Şimdi Ara

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro --3 yollu hibrit kulaklık (99 yuan-15$) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
7
Favori
11.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeşim bende 2 hafta önce Piston 3 sipariş vermiştim. PTT şubesine gelmiş bu sabah. 1-2 güne elime geçecek. Ama ne yalan söyleyim aklım bu Hybrid'de kaldı. Piston 3'ü iyi bi fiyata elimden çıkarabilirsem alıp geçicem bu Hybrid'i. 20 dolara daha iyisini bulamadım ben. Bulan varsa söylesin Fazla para vermek istemiyorsan, çokta ayrıntıya takılmıyorsan al gitsin; http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLegendy -- 10 Mart 2016; 15:52:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLegendy

Kardeşim bende 2 hafta önce Piston 3 sipariş vermiştim. PTT şubesine gelmiş bu sabah. 1-2 güne elime geçecek. Ama ne yalan söyleyim aklım bu Hybrid'de kaldı. Piston 3'ü iyi bi fiyata elimden çıkarabilirsem alıp geçicem bu Hybrid'i. 20 dolara daha iyisini bulamadım ben. Bulan varsa söylesin Fazla para vermek istemiyorsan, çokta ayrıntıya takılmıyorsan al gitsin; http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html?vip=67739

Aldığın fiyata alıcısı çıkar bence 1 ay bekleme mevzusu var.
    İst. içindeysen elden hemen satarsın.
    Ama bence ikisini birlikte deneyip karar vermek lazım.
    Karakterleri farklı çıkacak gibi.

• Quattro kullanıcısına yanıt
    Bana öyle geliyor. Heleki Piston 2 ile 3 arasındaki farkı duyduktan sonra Aldığım fiyata alıcı hazır zaten, ama 15 günlük bekleme faizini de eklemek lazım tabi. Hergün yaptığım tracking işlemine harcadığım enerjide cabası 1 hafta felan kutusunu açmadan bekletmeyi düşünüyorum. Belki o ara iyi bir fiyata alıcı çıkarsa onu verip, Hybrid siparişini verebilirim. O zamana kadarda neyin ne olduğu belli olur heralde. Kulaklık bi piyasaya çıksın öyle bakalım en iyisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaziyetu

güzel kardeşim madem bütçen var ikisini de alsana! git hem piston hem beta al kim doğru söylüyor merak etmiyor musun ? ama sonra gelip burda yorum yapmayı unutma. has kulaklığı takan susup oturuyor meydan hep zırva saçanlara kalıyor.

Kim doğru söylüyor ne demek ya?..
    Siz Piston'dan nefret ettiniz Beta'yı sevdiniz diye doğru, ben tersini iddia etsem yanlış mı söylemiş olacağım?

"meydan hep zırva saçanlara kalıyor. "
    Zırva saçan kim var burada forumu okuyanlar görüyor. Yoruma lüzum yok.

Ben Beta daha kötü de demedim üstelik. Dinlemediğim kulaklık çünkü.
    Epeydir ben bu bölüme yazmıyordum. Burada dönen muhabbetler de işte bunun sebebine örnektir. Ötesi var mı?...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• TheLegendy kullanıcısına yanıt
    Dostum eğer şu gerbest.com veya banggood.com güvenilir siteyse bu sitelerde 13$ piston3 takipli kargoyla geliyor bence gayet makul bir rakam ben haftaya haftaiçi almayı düşünüyorum. Brainwavz beta hakkında bazı yorumlarda m2'nin biraz alt modeli olduğunu yazmışlardı ve bariz şekilde malzeme kalitesi olarak piston'dan kötü (benim için önemli malzeme kalitesi)
    yaza belki mee m6 pro alabilirim se215'ten iyi olduğunu yazmışlardı yabancı sitelerde. Fiyatıda 50$ gayet makul geldi dolarda 2.50'a inerse tadından yenmez
  • Real Slim Shady kullanıcısına yanıt
    Banggood'dan Piston 3 sipariş ettim ve bugün PTT şubesine geldi. 1-2 güne elimde olacak muhtemelen. Takip kodu için ayrıca 1.30 dolar vermen gerekiyor. Yine de fiyatı 40 civarına çok iyi. Ama ben Piston 3'ü hiç açmayıp, Gearbest'ten 20 dolara Hybrid almayı düşünüyorum. Ben o kadar bütçem olmadığı için Piston 3'ü elden çıkarmaya çalışacağım ama bence 100 lira kadar bi bütçeyle Piston 3 + Hybrid alınabilir ki birinden biri tatmin edecektir Orjinallik konusuna gelince, Banggood'daki Piston 3 orjinal diye düşünüyorum. Birçok kişi ordan satın aldı çünkü. Gearbest konusunda bende tereddütteyim ama geri ödeme garantisi olduğu yazıyor ürün sayfasında. Yine de araştırmak lazım. Bu arada dolar kuruna gelince, 2.50 şimdilik hayal gibi görünüyor

Not: Hybrid'i takipte kalmakta fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLegendy -- 20 Kasım 2015; 15:59:20 >

• TheLegendy kullanıcısına yanıt
    http://m.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Mi-IV-Hybrid-Earphones-Wired-Control-Headphone-with-MIC-for-Android-iOS---Silver-357663.html

Bu sitede direkt satılıyor galiba ön sipariş olmadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Real Slim Shady kullanıcısına yanıt
    güzel kardeşim araştır biraz. bana gelene kadar daha yolun var. amazon'da bilmem nerde kulaklığı alıp çabuk bozuldu diye tek yıldız verip demediğini bırakmayan sürüyle tip var bunlar her kulaklık için böyle yorumlar bırakırlar. biraz araştırırsan görürsün. kulaklıklar için malzeme kalitesi iyi yada kötü diyen sırf laf olsun diye saçmalıyordur. ne malzemesi olacak kulaklığın ? harika kablo, süper kasa yaparlar yine bozulur. leş gibi brainwavz r1 alırsın ulan bu ne böyle dersin ama aylar yıllarca çalışır. fasa fiso bunlar. brainwavz'ın m4-m5 ve s serisinin bozulma hikayesi yüksek. özellikle m4-m5'in çok yüksek. bu bir gerçek, bu kulaklıklar zaten aynı yerden çıkıyor karakteristiklerinden anlaşılıyor. beta, r1, m2 gibi ürünler farklı kaynaklardan geliyor.

beta'yı en iyi kulaklıklar arasına sadece ben almıyorum, beta hakkında amazon'daki yorumları okursan hemen gözüne 100 dolara kadar en iyi kulaklık, bu ne yaw vaşşş diyenler gözüne çarpar. bunun pek de önemi yok her kulaklık hakkında benzer yorumlar bulunur zaten. bana yönelik sen nasıl yaparsın diye bir tepki koyduğun için örnek verdim sadece. ayrıca cks77 ile aynı kulaklıklar olduğu için istersen dh forumda satışını yapan kişinin konusunda cks77'yi 3 kat pahalı fiyata almalarına rağmen insanların yaptıkları yorumları okuyabilirsin.

kulaklıkların üretim maliyeti yüksek değil, pahalı kulaklık aldığın zaman gerçek fiyatı 1 dolar olan kulaklıklığı 100 dolara almış oluyorsun marka olduğu için bu kadar basit. rekabet dolayısıyla bunlar olabiliyor biri yiyor biri bakıyor kıyamet bundan kopuyor. beta'nın böyle çıkması beni de şaşırttı zira ben brainwavz külliyatını hatmetmiş biriyim, m2 ile beta'nın bir alakası yok bir kere. m2 hilkat garibesi bir ürün piston'u bile öneririm onun yerine. basları zayıf bir ürün ama yorumlarına bak yarısı baslar şahane der diğer yarısı ise baslar zayıf demez de baslar çok değil ama kontrollü der. maksat zırvalamak olsun. m2'nin en kötü tarafı enstrüman sesleri tamamen aynı yerde geliyor akustik namına birşey yok. tizleri fena değil ama not etmeye değer birşey yok.

beta'yı alırken ben hiç beklemiyordum böyle çıkacağını. özellikle delta'dan sonra. delta sony ex serisi, philips she serisinden kelli birşey çöpe atılmalık. brainwavz'ın bu serisi alpha, beta, delta diye gidiyor güya delta üst model (yersen). işin aslı beta farklı kaynaktan geldiği çin maliyeti daha yüksek heralde brainwavz'a, bu yüzden daha kolay ürettikleri ve daha çok kar ettikleri delta'yı üst model diye yediriyorlar ya da brainwavz'ın pazarlama departmanı sesten anlamıyor. ki kendi sitelerinde kendi ürünleri hakkında yaptıkları tanıtıma bakarsak iki ihtimalden birisi yani, ya kendileri de bilmiyor bir doğru bir yanlış söylüyorlar yada pazarlama stratejisi olarak bunu yapıyorlar.

netice itibariyle beta ucuz ve alt model görünmesine rağmen brainwavz'ın en üst düzey r3, s5 gibi ürünlerinden bile daha iyi olabiliyor. r3'ün tizlerini kimse kolay kolay yakalayamaz, ancak bas ve mid olarak beta'nın gerisinde kalıyor. bas olarak zaten pek birşey yok içinde. s5-s1 ise baslardaki açığı kapatıyor ama midleri kaybediyor, tizleri de r3 kadar temiz değil. eee beta'nın tizleri de zaten berbat olmaktan çok uzak, midleri ve basları da daha iyi olduğuna göre, fiyatlara baktığımız zaman s5 ve r3 100 dolar ve üzeri ürünlerken beta 9 dolar.

neye inanıp neye inanmayacağın sana kalmış. piyasayı araştır çelişkileri gör. ben bunu yaptım ve kendimden başkasına güvenmemem gerektiğini zart diye anladım. bu piyasa ego piyasası. oturup ölçülecek birşey olmadığı sürece bu böyle kalacak. insanlığın genel olarak yapısı bu elden birşey gelmiyor. m6 pro'yu kullanmadım ama shure se215'ten neye göre daha iyi ? böyle abidik gubidik kıyaslamalarla varacağın bir yer yok. piyasayı dolan böyle ne zırvalar görürsün. ben m-duo kullandım 2 defa o firmadan, yapılan yorumlarla ürünler, kıyaslamalar asla tutmaz. zırva üstüne zırvadır, zırvadan başka birşey çıkmaz bu piyasada.

• Arkadaşlar kulakici kulaklik alıcam hem müzik dinlerken hemde bilgisayarda oyun oynarken kullanıcam. Genelde elektronik müzik dinlerim(trap,house...) Baslar önemli benim için. Xiaomi piston 3 reddot var aklımda 13 dolar, birde bu kulaklik çıkmış. 21 dolar. Hangisini almalıyım sizce açıkçası 25 tl gibi bir fark var. Değermi acaba? Kulaklığı suan pek fazla para vermek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 15 Kasım 2015; 18:24:03 >
  • keremec kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar için Razer hammerhead i araştırmanı öneririm, almanı öneremem çünkü kullanmadım. Amazonda 30$ dı tr de mediamarkt da 340tl

• quote:

Orijinalden alıntı: Real Slim Shady

Bilgisayar için Razer hammerhead i araştırmanı öneririm, almanı öneremem çünkü kullanmadım. Amazonda 30$ dı tr de mediamarkt da 340tl

Açıkçası razer in faresi kullanıyor ve cok memnunum. Yanında razer surround pro hediye verdi. Normal Kulaklığımi sanal 7.1 Kulaklığı çeviriyor. Şimdi dolar olarak arada 17 +5(kargo) dolar gibi az gorunen bir fark olsada tl ye vurunca 60 tl den fazla fark oluyor. Açıkçası gerçekten değecek kadar fark varsa disimi sıkar bütçeyi arttırırim. Ama razer biraz marka olduğu için gerektiğinden pahali ürünleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 15 Kasım 2015; 19:04:10 >
  • Takip eden arkadaşlar için söylüyorum, Piston Hybrid an itibari ile 19 dolara satılmakta; http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html

Piston 3'lerim ile mutluyum şimdilik ama neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLegendy -- 19 Şubat 2016; 19:59:01 >
  • Bugün 2 arkadaşıma Audio Technica IM02, Piston 3 ve Shure SE215 dinlettim.
    En başarılı IM02 dediler ama o para verilmez oldu yorumları.
    2. sıra Piston 3
    3. sıra SE215 oldu...
    Sonuç: Piston 3 almaya karar verdiler.
    Dinlemeler Iphone 6 ve Spotify ile yapıldı. Kendi sevdikleri şarkıları dinlediler.
  • Beta kulaklıklarım bugün elime ulaştı vaziyetu nun tasiyesiyle aldım, ses kalitesi zaten fiyatına göre çok iyi.
    Malzeme kalitesi konusuna ise fazla takılmamak lazım sonuçta kulaklık bu dikkatli kullanmazsan çoğu bozulur diye tahmin ediyorum zira malzeme kalitesi de o kadar kötü değil standart diyebilirim.
    Ekstra olarak giriş kısmının L şeklinde olması ve mikrofonlu olması bana göre avantajı.
    Ek olarak ben amazondan kargo dahil 13 dolara aldım kutulu faturalı falan yani endişen varsa güvenebilirsin 8-10 güne geliyor sipariş.
  • oguzbekdemir O kullanıcısına yanıt
    Ben de aldım zaten hocam bugün kargoya verildi hatta. Elime geçince yazarım yorumumu. Hayırlı olsun Size

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzbekdemir

Beta kulaklıklarım bugün elime ulaştı vaziyetu nun tasiyesiyle aldım, ses kalitesi zaten fiyatına göre çok iyi.
    Malzeme kalitesi konusuna ise fazla takılmamak lazım sonuçta kulaklık bu dikkatli kullanmazsan çoğu bozulur diye tahmin ediyorum zira malzeme kalitesi de o kadar kötü değil standart diyebilirim.
    Ekstra olarak giriş kısmının L şeklinde olması ve mikrofonlu olması bana göre avantajı.
    Ek olarak ben amazondan kargo dahil 13 dolara aldım kutulu faturalı falan yani endişen varsa güvenebilirsin 8-10 güne geliyor sipariş.

Link atarmısın bende almayı düşünüyorum.Birde Koss RUK30 var TR de fiyatı 42 lira alınırmı?
    http://www.sanalmarketim.com/koss-ruk30-kulakici-kulaklik-mavi/p_41911/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 23 Kasım 2015; 20:47:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Birde Koss RUK30 var TR de fiyatı 42 lira alınırmı?
    http://www.sanalmarketim.com/koss-ruk30-kulakici-kulaklik-mavi/p_41911/

alınır mı ? yahu ben kendim aldım bile çoktan :D elmasepeti garanti belgesiyle geliyor, türkiye'de bu fiyata bulunamıyor artık o yüzden alayım dedim vakti gelmişti. sanalmarketim paranoyakça bir paketleme yapıyor maşallah hiç gerek yok halbuki koss zaten öyle bir pakette üretiyor ki üstünden kamyon geçse birşey olmaz :D cuma gelmişti aslında ama bugün paketi açabildim ve daha kulağıma sokmak nasip olmadı başka şeylerle uğraşıyorum.

bu ruk30'la üçüncü karşılaşışım. artık kulaklık kıyaslamaları konusunda tek rakibim kendim, kendi rekorunu egale eden atlet misali... bakalım 3. seferde bizi ne sürprizler bekliyor... alacak varsa söylüyorum bakın ruk30 paketi şakaya gelmez, makasla dış kenarlarını komple kesmek suretiyle çıkartın, benim gibi tarzan usulü açmaya alışıksanız çekeceğiniz var :D

hatırladığım ve ikinci kez onayladığım kadarıyla ruk30 baslarda zirveye oynuyordu, tiz detayları iyiydi ama tiz çözünürlüğü konusunda zayıftı. midleri de gayet ortalamaydı bir havi yada cks90'lar kadar değildi ama diğer tüm cihazlardan ayrılıyordu. tabii önceki iki sefer beta ve cks77 kullanmamıştım. şimdi daha sağlam bir kıyaslama yapabilicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaziyetu -- 24 Kasım 2015; 22:40:44 >

• sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    cihazı gözden geçirdim bugün. se215, cks1000, cks77 karşılaştırmalı olarak. aynen hatırladığım gibi cihaz. beta-cks77-ruk30 arasında tercih yapmak çok güç. neredeyse aynı cihazlar. tercihler fiyat, garanti, kargo süresi, kablo, tasarımı vs. üzerinden yapılmalı diye düşünüyorum. zamanla kesin şu en iyisi der miyim bilmiyorum ama bildiğim kesin şey bunlara harcanan paranın boşa gitmeyeceği. beta ve cks77'nin aynı cihazlar olduğuna eminim, ruk30 ise farklı firmadan geldiğini belli ediyor buna rağmen hala çok benzer bir cihaz.

lakin şöyle birşey oldu sol tarafın ucunu çıkarırken filtre elime geldi. daha önceki 2 cihazda böyle birşey görmemiştim. sol filtrede hiç yapışkan yok. peki filtresiz seste ne gibi değişiklikler oldu ? baslar güçlendi, tizler açıldı, sahne futbol sahasından uçak pistine döndü deeeeermişim :D tabii ki hiçbirşey olmadı aynen se215 örneğinde olduğu gibi. içine toz kaçmasın diye yapılan bişey. seri hatası mıdır bendekine özel midir bilmiyorum artık. gri renkli aldım ben.

not: kullanmaya devam ettikçe önceki izlenimlerim onaylanmaya devam ediyor. cihazın en büyük eksikliği tizlerinde biraz gerçekçilik yoksunluğu var çok tıslıyor, metalik, çözünürlüğü veya kalitesi düşük falan diye tabir ettiğimiz cinsten ama detay yoksunluğu yok tüm detaylar duyuluyor. se215'ten daha önde bence ama bu eksiklik hissediliyor biraz. koss'un plug serisi daha iyi tiz gerçekçiliği yönünden. akustik ve tiz bakımından beta-cks77 daha önde olabilir ama bas gücü konusunda sanırım hala koss zirvede ama düşük farklar, çok kafaya takılacak durumlar değiller. bu cihazların hepsi belli bir kalite standardını aşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaziyetu -- 24 Kasım 2015; 22:46:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vaziyetu

cihazı gözden geçirdim bugün. se215, cks1000, cks77 karşılaştırmalı olarak. aynen hatırladığım gibi cihaz. beta-cks77-ruk30 arasında tercih yapmak çok güç. neredeyse aynı cihazlar. tercihler fiyat, garanti, kargo süresi, kablo, tasarımı vs. üzerinden yapılmalı diye düşünüyorum. zamanla kesin şu en iyisi der miyim bilmiyorum ama bildiğim kesin şey bunlara harcanan paranın boşa gitmeyeceği. beta ve cks77'nin aynı cihazlar olduğuna eminim, ruk30 ise farklı firmadan geldiğini belli ediyor buna rağmen hala çok benzer bir cihaz.

lakin şöyle birşey oldu sol tarafın ucunu çıkarırken filtre elime geldi. daha önceki 2 cihazda böyle birşey görmemiştim. sol filtrede hiç yapışkan yok. peki filtresiz seste ne gibi değişiklikler oldu ? baslar güçlendi, tizler açıldı, sahne futbol sahasından uçak pistine döndü deeeeermişim :D tabii ki hiçbirşey olmadı aynen se215 örneğinde olduğu gibi. içine toz kaçmasın diye yapılan bişey. seri hatası mıdır bendekine özel midir bilmiyorum artık. gri renkli aldım ben.

Size kısa bir sorum olucaktı. Amazondaki bu iki Beta kulaklık arasında ne fark var acaba? Versiyon 1 mi 2 mi olduğunu nasıl anlayabiliriz sizce.

[DHVideo=]http://www.amazon.com/Brainwavz-Isolating-Headphones-headset-Smartphones/dp/B006LD7VP2/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1448388430&sr=8-2&keywords=Brainwavz+Beta

http://www.amazon.com/Brainwavz-Beta-Noise-Isolating-Headphones/dp/B005IF3CE8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1448222771&sr=8-1&keywords=Brainwavz+Beta

• evo5558 kullanıcısına yanıt
    bi fark yok aynı cihazlar ucuz olan mikrofonlu. version falan yok hepsi aynı son üretim, o hikaye çoktan geride kaldı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.