Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi baktım, tek laciverti orijinal. Satıcı hb...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaklaşık 6 gündür mi band 5 kullanıyorum ve 2. günde nabız ve stres ölçümü yapmamaya başladı. Reboot yaptım düzeldi. Bugün tekrar aynısı oldu. Nabız ölçümü yaptığı sırada altına baktım yeşil ışık yanmıyor. Bu sorunu yaşayan var mı ?

• Mi band lerde bildirim mesajlarını alamamakla alakalı olsa gerek mi fit uygulamasını açtığımda Ayarlar/bluetooth tan mi band (i) den sistem bildirimlerini paylaş ı seçmeyi öneriyor..

• Merhaba arkadaşlar 1 haftadır band 5 kullanıyorum xiaomi kendi mağazasından aldım merak ettiğim şeyler var NFC kullanabilecek miyiz ve Türkçe dil gelecek mi apk kurmak istemiyorum telefonuma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi band 5 kullanan arkadaşlara bi sorum olacak
    1-sürekli nabız ölçümü kapalı
    2-uyku takibi kapalı
    3-bildirimler açık olarak
    yani tasarruflu kullanımda kaç gün gidiyor şarjı
    Bende band 4 var bu saydığım şekilde 21 günü geçiyor
    Benzer bir süre veya yakın olursa almayı düşünüyorum mi band 5 i yoksa ikinci bir mi band 4 alacağım

• yakamoz40 kullanıcısına yanıt
    Bu 3 durum geçerli olduğunda hatta parlaklık 4. Seviyede iken 5,5 günde %57 ye indi.. Bugün yeniden şarja bağladım , bu sefer sadece nabız ve stres ölçer açık deneyeceğim..

• yakamoz40 kullanıcısına yanıt
    Nabız, stres ve uyku takibi de açık bende cumartesi bu saatlerde şarjdan çektim şuan %67 basit bir matematikle 15 gün gidecek gibi görünüyor

• Uzunca süre mi band 3 kullandım,şimdi bozuldu titreşim çalışmıyor. Titreşim olmayıncada haliyle pek bir işe yaramıyor. Şimdi 4 veya 5i almayı düşünüyorum. Fiyat farkına değecek çok bi özelliği yok gibime geldi ama sizlerede danışmak istedim almadan. Hangisini tavsiye edersiniz. Aktivite vs özelliklerini kullanmıyorum. Şu el kaldırınca ekranı açıp saati gösterme olayı güzel, düzgün çalışsın en önemlisi bu, bide aramada mesajda titreşimli bildirimlerde sıkıntı olmasın yeter. Az buçuk adım saymada kullanıyorum ama önemli değil pek.

• mi band 5 kullananlar türkçe dil var mı global sürümde?

almayı düşünüyorum da kararsızım 200 civari hep fiyatlar
  • ANTI- kullanıcısına yanıt
    Henüz mevcut değil 1 2 aya gelir güncelleme ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saiki kullanıcısına yanıt
    Biraz daha bekleyelim o zaman teşekürler
  • Merhabalar,

Bugün mi band 5 aldım.Öncelikle adımsayar biraz fazla sayıyor gibi geldi.Sizce de öyle mi?

Nabız ölçtüğümde 102 , iki dakika sonra ölçtüğümde 93 10-15dk sonra da 86 olarak ölçtü.Ayrıca bileğimden çıkarıyorum boşta ölçüyorum yine 72- 75 gibi farklı farklı çıkartıyor.Bu normal midir?

Nabız ölçümü ve uyku ayarlarını nasıl yapabilirim acaba?Uykuyu ölçmesini ve nabızı da saat başı gibi güncellemesini istiyorum mesela.

Telefonda bluetoth un sürekli açık kalması gerekiyor mu?

Son olarakta izlediğim videolarda genelde sarjı 20 20 düştüğünü söylüyorlardı ama benim şuan %99 olarak gösteriyor.Sizinde öyle mi?

Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iddaameydani -- 31 Temmuz 2020; 0:35:37 >
  • iddaameydani İ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle güle güle kullanın, adım sayar evet biraz fazla sayıyor ancak mi band 4 kullananlar daha çok şikayet ediyor adım sayardan.Belli bir ölçüde iyileşme söz konusu. Mi Fit uygulamasında profil sekmesine tıkladığınızda davranış etiketleme bölümü var. Ne kadar işe yaradığını bilmemekle birlikte, oturma, yürüme, yemek yeme, diş fırçalama, ulaşım gibi aktiviteleri tanımlayıp deneyin, belirli bir ölçüde iyileşme olabilir. Örneğin otururken oturma aktivitesini başlatın ve kalkana kadar devam ettirin. Aynı şekilde ulaşım araçlarını kullanırken de bunu yapabilirsiniz.

Söylediğiniz sürelerde nabızda böyle değişiklikler olması normal. Bilekliği kolunuza sıkı şekilde takarsanız daha doğru sonuçlar verecektir. Bilekten çıkarıp yaptığım ilk nabız testinde bende de ölçüyor ancak sonraki testlerde ölçmüyor.
    MiFit uygulamasında Profil sekmesindeki cihazlarım altından bilekliği şeçip açılan sayfada aşağıya inince nabız izleme bölümünden uyku ve nabız kontrolünü açıp kapatabilirsiniz. Ancak en fazla 30 dk seçiliyor nabız için.

Bildirimleri görmek istemiyorsanız telefonda bluetoothun sürekli açık kalması gerekmiyor. Verileri hafızasında tutuyor ve telefona bağladığınız zaman mifit e senkronize ediyor, ancak maksimum kaç günlük veriyi tutabiliyor bilmiyorum.
    Şarjı 20-20 düşmüyor ama 1-1 düştüğünü de görmedim tüm özellikler açık, stres, uyku takibi, nabız ölçüm sıklığı 1 dk, bildirimler açık ve telefona bağlı olarak pazartesi gününden beri kullanıyorum şu an yüzde 28 şarjım var. Sanırım böyle bir kullanım senaryosunda 1 hafta anca dayanıyor şarjı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tzaac -- 31 Temmuz 2020; 12:47:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzaac

Öncelikle güle güle kullanın, adım sayar evet biraz fazla sayıyor ancak mi band 4 kullananlar daha çok şikayet ediyor adım sayardan.Belli bir ölçüde iyileşme söz konusu. Mi Fit uygulamasında profil sekmesine tıkladığınızda davranış etiketleme bölümü var. Ne kadar işe yaradığını bilmemekle birlikte, oturma, yürüme, yemek yeme, diş fırçalama, ulaşım gibi aktiviteleri tanımlayıp deneyin, belirli bir ölçüde iyileşme olabilir. Örneğin otururken oturma aktivitesini başlatın ve kalkana kadar devam ettirin. Aynı şekilde ulaşım araçlarını kullanırken de bunu yapabilirsiniz.

Söylediğiniz sürelerde nabızda böyle değişiklikler olması normal. Bilekliği kolunuza sıkı şekilde takarsanız daha doğru sonuçlar verecektir. Bilekten çıkarıp yaptığım ilk nabız testinde bende de ölçüyor ancak sonraki testlerde ölçmüyor.
    MiFit uygulamasında Profil sekmesindeki cihazlarım altından bilekliği şeçip açılan sayfada aşağıya inince nabız izleme bölümünden uyku ve nabız kontrolünü açıp kapatabilirsiniz. Ancak en fazla 30 dk seçiliyor nabız için.

Bildirimleri görmek istemiyorsanız telefonda bluetoothun sürekli açık kalması gerekmiyor. Verileri hafızasında tutuyor ve telefona bağladığınız zaman mifit e senkronize ediyor, ancak maksimum kaç günlük veriyi tutabiliyor bilmiyorum.
    Şarjı 20-20 düşmüyor ama 1-1 düştüğünü de görmedim tüm özellikler açık, stres, uyku takibi, nabız ölçüm sıklığı 1 dk, bildirimler açık ve telefona bağlı olarak pazartesi gününden beri kullanıyorum şu an yüzde 28 şarjım var. Sanırım böyle bir kullanım senaryosunda 1 hafta anca dayanıyor şarjı
    Çok teşekkür ederim. Nabız izleme de izleme yöntemi kısmında otomatik nabız izleme &uyku yardımcısı seçiliydi.Dün gece uyku takibini yapmadı sonra gece uyandığımda sadece uyku yardımcısını seçtim öyle uyku takibini yaptı.Acaba uyku takibi için başka yerden bi ayarı mı vardır?Yoksa sadece uyku takibini mi açmak gerekli?

Dün saat 19 civarında taktım şuan sarjı %87 kaldı beklediğimden çabuk bitecek gibi sarjı :D
    Ben de otomatik nabız izleme & uyku yardımcısı olarak açık ama ölçüyor bir problem yok şu an için, bu gece tekrar deneyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzaac

Ben de otomatik nabız izleme & uyku yardımcısı olarak açık ama ölçüyor bir problem yok şu an için, bu gece tekrar deneyin isterseniz.
    Teşekkürler tekrar denicem.
  • Yeni mi band 4 aldım. Whatsup mesajlarını görüyorum. Ama sms leri göremiyorum.

Hayırlı olsun hocam bilekliğiniz.

Mi Band 4 ve Honor Magic Watch 2 kullanıcısı olarak cevaplayayım dilim döndüğünce. Sizin yazdığınız sırayla cevaplayacağım.

Band 4 ile Honor saatimi karşılaştırınca Mi band 4 ün daha az saydığını ve doğru saydığını söyleyebilirim. Honor saatim gün sonunda Band 4 den 700-800 adım fazla sayıyor.

Nabız ölçümü stres ölçümü vs bu bilekliklerin fantazisidir çok stabil doğru ölçüm değeri vermezler ama yinede takip ettiğinizde sürekli rutin bir hayat yaşıyorsanız günün hangi saatinde ne kadar yürüdüğünüzü falan aşağı yukarı tahmin edersiniz. Nabız değerleride aynı şekilde her gün aynı saatlerde ölçüm yaptığı için sağlığınızda bir şeylerin normalden farklı gittiğini sezersiniz en azından.

Nabız ölçtüğünüzde dakika dakika değişik sonuçlar çıktığını söylemişsiniz ama doğrudur insanın anı anını tutmuyor biz hissetmesekte 2 dakikalık bir telefon görüşmesinden sonra bile nabız değişir ya da yere eğilirsin kalkarsın nabız değerleri değişir.

Nabız ayarları ve uyku takibi ayarları programı açtıktan sonra "Profil" sekmesine gelerek Mi Band 5 i seçerseniz aşağıda onunla ilgili ayarları göreceksiniz.

Telefonda sürekli Bluetooth un açık olması gerekmiyor. Günlerce de açmamazlık yapmayın tabi en azından günde bir kere Bluetooth u açın ve programa girip senkronizasyonu yapın. Ben sürekli açık kullanıyorum.

Şarjın yüzde 20 20 düştüğünü söylemişsiniz. Şarj takibini bileklik üzerinden değilde uygulaması üzerinden yapıyorum ben o yüzden hiç dikkatimi çekmemişti bu nokta. Belki Band 5 e has bir şeydir bilmiyorum.

Şimdi bende size bir şey sormak istiyorum. Iphone kullanıcısımısınız ? Ios kullanıcısıysanız Band 5 te hangi uygulamardan bildirim gelebilmesini seçebiliyormusunuz ? Seçilebiliyorsa bunların içinde Google Keep , Mhrs , Sahibinden vs vs programlar varmı ?

Tekrardan hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Hayırlı olsun hocam bilekliğiniz.

Mi Band 4 ve Honor Magic Watch 2 kullanıcısı olarak cevaplayayım dilim döndüğünce. Sizin yazdığınız sırayla cevaplayacağım.

Band 4 ile Honor saatimi karşılaştırınca Mi band 4 ün daha az saydığını ve doğru saydığını söyleyebilirim. Honor saatim gün sonunda Band 4 den 700-800 adım fazla sayıyor.

Nabız ölçümü stres ölçümü vs bu bilekliklerin fantazisidir çok stabil doğru ölçüm değeri vermezler ama yinede takip ettiğinizde sürekli rutin bir hayat yaşıyorsanız günün hangi saatinde ne kadar yürüdüğünüzü falan aşağı yukarı tahmin edersiniz. Nabız değerleride aynı şekilde her gün aynı saatlerde ölçüm yaptığı için sağlığınızda bir şeylerin normalden farklı gittiğini sezersiniz en azından.

Nabız ölçtüğünüzde dakika dakika değişik sonuçlar çıktığını söylemişsiniz ama doğrudur insanın anı anını tutmuyor biz hissetmesekte 2 dakikalık bir telefon görüşmesinden sonra bile nabız değişir ya da yere eğilirsin kalkarsın nabız değerleri değişir.

Nabız ayarları ve uyku takibi ayarları programı açtıktan sonra "Profil" sekmesine gelerek Mi Band 5 i seçerseniz aşağıda onunla ilgili ayarları göreceksiniz.

Telefonda sürekli Bluetooth un açık olması gerekmiyor. Günlerce de açmamazlık yapmayın tabi en azından günde bir kere Bluetooth u açın ve programa girip senkronizasyonu yapın. Ben sürekli açık kullanıyorum.

Şarjın yüzde 20 20 düştüğünü söylemişsiniz. Şarj takibini bileklik üzerinden değilde uygulaması üzerinden yapıyorum ben o yüzden hiç dikkatimi çekmemişti bu nokta. Belki Band 5 e has bir şeydir bilmiyorum.

Şimdi bende size bir şey sormak istiyorum. Iphone kullanıcısımısınız ? Ios kullanıcısıysanız Band 5 te hangi uygulamardan bildirim gelebilmesini seçebiliyormusunuz ? Seçilebiliyorsa bunların içinde Google Keep , Mhrs , Sahibinden vs vs programlar varmı ?

Tekrardan hayırlı olsun
    Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim.Bir konuda yanlış anlaşılmışım sanırım sarjın yüzde 20 20 düştüğünü internetteki videolarda görmüştüm benimki tek tek düşüyor anormal sanmıştım.o yüzden sormuştum.

IOS kullanıcısyım. uygulama bildirimleri dediğimde telefonumda sahibinden uygulaması vs. yüklü olmasına rağmen sadece sosyal medya uygulamalarını gösteriyor whatsapp,messenger,facebook,instagram,twitter,youtube ve takvimi gösteriyor bende.

Teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar cihazım mi band 5. MiFitte güncellemeleri kontrol et yazısı kayboldu bende dolayısı ile güncellemeleri kontrol edemiyorum. Android uygulamada aynı sorunu yaşayan var mı kontrol eder misiniz? Neden güncelleme kontrolü kısmı yok oldu sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.