Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (450. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cevabınız için teşekkür ederim. Bence de şarjında bir problem var. Değişim isteyeceğim.

• İlkerA. İ kullanıcısına yanıt
    Ben mi band 6'ya sahip değilim. Gördüğüm yorumlar aşağı yukarı 2-3-4 gün. Mi band 5 kullanıyorum ve normal zamanlarda yani dışarı çıktığımız çalıştığımız zamanlarda 5-6-7 gün gidiyor. Bu attığım adımdan telefonuma gelen bildirime göre değişiklik gösteriyor mantıken çünkü bütün gün otursam ve hiç bildirim gelmese saat ekstra efor harcamaz ki şuan 8-9 gün de gider mi band 5 evde kaldığımız dönemde. Kimisi de vardı mesela nabız sensörünü kapatıyor ya da 30 dakika yapıyor, Bluetooth bağlantısını arada açıyor ve bu şekilde 10-15 günleri görüyorlardı sanırım mi band 5 ile.
    Ben sallamıyorum duyduğumu söylüyorum, zaten iki cihazın da pilleri aynı olmasına rağmen donanımları farklı, ekranı büyük yani mantıken önceki saat ile aynı şekilde kullanarak aynı süreleri almak garip olurdu. Şarj etmesi basit ama daha önce samsung active 1 kullanıp zaten maksimum 1.5-2 gün giden saattimi satıp en azından 1 hafta şarj etmemeyim diye geçmiştim mi band'e. Ufacık yarım akıllı bilekliği de bu kadar kısa sürese şarja takmak saçma geliyor. Apple watch almak daha mantıklı mesela şuan ya da android kullansaydım samsung alırdım yeni saat olarak, zaten aynı süreleri vermeye başladı. Eminim ki mi band 7 daha büyük bir pil ile gelecek ya da yapısı değişeceği için pil zaten artacak.

Bilmiyorum daha önce mi band 5 mi kullandınız ama eğer kullandıysanız şuan mi band 6 ile aynı ayarlarda ve nasıl kullanıyorsunuz, kaç gün gidiyor şarjı merak ettim. Hem kullandıysanız önceki mi band'in hem de şimdi mi band 6'nın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 15 Mayıs 2021; 13:45:18 >
  • Dik Otur kullanıcısına yanıt

https://www.amazon.com.tr/dp/B081H5ZZNH?tag=populer-linkler-21&ie=UTF8&language=tr_TR&th=1

ucuz olarak bu var ancak kalitesini bilmiyorum, kullanmadım

• Mi band 6 Türkçe dil desteği geldi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manesnuc

Ben mi band 6'ya sahip değilim. Gördüğüm yorumlar aşağı yukarı 2-3-4 gün. Mi band 5 kullanıyorum ve normal zamanlarda yani dışarı çıktığımız çalıştığımız zamanlarda 5-6-7 gün gidiyor. Bu attığım adımdan telefonuma gelen bildirime göre değişiklik gösteriyor mantıken çünkü bütün gün otursam ve hiç bildirim gelmese saat ekstra efor harcamaz ki şuan 8-9 gün de gider mi band 5 evde kaldığımız dönemde. Kimisi de vardı mesela nabız sensörünü kapatıyor ya da 30 dakika yapıyor, Bluetooth bağlantısını arada açıyor ve bu şekilde 10-15 günleri görüyorlardı sanırım mi band 5 ile.
    Ben sallamıyorum duyduğumu söylüyorum, zaten iki cihazın da pilleri aynı olmasına rağmen donanımları farklı, ekranı büyük yani mantıken önceki saat ile aynı şekilde kullanarak aynı süreleri almak garip olurdu. Şarj etmesi basit ama daha önce samsung active 1 kullanıp zaten maksimum 1.5-2 gün giden saattimi satıp en azından 1 hafta şarj etmemeyim diye geçmiştim mi band'e. Ufacık yarım akıllı bilekliği de bu kadar kısa sürese şarja takmak saçma geliyor. Apple watch almak daha mantıklı mesela şuan ya da android kullansaydım samsung alırdım yeni saat olarak, zaten aynı süreleri vermeye başladı. Eminim ki mi band 7 daha büyük bir pil ile gelecek ya da yapısı değişeceği için pil zaten artacak.

Bilmiyorum daha önce mi band 5 mi kullandınız ama eğer kullandıysanız şuan mi band 6 ile aynı ayarlarda ve nasıl kullanıyorsunuz, kaç gün gidiyor şarjı merak ettim. Hem kullandıysanız önceki mi band'in hem de şimdi mi band 6'nın
    Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]
    Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Açıkçası telefonu eşim kullanıyor ama pil durumu bu. Nabız 10 dk ara ile ölçüm seçmişiz, uyku takibi bildirimler vs hep açık. Tabi bu süre içinde takmadığı ve sensörlerin çalışmadığı zamanlar da olmuştur ama ortalama bir fikir verir. 2-3 gün gitmediği konusundaki ısrarım bu yüzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam fotoğraflara şuan bakamadım, donanım haber ios uygulaması bazen açmıyor. Keşke daha uzun gitse zaten ben de isterim ama yine de en azından benim kullanımımda 4 günü geçeceğini düşünmüyorum. Mi band 5 az önce eve gelirken pili bitti kapandı 6 gün olmuştu son şarjdan beri. Sürekli hareket etmek bile şarjının en az 1 gün erken bitmesine sebep oluyor mi band 5'in. Mi band 6 da çok güzel ama ya Apple Watch se alırım artık 6-7 ay içerisinde ya da almazsam mi band 7'yi beklerim. Teşekkür ederim yanıtınız için

Fotoğrafları gördüm mesajı paylaştıktan hemen sonra. Gerçekten çok iyi gidiyormuş eşinizde ve 10 dakikada ölçüm için bile iyi diyebilirim. Gerçi stres takibi sanırım yüksek pil harcayan bir şey gibi ama ne kadar önemli benim için bilmiyorum açıkçası, zaten saat sensörlerine tam güvenilecek bir saat değilken her özelliğini açıp kullanmakta belki mantıklı değildir. Ben biraz daha araştırayım en iyisi 😏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 21 Mayıs 2021; 22:10:54 >
  • manesnuc kullanıcısına yanıt

Açıkçası biz de mi band 2 'den geçtik 6'ya. Spo2 ve kordondan çıkarmadan şarj kolaylığı en çok ilgimi çeken olaydı. Spo2 önemli değilse bence de 5'ten 6 ya geçmek gereksiz bir durum.

Ben aslında öncelikle gelen bildirimleri ve aramaları görmek için mi band 5 kullanıyorum. İş haricinde telefonum hep sessizde, o yüzden mi band çok kolaylık sağlıyor. Uyku takibi ve adım gibi detaylar benim için 2. planda kalsa baktığım şeyler. Spo2 ilgimi çekmiyor, bana lazım olan bir özellik değil. Mi band 6'nın avantajı ekranının büyümesi ve donanımın güçlenmesi (mi band 5 512 kb ram, mi band 6 2 mb ram'e sahip). Tabi bu güçlenme neticesinde sanırım amazfitwatchfaces'de daha güzel saat arayüzleri geliyor mi band 5'e kıyasla 6. modele. İlk çıktığın zamanlar mi band 2 kullanmıştım, hatta ilk bilekliğimdir kendisi ve severekte kullanmıştım 1 yıl kadar. Daha sonra ekranı gün ışığında görülmemeyecek kadar kısıldı nedense.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere

merhaba mi band 5 hediye almıs eşim birkaç gündür kullanıyorum, arabada adım sayıyor engellemenin bir yolu varmı tesekkür ederim

araba kullanırken adım saymıyor serviste koltukta otururken ise gitmek için adım sayıyor bir çözümü varmı bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

• yasrhere Y kullanıcısına yanıt
    Maalesef, titreşimi yanlış algılıyor sanırım ama bunu engellemenin yolu yok.

• Herhangi bir aktivite yi başlatınca, band 6 nin diğer özellikleri erişilmez oluyor. Ne hava durumu bakılıyor ne müzik değiştiriliyor. band 2 den geçtim onda bile aktivite açtıktan sonra müzik değiştirme yaoabiliyordum. Bunda Bi çözüm bulamadım.

• barlas_dnz B kullanıcısına yanıt
    Mi band 5'te de aynı sıkıntıyı yaşadığım için otomatik aktivite ayarını kapatmıştım. Ama şöyle de bir şey söyleyeyim, aynı şey Samsung galaxy active 1 kullanırken hatta Samsung galaxy fit 2 kullanırken de oluyordu. Yani aktivite yaparken arkaplana atılmıyor bu ekranlar.

• Band 6 ya Türkçe dil desteği gelmiş arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere

araba kullanırken adım saymıyor serviste koltukta otururken ise gitmek için adım sayıyor bir çözümü varmı bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

Alıntıları Göster

kendim araba kullanırken saymayıp serviste sayması cok kötü birsey honor5 bilekligim vardı o saymıyordu hediye olmasaydı iade etmeyi düşünürdüm

• HB'den 50TL'lik indirim koduyla 305TL'ye satın aldım Band 6'yı.

• Bende mi band 5 var otururken falan adam sayıyor bugün evdeydim 3500 adım saymış bana çok uçuk geldi sanki tutarsız gibi sizlerde durum nasıl mi band 4 varken daha güzel sayıyordu sanki

• Mi band 6 hb den 309 liraya aldım 50 TL indirimle. Mi band 5 i geçen sene temmuzda 299 liraya almıştım. Şu an 220 lira mı band 5 fiyatı. Bu hesapla mi band 6 alacaklar için bence fiyatı düşsün diye beklemenin mantığı yok. Avrupa satış fiyatı 49 euro zaten. Yakın zamanda daha fazla düşeceğini sanmıyorum fiyatının.

• Arkadaşlar merhaba. Mi band 4 var bende 1buçuk yıllık. Yaklaşık 6 aydır titreşim özelliği çalışmıyor. İnternetten her şeye baktığımı düşünüyorum. Rahatsız etme kapalı. Tüm bildirimler açık. Vs vs.. ama bir türlü titreşimi sağlayamadım. Var mıdır başına gelen çözen bir arkadaş..

• serdarrrrr kullanıcısına yanıt
    Sıfırlamayı denediniz mi?

Ben mi band 5 kullanıyorum ve bazen müzik oynatıcısının arayüzü ya karışıyor ya da işlevsiz kalıyor. Yeniden başlatmadıkça ya da bazen sıfırlamadıkça düzelmiyor. Tabi mi band 4'te sıfırlama seçeneği var mıdır bilmiyorum, ayarlarına bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: manesnuc

Sıfırlamayı denediniz mi?

Ben mi band 5 kullanıyorum ve bazen müzik oynatıcısının arayüzü ya karışıyor ya da işlevsiz kalıyor. Yeniden başlatmadıkça ya da bazen sıfırlamadıkça düzelmiyor. Tabi mi band 4'te sıfırlama seçeneği var mıdır bilmiyorum, ayarlarına bakmak lazım.

Defalarca sıfırladım hatra başka telefona da tanıttım gene olmadı. Kronik sorun galiba. Sağol cevap için kardeş

• 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.