Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ce35 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.141
Cevap
341
Favori
402.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 2142
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 164
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 107
  • Favoriye Eklediklerim 341
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Sıkörtıl (164 mesaj) celebic (155 mesaj) muhammed540 (110 mesaj) OnLyMoKoKo (82 mesaj) manesnuc (81 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2487 mesaj) Mobil (3633 mesaj) Tablet (188 mesaj) Mini (551 mesaj) Uygulama (991 mesaj) (43 mesaj) (34 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Giyilebilir Teknolojiler >> Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    2761 Mesaj

1-2 gündür sıkıntı yaşıyordum, uygulama uyarıları kısmına girip Mi Fit'in bildirim erişim iznini kapatıp yeniden açtım sonrasında düzeldi. Sanırım en son gelen Mi Fit güncellemesi bildirim ayarlarını kapatmış Mi Band 5 için.
    |
    |
    Yusuf Saracen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    351 Mesaj

Ben yaşıyorum hocam gelmiyor yada arada geliyor kafasına göre son güncelleme sonrası oldu ama
    |
    |
    Yusuf Saracen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj

Bende mi band 5 i var spordaki koşu bandında eliptikteki değerlerden hep daha fazla ölçüyor bence de bir tık fazla değer gösteriyor
    |
    |
    androidbeyinli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1048 Mesaj

Bu tarz bileklikler doğru ölçüm sağlayamaz, güvenilecek sensörleri yok. Sonuçta ülkemiz fiyatları her ne kadar yüksek olsa da yurtdışında çok ucuz cihazlar bunlar. Apple Watch ve benzeri klasmandaki farklı marka akıllı saatlerin sensörleri ile bir tutulamaz mi band ve benzeri bileklikler, boşuna o kadar yüksek fiyata satılmıyor onlar hocam.
    |
    |
    ahmetow123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj

Doğrudur hocam ne kadar ekmek o kadar köfte misali
    |
    |
    manesnuc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    123 Mesaj
    Arkadaşlar Mi band 4 için orjinal kordona ihtiyacım var? Nereden bulabilirim?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj
    Arkadaşlar Hepsiburada just orginal satıcıdan mı band6 aldım bu ürün gelince orijinal olup olmadığını nasıl anlarım
  • Yarbay
    2761 Mesaj

Egzersiz takip cihazını kordondan çıkardıktan sonra takip cihazının yan kısmında seri numarası bulunur orijinal olanlarda. Ayrıca sahte ürün Mi Fit'e bağlanamaz. Bildiğim kadarıyla sahte ürünler kutusundan bile kendisini belli ediyor, ürün elinize geçince kolaylıkla anlarsınız hocam.
    |
    |
    ONUR-40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj

Satıcı hiç güven vermedi çünkü inşallah bir sorun yaşamam

|
    |
    13th Patronus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2761 Mesaj

Bildiğim kadarıyla Mi Band serisinin birebir sahtesini yapamıyorlar, sahte Mi Band kendini belli ediyor direkt. Kordonun kalitesinden tutun, bilekliğin arayüzüne kadar çoğu şey sahte ile orijinal ürünü ayırt etmenizi sağlıyor. Bu arada hayırlı olsun hocam.
    |
    |
    ONUR-40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj

Çok teşekkür ederim kupon ve visa indirimi ile 263₺ aldım akıllı saat almak istiyordum fakat bu fiyata gelince kaçırmak istemedim

|
    |
  • Çavuş
    65 Mesaj
    Arkadaşlar konuyu bayağı okudum. Şarj süreleri ile ilgili çok ciddi farklar var.
    Eşimin 6 aylık mi band 5i 10 gün dayanırken birebir aynı şekil ve ayarlarda kullandığım benim yeni ürünüm 3 günde bitiyor.
    Eşimin redmi note 8 pro Bluetooth 5 destekliyor. Benim redmi note 4 Bluetooth 4.1 bununla ilgili bir güç sarfiyatı olabilir mi?
    Bir de benimki geldiğinde bataryası tam bitikti. Lityum pilin tam bitmesi zararlı, bu kadar etkiler mi?
    İade etsem mi karar veremiyorum 🙁 Nedir bu farkın sebebi yahu?
  • Yarbay
    2761 Mesaj

Ben de Mi Band 5 kullanıyorum, eylül-ekim gibi almıştım. Pili bende de bitik gelmişti, bende herhangi bir problem yok. En az 6-7 gün gidiyor (şu sıralar saati çok kurcalamıyorum, 8-9 gün gidiyor) (Pai dışında her şey açık, nabız takibi 5 dk), gün içinde sürekli olarak saati kurcalamak ciddi şekilde pili etkiliyor. İlk aldığım zamanlarda sürekli olarak saati kurcalamıştım, her dakika manuel olarak stres ve nabız takibi yapıyordum (kronometre vb. açıyordum) ondan dolayı çok az gidiyordu (5 gün civarında).

Ürünün üretim tarihine bakın hocam (kutuda yazıyor bu), uzun süre ürünün kapalı şekilde olması pili öldürmüş olabilir belki. Belki de çok kurcalamanızdan kaynaklı (ilk haftalar pilin oturmasını beklemek gerekiyor, bir de yeni aldığınız için sürekli ekranı açıp kurcalamak çok etkiliyor).
    |
    |
    dr.katil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    65 Mesaj

Üretim ekim 2020 yazıyor. Dün gece her şey kapalı sadece nabız izleme uyku takibi olarak açıktı. Bluetooth bağlantısı vardı. 100 den 90a indi 8 saatlik uykuda. Eşimde 1 puan indi sadece. Sizin telefon modeli nedir ve bluetooth bağlantısı sürekli var mı 7 günlük pil ömrünüzde?

|
    |
  • Yarbay
    2761 Mesaj

Hocam şarjın böyle gitmesinin nedeni şimdi çözüldü, gün içinde toplasanız 1-2 saat bluetooth ile bağlıyorum. Uyku verilerini ve nabız grafiğini görmek için arada bluetooth ile bağlıyorum ya da telefonun başında olmadığım zaman bildirim gelsin diye. Bluetooth bağlantısını uzun süre açık tutmak şarjı çok yiyor. Bluetooth bağlı olmasa da uykuyu takip ediyor hocam, ondan uyurken açmanızı tavsiye etmem. Telefon modelim: Redmi Note 7.
    |
    |
    dr.katil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    65 Mesaj

Hocam ne yazık ki çözülmedi😂 eşimde aynı şekilde kullanıyor benimle, gece boyu Bluetooth ve nabız izleme&uyku takibi açık. 1 puan düştü şarjı. 24 saat içinde de 3-4 puan düştü.

Son olarak eşimle saatleri formatlayıp değiştirmeyi deneyeceğim. Onda gene uzun dayanırsa olay Bluetooth sürümü diyeceğim. Onda da az dayanırsa batarya bitik diyeceğim.

|
    |
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    Merhaba,

Mi band 6 kullaniyorum. Bileklik yuruyuste 1035 kcal yaktigimi soylerken telefondaki samsung health uygulamasi 720 kcal yaktigimi soyluyor. Bileklikte deger sanki yuksek gibi. Konuyla ilgili bilgisi olan yardimci olabilir mi ?
  • Yüzbaşı
    407 Mesaj
    Merhaba iphone ile mi band 6 kullanan varmı varsa nasıl stabil çalışıyormu bağlantı sorunu vs varmı
  • Teğmen
    116 Mesaj

Uygulamalar yaş, kilo ve adim uzunluğuna göre kaloriyi yaklaşık olarak hesaplar. Öncelikle iki uygulamada da veriler ayni olmalıdır. Ek olarak, kalori hesabındaki varsayımlar yazılımlara bağlı olduğu için iki uygulamanın da ayni sonucu vermemesi doğaldır. Birkaç uygulama ile daha kıyaslayıp, hangisinin daha ortalama sonuç verdiğine bakabilirsin. Son ihtimal de xiaomi uygulamasinin sağlık uygulamasi ile senkronize olmuş olmaması (adim verisi vs.) durumu olabilir.
    |
    |
    androidbeyinli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    116 Mesaj

Ara sira uygulamaya girip bileklikten verinin telefona gitmesi icin refresh etmek gerekiyor ama genel olarak oldukca sorunsuz çalışıyor.
    |
    |
    kaptan_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.