Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
14.711
Cevap
620
Favori
1.177.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birisi beni yönetime şikayet etmiş. Bir arkadaşa yardımcı olmak için yol gösterdim diye. Şikayet edeni delikanlılığından dolayı tebrik ediyorum. Bu konuda yazacağım son mesaj. Herkese iyi paylaşımlar.
  • barisg B kullanıcısına yanıt
    zaten netflix izlemek için almayacaktım. droidmote server kurabilmek için root lazımdı. root olmuyorsa mevcut tvbox'la devam etmek daha mantıklı. tanix tx3 mini var. atvxperience rom ile kullanıyorum. genel olarak memnunum, acaba daha iyi bir cihazla mı devam etsem diye düşündüm ama root olmuyorsa droidmote da yok. tanix tx3 mini ile devam edicem sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 15 Temmuz 2020; 23:21:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

zaten netflix izlemek için almayacaktım. droidmote server kurabilmek için root lazımdı. root olmuyorsa mevcut tvbox'la devam etmek daha mantıklı. tanix tx3 mini var. atvxperience rom ile kullanıyorum. genel olarak memnunum, acaba daha iyi bir cihazla mı devam etsem diye düşündüm ama root olmuyorsa droidmote da yok. tanix tx3 mini ile devam edicem sanırım.
    Android Remote var ama mouse modu yok böyle.
  • CARTEGENA kullanıcısına yanıt
    ilk olarak cihaz içindeki (uygulamalar da) google play store dan "file commander-File manager & free cloud" programını mi box a yükleyin. Bunu yükleyince usb bellek bu programda gözükecek.

usb yi bilgisayarda tekrar formatlayın, düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoretti -- 16 Temmuz 2020; 9:4:17 >
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Mi Box S sadece Netlix değil, Youtube ve Amazon Prime Video için de 4K izleme imkanı sunuyor ve bu özellikler sertifika adı verilen DRM L1 şifresi ile korunuyor. Bu nedenle, ek olarak Google Asistan özelliği de, root ile kaybolur.

Zaten root attıktan sonra cihaza yükleyebileceğiniz bir custom ROM da bu cihaz için mevcut değil. Bu nedenle Mi Box S sertifika ile korunan bir cihaz.

Root ihtiyacınız varsa, diğer Çin malı cihazlara bakmanız gerekir. Xiaomi custom ROM'a onay verse veya kodları yayınlasa bu sefer 3 büyük içerik sağlayıcısının 4K desteğini kaybeder ve cihazını satamaz. Bu nedenle bu cihaz için root imkanı bulunsa bile bir sonraki güncelleme ile bu imkan yine kapatılacaktır.

BURADA Mi Box S Root konusu işleniyor ama Google Android TV'nin doğal sürümünü kullanan cihazların root'lanmasına izin vermiyor bildiğim kadarı ile, link'de 1.5 sene önceki kaynak kodları yayınlanmış. Buradan bir root çıkar mı bilmiyorum çünkü son 6 ayda 3 defa güncelleme yayınlandı.

Yani 1.5 yıl öncesinin kaynak kodlarında root için bir açık varsa bile bugün bu açık kapatılmış olabilir.

Root için bootloader'a girilmesi gerekiyor ki kilitli olan kısım da burası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 16 Temmuz 2020; 12:55:53 >

• Stremio'nun hangi versiyonunu kurmam lazım MDZ-22-AB versiyonuna
  • Arkadaşlar kızmayın birşeyler sorucam :)

Yeni seri Mi box S ile eski seri mi box s arasındaki tejk fark kumanda da amazon prime tuşu olması mı? Başka fark var mı ? Bir de sahtelik gibi bir durum söz konusu mu? Paket açılmamış bir ürün var ikinci el sitelerinde onun için soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rouvax -- 16 Temmuz 2020; 13:55:53 >
  • A101 de bu hafta da bu ürün 439 lira sizce alınır mı?
  • Mi Stick çıkma tarihi belli olsa alınmaz diyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rouvax

Arkadaşlar kızmayın birşeyler sorucam :)

Yeni seri Mi box S ile eski seri mi box s arasındaki tejk fark kumanda da amazon prime tuşu olması mı? Başka fark var mı ? Bir de sahtelik gibi bir durum söz konusu mu? Paket açılmamış bir ürün var ikinci el sitelerinde onun için soruyorum.
    Sahte çıkma olmaz. Hani Xiaomi yerine başka bir şey yollayabilirler ama Xiaomi'nin sahtesi yok. Tek fark tuş. Herhangi bir donanım farklılığı yok söylenen. Grupta veya forumun 2. el kısmında satanlar var. 350 lira üst fiyat bence. 400 küsürlere sıfır alınabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbetfurzey

A101 de bu hafta da bu ürün 439 lira sizce alınır mı?
    Daha iyi fiyatlara da var. N11 kupon veya HP'de.
  • Rouvax kullanıcısına yanıt
    Bildiğim bu cihazı Türkiye'de 3 - 4 ayrı firma satıyor.
    Buna dikkat edin.
    İzmirde ithalatçı garantili satan dolu yer var.
  • Selamlar mi box üzerinden iptv izlediğimde beyaz renklerde patlama sorunu oluyor çok bu konuda bilgisi olan var mı acaba ?
    • Xiaomi Mi Box S • Ana Konu •
  • Amazon da falan daha uygun.
  • 409,9TL e var n11 de ama kupon yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rouvax -- 16 Temmuz 2020; 18:6:26 >
  • Carrefour içine konulan Teknosa standlarında 499 TL.
  • 0benik kullanıcısına yanıt
    Mi Box ile değil, TV'niz ile ilgili bir durum olmalı. Kullandığınız IPTV programını değiştirerek deneyin. Yüklü gelen Live Channels uygulamasını yönetmek için TVirl uygulamasını kurarak deneyebilirsiniz.
  • Cihazın yapabildiklerini internetten inceledim ve bendeki chromecast 3 den pekde fazla bir özelliğinin olmadığını gördüm. Chromecast ile iptv, dizi ve film sitelerindeki filmleri, telefonumdaki filmleri, netflix, YouTube... Vb herseyi tv ye aktarabiliyorum. Üstelik izlerken telefon bağımsız oluyor dümdüz ekran yansıtma değil yani yine telefonu kullanabiliyorsunuz. Onun için gerek yok almaya chromecaste devam kararı aldım. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turbetfurzey -- 16 Temmuz 2020; 20:10:18 >
  • Biraz kendini kandırmışsın gibi geldi hocam. Bende de chromecast var bu arada. İp TV kullanım olarak aralarında dağlar kadar fark var. TV kumandasıylaa TV izler gibi mi box ile ip TV kullanıyorum ben. Chromecast da app satın alacaksın, telefonla kanal değiştireceksin vs vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandelis

Biraz kendini kandırmışsın gibi geldi hocam. Bende de chromecast var bu arada. İp TV kullanım olarak aralarında dağlar kadar fark var. TV kumandasıylaa TV izler gibi mi box ile ip TV kullanıyorum ben. Chromecast da app satın alacaksın, telefonla kanal değiştireceksin vs vs
    App mi satın alacağım Hiç öyle birsey yapmadım ve duymadım. Telefona playstore de binlerce bedava olan uygulamadan istediğim bir tanesini kurdum. Örneğin webvideo caster. Üstelik evdeki kumanda kargaşa sindan kurtulduk kumanda nerde falan derdi yok

• 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.