Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (608. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.631
Cevap
620
Favori
1.172.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 606607608609610
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Paket adı yazan yere buradaki yazılacak.

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu •
  • tamamdır teşekkürler

• Oyun kolu olarak ne kullanıyorsunuz?
    Iki kisilik oynadığınız oyunlar var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.
    Almayı düşünüyorum,bein sports ve youtube için önerir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt

youtube okeyde diğeri b.s beleş kısmında sorunlu uğraşçan ha açabildiği zamanlarda olur açmadığı zamanlarda beleş programlar sıkıntılı.

bence km2 al daha yeni bir donanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Kasım 2021; 20:54:34 >
    Bein sports için asla tavsiye etmem .Sinir sisteminiz bozulur.Android donanımlarda kare hızı otomatik seçen tek cihaz nvidia S 2019 pro dur .

Mi box da maç izlerken topun hareketleri kare atlayarak izlersin…

Bein de en iyi Apple TV 4K ..
    YouTube her cihazda seyredilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 10 Kasım 2021; 21:16:12 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Km2 ile bu cihazın arasında çok fark var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • QRocKfire kullanıcısına yanıt
    Chromecast 2020 modelde bein gayet akıcı, aylardır kullanıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

bende oyle bişey yok o tv ile miboxun görüntü ayarları çakuştığında tv nin işlemcisi zorlandığındada oluyor tv nizin netlik ayarını "0" layın + motion plus ayarlarınıda bir kurcalayın.

Benim anlattığım şey şu Bein açıkken mi box görüntüsüne bir bakın sonrasında Apple TV açıp Bein görüntü kalitesine bir bakın dediğimi anlayacaksınız ..

TV işlemcisi ile alakalı bir durum değil..

Android box ‘da maç izleyince göz alışıyor ve farkedemiyorsunuz ..

Fakat beş dk sonra TVOS ( Apple TV Bein ) açıp izleyin farkı net göreceksiniz ..

Başka bir örnek vereyim nas üzerinde bulunan bir flimi kodi de izlerken kare hızı ayarını açmadan izleyin sonrasında kare hızı açıp izleyin..Flim de anlık kare hızı eşitlendiği için hareketli hızlı bir sahnede sorunsuz izleye biliyorsunuz ..

Bu android TVOS kare hızı otomatik ayarlayamadığı klasik sorunudur …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 11 Kasım 2021; 17:22:15 >

ben mpv programını shader değerler atayarak izliyorum filmleri ha bazen arka planda işlemci yoğunsa baş açılışta ufak kare takılmaları oluyor dediğim gibi ilk açılışta oda.

kodi ile izlemen zaten baştan hatalı program, cpu ram düşmanı kaldıralı çok oldu mibox düşmanı.

xplore+mixplore+mpv üçlüsünü öneririm..

mpv den gpu asiste değerleri atarsanız kalitede çağ atlarsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Kasım 2021; 19:41:31 >
  • hatta 2 adet gpu asiste ayarı veriyim mpv için deneyen denesin.

advanced mpv.ini içersine yazıcaksınız.

orta düzey ayar..

cscale=bicubic

scale=spline36

dscale=mitchell

correct-downscaling=yes

linear-downscaling=no

sigmoid-upscaling=yes

slang = 'tur,tr,turkish'

yüksek düzey ayar (karalenme takılma hissederseniz ortaya dönün ama resim kalitesi filmin içinde yaşatıyor resmen)

cscale=ewa_lanczossoft

scale=ewa_lanczossharp

dscale=mitchell

correct-downscaling=yes

linear-downscaling=no

sigmoid-upscaling=yes

slang = 'tur,tr,turkish'

• Google home uygulamasına gelen yeni güncelleme ile kumanda geldi. İhtiyacı olan kullanabilir.

Yeni cihaz alacaklar Mi Box yerine Chromecast with Google TV alsın. İkisinin de fiyatı aynı.

Google TV cihazı Android 11 güncellemesi alacak, Av1 codec destekleyecek ve Google'ın kendi ürünü; Xiaomi'nin yazılım sorunlarından uzak, yazılımsal olarak daha kararlı, donanımsal olarak daha güncel ve önü açık bir cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 12 Kasım 2021; 9:54:5 >
  • barisg B kullanıcısına yanıt

sen denedinmi nasıl yüklüyorsun birde anlatsan ?

yükleyen beğenen dolu zaten biz geri kalmışız klasik türkiye forumları :) usb flash tolu anladımda cihazı pc ye kapalı haldemi bağlıyoz açık şekildemi bağlıyoz orayı anlamadım pc ye tanıtma içi her cihazda farklı gibi.

türkiyede zaten bigisizlikten kilit yaparım cihazı yaparım diyip korkudan deneyen bile pek olmamış• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • anca bir kaç türkçe yorum gördüm onlar m96 ya filan denemişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Kasım 2021; 13:31:53 >
  • yanlız yapımcısı Xiaomi devicesde çalışmadığını yazmış 3-4 yorumda,çünkü box kutusunun üstünde bir tuş yokki upload modeye alıcan cep gibi , bazılarıda xoami ye yükledim demiş kafam karıştı karışık işler.

zaten x96 türevi cihazlara yüklemişler genelde.

mi nin orj romunu tewak yaparak diğer cihazlara portlamışlar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Kasım 2021; 13:50:48 >

X96 mini cihazda var elimde ona yüklenebilir mu?

• maestro2 kullanıcısına yanıt

Uygun yollu oyun kolu arıyorum ben de. Mi boxta öyle ahım şahım oyunlar oynayamazsınız ama internet hızınız iyiyse geforce now diye bir sistem var bilmem haberiniz var mı onu öneririm. Bütçeniz varsa series s kolu almanızı öneririm.

200 250 tl bandında tuş konumu xbox a benzeyen kol arıyorum ben de önerisi olan var mı?

Bu rom Mi box için değilki diğer Amlogic tv box yüklenmek üzere hazırlanmış …
    Forum sayfasında yazıyorki…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 12 Kasım 2021; 14:35:37 >
  • 
Sayfa: önceki 606607608609610
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.