Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (7 Mobil) - 2 Masaüstü7 Mobil
5 sn
8.862
Cevap
340
Favori
366.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 2062
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 164
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 107
  • Favoriye Eklediklerim 340
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Sıkörtıl (164 mesaj) celebic (155 mesaj) muhammed540 (110 mesaj) OnLyMoKoKo (82 mesaj) keremalp (80 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2380 mesaj) Mobil (3534 mesaj) Tablet (188 mesaj) Mini (548 mesaj) Uygulama (991 mesaj)
  • @
6 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Giyilebilir Teknolojiler >> Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    904 Mesaj
    Mi Band 5 için uyku açısından faydalı mı? Örneğin kurduğum saatte uyanmak istiyorum bunu titreşim veya sesle kolayca yapabiliyor mu? Amazonda 25 tl çekle 248 Tl almaya değer mi yoksa 9.unda Amazonda daha da ucuzlar mı?

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaslar bu mi band 4 te bir turlu hava durumunu gostermiyor mi fit tele bagli ne yapmaliyim tele bagli mi fitin icinden sehri seciyorum fakat bileklikten girdigimde hava durumuna mi fite baglanin diyor

Orijinalden alıntı: ahmydz

Arkadaslar bu mi band 4 te bir turlu hava durumunu gostermiyor mi fit tele bagli ne yapmaliyim tele bagli mi fitin icinden sehri seciyorum fakat bileklikten girdigimde hava durumuna mi fite baglanin diyor
    SON GÜNCELLEMELER ile bu olay başladı.
    Tamamen yazılımsal.
    Sırf çagrılarda titresin diye kullanıyorum. Başka bir amacım yok bu bileklikte. Hava durumunu bile canı istemezse göstermiyor.
    Saçma sapan bir bileklik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Uykunuz ağır değilse titreşimle uyandırır diyebilirim. Ama 5 kez falan titreyip sonrasında duruyor. Ben bağlantısını kesmeden kullanıyorum, bu sebeple uykuyu bölmemesi için gece rahatsız etme moduna ayarladım. Uyku takibi konusunda da gece kaçta yattığınızı, kalktığınızı, uyanık geçirdiğiniz süreyi takip vs için ideal bence.

Fiyat olarak birkaç hafta önce 238 lira civarına alınabiliyordu. Belki yine o civarlara alınabilir indirimlerle. Hepsiburada indirim yaparsa amazon takip algoritmalarıyla orada da indirim yapabilir belki.

|
    |

selam herkese, bisiklet kullanırken kalp ritmimi takip etmek istiyorum, mi band 5 bu konuda nasıldır? deneme şansı olan var mı?

Intel i3 10100F --- ASUS B460M-A --- Asus GTX1050ti Phoenix 4GB --- Team Group Vulcan Z 2x8gb DDR4 3000mhz --- Coolermaster RC-690 --- XPG Spectrix S40G 512GB --- iPhone 8 64gb --- iPad Air 2 64gb --- Xbox One S --- Sony RX100 M3 --- Sony WX80 --- Sony MDR-100ABN --- Jabra Sport Pace
  • Yüzbaşı
    906 Mesaj
    Mi band 5 i 199 tl ye yapacak sanırım hepsiburada. Bildirim geldi henüz indirim görünmüyor.

|
    |

• Yüzbaşı
    917 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sorunuzdan sonra test ettim 100 dakikaya kadar sayım yapıyor. Değerleri uygulamaya aktarmıyor. Kronometre çalışıyorken ekranı sürekli açık tutuyor bu da şarjı çok hızlı bitiriyor. 100 dakikada %13 civarı şarj gitmiş.

|
    |
    analitikduzlem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Konu Sahibine Özel

Hareketten kaynaklı çok verimli değil gibi geldi bana. Fazla sıkı kullanmıyorum ben gerçi ama düşük ve yüksek sayıları artarda gösterdiği oldu. Fazla beklenti olmadan referans fikir oluşturması için kullanılabilir belki.

Görseldeki bir aktivite görüntüsü sunuyor sonrasında.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4c/16/4e/4c164e2dac121a5e72ebe1c483dae16a.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    dikmenibo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim cevapladığınız için. Şu aralar ders çalışırken süre tutuyordum da kendime.Saydığım şeyler olsa çok iyi olurmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi analitikduzlem -- 9 Kasım 2020; 0:44:24 >
    |
    |
    Sıkörtıl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Oturum açma sorunu yaşayan var mı? Mi Band 5 almıştım, bugün geldi ancak 6s den Mi Fit e yeni üyelik açıp bağlanamıyorum. Var mıdır bunun bir çözümü?

Orijinalden alıntı: Sıkörtıl

Hareketten kaynaklı çok verimli değil gibi geldi bana. Fazla sıkı kullanmıyorum ben gerçi ama düşük ve yüksek sayıları artarda gösterdiği oldu. Fazla beklenti olmadan referans fikir oluşturması için kullanılabilir belki.

Görseldeki bir aktivite görüntüsü sunuyor sonrasında.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4c/16/4e/4c164e2dac121a5e72ebe1c483dae16a.jpeg&t=0&width=480&text=1

Hocam bisiklet sürerken nabzınız nasıl 80 çıkıyor, az degil mi?

Hocam dediğim gibi, çok verimli bir ölçüm sunmuyor. Arka arkaya düşük ve yüksek değerler gösterebiliyor.
    Hareket olduğundan dolayı doğru ölçüm yapamıyor olabilir, bilekte daha sıkı kullanmak gerekiyor olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Pweck5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1754 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sıkörtıl

Hocam dediğim gibi, çok verimli bir ölçüm sunmuyor. Arka arkaya düşük ve yüksek değerler gösterebiliyor.
    Hareket olduğundan dolayı doğru ölçüm yapamıyor olabilir, bilekte daha sıkı kullanmak gerekiyor olabilir.

Sizinki mi band 5 mi 4 mü acaba ? Ben bir haftadır mi band 4 kullanıyorum dediğiniz gibi nabız ölçümünde tutarsızlıklar mevcut, sakinken ya da yürürken genelde yüzde 90 doğru çıkıyor fakat ağır spor yaparken nabzım 160-170 atarken bakıyorum alete 125 gösteriyor, sırf bu yüzden acaba iade edip mi band 5 mi alsam diyorum. Eğer sizinki mi band 5 ise aynı tutarsızlık o modelde de olduğu için degiştirmeme gerek yok sanırım.

Orijinalden alıntı: Saiki

Mi band 5 i almanızı tavsiye etmiyorum, bildirim izinleri tamamen açık olduğu halde bazen geliyor bazen gelmiyor, adımsayar ve diğer ölçüler de tutarsızlıklar var.

O zaman mi band 4 ü iade edip üstüne para verip almayı gerektirecek bi durum yok, teşşekkürler.

kesinlikle buna değmez, zaten şarjı da mi band 4 e göre az gidiyor.

|
    |

Ben Mi Band 5 kullanıyorum. Bileklikler halen gelişmekte olan teknolojiler benim gözümde, fazla beklenti ve doğruluk beklemiyorum o yüzden. Mi Band 4 kullanmadım ancak yorumları ve incelemeleri göz önünde bulundurursam iade edip 5 i almaya değmez hele ki uygun fiyata aldıysanız. Yeni cihazın kullanım ömrü, güncellemeleri vs daha uzun süre kullanılmasına olanak sağlar ama ekranı yeterli vs diye düşünüyorsanız hiç gerek yok.

Örnek vermem gerekirse devrimsel bir yenilik olmadıktan sonra Mi Band 6 ya da 7 almak benim için çok anlam ifade etmeyecek. Bir sonraki saat ya da bilekliğimdeki öncelikli kriter Türkiyede NFC ile ödemenin bileklikle yapılabiliyor olması olur muhtemelen.

Bunun dışında şu yorumları da belirtmek istiyorum: cihazın şarjı Mi Band 4 ten az gidiyor olabilir ama 14 gün ve üstünde gidiyor gayet rahatlıkla. En son şarj sürelerim 17 ve 21 gün. 30 günde bir şarj etsem de benim için çok fark eden bir şey olur mu emin değilim.

Bununla birlikte cihaz aktif olarak telefona bağlı, whatsapp ve instagram bildirimleri sürekli aktif. Haftada 2 gün bisikletle kullanıyorum. Sabah alarm aktif.

Bildirimlerde kopma yaşamıyorum.

|
    |

• Yüzbaşı
    820 Mesaj

merhaba.mi band 4 aldım geçenlerde amazondan ama türkçe yapamadım hiçbir şekilde.cihaz güncel ayarlar kısmından dil seçeneğine girip değiştiriliyormuş ama bende ayarlar kısmı yok mifitte.anlamadım nasıl düzeltebilirim yardım edecek var mı

Orijinalden alıntı: golllum

merhaba.mi band 4 aldım geçenlerde amazondan ama türkçe yapamadım hiçbir şekilde.cihaz güncel ayarlar kısmından dil seçeneğine girip değiştiriliyormuş ama bende ayarlar kısmı yok mifitte.anlamadım nasıl düzeltebilirim yardım edecek var mı

Telefonun dili türkçe değilse bilekliğin bağlantısını kesip telefonu türkçe yapıp tekrar bağlantı yapın, olmazsa bileklik üzerinden ayarlardan yeniden başlatma yapın.

Telefonun dili türkçe ise, ingilizce yapıp mifit uygulmasına girip çıkın. Tekrar türkçe yapın sonra yeniden mifit'e girince türkçe olması lazım. Olmuyorsa güncelleme yaparken bir problem olmuş olaiblir bence.

Bir başka seçenek olarak bilekliği farklı bir (Türkçe ) android veya ios cihaza bağlayın

Son seçenek de bilekliğin şarjını tamamen bitirin, belki düzelebilir o şekilde. Aklıma bu çözümler geldi.

• Yüzbaşı
    820 Mesaj

mifit uygulamasının eski sürümünü internetten bulup yükledim.cihazı güncelledi ve türkçe oldu teşekkür ederim yine de.

|
    |
    __By_Sinan__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,047
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.