Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
298
Favori
440.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı sipariş ettim 3 gün içinde elimde olmuş olur ancak kullandığım telefon garantide o donen ie kadar evde yatacak bir köşede .evdeki tablette 4.1.1 surumu var acaba eski sürümde çalıştırmanın hiçbir yolu yok mu ?yada wp yüklü bir telefonda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MadEagle06

Biri iphone ile denesede alsak

iphone 6 8.1.2 ile sorunsuz calisiyor

• glikoz surubu kullanıcısına yanıt
    İphone 6 da zaten adım sayar var iphone 5 te yok o yüzden sordum

• arkadaşlar önceki postlarda bahsettiğim bildirim sorunu devam ediyor, çözen var mı? ayrıca bileklik bayadır arkadaşımdaydı elime bugün tekrar geçti ben bu süreçteki log ları nasıl silebilirim, ya da nasıl sıfırlarım. yeniden yüklemeyi düşünüyorum ama miui şifremi bilmiyorum

• Şöyle güzelcene konuyu bir toparlayayım.

Android kullanıcıları için olan kısım.

http://en.miui.com/thread-53761-1-1.html

Üstteki linkte download linki var uygulamanın "tweaked" versiyonu için bu versiyonda sadece WeChat ve Arama bildirimleri değil istediğiniz uygulamanın bildirimleri geldiğinde de bilekliğinizin titremesini ve ledlerin yanıp sönmesini sağlayabiliyorsunuz ama daha çok bildirim aldığı için pil süresini azaltıyor deniyor. Alttaki linkte ise neyin nasıl ayarlanacağını gösteren resimli anlatım var. Hangi bildirimi hangi renk led belirleyecek ne kadar yanıp sürecek titreşim olsunmu olmasınmı vs. zaten bakınca anlarsınız.

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=53761&page=87#pid1193552

Aynı şekilde alttaki linkte "rootsuz" bir şekilde nasıl bilekliği bluetooth üzerinden bağladığımızda lock screeni açıp kapayacağımız anlatılmış.(Sadece Mi Band için geçerli değil)

https://forum.xda-developers.com/general/accessories/alternative-phone-locking-unlocking-t2821068

Miui 5 veya üzeri sürümlerde bu ekranı açma kapama(unlock) olayı çalışıyor. Yani illa cihazınızın Xiaomi marka olmasına gerek yok rom yükleyipte bu özelliği kullanabilirsiniz.

Android sürümü 4.4'ten eski cihazlarda bu cihazı(Xiaomi Mi Band) kullanamazsınız. Android'e giyilebilir akıllı eşya aksesuar vs. özelliği 4.4 ile geldi geriye dönük bir uyumluluğu yok. Root vs. işleriyle olurmu bilemem.

Android 5.0 ile "tweaked" versiyonu bu cihaza yaklaştırınca aç kapa(unlock) olayınıda çözmüş durumda. Yani eğer cihazınızda android 5.0 yüklüyse ne Miui rom yüklemenize nede onun üzerinde anlattığım tutoriali yapmanıza gerek var sadece "tweaked" versiyonunu indirin keyfinize bakın.

-

IOS kullanıcıları için olan kısım

IOS kullanıcıları uygulamayı App Store'da göremiyorsa alttaki iki linkten indirebilirler(itunes üzerinden)

https://apps.apple.com/us/app/mi-band/id938688461

https://apps.apple.com/cn/app/xiao-mi-shou-huan/id938688461

Buda ingilizce IOS için "tweaked" sürümühttp://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=67809&highlight=ios

IOS ile çalışıyormu diyenler için video üstte. Çalışıyor. App Storedaki uygulamada JB istiyormu bilmiyorum(ki sonuçta uygulamayı App Store üzerinden indiriyorsunuz JB'siz telefonlarda çalışmasaydı oraya konmazdı yada en azından not düşerlerdi. Gereksinim olarak sadece Mi Band olsun yeter yazmışlar) fakat "tweaked" sürümü JB istiyor orası kesin.

Youtube da başka videolarda var Iphone 5 - 5S ilede çalışıyor. Endişe etmenize gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 16 Ocak 2015; 2:05:49 >
  • Arkadaşlar merhaba,ben bu ürünü almak istiyorum fakat aklıma takılan bir kaç soru var.Kullanan arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim.Mesela band uykuya daldığımızı otomatik olarak algılıyor mu yoksa biz manuel olarak yatağa girdiğimiz saati mi söylüyoruz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bbo1717 kullanıcısına yanıt
    otomatik olarak algılıyor. yatağa girdiğin saati, kaç saat uyuduğunu, saat kaçta uykuya daldığını, kaç saat derin uykuda olduğunu, kaç saat hafif uykuda olduğunu, saat kaçta uyandığını sana gün gün not ediyor. grafik olarak da gösteriyor
  • mi band alan arkadaşlar;
    bende s3 mini var, önce telefonda miui v5 rom vardı. onda olmadı. android 4.4.4 yükledim olmadı. android 5.0.2 yükledim gene olmadı. bazen eşleşmiyor, 10-15 saniyede bir kopuyordu. bildirim falan hak getire. alarm falan da kuruluyordu. sonra miui'ye geri döndüm ve miui marketten ORJİNAL mi band uygulamasını indirip kurdum. açılır açılmaz mi band bilekliğimin sürümünü yükseltti. ondan sonra görmeye ve kopmadan çalışmaya başladı. o programı silip (o program sadece arama bildirimleri gösteriyor, geliştiriciler tarafından geliştirilmiş uygulamada telefonda bildirimi olan herşeyin bildirimini alıp titriyor ve led rengini, titreme sayısını, flash sayısını belirlemek gibi büyük bir özgürlüğünüz oluyor) geliştirilmiş programı yükledim. şimdi sorunsuz çalışıyor. neden oldu, nasıl oldu bilmiyorum ama sanırım sorunumun çözümü güncellemeydi. kesin olmamakla birlikte, bir sorun yaşarsanız, aleti iade etmeden önce, bir çözüm önerisi olarak yazdıklarımı deneyin. sorusu olan olursa cevaplarım
  • llhermesll L kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam

rica ederim hocam. bilekliği tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: llhermesll

mi band alan arkadaşlar;
    bende s3 mini var, önce telefonda miui v5 rom vardı. onda olmadı. android 4.4.4 yükledim olmadı. android 5.0.2 yükledim gene olmadı. bazen eşleşmiyor, 10-15 saniyede bir kopuyordu. bildirim falan hak getire. alarm falan da kuruluyordu. sonra miui'ye geri döndüm ve miui marketten ORJİNAL mi band uygulamasını indirip kurdum. açılır açılmaz mi band bilekliğimin sürümünü yükseltti. ondan sonra görmeye ve kopmadan çalışmaya başladı. o programı silip (o program sadece arama bildirimleri gösteriyor, geliştiriciler tarafından geliştirilmiş uygulamada telefonda bildirimi olan herşeyin bildirimini alıp titriyor ve led rengini, titreme sayısını, flash sayısını belirlemek gibi büyük bir özgürlüğünüz oluyor) geliştirilmiş programı yükledim. şimdi sorunsuz çalışıyor. neden oldu, nasıl oldu bilmiyorum ama sanırım sorunumun çözümü güncellemeydi. kesin olmamakla birlikte, bir sorun yaşarsanız, aleti iade etmeden önce, bir çözüm önerisi olarak yazdıklarımı deneyin. sorusu olan olursa cevaplarım

Ekleme yapayım. Eğer bahsettiğiniz sorunu yaşayan arkadaşlar varsa şurdan Mi Market App'i indirebilirler

http://app.xiaomi.com/appDownload

Eğer siteye girmezse(bende girmedi) google çeviri ile açın açtıktan sonra ekranın ortasından download tuşu var bastığınızda direk indirmeye başlayacak google burda hata veriyor sayfayı çeviremiyoruz gösteremiyoruz diye gelen yeni ekranda orjinal sayfayı görüntüle gibi bir link var ona tıklayıp indirebilirsiniz.

Siteden indirdiğimi yükledim direk belki siteyi açamayan olur diye.

http://www.dosya.tc/server37/2BezvM/MiMarketApp.rar.html

NOT: Biraz baktım daha öncedende bahsedilmiş bunu yüklediğiniz zaman Google Play Store silinebiliyor(daha doğrusu Mi Market App ile değişiyor) ama Mi Market App üzerinden Google Play Store'u tekrardan yükleyebilirsiniz. Uygulama çince dikkatli olmanızı öneririm. Uygulama hakkında soru sormayın, yükleyip denemedim çünkü daha bilekliğim gelmedi
    Hocam bilekliği Türkiye'den mi aldınız yoksa aliexpress tarzı sitelerden mi?ben aliexpressten almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: John Believe

quote:

Orijinalden alıntı: llhermesll

mi band alan arkadaşlar;

Ekleme yapayım. Eğer bahsettiğiniz sorunu yaşayan arkadaşlar varsa şurdan Mi Market App'i indirebilirler

http://app.xiaomi.com/appDownload

Eğer siteye girmezse(bende girmedi) google çeviri ile açın açtıktan sonra ekranın ortasından download tuşu var bastığınızda direk indirmeye başlayacak google burda hata veriyor sayfayı çeviremiyoruz gösteremiyoruz diye gelen yeni ekranda orjinal sayfayı görüntüle gibi bir link var ona tıklayıp indirebilirsiniz.

Siteden indirdiğimi yükledim direk belki siteyi açamayan olur diye.

http://www.dosya.tc/server37/2BezvM/MiMarketApp.rar.html

NOT: Biraz baktım daha öncedende bahsedilmiş bunu yüklediğiniz zaman Google Play Store silinebiliyor(daha doğrusu Mi Market App ile değişiyor) ama Mi Market App üzerinden Google Play Store'u tekrardan yükleyebilirsiniz. Uygulama çince dikkatli olmanızı öneririm. Uygulama hakkında soru sormayın, yükleyip denemedim çünkü daha bilekliğim gelmedi

Link vermeniz daha şık olmuş. Tamamladığınız için teşekkür ederim.
    1 gündür sorunsuz kullanıyorum. İhtiyacı olana yardımcı olurum. Programı biliyorum, çince olsa da yardımcı olabilirim. Özel sorusu olan pm atmaktan çekinmesin.
    İlk kullanımda beni 10 saat uğraştırdı. 6-7 kez rom değiştirdim. Ama bu bana özel bir şanssızlık olsa gerek. Aldığı an hiç uğraşmadan kullananlar da var
    Rica ederim hocam.

Bende merakla bekliyorum açıkçası gearbest'ten de baktım fotoğrafını yollamışlar paketlemişler güzelcene kargoya vermişler, adres, takip no vs. hepsi gözüküyor.

Umarım hiç uğraşmadan halledebilirim.

Hocam bileklik hakkında izlenimleriniz nasıl eskiği gediği varmı? Hoşunuza giden gitmeyen yanları?

Benim beklenti baya yüksek çünkü şimdiden alıştırayım kendimi hafiften yoksa geldiğinde hüsranla sonuçlanabilir
    Hocam ben Türkiye'den aldım. Semers adlı satıcıdan. Yurtdışından alırsanız, en az 16-17 dolar. yani 39-40 tl civarı. Ben kimseye şurdan al diyemem fakat kendi mantığımı anlatayım size. Ben sanalpazar anlık indirimle 55 tl'ye aldım, ertesi gün elimde oldu. 15-16 tl farka hem 1 ay beklemedim hem 5 ay garantili, faturalı ve taksitle aldım, hem de satan arkadaşımla türkçe konuşabiliyorum :) Biliyorsunuz bir çok çinli ingilizce de pek bilmiyor. Ben çok alışveriş yaparım çinden. Dolayısıyla bu çok iyi bildiğim sorunları yaşamamak için böyle bir yol izledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llhermesll -- 16 Ocak 2015; 21:57:15 >
  • Vallahi benim karakter özelliğimdir, birşeye takarsam gider gelir onunla ilgili video izler, inceleme okurum. Bu da öyle oldu. Yani beklentim çok fazlaydı. Eminim siz de memnun kalırsınız bileklikten. Öncelikle bilekliğe bayıldım. Açılsa da koldan düşmeyen tasarımı harika. Otg benzeri şarj cihazı farklı ve havalı. Tek parça olmaması güzel, kordon rengi değişme özgürlüğünden ötürü... Ayrıca kordonundan çıkardığınızda tasarımı çok ilgi çekici. Çok kişi şaşırdı. Takı takmayı severim, bileklik, 6-7 tane yüzük falan :) Dolayısıyla bileklik olarak da tasarımının güzelliği çok olumlu benim için. Yani akılsız bileklik olsa da takardım :) Rahatlık, tasarım, işlev bir arada diyebilirim. Ekran olmaması bana 3 dolara bir dokunmatik led saat aldırdı onu söyleyeyim :) Tabiki bu bir eksik değil. Bu firmanın olumlu bir kararı, bu sayede şarjı 1 ay gidiyor. Ben 25-30 saatte bildirimlerim açık olmasına rağmen yüzde 4 şarj anca yedim. Çok hızlı şarj olması güzel bu arada. Bileklik çok stabil çalışıyor. Genelde kopmuyor, koparsa da belli etmeden hemen bağlanıyor. Adımsayarı harika, kolunuzu sallayınca falan kandıramıyorsunuz cihazı. Poşet taşırken falan kolunuzu sallamadan yürüseniz de doğru algılıyor. Uyku takibi harika. Acaba sallıyor mu dedim, Yatıp-kalkma, uyuyup-uyanma süreleri tamamıyla doğru. Derin-hafif uyku konusunda günahı bilekliğin boynuna onu bilmem mümkün değil :) Dokunmayı kabul etmesi, gelişime çok açık olduğunun göstergesi. Programlar yazılıp acayip şeyler yapılabilir. Hatta selfie çekmek için bile dokunma işlevi kullanılabilir. Bu konuda programcıları heyecanla bekliyorum. Xda developers'a yazacağım. İlk isteğim, bilekliğe dokunduğun zaman kaçırdığım bildirimler için led yanması. Tabiki bu özellikler yok, sadece hayal, yanlış anlaşılmasın. 10dan fazla led rengi denedim. Her renge giriyor, gayet güzel. Modlanmış programla led rengi, titreme süresi, ışıkların yanıp sönme süre ve miktarlarının ayarlanması harika olmuş. Ben bolca mail, mesaj ve whatssapla uğraşan biriyim. whatsapp için titreşimi devre dışı bıraktım ledi yeşil yaptım, diğerleri sarı ve kırmızı. Böylece telefon çalmıyor, titremiyor, ekranını açmıyor. Bu sayede bluetooth'un harcadığı gücü buradan çıkarıyorum. Telefona bakmadan ne geldiğini görüyorum. Günde 10000 adım için beni zorluyor. Uyku konusunda da bilgilendiriyor. Ayrıca gelişime açık. Bir şeyleri takip etmeyi eğlenceli bulurum hep. Bu da yeni bir heyecan oldu benim için. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Edit: Led ışıkları gayet yeterli ve yanınca çok şık oluyor. Öyle ki arasıra sırf ışıkları yansın diye find band sekmesine basıyorum :) Gün içinde güneş altındayken de karanlık ortamdaki kadar olmasa da gayet yeterli ışığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llhermesll -- 16 Ocak 2015; 20:59:58 >
    Hocam çok teşekkür ederim. Uzun uzun detaya inerek yazmışsınız. Bunun üzerine artık daha sorulacak soru varmı bilmiyorum.

İlk başta bende bakmıştım saati falan göstermiyor başka seçeneklere yöneleyim dedim, ama sonradan biraz daha araştırdım sonuçta Xiaomi gibi bir firma yapmış güncelleme desteği kesin olur. Zaten geliştiricilerde yakından ilgileniyor. Tweaked sürümü çok sık güncelleniyor en son dün güncellenmiş işte. Fiyatı makul dediğiniz gibi dokunmaya karşı duyarlı dokunulduğunda müziği durdurma başlatma yeni şarkıya geçme veya dediğiniz gibi selfie çekme kamera flashını açma kapama daha neler neler geliştiricinin hayal gücüne kalmış. Ekranı olmamasıda dediğiniz gibi pil ömrünü çok uzatıyor ve fiyatıda uygun hale getiriyor.

Tekrardan uzun uzun yazdığınız için çok teşekkür ederim. Umarım yakın zamanda banada ulaşırda azcık kurcalarım
  • umuyorum bir an önce sorunsuz gelir ve sorunsuz çalışır. teşekküre gerek yok ne demek. alt tarafı küçük bir cevap verdim :) olur olur genede soru sormak isteyen olursa çok geçmeden cevap vermeye çalışırım
  • DX.com dan sipariş eden var mı bu cihazı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.