Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.149
Cevap
50
Favori
182.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lordof34

Oyunlara girince başarıyla hızlandırıldı diyor üst köşede bir simge çıkıyor vs , navigasyon tuşlarını her seferinde devre dışı bırakıyor. bunu nasıl kapatabiliriz
    masaustunde oyun hiz arttirici uygulamasi var, ona girip ayarlardan kapatabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JINTON kullanıcısına yanıt
    Merhaba karanlık modu olarak bir şey bulamadım ama,

Ayarlara girin, ek ayarları açık, erişebilirlik içerisinde, en altta ekran kısmında renkleri ters çevir var sizde bu açık olabilir, açınca her şey siyah yazılar beyaz oluyor bende mesela...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chapoo

masaustunde oyun hiz arttirici uygulamasi var, ona girip ayarlardan kapatabilirsin

Alıntıları Göster
    Tamamdır teşekkürler, masaüstümde bulamadım varsa da daha önce kaldırmış olabilirim, masaüstündeki güvenlik'in içinde buldum kapattım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 sene hatta biraz da geçmiş olabilir max 2 cihazımı son güncellemelerle bombok hale gelmişken ve özellikle sağdan soldan fışkıran reklamlardan dolayı soğumaya başlamıştım. Arayış içine girdim ve ilk önce custom rom yükleyeceğim için bootloader kilidini açmak oldu. 72 saat içinde de açıldı. Ve ufak bir araştırma sonucu android 9 sürümünü kullanan LineageOS 16.0 kurdum. Saf android olarak geliyor ve en güzel yanı google kamera uygulaması entegre bir şekilde geliyor. Bir de max 2 phablet sınıfı olarak geçerken yazılımsal olarak maalesef o koca ekran standart telefon muamelesi görüyordu. Halbuki o koca ekran da daha fazla içerik görmemiz lazımdı. Bu sürümle o da düzelmiş. Dolby desteği ile geliyor ve ses inanılmaz değişiyor. Ekran kapalıyken gelen bildirimler sanki amoled ekran varmışcasına kısa süreli şekilde gösteriliyor çok hoşuma gitti. Ve inanılmaz seri çalışıyor. Asıl bomba ise kamera uygulamasında. Arkadaşlar inanılmaz fark var özellikle gece çekimlerinde. Aşağı da göreceğiniz foto karanlık bir ortam da çekildi. Ve tripod gibi yardımcı bir alet kullanılmadı direk elimdeyken çektim. Portre modu arka kamerada da çalışıyor bu arada. Keskinlik çok iyi. Şu ana kadar çalışmayan ya da hata veren bir durumla karşılaşmadım. Tek özlediğim şey miui ile yazılımlara da parmak izi koruması koyarken bunda ayrıca yazılım kullanmak lazım. Hiç vakit kaybetmeden kurun geçin. Telefona yeniden aşık olacaksınız. Ha bir de unutmadan google asistan sesli komutu algılıyor her ne kadar seçenekler de aktif olmasa da. ok google diye seslendiğiniz an aktif hale geliyor.

Rom için link: LineageOS 16.0

★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★
  • Örneğin bu fotoğrafı az önce çektim detaylar çok iyi. Önceden misal ilerideki viraj tabelası belli olmaz dağılırdı yakınlaştırmadan sonra. Ama şimdi kayıpsız net bir şekilde belli oluyor. Ve dikkat ederseniz güneşte yok.

• Free WiLL kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık kardeşim. Güzel bir yazı olmuş. Arayışta olan arkadaşlar için faydalı.

Emeğine sağlık arkadaşım, fotoğraflar inanılmaz güzel görünüyor.

Benim gibi çok bilgisi olmayan biri için, bu programın indirme linkini verip nasıl kurabileceğimi yazabilir misin?
    Netten biraz araştırdım ama detaylı olarak bulamadım.

Acaba bu programı kurduktan sonra Xiaomi den güncelleme alma olayı da duracak mı?

Bir de nerede yaşıyorsunuz, manzara resmi çok hoşuma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artemes -- 28 Şubat 2019; 11:59:5 >
  • artemes A kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi komple değiştiği için miui ile bağınız kalmıyor artık saf android e geçmiş oluyosunuz. Hem de 9 sürümüne. Yukarı da linkini verdiğim site de her şey anlatılmış zaten karmaşık bir işlem değil. Sırasıyla işlemler
    bootloader kilidini aç
    adb sürücülerini kur
    twrp yi yükle
    hafıza kartına yazılımı kopyala
    twrp den kurulumu gerçekleştir
    son olarak kurulum bittikten sonra wipe işlemlerini uygula

Öncellikle bootloader kilidini açmanız lazım dediğim gibi. O da 72 saat sürüyor onaya düşmesi.
    Aydın da yaşıyorum daha fazla manzara için BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ.
    Teşekkür ederim arkadaşım.

Az önce manzara remini çok beğenmiştim.
    Diğer resimleri görünce kıskançlığa doğru döndü galiba iş:)
  • Resmi lineageos rom çıkmadığı için ayrı rom yüklemeye çok sıcak bakmıyorum ben açıkçası.

• Lordof34 L kullanıcısına yanıt
    Tam bir haftadır kullanıyorum bir sorun çıkarmadı haberiniz olsun. 1 kere bile hata almadım. Üstelik programlar arası geçiş çok hızlı. Hepsini geçtim inanın sırf fotoğraf kalitesi için geçerim
  • Merhaba arkadaşlar 2 haftadır batarya sürem iyice kısaldı. Dün en son 7 saate kadar düştü %15 vardı içinde. Cihazı yaklaşık 11 aydır kullanıyorum. 9.5. 4.0 global sürümdeyim. Neden böyle oldu ki acaba. Dergilik okuyorken bile düşüyor.

Telefonla konuşurken eko sorunu yaşıyor musunuz

Kurulum normal miui rom kurar gibi direk romu flaslıyormuyuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydın_m -- 1 Mart 2019; 8:30:18 >
  • aydın_m A kullanıcısına yanıt
    Eko sorunum olmadı yalnız 1 kere sesi dışa verdiğim de sorun olmuştu o da telefon çekmiyordu onun dışında şikayet eden olmadı. Hayır muiu gibi kurulmuyor yukarı da hem link olarak verdim hem de nasıl uygulandığını belirttim.
  • tandemetu T kullanıcısına yanıt
    Benimde aynı sizin gibi oldu, betadan son kararlı sürüme geçtim wipe yaptım ama nafile 7 saatlere indi benimde, eskiden 11-12 saat alıyordum.

• deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Evet sabah kalktığımdan yatana kadar çok güzel yetiyordu fazlasıyla. Şimdi işten çıkana kadar ancak gidiyor. Acaba telefonu sıfırlasak bir faydası olur mu?

• tandemetu T kullanıcısına yanıt
    Ben güncelleme sonrası sıfırladım ama pek bir şey değişmedi, bakalım ya değiştireceğim telefonu, yada kafam basarsa rom atarım...

• deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Ben de sıfırlamanın çözüm olacağına inanmıyorum açıkçası. Bu telefonlara bir sene dolunca ne oluyor anlamıyorum

• ★ Xiaomi Mi Max 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★
    telefonu alalı 1 seneyi geçti, durum böyle full cycle olmadı ama en azından kafamızda bir fikir oluşur, şarj düşüşü yeni güncelleme ve ekran parlaklığından kaynaklanabilir.

• valla ben genel de parlaklık sonda kullanıyorum gps wifi data hattı bluetooth her şey açık 10 saat rahat ekran süresi alıyor. Otomatik parlaklıkta 13 15 saat arası. Telefon 1.5 senelik. google kamera akşam çekiminden bir örnek daha burada. Güneş batmış olduğu halde bile çok iyi.

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.