne demişim.
    Ya insan gibi şurayı duzelt dersin yada şuan yaptığın gibi artistligini yapıp doğrularını yazıp anakonu açarsın.
    Oturduğun yerden sallaması kolay.
    Daha da alintilama, ben yazmıyorum. Yazan varsa kolay gelsin herkesin bilgisi kendine.

sen okuduğunu anlamada problem yaşıyorsun sanırım.

senin gibi bilmeden bilmişlik yapıp konu açacak vaktim de teknik bilgimde yok yazmışım.

Sürekli bozuk kaset gibi 'çok biliyorsan sen aç' cevabını vermekten vazgeç :)

• coolfighter C kullanıcısına yanıt
    Dostum seni mix 2 gibi bir telefondan bu telefona iten sebep neydi ? Çok şaşırdım açıkçası. Pil ömrü yüzünden mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_hksvr

Dostum seni mix 2 gibi bir telefondan bu telefona iten sebep neydi ? Çok şaşırdım açıkçası. Pil ömrü yüzünden mi ?

Ekran boyutu ve pil ömrü MAX 2 için bana daha cazip geldi. Şimdi MİX 2 de 5.9 inç ekran gövde oranı çok yüksek ama eğreti geldi bana. Herşeyiyle hızlı canavar gibi telefon. Fakat MAX 2 den sonra diğer telefonlar bana oyuncak gibi gelmeye başladı. Ellerimde büyük olduğundan mıdır nedir telefondan vazgeçemedim.:) Hatta 2 tane MAX 2 vardı 1 tanesini bu forumdan bir kardeşime sattım gittim MİX 2 aldım ama beni sarmadı açıkcası.:) MAX2 ile gerçekten yapamadığım bir şey yok. Sanki telefonu bana özel yapmışlar gibi geliyor.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfighter -- 23 Şubat 2018; 0:25:31 >
    :) aynen kardeşim, benim de cok ilgimi cekti bu telefon da bakalım alabilecek miyim :) hayırlı günlerde kullan telefonunu kardeşim

nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Kamera benim için hiç sıkıntı değil hatta bir telefonda zorunlu olmadıkça en son kullandığım şey ama hanım ise tam tersi. Neyse allahtan cihazı beğendi de şimdilik kamerayı görmezden geliyor. Fiyat olarak en uygunu bu geldi o yüzden aldım..

• pape kullanıcısına yanıt
    İnşallah beğenir eşiniz ama kamerasinada cok atmaya gerek yok hocam manuel ayarları biraz kurcalayınca tatmin edici fotoğraflar çıkabiliyor. Orta sınıf kamerasi var bence yeterli bana kısa bir zaman 5s kullandım onun kadar işimi görse yeter iphone 6 alıcaktım. 1050 tl full çizik deforme olmus. sırf kamerasi yüzündende almak istemedim.
  • Bugün Mi Max 2'de type-c girişli bir kulaklık denedim ve inanamadım arkadaşlar. Çok, çok iyi bir performansla çalışıyor. Cihazın kendi 3.5mm girişi ile kıyaslayacak olursak ses seviyesi ve ses kalitesinde ciddi bir artış sağlandığını söyleyebilirim. Bir kaç gün önce satın aldığım type-c kulaklık dönüştürücü ne yazık ki cihazda çalışmamıştı.

Mi Max 2'de type-c dönüştürücü deneyen ve çalıştırabilen var mı?

Telefonu alan kardeş benim :) valla abi oldukça memnunum, hatta gecen arkadaşlarla konuşuyoruz, bütçe olarak 3 bin TL de ayırsam telefona gene gider bunu alırdım.

• Beyler şöyle en incesinden bir telefon kılıfı tavsiye edebilecek var mı? Gg de be N11 de bol bol kılıf varda çoğunun görsel ve açıklaması ile gelen ürün tutmuyor.

• 10 gün önce eşime almıştım dayanamadım c9 pro mu sattım kendimede aldım ve elime geçti kullanıyorum şuan

Kamera endişeniz olmasın tatmin eder c9 prodan galaxy note 3 ten galaxy A 2017 serisinden daha iyi bir kamerası var.

Bataryayı anlatmaya gerek yok

Bazıları iki farklı ekran var diye yazmış yanlış bilgilendirme yapıyorlar..

Eşime aldığım beyaz kendime aldığım sarı renkliydi korktum biraz sonra ayarlara girdim baktım ki ayarlarımı faklı. Onun ki gibi yapınca benim ekranımda beyaz oldu yani sorun yok...merak edenler için Ayarlar-ekran-kontrast ve renkler-otomatik kontras ve normal rengi seçin bu kadar...

Fiyatına kimse inanmıyor zaten

Bu fiyata bu telefon inanılmaz ama gerçekmiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emocan21 -- 24 Şubat 2018; 0:42:39 >

• emocan21 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun öncelikle.

Ekran konusunda söylenenler doğru, şöyle söyleyim ben hem siyah hemde gold mi max 2 almıştım ikisi aynı ayarlarda olmasına rağmen birisinde sarılık daha fazlaydı. Aynı şeyi yıllar önce kardeşime ve kendime aldığım Note 3 'de de yaşamıştım. Bunlar sıkıntı olan şeyler değil iki cihazı yan yana koymadıkça fark algılanmaz bile. Önemli olan ekranın her yeri aynı tonda olsun ölü pixel vs. olmasın en iyisi bu.

Birde başıma gelen bir olayı anlatayım cihazı aldıktan 1-1.5 ay sonra bir tane uygulama açıp parlaklık en sona gelince ekranın ortalarında bir tane siyah nokta gördüm aha dedim ölü pixel ama nasıl deliriyorum sorma. Sabaha kadar pixel fixer uygulaması ile uyandırmaya çalıştım, ekranın üzerine baskı yaptım takılmıştır düzelir diye ama tık yok. Mercek ile yakınlaştırma yapıp ekrana ışık tutup baktım ölü pixel değil de panelin üstünde bir toz zerresi kalmış gibiydi baktım çözüm yok kendi haline bıraktım. 3-4 gün böyle gözüme batıp durdu, sonra bir baktım o nokta kaybolmuş başta inanamadım ama 10 kez test ettim gözlem yaptım o nokta kayboldu.

Cihazın ekranına mikroskobik bir canlı mı girdi ne yaptı vallahi anlamadım.

Buda böyle bir anımdır.

• Orijinalden alıntı: Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 1:51:18 >
  • MIUI8 kullanan var mı hala? Downgrade etmeyi düşünüyorum da kullanan varsa çok hız farkı var mı merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadın Mühendisi

MIUI8 kullanan var mı hala? Downgrade etmeyi düşünüyorum da kullanan varsa çok hız farkı var mı merak ediyorum.

Hocam takip ediyorum da bu konu senin bayağı gündeminde, devamlı sürümle alakalı yorumlarını görüyorum. Sıkıntın batarya ömrü ile alakalı galiba,

Ben cihaz kutudan çıktığında miui 8 vardı, son güncellemeyide yaptım cihaz bildiğin kağnı gibi yerinden kalkmıyordu, bildiğin cihaz batarya uzun ömürlü olsun diye kısmışta kısmışlar.

Allah tan Miui 9 beta vardı da geçiş yaptım kurtuldum hala beta kullanıyorum, miui 8 e göre kaymak gibi bariz %25 hız farkı var. Bunu Sp820 işlemciden max 2 ye geçen birisi olarak söylüyorum. Şarj ömrü miui 8 e göre biraz kısaldı ama karşılığını bana fazlasıyla verdi, zaten hayvan gibi batarya var öldürsen 10 saat ekran süresinin altına düşemiyorsun daha ne olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T Square -- 24 Şubat 2018; 11:23:33 >

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.