Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (454. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hepsiburada just orginal satıcıdan mı band6 aldım bu ürün gelince orijinal olup olmadığını nasıl anlarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONUR-40 kullanıcısına yanıt
    Egzersiz takip cihazını kordondan çıkardıktan sonra takip cihazının yan kısmında seri numarası bulunur orijinal olanlarda. Ayrıca sahte ürün Mi Fit'e bağlanamaz. Bildiğim kadarıyla sahte ürünler kutusundan bile kendisini belli ediyor, ürün elinize geçince kolaylıkla anlarsınız hocam.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 13th Patronus kullanıcısına yanıt

Satıcı hiç güven vermedi çünkü inşallah bir sorun yaşamam

Bildiğim kadarıyla Mi Band serisinin birebir sahtesini yapamıyorlar, sahte Mi Band kendini belli ediyor direkt. Kordonun kalitesinden tutun, bilekliğin arayüzüne kadar çoğu şey sahte ile orijinal ürünü ayırt etmenizi sağlıyor. Bu arada hayırlı olsun hocam.

Çok teşekkür ederim kupon ve visa indirimi ile 263₺ aldım akıllı saat almak istiyordum fakat bu fiyata gelince kaçırmak istemedim

• Arkadaşlar konuyu bayağı okudum. Şarj süreleri ile ilgili çok ciddi farklar var.
    Eşimin 6 aylık mi band 5i 10 gün dayanırken birebir aynı şekil ve ayarlarda kullandığım benim yeni ürünüm 3 günde bitiyor.
    Eşimin redmi note 8 pro Bluetooth 5 destekliyor. Benim redmi note 4 Bluetooth 4.1 bununla ilgili bir güç sarfiyatı olabilir mi?
    Bir de benimki geldiğinde bataryası tam bitikti. Lityum pilin tam bitmesi zararlı, bu kadar etkiler mi?
    İade etsem mi karar veremiyorum 🙁 Nedir bu farkın sebebi yahu?

• dr.katil D kullanıcısına yanıt
    Ben de Mi Band 5 kullanıyorum, eylül-ekim gibi almıştım. Pili bende de bitik gelmişti, bende herhangi bir problem yok. En az 6-7 gün gidiyor (şu sıralar saati çok kurcalamıyorum, 8-9 gün gidiyor) (Pai dışında her şey açık, nabız takibi 5 dk), gün içinde sürekli olarak saati kurcalamak ciddi şekilde pili etkiliyor. İlk aldığım zamanlarda sürekli olarak saati kurcalamıştım, her dakika manuel olarak stres ve nabız takibi yapıyordum (kronometre vb. açıyordum) ondan dolayı çok az gidiyordu (5 gün civarında).

Ürünün üretim tarihine bakın hocam (kutuda yazıyor bu), uzun süre ürünün kapalı şekilde olması pili öldürmüş olabilir belki. Belki de çok kurcalamanızdan kaynaklı (ilk haftalar pilin oturmasını beklemek gerekiyor, bir de yeni aldığınız için sürekli ekranı açıp kurcalamak çok etkiliyor).

Üretim ekim 2020 yazıyor. Dün gece her şey kapalı sadece nabız izleme uyku takibi olarak açıktı. Bluetooth bağlantısı vardı. 100 den 90a indi 8 saatlik uykuda. Eşimde 1 puan indi sadece. Sizin telefon modeli nedir ve bluetooth bağlantısı sürekli var mı 7 günlük pil ömrünüzde?

Hocam şarjın böyle gitmesinin nedeni şimdi çözüldü, gün içinde toplasanız 1-2 saat bluetooth ile bağlıyorum. Uyku verilerini ve nabız grafiğini görmek için arada bluetooth ile bağlıyorum ya da telefonun başında olmadığım zaman bildirim gelsin diye. Bluetooth bağlantısını uzun süre açık tutmak şarjı çok yiyor. Bluetooth bağlı olmasa da uykuyu takip ediyor hocam, ondan uyurken açmanızı tavsiye etmem. Telefon modelim: Redmi Note 7.

Hocam ne yazık ki çözülmedi😂 eşimde aynı şekilde kullanıyor benimle, gece boyu Bluetooth ve nabız izleme&uyku takibi açık. 1 puan düştü şarjı. 24 saat içinde de 3-4 puan düştü.

Son olarak eşimle saatleri formatlayıp değiştirmeyi deneyeceğim. Onda gene uzun dayanırsa olay Bluetooth sürümü diyeceğim. Onda da az dayanırsa batarya bitik diyeceğim.

• Merhaba,

Mi band 6 kullaniyorum. Bileklik yuruyuste 1035 kcal yaktigimi soylerken telefondaki samsung health uygulamasi 720 kcal yaktigimi soyluyor. Bileklikte deger sanki yuksek gibi. Konuyla ilgili bilgisi olan yardimci olabilir mi ?

• Merhaba iphone ile mi band 6 kullanan varmı varsa nasıl stabil çalışıyormu bağlantı sorunu vs varmı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • androidbeyinli kullanıcısına yanıt
    Uygulamalar yaş, kilo ve adim uzunluğuna göre kaloriyi yaklaşık olarak hesaplar. Öncelikle iki uygulamada da veriler ayni olmalıdır. Ek olarak, kalori hesabındaki varsayımlar yazılımlara bağlı olduğu için iki uygulamanın da ayni sonucu vermemesi doğaldır. Birkaç uygulama ile daha kıyaslayıp, hangisinin daha ortalama sonuç verdiğine bakabilirsin. Son ihtimal de xiaomi uygulamasinin sağlık uygulamasi ile senkronize olmuş olmaması (adim verisi vs.) durumu olabilir.

• Ara sira uygulamaya girip bileklikten verinin telefona gitmesi icin refresh etmek gerekiyor ama genel olarak oldukca sorunsuz çalışıyor.

Lityum pilin tam bitmesi uzun vadede ömrü kısaltabilir ama şu an sorun bu olamaz. Genel olarak pilin %20-80 aralığında olması en sağlıklısı ama bence uğraşmaya değmez. Gerçekten kalp ritmi ölçüm sıklığı vs. aynı ise iade değerlendirilebilir.

Xiaomi uygulamasına cevap vermesi yeterli bir kanıt değil mi?

Bir gelişme oldu mu hocam? Merak ettim açıkçası nedenini.

• mii band 4 kullanıyorum bildirim gelmiyor arkadaşlar ne yapmam lazım.?

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.katil

Hocam ne yazık ki çözülmedi😂 eşimde aynı şekilde kullanıyor benimle, gece boyu Bluetooth ve nabız izleme&uyku takibi açık. 1 puan düştü şarjı. 24 saat içinde de 3-4 puan düştü.

Son olarak eşimle saatleri formatlayıp değiştirmeyi deneyeceğim. Onda gene uzun dayanırsa olay Bluetooth sürümü diyeceğim. Onda da az dayanırsa batarya bitik diyeceğim.

@13th Patronus hocam eşimle saatleri değiştirerek, tüm ayarlar aynı şekilde günlerce bir kaç test yaptım. Gene bebim saatim bariz şekilde daha erken bitti. Testlerin arasındaki bir sonuç oldukça dikkat çekici: Bluetooth bağlantısı kapatıldı. Nabız izleme ve diğer tüm bildirimler kapatıldı. Saat kola takılmadan kenarda bekletildi. 8.5 saatlik test sonrası eşimin saatinde %1 benimkinde %9 düşüş oldu.

Toplam süreçte benim saat yaklaşık 3 güne bir şarj edildi. Eşimin saati kolda iken 8 gün sonra şarj %56 kalmıştı.

Her şey batarya tazeliğine işaret ediyor. Eşimin saat üretimi 09/2020 idi ve 1 ay sonra satın almıştı. Benim saat üretimim 10/2020idi 9 ay sonra satın aldığımda batarya bitik haldeydi. İade başvurdum.

• Batarya ömrü biraz şans işi. Teknik destek ya da iade edebileceğiniz yerden almanızı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.