Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (433. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi Band 5 modelinde şekerleme uykusu diye bir özellik var. Gündüz 20 dakikadan fazla olan uykuları sayıyor diye biliyorum ancak çok deneyimleme şansım olmadı. O yüzden konu hakkında kesin bir yorum yapmam doğru olmaz.

• zzzzz kullanıcısına yanıt

Seçtiğiniz uygulamalardan gelen bildirimleri saat üzerinde görmenizi sağlıyor.

• Mi band 5'teki Türkçe karakter sorunu için Font yükleyip düzelten var mı arkadaşlar? Ve nasıl yükleyebiliriz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Günaydın arkadaşlar.Telefondan gelen bildirimleri düzenli olarak almak için işyerinde bluetoothu sürekli açıyorum.Bunun herhangi bir zararı olur mu güvenlik vs açısından?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolasx -- 16 Kasım 2020; 9:25:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sıkörtıl

Seçtiğiniz uygulamalardan gelen bildirimleri saat üzerinde görmenizi sağlıyor.

Tesekkurler ancak actigimda herhangi bir secenek gelmiyor uygulama secmek icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zzzzz kullanıcısına yanıt
    Benim cihazımda alt kısımda uygulamaları yönet butonu çıkıyor. Oradan istediğim uygulamaları seçtim. Mi Fit uygulamasına bildirimlere erişim izni vermediyseniz belki ondan kaynaklanıyor da olabilir.

• actim simdi geliyor ama bu seferde secemiyorum. Ios isletim sistemi

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

• Arkadaşlar bu bileklikten konumumuz bir şekilde bulunabilir mi ? Örneğin SOS gibi bir olayı var mı belli numaraya konum bilgisi gönderme vs. Mi Fit içerisinde arkadaşlar diye bir bölüm var, o bölümün alakası var mı bu konuyla ?

• Arkadaslar mi band 5 kullaniyorum alarm suresi cok kisa bunu uzutmanin ayari var mi acaba ?

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

Aynen hocam, ben de hepsiburada dan indirimli fiyattan aldım. İlk defa bileklik kullanıyorum. Açılışta güncelleme yaptı, ayarlarını kendime göre ayarladım. Dediğiniz gibi adımsayar kesinlikle yanlış çalışıyor. Sapma mutlaka olacaktır fakat bence 2 katına kadar yanlış bir değer gösteriyor. Örn: 1424 adım gösteriyor ama bana göre 700 adım anca yapmışımdır. Bunun bir hassasiyet ayarı olması lazım birisi aydınlatsın lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalet635

Aynen hocam, ben de hepsiburada dan indirimli fiyattan aldım. İlk defa bileklik kullanıyorum. Açılışta güncelleme yaptı, ayarlarını kendime göre ayarladım. Dediğiniz gibi adımsayar kesinlikle yanlış çalışıyor. Sapma mutlaka olacaktır fakat bence 2 katına kadar yanlış bir değer gösteriyor. Örn: 1424 adım gösteriyor ama bana göre 700 adım anca yapmışımdır. Bunun bir hassasiyet ayarı olması lazım birisi aydınlatsın lütfen.

Bileklik ekran açıkken bilekliği ekranı güncellenmiyor (band 4 adım için) Yürürken telefondan kontrol edin, en az 10 15 adım geçtikten sonra adım Sayarı telefondan takip edin bileklik ekranı kapalıyken. Eğer çok fark varsa bileklik problemli olabilir. Band 5 için bu şikayet çok sanırım

Band 4 de denedim ben neredeyse hiç sapma olmuyor. 100 adıma 3 5 adım belki

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalet635

Hocam ben sonradan çok denedim ve çokta sapma olmuyor açıkcası. Bileklik 10 adıma kadar saymıyor. Mesela 3 kere 5 adım at dur saymıyor ama 15 adım at sayıyor. Yani her hareketi adıma eklememek için 10 adım kotası var.

Ben yavaş yavaş memnun kalmaya başladım be hocam. Siz de seveceksiniz.

Yanlış ölçüyor şöyle, eğer ayakta kolunuzu sallarsanız, otururken kolunuzu sallarsanız adım olarak sayabiliyor ama hepsini değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu adım sayma hatasında aslında bilekliği kolunuzdaki durumu da çok etkili. Benimki sıkmıyor ama tam olarak ayarlı, ayrıca bir ceket veya sweatshirt'ün altında kalınca da sorun olabiliyor. Şöyle bir örnek vereyim, eğer bileklik ceketimin altında kaldıysa otomatik aktivite algılama çok geç ya da bazen hiç çalışmıyor. Ama açıkta kalırsa bileklik doğru kayış ayarında 5-10 dakika arasında çalışıyor vr sanırım 2 veya 3. dakikadan saymaya başlıyor. Tabi bu otomatik algılama olayı daha önce kullandığım Samsung Galaxy Active 1 modelinde mükemmeldi. Yürüyünce 10. Dakikada falan başlıyor ve sayaç 10. dakikadan saymaya başlıyordu. Tabi o saat ile bu bilekliğin arasında devasa bir sensör ve yazılım farkı var. Tabi gel gelelim ios sisteminde Samsung saat daha denklaşör için bile kullanılamıyordu hatta uygulamaları bile güncelleyemedim telefon uygulamasından, o yüzden satmak zorunda kaldım daha sonra mi band 5 aldım ve en son mi band 2 kullanıp o cihazdan sonra direkt mi band 5'i görünce vay be dedim. Çok gelişmiş sistemleri ve entegrasyonu.

• Mi band 5te gps var mı, yok mu? Bazı yerlerde var bazılarında yok yazıyor.

• Tendürek T kullanıcısına yanıt

Yok

• Arkadaşlar Mi band 5 bilekliği yaklaşık 4-5 gündür kullanıyorum.Ancak adımlarımı kesinlikle eksik sayıyor cihazda mı sıkıntı var anlamadım.Özellikle deniyorum sonradan ekleyecek diye kontrol ediyorum.Eklemiyor.Örneğin 60 adım atıyorsam bazen 30 sayıyor.Bazen doğru sayıyor.Bu problemi yaşayan var mıdır?İade etmeli miyim sizce?

@~Lion King~

Edit:Hocam kesinlikle haklısın.Mesajını sonradan okudum.10 adımdan önce durup tekrar devam edersek eklemiyor.10 adımı geçip devam edersek ekleme yapıyor.Çok saçma değil mi bu durum?Bunun bir ayarı vs yok mudur?Mesela evin içinde illa dur kalk yapıyoruz bazen de çok kısa mesafeler olabiliyor.Hatta işyerinde yerimden kalkıp dosya almaya gidiyorum dolabı açıp.10 adımdan kısa mesafe olduğu için eklemiyor.Bunun gibi günde 20 sefer yapsam rahat 300-500 adım eksik ölçecek demek ki.Ne anladım bu iştenXiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolasx -- 18 Kasım 2020; 14:46:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolasx

Arkadaşlar Mi band 5 bilekliği yaklaşık 4-5 gündür kullanıyorum.Ancak adımlarımı kesinlikle eksik sayıyor cihazda mı sıkıntı var anlamadım.Özellikle deniyorum sonradan ekleyecek diye kontrol ediyorum.Eklemiyor.Örneğin 60 adım atıyorsam bazen 30 sayıyor.Bazen doğru sayıyor.Bu problemi yaşayan var mıdır?İade etmeli miyim sizce?

@~Lion King~

Edit:Hocam kesinlikle haklısın.Mesajını sonradan okudum.10 adımdan önce durup tekrar devam edersek eklemiyor.10 adımı geçip devam edersek ekleme yapıyor.Çok saçma değil mi bu durum?Bunun bir ayarı vs yok mudur?Mesela evin içinde illa dur kalk yapıyoruz bazen de çok kısa mesafeler olabiliyor.Hatta işyerinde yerimden kalkıp dosya almaya gidiyorum dolabı açıp.10 adımdan kısa mesafe olduğu için eklemiyor.Bunun gibi günde 20 sefer yapsam rahat 300-500 adım eksik ölçecek demek ki.Ne anladım bu işten 

Haklısın hocam bir de şöyle düşün. Ayaktasın ve konuşurken kolunu sallıyorsun onu da ekliyor. Bu da kötü değil mi sizce? Yada direksiyon çeviriyosunuz onu da ekliyor. Böyle ufak hareketleri eklememek için kota konmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: manesnuc

Bu adım sayma hatasında aslında bilekliği kolunuzdaki durumu da çok etkili. Benimki sıkmıyor ama tam olarak ayarlı, ayrıca bir ceket veya sweatshirt'ün altında kalınca da sorun olabiliyor. Şöyle bir örnek vereyim, eğer bileklik ceketimin altında kaldıysa otomatik aktivite algılama çok geç ya da bazen hiç çalışmıyor. Ama açıkta kalırsa bileklik doğru kayış ayarında 5-10 dakika arasında çalışıyor vr sanırım 2 veya 3. dakikadan saymaya başlıyor. Tabi bu otomatik algılama olayı daha önce kullandığım Samsung Galaxy Active 1 modelinde mükemmeldi. Yürüyünce 10. Dakikada falan başlıyor ve sayaç 10. dakikadan saymaya başlıyordu. Tabi o saat ile bu bilekliğin arasında devasa bir sensör ve yazılım farkı var. Tabi gel gelelim ios sisteminde Samsung saat daha denklaşör için bile kullanılamıyordu hatta uygulamaları bile güncelleyemedim telefon uygulamasından, o yüzden satmak zorunda kaldım daha sonra mi band 5 aldım ve en son mi band 2 kullanıp o cihazdan sonra direkt mi band 5'i görünce vay be dedim. Çok gelişmiş sistemleri ve entegrasyonu.
    Hocam ceketin altında kalmasıyla nasıl bir bağlantı olabilir sizce? Sonuçta telefondaki sensörlerin aynı mantığıyla çalışıyor. Kol sallanırsa adım olarak ekliyor.

Şaşırdım açıkcası. Bir deneyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Haklısın hocam bir de şöyle düşün. Ayaktasın ve konuşurken kolunu sallıyorsun onu da ekliyor. Bu da kötü değil mi sizce? Yada direksiyon çeviriyosunuz onu da ekliyor. Böyle ufak hareketleri eklememek için kota konmuş.

Alıntıları Göster

Olabilir ama kotayı biraz daha düşük tutabilirmiş bence.

2.5-3 aydır kullanıyorum, adım olarak takip etmiyorum açıkçası ama bu algılama olayı en başından beri böyle. Tişört giydiğimde bu sorun olmuyor ama bir ceket üstünü kapatıp bir de sıkıyorsa saati, algılama çok geç çalışıyor veya hiç çalışmıyor. Adım olarakta sapmalara neden olabilir bu durum. Zaten çok gelişmiş bir cihaz değil, her ne kadar 5. Nesil ve yazılımsal olarak ilerleseler bile. Adımları Samsung Galaxy Active 1 bile tam doğrulukta saymıyordu ki bu cihaz saysın. Ben farkettiğim için söyleme gereği duydum. Mesela Samsung saatinde ceketin altında kalsa bile yürüyüşü algılayınca titreyip saymaya başlıyordu, bu saatte de yürüyor musun diye titriyor zaten onaylarsan saymaya başlıyor.

• 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.