Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (222. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iOS da mifit dışında yok bildiğim kadarıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilekliğimi yeni almıştım aldıktan 2 hafta sonra telefonumu değiştirdim.. Şimdi bileklik Bluetooth ile bağlıyken dahi eğer uygulama kapalıysa bildirim vermiyor. Şöyle bir hata alıyorum.. Bir çözümü var mı?

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

• Mi band 2 alalı 15 gün oldu. Adım sayarının genel olarak doğru saydığını düşünüyordum. Ancak geçenlerde 2 gün samsung note 4 ve note 8 ile beraber test ettim. Onlar 15800 civarı gösterirken mi band 2 ise 6000 civarı gösteriyordu. Diğer test de 3 aşağı 5 yukarı aynı şekilde sonuç verdi.

Sorun neden kaynaklanmış olabilir. İnternette araştirdim ama bulamadım.

Edit: bu adım sayısı turistik amaçlı şehir gezisi sırasında elde edilmiştir. Yani süreklilik arz etmeyen, zaman zaMan uzun yürüyüşler olsa da içinde müze ve tarihi yer gezileri barındırmaktadır. Bileklik bu gibi aktivitede adımları bir algoritmadan geçirip mi sayıyor acaba?

Edit2: bu alet adımları kolun hareketine bakarak sayiyorsa cep telefonundaki gibi düşey ivmeye göre saymıyorsa sanırım sorunu buldum. Çoğunlukla bebek arabasını ben kullanıyordum. Dolayısıyla kol sabit duruyordu genel olarak.
    Hem sorup hem cevaplamış oldum. Umarım cevap doğrudur. Diğer türlü cihazın bozuk olması daha kötü olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trilemma -- 2 Mayıs 2018; 14:7:22 >
  • Mutineer26 kullanıcısına yanıt
    Bu istisnalar olayını bende çok merak ediyorum.

• Selamlar xiaomi mi 5 ile berebar mi band 2 kullanıyorum. Gelen aramaları görebilmek için telefon dilini ingilizceye çevirdiğimde aramaları görebiliyorum fakat dili türkçeye çevirdiğim anda tekrar göremiyorum. Acaba çözüm için ne yapabilirim?
  • Arkadaşlar mi band 2 yi samsung health ile eşleştirmek mümkün mü

• mi band 2 sahibiyim.alarm ayarlarında iki alarm görünüyor ama başka saatte de alarm çalıyor.bunları sıfırlamanın bir yolu yok mu?
  • Herkes soru sormuş ama kimse cevap vermemiş. Ben de bir soru sorayım. Bu ürün kullanılmadığı zamanlarda kapatılıyor mu, hep açık mı kalıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Wally Gator

Herkes soru sormuş ama kimse cevap vermemiş. Ben de bir soru sorayım. Bu ürün kullanılmadığı zamanlarda kapatılıyor mu, hep açık mı kalıyor?
    Kapatamazsın.iki nedeni var ama aynı kapıya çıkar.içindeki bataryanın her batarya da olduğu gibi durduğu yerde boşalma eğilimi var.kapatma butonu yok .hoş olsa da bu boşalma eğiliminden ötürü durduk yere yine biterdi.yani batarya çıkarılabilir olsa idi daha uzun bekleme ömrüne sahip olabilirdi. sürekli devreyi tamamladığından fabrikanın standby değerlerini aşamaz.
    Umarım açıklayıcı olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonjuanTR

Arkadaşlar mi band 2 yi samsung health ile eşleştirmek mümkün mü
    Bildiğim kadarıyla hayır.çünkü farklı yazılım kullanıyor.
  • a26b A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

Mi bandage programını satın alıp, dili ingilizce olarak kullanırsanız her türlü bildirimi alırsınız.

Alıntıları Göster
    satın almana gerek yok.ben yükleyip yaptım oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

Bilgisayardan şarj etmek en mantıklısı bu band için. ben direk prize takmıyorum.

Alıntıları Göster
    Bilekliğinizi ister bilgisayarınızdan usb 2.0 üzerinden 500mah ister usb 3.0 üzerinden 900mah isterseniz şarj cihazlarınız üzerinden 1 amper-2 amper-4.5 amper olsun, cihazınız(bilekliğiniz) ihtiyacı kadar amper çekeceğinden fark etmeyecektir.
    Yani şarj kaynağınızın farklı olması batarya ömrünüzü etkilemez.kaynağın yüksek değil çok düşük olması halinde cihaz etkilenebilir belki ancak bu çok çok küçük bir olasılıktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: download19

Selamlar xiaomi mi 5 ile berebar mi band 2 kullanıyorum. Gelen aramaları görebilmek için telefon dilini ingilizceye çevirdiğimde aramaları görebiliyorum fakat dili türkçeye çevirdiğim anda tekrar göremiyorum. Acaba çözüm için ne yapabilirim?
    benim bildiğim diğer telefonlar da böyle bir sorun yok.şöyle de deneyebilirsin.bir arkadaşınm yada yakınının teline kendi telinmiş gibi işlemleri yap sonra kendi teline tanıt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a26b

Bildiğim kadarıyla hayır.çünkü farklı yazılım kullanıyor.

Alıntıları Göster
    Ben buldum hocam. Biraz uğraşmalı gibi görünüyor ama kolay. Mi Fit ile Google Fit eşleştirme yaptım. Play store da health sync diye bir program var onunla google fit verisini samsung health atabiliyorsunuz. Hatta bu işlemi 10 dk de bir kendisi yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonjuanTR

Ben buldum hocam. Biraz uğraşmalı gibi görünüyor ama kolay. Mi Fit ile Google Fit eşleştirme yaptım. Play store da health sync diye bir program var onunla google fit verisini samsung health atabiliyorsunuz. Hatta bu işlemi 10 dk de bir kendisi yapıyor

Alıntıları Göster
    tebrikler.

Bu arada şu uygulamayı indirinhttps://play.google.com/store/apps/details?id=net.tsapps.appsales

Konuyla direkt ilgisi yok ama işinize çok yarıyacak.indirimde ve ücretsize düşmüş uygulamaları yada geçici ücretsizleri inidirip kullanabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a26b -- 8 Mayıs 2018; 19:38:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Orijinalden alıntı: MesutBY

Hoaydaaaaaa...

Yabancı siteleri biraz daha kurcalayayım en iyisi, olmadı içini açıp batarya bağlantısını kesip tekrar bağlayarak deneyeyim. Su geçirmezliğinden oluruz ama içini görmüş oluruz :)

şarjı bitince tekrardan eşleşme olduğu söyleniyor şarjının bitmesini bekleyebilirsiniz

Alıntıları Göster
    2 ay sonra merhaba hocam :)

Dediğiniz gibi şarjın bitmesini bekledim, üstüne birde emin olmak için ikinci defa bitecek kadar bekledim :) sonra bilgisayara taktım şarj için, o sırada miband 1a ile uğraşıyordum, üst metal kapağı düştüğü için içine su girmişti, hala tanıyor mu diye Bluetooth araması yaparken. Miband 2'yi gördü. Şimdi kolumda o var :)

Cihazı bir şekilde bağlantıyı kaybedip tekrar eşleşmeyen arkadaş olursa diye buraya yazıyorum; cihazın şarjının bitmesinden sonra bir süre daha bekleyip şarj edin ve artsın, bulacaktır. (herhalde reset gibi bir şey oluyor)

• Bende şarj dayanma süresi gittikçe azalıyor mi band 2. En son 17 gün gitmişti. Bu sefer daha az gideceğe benziyor kaldığı yüzdeye bakarsam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mi band 2 ışık parlaklığı azaldı gündüz hiç gözükmüyor böyle degildi ne olmuş olabilir düzeltmenin bir yolu varmi arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: slmslmslmslm

Mi band 2 ışık parlaklığı azaldı gündüz hiç gözükmüyor böyle degildi ne olmuş olabilir düzeltmenin bir yolu varmi arkadaşlar
    O bende de öyle hocam. Hatta kaç gündür yazacaktım fırsat bulamadım bi türlü. Geçen ay babama da aldım bileklikten, onunla kıyaslayınca daha da belli oluyor bendeki sönmüş resmen

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.