Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (445. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Perşembe günü çiçeksepeti nin yaptığı indirimi görünce dayanamayıp mi band 2 den sonra band 5 aldım. Epey zaman geçti aradan tabi.. Band 5 güzel olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Perşembe günü çiçeksepeti nin yaptığı indirimi görünce dayanamayıp mi band 2 den sonra band 5 aldım. Epey zaman geçti aradan tabi.. Band 5 güzel olmuş.

• Bununla fit 2 arasında kaldım hangisi sizce nabız ölçümü bakımından hangisi daha başarılıdır ?
  • Merhaba, Mi Band 5 veya 4 sahibi arkadaşlara bir sorum var. Bu bilekliği temel olarak bisiklet için almak istiyorum, fakat youtube'da çok fazla bisikletle ilgili incelemesini bulamadım.

Bulduğum birkaç videoda bileklik bisiklet sürerken hızı süreyi ve mesafe gibi değerleri gösteriyor. Fakat anlık kalp ritmini göstermiyor anladığım kadarıyla. Merak ettiğim bisiklet sürerken hız gibi değerleri kalp ritmiyle aynı anda aynı ekranda görmek mümkün mü?

• lanlan505 L kullanıcısına yanıt
    Adım, kilometre uyumsuz diyor çoğu kişi, ben de dahil. Yürürken antrenman algılama geç çalışıyor. Açıkçası sensörleri bence hiç iyi değil. Daha önce mi band 2, eski Samsung fit 2 ve Samsung Galaxy Active watch 1. Nesil kullandım. Bunların hepsi, mi band 2 dahil şuan ki mi band 5'ten daha iyiydi. Ben açıkçası bildirim için kullanıyorum ve saate bakmak için aksesuar amaçlı falan. Yoksa spor verilerini geçtim günlük ölçümler, hele uyku ölçümü iyi değil. Bu dediklerim bence çok net, bir sürü iyi kötü saat kullandım ve bu deneyimlerimden sonra bu saatte bu saydıklarım bariz belli ediyor kendini. O yüzden bu saat sizin amacınıza uygun görmedim ben ama farklı arkadaşlar da söyler bir şeyler umarım.
  • 200-300 liralık cihazlar bunlar. Nasıl bir beklentiye giriyprsunuz anlayamıyorum gerçekten. Geçen birisi kandaki oksijen oranını ölçüp ölçmediğini sormuştu. Apple 4 bin liralık cihazlarına yeni eklemişken 200 liralık kol bandından mucize bekleniyor. Ben bu mesajların bazen ciddiyetindne de şüphe ediyprum. Normal günlük yürüyeyim, bi yandan da saatim olsun, 200 liraya bu işi halledeyim diyorsanız kol bandı alın. Ama daha büüyk beklentiniz olmasın.
    Ben 1 seneye yakın band4 kullandım sadece. Ama spor yönünden beni tatmin etmedi. Adımları eksik sayıyor, nabzı hatalı ölçüyor, egzersi modlarında spotfy kontrolü yok...en son dayanamadım ve gidip apple watch 6 aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Band 5 aldım. Adım sayar nasıl sıfırlanıyor hiçbir yerde bulamadım cevabını. Fabrika ayarı değil sadece adım Sayarı sıfırlamak istiyorum. Bir yerde kolundan çıkar sıfırlanır dediler yaptım o da olmadı.

• Mi band 5 modelini iPhone da kullananlar varmı yorumlarını bekliyorum ne gibi kısıtlamaları var vs
  • Herhangi bir kısıtlaması yok, her işlevi çalışıyor.
  • Sizlerde durum nasıl bilmiyorum ama iphone ile kullandığım ve Amazondan aldığım mi band 5’in nabız ve uyku takibini kapatsam da açsam da şarjım en fazla bir gün gidiyordu.

Neredeyse 1.5 aydır bu şekilde kullanıyorum.

Bugün sonunda aradım, direk para iadesini önerdiler.
    Bundan sonra amazonda satıldıktan sonra diğer firmalardan kolay kolay alışveriş yapmam. Mi ye de bulaşacağımı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 10 Şubat 2021; 13:43:28 >
  • 4-5 ay önce Hepsiburada dan band4 almıştım 1 ay önce bozuldu, servise gönderecektim 2 gün sonra çalıştı.
    aradan 1 ay geçti şimdi yine çalışmıyor sabah bi ara çalıştı baktım yine kapanmış.

dikkat ettim soğuk havalarda çalışmıyor hep soğukta sorun yaptı, aynı sorunu yaşıyan varmı servise göndersem gidene kadar çalışır sağlam derler napıcam bununla😢😢

• Mi 4 akilli bileklik son zamanda arada adım saymıyor,

Bileklik ve telefondaki yazilimi resetledim.

Başka yapabilecegim bir şey var mi sorun devam ediyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

200-300 liralık cihazlar bunlar. Nasıl bir beklentiye giriyprsunuz anlayamıyorum gerçekten. Geçen birisi kandaki oksijen oranını ölçüp ölçmediğini sormuştu. Apple 4 bin liralık cihazlarına yeni eklemişken 200 liralık kol bandından mucize bekleniyor. Ben bu mesajların bazen ciddiyetindne de şüphe ediyprum. Normal günlük yürüyeyim, bi yandan da saatim olsun, 200 liraya bu işi halledeyim diyorsanız kol bandı alın. Ama daha büüyk beklentiniz olmasın.
    Ben 1 seneye yakın band4 kullandım sadece. Ama spor yönünden beni tatmin etmedi. Adımları eksik sayıyor, nabzı hatalı ölçüyor, egzersi modlarında spotfy kontrolü yok...en son dayanamadım ve gidip apple watch 6 aldım.
    Nabzı ne kadar hatalı ölçüyor? Veri var mı elinizde, merak ettim, ben hep doğru öldüğünü düşünüyordum çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: manesnuc

Sanırım 2017 yılının başlarından beri bileklik/saat kullanıyorum. Sırasıyla 3 aşağı 5 yukarı 1'er yıl Mi Band 2, Samsung Galaxy Fit 2, Samsung Galaxy Active 1 ve Mi Band 5 kullandım. Eski verilerime de erişebildiğim için adım sayısı, antrenman yürüşleri yürüdüğüm rotalara göre tutarsız. Adım sayısı için tablo uzun olduğu için paylaşmıyorum ama kalp atışı maşallah dedirtti. Sanırım en son sizinle 1 dk ve 5 dk'da bir ölçüm ve Apple sağlık uygulamasında 2 dk'da bir verilerin gözüktüğünü konuşmuştuk. Ondan sonra tekrar kontrol ettim ve kalp atışım hem tutarsız hem de abartı sonuçlar çıkartmış bu saatte. Aldığım ekran görüntüsünde saati kullanmaya başladığımdan beri olan kayıt var ama daha önce kullandığım saat verileri eski Apple hesabımda ve hem mi band uygulamasında hem de Samsung Health uygulamasında kayıtlı. Şöyle bırakayım genel yıllık tabloyu zaten anlaşılır genel aralıktan. Genel aralık haricinde gün içerisinde de tutarsız ölçümleri çok var. 254'e ulaşacak bir spor hiç yapmadım ki bu ekstrem üzere ve kalp krizi olabilir diye düşünüyorum. 🤔

Nabız ne kadar hatalı ölçüyor diyen arkadaş için, 2 ay önce bunu konuşmuştuk. Cevap verdiğim mesaja bakabilirsin, nabız ölçümüm 254'ü gördü ki imkansız bir durum yürüyüş yapan birisi için hele kalp krizi falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 15 Şubat 2021; 17:43:17 >
  • an agony A kullanıcısına yanıt
    Önceden 254'leri gördüğü oldu ama az önce tekrar yıllık tabloya baktım, genel olarak toparlamış gibi artık nabız ölçümü ama elbette birebir ölçmesi imkansız bu bilekliklerin.

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 15 Şubat 2021; 17:47:6 >
  • manesnuc kullanıcısına yanıt
    Babam ve bende bileklik var tansiyon aleti ile bilekliği karşılaştırdığımda 90 tansiyon aleti 88-92 bileklikler gösteriyor benim bileklikte afaki farklar yok ama babamınkinde bazen yürüme esnasında veya hareket anında 160-250 arası dinlenme esnasında 40 a kadar gösterdiği oluyor ki covid nedeniyle (covid sonrası) babamda göğüs sıkıştırması vardı kontrol için babama holter takılmıştı 24 saatlik gözlem için verileri karşılaştırdığımda bazen birebir bazen ufak farklar vardı ama bazende dediğiniz/dediğim gibi 200 civarında çıkıyor holterde 90 göstermesine rağmen. Ama en ilginç bulduğum kısım ise şu babamda göğüs sıkıştırması olduğu anda bileklik nabzı 40-60 arasında oluyordu hep.
    Şükür kalpte falan bir şey çıkmadı neyse kendi denemelerince doğruluk payı %60 diye düşünüyorum tamamen profesyonel cihazlar ile kendi imkanlarım dahilinde karşılaştırmam sonucu.
    Pahalı cihazlar belki daha doğru oranla sonuç veriyordur

Edit: tabi şuda var genel nabız ortalama herkeste hemen hemene aynı olduğu için cihaz rastgele de doğru sonucu veriyo olabilir 🤔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi covert -- 15 Şubat 2021; 21:22:27 >
  • saati kolunuzdan çıkarın elinizdeyken nabız ölçe basın.saat takılı olmasa bile nabız olçümü yapıyor bende.sizinkileri bilemem (mi band 5)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ce35 -- 15 Şubat 2021; 22:1:18 >
  • an agony A kullanıcısına yanıt

Veri, kendi kullanım tecrübem.

• Son güncelleme öncesi mi band 5 çok daha düzgün ölçümler yapıyordu. Gncelleme sonrası zaman zaman 90-100 arası kalp atış hızı gösteriyor. Manuel okuma yaptırdığımda rakam 60-70 seviyelerine dönüyor. İmkan olsa eski yazılıma dönebilsem sorun çözülecek :)

• Bi band 5 de son güncelleme ile tüm bildirimler gitti. Bir türlü açamıyorum. Var mı bilen bildirim izinleri kısmında gözükmüyor uygulama.

• 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.