Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (453. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 451452453454455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uygulamayla da güncenlenmiyor aynı derecede sabit şuan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıllı bileklik almayı düşünüyorum, su modeller arasında kaldım. Sizce hangisini neden almalıyım

1) mi band 6
    2) amazfit band 5
    3) honor band 6

Şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkürler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ghoulem G kullanıcısına yanıt
    Mi Fit uygulamasına girerken konumu da açıp girin o şekilde güncelleniyor. Konum izinleri aktif olsa da siz konumu manuel olarak açmadığınız sürece veri çekemiyor bileklik. Eğer bu olmazsa bilekliği yeniden başlatın, konumu açarak yine Mi Fit'e girin sonrasında telefonunuzdaki hava durumu uygulamasına girip hava durumunu güncelleyin. Dediğiniz durum benim de başıma gelmişti bu şekilde çözmüştüm ben.

• karshtakavaar kullanıcısına yanıt
    Mi Band 5 için almıştım, aldığım satıcıda Mi Band 4 için de vardı. Hepsiburada'dan ExpressSepetim adlı mağazadan aldım, markası Kyver sanırım kordonun. Gri ve yeşil renk kordon aldım, 3-4 aydır dönüşümlü olarak kullanıyorum. Orijinal kordona göre dokusu biraz sert ama kolunuza taktığınız zaman herhangi bir fark hissetmiyorsunuz. Fiyatına göre çok iyi, kolunuza taktığınız zaman orijinali gibi kaliteli bir görüntü veriyor. Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13th Patronus -- 4 Temmuz 2021; 0:56:52 >
  • Mi band 6 kullanan var mı tavsiye eder misiniz

• Spo2 ölçen akıllı bileklik
    İhtiyacım var. Kaliteli ve fiyatını uygun olan tavsiyeniz nelerdir nereden almak gerekir

• akadirarik A kullanıcısına yanıt

Spo2 yi niye ölçmek istiyorsunuz?

• ONUR-40 kullanıcısına yanıt
    Mi band 6 yı aldığım gün deneyimlerinizi paylaşırsınız diyen arkadaşlar için
    İphone 12 mini ile kullanılan Mi Band 6 İncelemesi
    Serinin tüm modellerini (1-2-3-4-5-6) kullanmış biri olarak 2 haftadan fazladır kullandığım Mi band 6 için en baştan çok net belirtmem gerekiyor ki.. Serinin En özel ve en iyi cihazı olmuş.

Tüm serileri en az 1 ay olmak üzere kullanmıştım bu zamana kadar 6 serisinin diğerlerinden en büyük farkı artık kaba bir cihazdan bence piyasadaki bir çok cihazla yarışacak Fiziksel bir konuma gelmiş ve fiyat performans noktasında da çok ciddi bir değeri var olduğunu düşünüyorum ..

Özellikle ekran boyutunun büyümesi ile neredeyse tam ekran kullanım şansınız oluyor.. Elbetde yazılımsal ya da donanımsal eksikleri var ama bulunduğu fiyat segmentinde bence çok F/P olduğunu söyleyebilirim
    Kullanım detaylarına gelirsek de;
    Bildirimler telefonla çok uyumlu hemen bilekliğe yansıyor.. Özellikle İphone ile kullanımda kısıtlamaların 1 konu dışında olmaması bence çok önemli. Gelen bildirimlerin hepsini büyük ekran da okuma imkânı tanıması birçok farklı kullanıcıya hitap ediyor. Bildirim noktasında tüm uygulamalardan tam verimli bildirimler alıyorsunuz. Özellikle 5 serisine göre farkı artık Whatshap Facebook v.b gibi uygulamalarında bildirimleri orijinal simgeleri ile geliyor. Önceki serilerde bazı uygulamaların simgeleri görünmüyordu artık bu seride görünüyor. Ama tabi yeni çıkması ve hiç güncelleme almamış olması sebebiyle Türkçe dil şuan için yok ve emojiler de bazen tanımıyor soru işareti olarak gösteriyor. Ama Türkçe dil desteği olmasa da mesajlarda tanımadığı harf yok tüm yazıları net şekilde gösteriyor bu bence çok önemli ama güncelleme gelince Türkçe dil desteği ile bence olası sorunlar ya da eksiklerde çözülecektir.
    Cihazın konum özellikleri dışında 5 serisi ile çok farkı yok. Yani 5 serisindeki donanımsal verim buna da var o yüzden 5 kullanıcıları 6 serisinde özellikle sağlık ve spor alanında fark yaşamayacaklar.Tek ve en büyük donanımsal fark yerleşik konum özelliği
    Cihazın pil performansı 5 serisine göre bence kötü. Ekran büyüklüğü ve sağlıksal verilerin sürekli kullanımı ile pil süresi max. performanslı kullanımda 6 7 gün arasında şarj süresi veriyor.
    Cihazında android - ios ile kullanımlarda konum özelliği dışında bir farkı yok. Güncelleme kaynaklı mı bilmiyorum ama yerleşik konum özelliğini spor aktivitelerinde iphone ile kullanamıyorum .. Hiçte araştırmadım ama iphone ile kullanımlarda konum özelliğini kullanamıyoruz sanırım ama bunun dışında diğer tüm hususlar tam performans sonuç veriyor.

Sonuç Olarak
    6 serisi bence serinin en güzel tasarıma ve kullanım kalitesine sahip cihazı olmuş. Gelecek güncellemeler ile daha iyi olacağını düşünüyorum. Ama 5 serisini kullanan biri 6 ya geçmeli mi?
    Eğer tasarım olarak tam ekran istiyorsa geçebilir ama bunun dışında geçmeye değecek farklar yok. Ama 4 ve önceki serileri kullanan arkadaşlar hiç düşünmeden imkan varsa geçin derim..
    Benzer fiyat olmasa da aynı segment de bulunan Huawei watch fit ile karşılaştırma yaptığımda da watch fit den daha verimli ve daha uygun bir cihaz olduğunu düşünüyorum. O yüzden 350-400 tl arası alınacak akıllı aksesuar sınıfında 1 numaralı tercih Mi band 6 olduğunu düşünüyorum..
    Kalın sağlıcaklar J

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • DoctorMysterio kullanıcısına yanıt
    En güncellerde bulunan özellik bu olduğunu okumuştum o yüzden böyle ifade ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: olcayypc

Mi band 6 yı aldığım gün deneyimlerinizi paylaşırsınız diyen arkadaşlar için
    İphone 12 mini ile kullanılan Mi Band 6 İncelemesi
    Serinin tüm modellerini (1-2-3-4-5-6) kullanmış biri olarak 2 haftadan fazladır kullandığım Mi band 6 için en baştan çok net belirtmem gerekiyor ki.. Serinin En özel ve en iyi cihazı olmuş.

Tüm serileri en az 1 ay olmak üzere kullanmıştım bu zamana kadar 6 serisinin diğerlerinden en büyük farkı artık kaba bir cihazdan bence piyasadaki bir çok cihazla yarışacak Fiziksel bir konuma gelmiş ve fiyat performans noktasında da çok ciddi bir değeri var olduğunu düşünüyorum ..

Özellikle ekran boyutunun büyümesi ile neredeyse tam ekran kullanım şansınız oluyor.. Elbetde yazılımsal ya da donanımsal eksikleri var ama bulunduğu fiyat segmentinde bence çok F/P olduğunu söyleyebilirim
    Kullanım detaylarına gelirsek de;
    Bildirimler telefonla çok uyumlu hemen bilekliğe yansıyor.. Özellikle İphone ile kullanımda kısıtlamaların 1 konu dışında olmaması bence çok önemli. Gelen bildirimlerin hepsini büyük ekran da okuma imkânı tanıması birçok farklı kullanıcıya hitap ediyor. Bildirim noktasında tüm uygulamalardan tam verimli bildirimler alıyorsunuz. Özellikle 5 serisine göre farkı artık Whatshap Facebook v.b gibi uygulamalarında bildirimleri orijinal simgeleri ile geliyor. Önceki serilerde bazı uygulamaların simgeleri görünmüyordu artık bu seride görünüyor. Ama tabi yeni çıkması ve hiç güncelleme almamış olması sebebiyle Türkçe dil şuan için yok ve emojiler de bazen tanımıyor soru işareti olarak gösteriyor. Ama Türkçe dil desteği olmasa da mesajlarda tanımadığı harf yok tüm yazıları net şekilde gösteriyor bu bence çok önemli ama güncelleme gelince Türkçe dil desteği ile bence olası sorunlar ya da eksiklerde çözülecektir.
    Cihazın konum özellikleri dışında 5 serisi ile çok farkı yok. Yani 5 serisindeki donanımsal verim buna da var o yüzden 5 kullanıcıları 6 serisinde özellikle sağlık ve spor alanında fark yaşamayacaklar.Tek ve en büyük donanımsal fark yerleşik konum özelliği
    Cihazın pil performansı 5 serisine göre bence kötü. Ekran büyüklüğü ve sağlıksal verilerin sürekli kullanımı ile pil süresi max. performanslı kullanımda 6 7 gün arasında şarj süresi veriyor.
    Cihazında android - ios ile kullanımlarda konum özelliği dışında bir farkı yok. Güncelleme kaynaklı mı bilmiyorum ama yerleşik konum özelliğini spor aktivitelerinde iphone ile kullanamıyorum .. Hiçte araştırmadım ama iphone ile kullanımlarda konum özelliğini kullanamıyoruz sanırım ama bunun dışında diğer tüm hususlar tam performans sonuç veriyor.

Sonuç Olarak
    6 serisi bence serinin en güzel tasarıma ve kullanım kalitesine sahip cihazı olmuş. Gelecek güncellemeler ile daha iyi olacağını düşünüyorum. Ama 5 serisini kullanan biri 6 ya geçmeli mi?
    Eğer tasarım olarak tam ekran istiyorsa geçebilir ama bunun dışında geçmeye değecek farklar yok. Ama 4 ve önceki serileri kullanan arkadaşlar hiç düşünmeden imkan varsa geçin derim..
    Benzer fiyat olmasa da aynı segment de bulunan Huawei watch fit ile karşılaştırma yaptığımda da watch fit den daha verimli ve daha uygun bir cihaz olduğunu düşünüyorum. O yüzden 350-400 tl arası alınacak akıllı aksesuar sınıfında 1 numaralı tercih Mi band 6 olduğunu düşünüyorum..
    Kalın sağlıcaklar J

Yerlesik konum ozelligi nedir acaba? Hava durumu konumu icin Gps e baglanmadan da guncelleme alabiliyor mu?

• speedygonzales926 S kullanıcısına yanıt
    Yerleşik konum özelliği ben yazıyı yazdığım zaman sızıntılar arasında vardı sanırım Türkiye’ye gelen cihazlar da yok diye duyduk emin değilim . Hava durumu bağımsız çalışmıyor telefon ile bağlantılı olduğu sürede çalışıyor

• Mi band 5 te sorun yasayan var mi bildirimler ile ilgili

• quote:

Orijinalden alıntı: olcayypc

Yerleşik konum özelliği ben yazıyı yazdığım zaman sızıntılar arasında vardı sanırım Türkiye’ye gelen cihazlar da yok diye duyduk emin değilim . Hava durumu bağımsız çalışmıyor telefon ile bağlantılı olduğu sürede çalışıyor

Tamam, Hava durumu telefona bagli calisiyor, telefonun internetini! kullaniyor evet;

AMA konumu? el ile mi giriyoruz yoksa surekli telefonun GPS ine mi baglamak zorundayiz

(Havadurumu icin soruyorum arkadaslar, spor vs icin tabiki telefona baglaniyor, sorumu karistirmayin )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedygonzales926 -- 7 Temmuz 2021; 21:11:48 >
  • Selam arkadaslar,
    Bende mi band 6 mevcut. Fakat sanki yakilan kaloriler dogru gostermiyor gibi. 1.5 saatlik yuruyuste 700 kalori diyor fakat telefondaki samsung health 500 kalori. 700 kcal bana fazla geldi. Sizde de böyle bir durum var mi ?

• Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    1-2 gündür sıkıntı yaşıyordum, uygulama uyarıları kısmına girip Mi Fit'in bildirim erişim iznini kapatıp yeniden açtım sonrasında düzeldi. Sanırım en son gelen Mi Fit güncellemesi bildirim ayarlarını kapatmış Mi Band 5 için.

• Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    Ben yaşıyorum hocam gelmiyor yada arada geliyor kafasına göre son güncelleme sonrası oldu ama

• androidbeyinli kullanıcısına yanıt
    Bende mi band 5 i var spordaki koşu bandında eliptikteki değerlerden hep daha fazla ölçüyor bence de bir tık fazla değer gösteriyor

• ahmetow123 A kullanıcısına yanıt
    Bu tarz bileklikler doğru ölçüm sağlayamaz, güvenilecek sensörleri yok. Sonuçta ülkemiz fiyatları her ne kadar yüksek olsa da yurtdışında çok ucuz cihazlar bunlar. Apple Watch ve benzeri klasmandaki farklı marka akıllı saatlerin sensörleri ile bir tutulamaz mi band ve benzeri bileklikler, boşuna o kadar yüksek fiyata satılmıyor onlar hocam.

• manesnuc kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam ne kadar ekmek o kadar köfte misali

• Arkadaşlar Mi band 4 için orjinal kordona ihtiyacım var? Nereden bulabilirim?

• 
Sayfa: önceki 451452453454455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.