Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (461. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, mi band 6 aldım. Poco x3 var. Yürüyorum deneme amaçlı ikiside eksik sayıyor adımları. Yürüyüş ile alakalı mı kısa adımlarla yürüyordum. Birde sürekli stres ölçümünü seçmiştim telefondan ama sürekli ölçmüyor. Bilgisi olan var mı. Acaba bende ki ürün mü hatalı.

• Arkadaşlar şöyle bir sıkıntı mevcut;
    Telefonum xiaomi redmi note 7 bilekliğim mi band 4.
    Bileklik ekranına resim koymak istiyorum fakat ekran simsiyah görünüyor sadece saat kısmı okunuyor. Bileklik sürüm güncel telefon sürüm güncel.
    Mesela arkadaşın iphone cihazından denedim onda sorunsuz ekledi. Fakat benim cihazda bir türlü bilekliğe resim koyamıyorum. Sorun ne olabilir.
    Sorun yazılımsal da nasıl çözeriz bile var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi band 7 satışları başlamış kaptım bir tane ama gönderim 22 haziran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi run...rabbt -- 13 Haziran 2022; 8:45:6 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • run...rabbt kullanıcısına yanıt

Nerden yaptınız hocam ön siparişi ?

• Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada n

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mi Band 7 bugün geldi. Ekran tipini değiştirdiler diye mi yoksa başka bir sorun mu bilmiyorum ama bileklik hiç akıcı çalışmıyor. Kasıyor gibi sürekli menüde gezerken bile. İlk izlenimlerim olumsuz.

Edit: Ya da ben Mi Band 6 arızalanıp da bilekliksiz kaldığım süreçte 120Hz bir telefona geçtiğim için böyle hissediyor olabilirim.

Edit 2: Ekranın açılışı 6'ya göre daha geç oluyor, dokunmatik hassasiyeti azalmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anil.K -- 17 Haziran 2022; 9:33:30 >
  • Evet bir response time, lag sorunu var cihazda. Şuradaki video'nun 3:33 sonrasında görünüyor mesela. Sadece o menüde değil normalde ekran kapalıyken dokununca da nispeten geç geliyor görüntü.

https://www.youtube.com/watch?v=x1qKvgYnUsM&feature=youtu.be

• Güncelleme ile düzeltirler

• Anil.K kullanıcısına yanıt
    Mi band 5'ten apple watch series 6'ya, oradan da bugün mi band 7'ye geçtim. Cihazda güncelleme yüklemek ciddi anlamda uzun sürüyor. Sanki apple watch gibi kapsamlı bir sistem güncelliyormuş gibi uzun ve ağır ilerliyor. Yazı tipleri özelikleri aşağıdan çektiğimiz uygulamaların olduğu kısımda çok büyük ve rahatsız edici. Ayrıca bazı yerleri özellikle saat arayüzlerinde bile tarihler hiç Türkçe değil.

Bu saatin hakkını amazfittools'a düzgün arayüzler gelmeye başlayınca görücez gibi. Şu an sadece 1 tane arayüz eklenmiş ve yükleyen kişi de başkasının javascript ile yapıldığını ve başkasının yaptığını söylemiş yorumlarda. Mi band 5 dönemimde acayip güzel temalar vardı ve mi band 6 ile daha da güzel ve güncellenmiş olarak eklendiler. Umarım mi band 7 için de arayüz yapmak zor olmaz ve düzgün arayüzleri sunarlar.

Bunların haricinde cihaz kasıyor gerçekten, mi band 5 hatırladığım kadarıyla çok daha akıcıydı ve arada donanım olarak ciddi bir fark olmasına rağmen sadece işletim sistemi farkından dolayı böyle bir kasma cihazın ömrü boyunca olmaz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 20 Haziran 2022; 21:22:20 >
  • manesnuc kullanıcısına yanıt
    Bu arayüzlerin nasıl yapıldığını merak ediyordum, JavaScript dediniz. JavaScript ile nasıl yapıldığı ile ilgili bir kaynak vs. var mı bildiğiniz?

• PotterWhoLock kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bilgim sıfır. Sizi siteye yönlendirebilirim, forum kısmı falan var oradan iletişim kurabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Site şu

Mi Band 7'nin paylaşılan ilk ve tek arayüzü de bu. Buradan yorum kısmına bakıp paylaşan arkadaşla iletişim kurabilirsiniz. Daha Mi Band 7 için nasıl arayüz yapılıyor bilen yok sanırım ama detaylar açıklığa kavuşacaktır gibi bir şey demiş paylaşan kişi.

• manesnuc kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Dün Xiaomi Mi Band 5 aldım, bu sabah geldi. Şarjı yoktu 2 saat boyunca şarj ettim. %100 olduğunda çıkarttım. 2 saat geçti koluma takalı ve şuan şarjı %57. İlk şarjlarda böyle mi oluyor yoksa iade edeceğim. 3 olanını kullanıyordum 30 günde bir şarj ediyordum. 2 saatte %50ye yakın şarj gitmesi saçmalıktan başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaegerJack -- 21 Haziran 2022; 17:36:52 >
  • JaegerJack kullanıcısına yanıt
    Normal bir durum değil, aktif kullanımda en azından 5-6 gün gitmesi gerekiyor mi band 5'in ve şarjının 2 saatte neredeyse yarısının bitmesi anormal bir durum.

• İlginç bir şekilde Mi Band 5'e güncelleme geldi. Zepp Life'a girer girmez önüme çıktı muhtemelen küçük bir güncelleme. Şimdilik bir değişiklik göremedim fakat üzerinden 2 yıl geçmiş bir cihaza güncelleme gelmesi şaşırttı.

• Arkadaşlar bende mi band 4 var. Poco da telefonum var. Yalnız cihazı 2 gün kullanmaz isem bildirim hizmetini açıp kapatmam gerekiyor. Yoksa bildirim düşmüyor. 5 gün boyunca aktif kullandım bir problem olmadı ama cumartesi pazar telefona bağlı değildi. Hep bunu yapıyor. Cihaza hemen bağlanıyor ama bildirim için dediğim gibi bildirim hizmetine gelip açıp kapatmam gerekiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim ?

• Mi band 7 alayım diorum 800 tl daha düşer mi alayım mı

• kenanmorbulut K kullanıcısına yanıt
    İlk baktığımda 899'du, aldığımda 869'du şimdi 799. Belli ki daha da düşecek, bence 1 ay bekleyin takip edin.

• 799 a aldım cidden ekran büyümüş yazılar büyümüş ve hergün şarj edip hantal olan diğer akıllı saatlerden bir eksiği yok

• Herkese selam. Mi band 5’im kırılınca 6’ya geçtim. 5’te hangi takiplerim açıksa 6’da aynı şekilde. Fakat 6’nın şarjı 2 gün zor gidiyor. 2 yıllık mi band 5’te bile aynı takiple en az 6-7 gün gidiyordu. Soruna nedir sizce? Ne yapmamı önerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.