Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (531. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bahoiz Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.710
Cevap
620
Favori
1.177.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Adam Kasım'da ölüyor demiş, ne öldüğü var ne başka bir şey:) Bu vidyonun yayınlandığı zaman bir iki gün hata vermişti, sonra düzeldi. Yani Smartyoutube kullanan varsa değiştirmek için uğraşmaya gerek yok...

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Bu programda youtube gibi kendisi mi kaliteyi internet bağlantı hızına göre düşürüp yükseltiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Bu programda youtube gibi kendisi mi kaliteyi internet bağlantı hızına göre düşürüp yükseltiyor?

Hocam yükleyip deneseniz daha kolay olmaz mı. Beğenmezseniz silersiniz. Video kalitesini kendi ayarlar tabi ki. Ses kalitesine kadar ayarlama imkanı var bu uygulama da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde logitech x-540 hoparlör sistemi var bunu mi box'a nasıl bağlayabilirim?
    Cihaz monitöre bağlı..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Güzelmiş program. Eyvallah.
  • SamirCakir kullanıcısına yanıt

peki tek bir sorum var;

neden optic? Optik diye geçmemiş mi bu kelime dilimize?

Tercüman olmuş ohhhh
  • ozhanbayram kullanıcısına yanıt
    Hiç de öyle değil maalesef :) usb ethernet baglayinca cihaza ancak verim alabildim.
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    Mesajın üstünden 2 yıl geçmiş neredeyse, onca yazılan arasından takıldığınız konu bu mu gerçekten ?
  • Usb ethernet olayı, 2.0 desteği olan bir cihaz için pek verimli değildir. Adsl kullanıyorsanız pek bi değişim olmayabilir ama benim gibi 100mbps kullanıyorsanız veya 50mbps verim alamazsınız. Ac desteği olan bir cihazı modeminde ac desteği varsa usb 2.0 usb ethernet ile bağlamak yanlış anlamayın ama mantık dışıdır.
    50mb Fiber kullanıcısıyım. Wifiden Maximum 30mb hız alırken ethernet bagladiktan sonra 45mb yi hiç düşmüyor hızım. Sizin yazdığınıza bakıp bu gerçeği görmezden gelmek mantık dışıdır.
  • Mesajda da yazdığım gibi modeminizin wifi 5ghz ac desteği varsa dedim. Demek ki modeminizde bu destek yok veya kapalıdır. Sadece 2.4ghz Wifi N destekli bir modemde 50mbps hızı tam anlamıyla wifiden kullanamazsınız. İnternet sağlayıcınız ile görüşüp 50mbps hızı wifide kullanamaıyorum diyerek 5ghz destekli bir modemle değişimini yaptırmanız sizin için yararlı olacaktır.
    Hiç bir Wifi bağlantısı ister 5ghz olsun ister kaç olursa olsun kablolu bağlantıdan stabil değildir.
  • Öncelikle sistem yöneticisiyim uzmanlık alanım network bunu belirtim. Burda kablolu kablosuz altyapılar hakkında konuşmuyoruz. Üzerinde dahili bir ethernet girişi bulunmayan ve üzerinde 2.0 bir adet usb girişi bulunan basit bir cihazdan bahsediyoruz. Bu cihaz için en stabil bağlantı şekli wifi 5ghz Ac destekli bir ağa bağlanmasıdır ve arada çok fazla duvar vs.. mesafe olmamalıdır. 40mbps ve altı hızınız varsa N destekli modem yeterlidir.

Bahsettiğimiz cihazda 3.0 usb portu bulunsaydı gigabit usb 3.0 ethernet kartı ile evet yüksek hızlar alınabilirdi ama yinede Xiaomi usb portunu bunun için tasarlamadığından uzun vadede çeşitli sıkıntılarla karşılaşırsınız.

Ama tekrar söylüyorum Xiaomi mi box s üzerindeki usb portu 2.0 eski nesil usb portudur ve usb bellek veya klavye mouse takılması için tasarlanmıştır. Usb ethernet desteği sunması stabil kullanılacağı anlamına gelmez.

Çoğu kişi bu porta usb hub takıp üzerine bellek, klavye ve birde üstüne usb 2.0 ethernet bağlayarak cihazı resmen mahvediyor sonrada yok şöyle kötü yok böyle kötü.

Kablolu bağlantı herzaman wifi'den evet daha stabildir doğru ama Xiaomi mi box için bu geçerli değildir. Bu durum wifi ax çıktıktan sonra neredeyse stabiliteleri eşitlendi.

Tekrar söylüyorum Xiaomi mi box üzerindeki usb 2.0 eski nesil bir porttur, konulma amacı klavye ve usb'den içerik oynatmaktır.

Ağzına sağlık. Ben anlatamıyorum bunu arkadaşlarıma bir türlü.
    Kardeşim bilgine tecrübene saygı duyuyorum. İnatçı illa dediğim doğru diyen bir insan değilim. Her zaman bilgiye önem verdim saygı duydum. Burada sadece ben yaşadığım olayı anlattım. Ethernet ile baglaninca tüm network donma sorunlarım bitti. Benim yaşadıklarım bunlar. Yaşadıklarımı yazıyorum sadece
  • Sizin wifi ile alakalı sorun modeminizden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca ortamda telsiz ev telefonu falan varsa 2.4 ghz sınırlı bir frekans olduğundan benzee yayını kullanan cihazlardan çok fazla etkilenir. Aynı şekilde cihaz ile modem aeası mesafe, araya 1 duvar bile girse bu duvarın yapısı alçı çok kullanıldıysa vs.. bunlar bile çok fazla etkiler. 2.4 ghz ayrıca dalgalı yayın yapan bir frekanstır çektiği sinyal seviyesi çoğu zaman yanıltıcıdır.

50 mbps fiber kullandığınızdan size kesinlikle tavsiyem modeminizi değiştirtmeniz ve servis sağlayıcınıza 5ghz destekli modemi istediğiniz iletin değiştireceklerdir.
    Yok hocam ttnet Fibere geçince modemi vermedi siz alın dedi.
  • Uzun zamandır ethwrnetle mibox kullanıyorum. Ancak yakın zamandır ethernetle bağladığımda 10dkda bir anlık internet kopmaları yaşıyorum daha önceden böyle bir sorun yaşayan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkcnra09 B kullanıcısına yanıt
    Bende öyle bir sorun yok
  • 
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.