Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.652
Cevap
620
Favori
1.175.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim cihaz 2 tb diski çalıştırmıyor arkadaşlar. Harici disk normal yeni nesil, yani ayrica elektrik beslemesine ihtiyaç duymuyor. 2012 model televizyonuma takınca çalışıyor ama büyük umutlarla aldığım mi box çalıştırmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insancapekinsanca İ kullanıcısına yanıt
    Wifi repater veya sinyal güclendirici olarak geçen cihazlardan almayın yarı yarıya hız kaybı yaşarsınız. En güzeli 5ghz destekli router alıp evin merkezi bir konumuna yerleştirip ona da interneti ethernet kablosundan vermek. Kablo çekme imkanınız yoksa prize takıp elektrik hattı üzerinden interneti ileten cihazlardan alın.

Örneğin;
    https://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-pa4010kit-500mbps-tak-kullan-85-enerji-tasarruflu-300-metre-mesafeli-nano-powerline-adaptor-p-BD303175?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMI9qqjw6-z6gIVA-ztCh0_uA3jEAQYASABEgKoYfD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YNaniSK -- 4 Temmuz 2020; 13:20:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: insancapekinsanca

Teşekkürler, acaba bu durumda sinyal yükseltici işimi görür mü, çünkü sanırım şu an modem görme sorunum çözüldü ama zayıf bağlantı gibi bir sorunum var değil mi?
    Arkadaşım ben aldığım Routerı paylaşayım. Bütün elektronik eşyalar oturma odasında. Kablonet kullanıyorum ve onun modem malum zayıf. Routera giriş yapıp, bütün neti ondan dağıtıyorum. İnanılmaz stabil. Hiç sorun yaşatmadı bana şimdiye kadar. Sadece 5Ghz açtım ve 2.4'ü iptal ettim.
    https://www.tp-link.com/tr/home-networking/wifi-router/archer-c60/

Fiyat olarak da uygun. Tek seferde sorun çözmek için ideal.

• teşekkürler arkadaşlar,
    bu ürünleri alırsam cihazın modemi görmesi için 5'ten 2.4ghz'ye düşürmeme gerek kalmayacak mı?
    Bir de biraz daha uygun birşey olursa daha iyi olacak, bunun yorumları çok iyi iş görür mü sizce.https://www.hepsiburada.com/xiaomi-wifi-2-sinyal-yukseltici-2-nesil-yakinlastirici-300-mbps-p-HBV00000ABS4N?magaza=Metic&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw0YD4BRD2ARIsAHwmKVkrJTCMqTFXDmBUAUTTUzdyT7YpJZqbbiPEyckHP6CgWdfGjjJUMzUaAlYMEALw_wcB

bana sadece mi box için lazım ve cihazın kendisi kadar para vermek istemedim açıkçası :)
    ethernet kablo ile kullanma şansım da yok.

• insancapekinsanca İ kullanıcısına yanıt
    Bu ürün işini görmez. Birinci sebep ürün 2.4ghz bizim cihazlar 2.4ghz de verimli çalışmıyor. İkinci sebep bu mevcut internet hizini neredeyse %50 azaltır. Alacağın cihaz muklat surette 5ghz olsun. Tabi ne kadar bir bant genişliğine ihtiyacın var bilmiyorum ama. Ya modemini sinyal gücü yüksek bir model ile değiltireceksin. Ya da ikinci bir router bağlayacaksın.

• 654 mb boyutunda güncelleme gelmiş. 5 ghz wifi, sesli asistan ve bluetooth sorunu ile ilgili gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: insancapekinsanca

teşekkürler arkadaşlar,
    bu ürünleri alırsam cihazın modemi görmesi için 5'ten 2.4ghz'ye düşürmeme gerek kalmayacak mı?
    Bir de biraz daha uygun birşey olursa daha iyi olacak, bunun yorumları çok iyi iş görür mü sizce.https://www.hepsiburada.com/xiaomi-wifi-2-sinyal-yukseltici-2-nesil-yakinlastirici-300-mbps-p-HBV00000ABS4N?magaza=Metic&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw0YD4BRD2ARIsAHwmKVkrJTCMqTFXDmBUAUTTUzdyT7YpJZqbbiPEyckHP6CgWdfGjjJUMzUaAlYMEALw_wcB

bana sadece mi box için lazım ve cihazın kendisi kadar para vermek istemedim açıkçası :)
    ethernet kablo ile kullanma şansım da yok.
    Bu sinyal yükselticilere çok güvenme bence. Bir de cihaz hem 2.4 hem 5Ghz çalışıyor. Linkte verdiğim routerda 2.4 ve 5 var. Yeni nesil cihazlarda 5Ghz verimli çalışıyor zaten.

Ethernet kablo ile kullanamama durumunu biraz açar mısın?

• Son yarım saattir 2 farklı cihaz Bluetooth üzerinden Mi Box S'im ile eşleşmeye çalışıyor. Çocuklarıma video izletirken ikide bir ekrana eşleşme isteği çıkıyor iptale basıyorum ama az sonra yine geliyor. Komşulardan biri sanırım ama kimdir bilmiyorum. Kumanda çocuklarımdan birindeyken farkında olmadan kabul ederse ekrana uygunsuz birşeyler gelir diye endişe ediyorum. Neticede inatla eşleşme isteği yollanıyor ve kimdir bilmiyorum.
    Bunu engellemenin bir yolu var mı?
  • merhaba arkadaşlar mediamarkt'te mi box (mdz 22 ab) incelerken ekran yansıtma yapıyor mu diye çalışanlara sordum cevap veremediler? bu makine telefondan yansıtma yapıyor mu?

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Tabiki

• Ordinary Story kullanıcısına yanıt
    Eşleşme isteğini kabul edince ekranda kod belirmesi lazım. Kodu girmek gerekiyor karşı cihaza. Kod girilemeden birşry gelmez. Ayrıca ekrana birşey yansıtması için aynı wifi ağına bağlı olmak gerek. Bluetooth üzerinden bişey yansutabileceğini sanmıyorm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordinary Story

Son yarım saattir 2 farklı cihaz Bluetooth üzerinden Mi Box S'im ile eşleşmeye çalışıyor. Çocuklarıma video izletirken ikide bir ekrana eşleşme isteği çıkıyor iptale basıyorum ama az sonra yine geliyor. Komşulardan biri sanırım ama kimdir bilmiyorum. Kumanda çocuklarımdan birindeyken farkında olmadan kabul ederse ekrana uygunsuz birşeyler gelir diye endişe ediyorum. Neticede inatla eşleşme isteği yollanıyor ve kimdir bilmiyorum.
    Bunu engellemenin bir yolu var mı?
    Hocam senin wifiye bağlı olması lazım eşlemek için

• quote:

Orijinalden alıntı: ozas

Benim cihaz 2 tb diski çalıştırmıyor arkadaşlar. Harici disk normal yeni nesil, yani ayrica elektrik beslemesine ihtiyaç duymuyor. 2012 model televizyonuma takınca çalışıyor ama büyük umutlarla aldığım mi box çalıştırmıyor
    Hocam şöyle bir kablo ile diski adaptörle beslersen çalışması lazım
    https://www.google.com/search?q=usb+3.0+y+kablo&oq=usb+3.0+y&aqs=chrome.3.69i57j0l4.6411j0j0&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#scso=_Xr8AX_XyGbnCmwXs9YCACQ35:16

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Google Home programıyla aynı wifi üzerinden yansıtabiliyoruz.

• ozas kullanıcısına yanıt
    Dosya programı yüklediniz mi..file commmander yükleyin..yoksa dosyaları göremezsiniz

• Benim wifi ağıma bağlı değil ve bağlanamaz da. Yine de zırt pırt istek çıkıp rahatsız ediyor. Ama dediğiniz gibi eşleşse bile zararı yoksa tekrar istek gelirse tamam deyip kurtulayım bari.
    İkinize de teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornado34

Dosya programı yüklediniz mi..file commmander yükleyin..yoksa dosyaları göremezsiniz
    3-4 tane dosya yönetici program var onda sorun yok. HDD yi takınca ışığı yanmiyor. Yani elektrik vermiyor ya da gücü yetmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond16

Hocam şöyle bir kablo ile diski adaptörle beslersen çalışması lazım
    https://www.google.com/search?q=usb+3.0+y+kablo&oq=usb+3.0+y&aqs=chrome.3.69i57j0l4.6411j0j0&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#scso=_Xr8AX_XyGbnCmwXs9YCACQ35:16

Alıntıları Göster
    Bu mantıklı. Yorumlarda da alan birisi belirtmiş zaten.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    İndir deyince yer bulamadı:) Şunlara biraz büyük rom koysalar ölürler 😬

• Usb takılı iken mikrofonun çalışmaması düzeltilmiş son güncelleme de

Home tuşuna basınca da istediğimiz launcher ı 3.parti ye gerek kalmadan cozebilselerdi keşke. Android 8 in son güncellemesinde oluyordu ne güzel

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.