Şimdi Ara

Xiaomi Mi Box 4S MAX modeli 8K desteği ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi Box 4S MAX modeli 8K desteği ile geliyor

Harici ekranlara bağlanan medya oynatıcılar dediğimiz zaman akla ilk gelen firma ürün gamını sürekli genişletiyor. 2020 sonlarında piyasaya sürülen Xiaomi Mi Box 4S Pro modelinin ardından şimdi de MAX modeli geldi.

Xiaomi Mi Box 4S MAX özellikleri ve fiyatı

Xiaomi Mi Box 4S MAX medya oynatıcısı aslında Xiaomi Mi Box 4S Pro ile aynı özellikleri paylaşıyor. 4 adet Cortex-A53 çekirdekli Amlogic S905X yonga seti, çift bant Wi-Fi 5, Bluetooth 4.3, HDMI 2.1, 8K ve dinamik HDR önceki modelde de mevcuttu.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi Box 4S Pro ile 8K çözünürlük mümkün oluyor

Fark olarak 4GB RAM ve 64GB depolama gösterilebilir. Bu haliyle Xiaomi Mi Box 4S MAX amiral gemisi TV kutusu haline gelirken bellek anlamında da markanın en iyisi oluyor. Bluetooth kumanda, MIUI ara yüzü, MIJIA desteği, ekran yansıtma özellikleri yine yerini almış.

Şüphesiz daha yüksek bellek arayanlar için Xiaomi Mi Box 4S MAX iyi bir alternatif olabilir. Xiaomi Mi Box 4S MAX için 75$ fiyat etiketi mevcut ancak Çin dışında muhtemelen daha yüksek bir etiket ortaya çıkacaktır.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2022/06/07/xiaomi-quietly-launches-the-mi-box-4s-max-with-hdmi-2-1-port-8k-support/

• Ethernet portu yine yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wifi6 ve 6E varken hatta Ac bile varken ethernet ne?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bluetooth 5.0 yapaydın bari en azından. Eski Bluetooth yongalarından ne kadar aldıysa 5 sene daha bu şekilde devam eder.

• GeforceNow makinesi olarak kullanmak için. @ssbrutality

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manowar90 -- 8 Haziran 2022; 10:49:49 >
  • Ayıp be 40 yıllık cihazı allayıp pullayıp yeni gelin diye millete kakalıyorlar.
    4k-Pro-Max 2 sene sonra 6 gb ram ile Ultrasını çıkarırlar aha buraya yazıyorum..

• bu oynatici cihazlarda tecrubeyle ogrendigim sey, 8k destegi diyorsa 8k yi zorlayarak oynatiyordur, ancak dogru bitratede dogru codecle gelecek en optimum sartlar olacak oyle oynatir. yani 4k akici oynatim icin 8k destekli alacaksin, full hd akici icin 4k destekli.

• ssbrutality S kullanıcısına yanıt

ethernet candır.

Sabit cihazları wifi ile bağlamanın pek bir anlamı yok.

• TV'de o çözünürlük desteği varsa zaten bu cihazı almaya gerek olmazki.zaten 8K ise premium bir akıllı TV'dir. akıllı olmayan TV'ler 1080p'ye kadar destekli.4K bile çok az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 8 Haziran 2022; 12:35:52 >
  • Maalesef özellik olarak beklentileri karşılamıyor. Kötü değil ama iyi de değil. En kötüsü de bluetooth 4.3 ile gelmesidir. Ethernet portu de yok. Giriş çıkışları çok yetersiz kalıyor.

En az 1 ethernet portu,

2 Usb girişi

1 type girişi de olabilir(mecburi değil)

1 Sd Kart girişi

1 ve ya 2 HDMI girişi

Benim Tv boxta type C girişi hariç bunların hepsi var. (H96 MAX X3)

• manowar90 kullanıcısına yanıt
    bende tam onu diyorum wifi6? 6e? ethernet gecikme? olmamasi? ok?

• darkaura kullanıcısına yanıt

@darkaura Siz bu cihazları yanlış anlamış olabilirsiniz. Torrent'ten korsan içerik tüketen kişiler için zibilyon tane donanımı yüksek Android Box, Apple TV, Nvidia Shield TV, vs., tercih edilmesi uygun olur. Xiaomi'nin sunduğu ürünlerden bunları bekleyecek insan her türlü hayal kırıklığına uğrayacaktır. Mi Box S'i YouTube, Netflix, Disney+, HBO Max, vs., streaming platformundan içerik seyretmek için kullanacak kişi sıkıntısız 4K - HDR içerikleri seyreder. Kendim de yıllardır bu şekilde kullanıyorum. Zaten yaptığı iş büyük bir iş değil, streaming platformundan görüntüyü aktarıyor. Haliyle bu Mi Box 4S modeli 8K destekliyor diyorlarsa aynı şekilde 8K'yı rahatlıkla destekliyordur. Ama streaming platformları desteklemiyorken gereksiz bir cihaz olarak kalacaktır.

• Streaming platformlarından 8k ya geçen yok daha bildiğim kadarıyla. Netflix bile 4k sı için abuk sabuk bir fiyat istiyor. Amazon disney gibi tek fiyatta 4k vermiyor. Kaldı ki internet hızları 4k için bile yetersiz türkiyede ve dünyanın bir çok yerinde. Hadi internet hızları evlere yüksek geldi diyelim. Şirketlerin sunucuları 8k yayın yapacak kadar gelişmiş mi? Ne gibi altyapı yapmaları gerekiyor? Kodek değiştirmesi lazım sanırsam video için yeni kodek gelecekti sanırsam dijital platformlara. Yani uzun lafın kısası 8k şuan için bir hayli lüx ve gereksiz. 4k ile bi 5 yıl daha geçiririz.

• ssbrutality S kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar Wi-Fi standartları gelişmiş olsa da Ethernet kablosundan aldığımız stabiliteyi veremiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Optik ses çıkışı olmayan hiç bir cihaza para vermem. Görüntü kadar kaliteli ses de önemli

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    Aynen, tecrübeyle sabittir. Sırf bu yüzden duvar delip cat 6 kablo çekmiştim, iyi ki de çekmişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Haziran 2022; 13:07:16 >
  • Benim için media player' de ethernet ve optik çıkış olmazsa olmazdır.

• Netflix lisansı olmayan 8K cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihaz Google ve Netflix lisanslı mi?

• Artık eski modeli diyebileceğimiz Mi Box S 4k kullanıyorum, onda da ethernet portu yok ancak Xiaomi'nin çıkardığı bir USB-LAN adaptörüyle direkt kablo ile internete sorunsuz bağlanabiliyor. Başka markaların da adaptörü uyabiliyor ancak hepsi değil, o nedenle satış sayfasındaki yorumlara bir göz atmanızı öneririm.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.