Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (184. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bravo.qwertuu

Hocam merhabalar 2 aylık bir kullanıcıyım bende dilim döndüğü kadar yardımcı olmaya çalışayım. Tarih ve saati ayarlamak için yani otomatik almak için mi fit uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sildiğinizde bence saat değişmeyecektir fakat kaç saat uyuduğunuzu kaç dakika yürüdüğünüzü hangi saatler arasında hareket ettiğinizi uygulama üzerinden görebildiğiniz için bunlardan mahrum kalırsınız bence.

2) Arayanın adı dahi gözükmüyor sadece telefon simgesi çıkıyor ve titriyor sizde birinin aradığını anlıyorsunuz yani kısaca sadece haber veriyor. Whatsapp da aynı şekilde sadece mesajın geldiğini görebiliyorsunuz. (Sessize aldığınız gruplardan bile mesaj bilekliğe geliyor diye biliyorum en azından bende böyle )

3) Alarm kurma işlemlerini bileklik üzerindeki uygulamadan yapıyoruz.

4) Uygulama hakkında çok bir fikrim yok hocam. Ama telefon evde olsun siz koşunuzu yapın eve gelince telefona bileklik bağlanınca verileri aktarıyor telefon sürekli yanınızda olmasada olur :)

Öncelikle teşekkür ederim cevaplar içn.

Siz cevap yazmadan önce araştırmıştım ancak youtubeda arayan kişinin nasıl gösterileceğini gösteren bir video vardı ve çalışyordu. Hatta mesaj için falan da yapıyordu belki de resmi uygulama değildir. Verileri aktarması güzel olmuş :) bir de telefonun şarjını ne kadar götürdüğünü yazmadığınıza göre öyle kayda değer bir şey yok herhalde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

quote:

Hocam merhabalar 2 aylık bir kullanıcıyım bende dilim döndüğü kadar yardımcı olmaya çalışayım. Tarih ve saati ayarlamak için yani otomatik almak için mi fit uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sildiğinizde bence saat değişmeyecektir fakat kaç saat uyuduğunuzu kaç dakika yürüdüğünüzü hangi saatler arasında hareket ettiğinizi uygulama üzerinden görebildiğiniz için bunlardan mahrum kalırsınız bence.

2) Arayanın adı dahi gözükmüyor sadece telefon simgesi çıkıyor ve titriyor sizde birinin aradığını anlıyorsunuz yani kısaca sadece haber veriyor. Whatsapp da aynı şekilde sadece mesajın geldiğini görebiliyorsunuz. (Sessize aldığınız gruplardan bile mesaj bilekliğe geliyor diye biliyorum en azından bende böyle )

4) Uygulama hakkında çok bir fikrim yok hocam. Ama telefon evde olsun siz koşunuzu yapın eve gelince telefona bileklik bağlanınca verileri aktarıyor telefon sürekli yanınızda olmasada olur :)

Siz cevap yazmadan önce araştırmıştım ancak youtubeda arayan kişinin nasıl gösterileceğini gösteren bir video vardı ve çalışyordu. Hatta mesaj için falan da yapıyordu belki de resmi uygulama değildir. Verileri aktarması güzel olmuş :) bir de telefonun şarjını ne kadar götürdüğünü yazmadığınıza göre öyle kayda değer bir şey yok herhalde?

Telefonu nekadar götürüyor pek bir bilgim yok hocam ben yine bir günü ediyor ben bu aralar mi band 2 de pil sorunu yaşıyorum ama açtığım konuya bakarmısınız rica etsem :)
  • Arayan adini gosteriyor. Nasil kullanicilagini birkac mesaj once anlattim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FelixCrail -- 19 Haziran 2017; 0:00:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

quote:

Telefonu nekadar götürüyor pek bir bilgim yok hocam ben yine bir günü ediyor ben bu aralar mi band 2 de pil sorunu yaşıyorum ama açtığım konuya bakarmısınız rica etsem :)

aynen hocam ben de duydum biraz pil konusunda ya çok iyi gidiyor ya da çok kötü gidiyor sanırım 20 günde bitti diyen de var 1 haftada bitiyor diyen de var.
  • merhaba arkadaşlar ürünü almak istiyorum. Fakat aklımda tek sorun var ürünün çin ve global sürümleri var? bu iki sürün arasındaki fark nedir ?
  • Merhaba.Mi band 2 yeni aldım.İki gün uykuda dabelli aralıkta nabzımı ölçüyordu.Şimdi ben ölçmeden nabzımı ölçmüyor? Bu konuda bilginiz var mı ?

• Merhabalar, Geçen Gün Mi 2 band'dan birtanede ben aldım. Telefonum Samsung Note Edge Program olarakta Mi Fit ve Notify Fitness i kurdum ama bileklik ve telefon arasında bluetooth bağlantısını bir türlü eşleştiremedim.
    sorun nerede olabilir ?
  • mi fit i açıp profil sekmesindeki cihaz ekle kısmından eşleşme yapmanız lazım.
    sonrasında notify fitness a girip eşleşme yapacaksınız. yanlız bu programa eşleşme yapmak kolay olmuyor nedense sanırım. ben manuel olarak mac adresini yazarak eşledim. ama programı pek beğenmedim. bu nedenle mi bandage ye geri döndüm.
  • https://tr.aliexpress.com/item/Simplestone-Replacement-Silica-Gel-Wristband-Band-Strap-For-Xiaomi-Mi-Band-2-Bracelet-Dec6/32776109103.html?isOrigTitle=true

Şu satıcıdan bileklik siparişi verip istediğimiz modele karşılık gelen harfleri mesaj mı atmamız gerekiyor? (Son fotoda her modele bir harf atamış.)

Renk seçimi yok zira, hepsinde ''random'' yazıyor.
  • color yazan yerden istediğinizi seçmeniz yeterli.
  • Ben yeni mi band 2 aldım ali expressten programı yükleyip ayarlarını yaptım ertesi gün bandın nabız ölçme ışıklarını açık gördüm ne yaptıysam söndüremedim neden acaba bileniniz varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ilk izlenimlerimi yazayim.Yaklasik olarak 10 gun once aldim.Daha sonra Play Storedan Mi Fit ve Mi Band Tools uygulamalarini indirdim.Su anda ilk aldigim gunku sarji gecerli ve daha %60da.Band dan titresim ile bildirim vs almak istiyorsaniz Mi Band Tools uygulamasini oneririm.Isimleri vs gosteriyor hatta 15 karakter siniri uzun mesajlari parca parca gostererek mesaj icerigini de gosteriyor.Ben ozellikleri kendime gore duzenledim.Adim sayar vs de gayet hos memnunum acikcasi.

Edit:Bu arada telefon Samsung S6 Android 7 yuklu.Simdiye kadar hic baglanti sorunu yasamadim.

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Lucky -- 19 Haziran 2017; 20:36:17 >
  • telefonun hem bilekliğe hemde aracın hansdfree'sine aynı anda bağlamayı @m@rslan sayesinde hallettim

telefonun bluetooth ayarlarından bileklikle olan eşleştirmesini sonlandırınca hem arabanın handsfreesinden sorunsuzca telefon görüşmesi yapabiliyorum hemde bilekliğe bildirimler gelmeye devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FelixCrail -- 20 Haziran 2017; 9:14:52 >
  • Benim ne yazık ki Mi Band S2 bağlantım Galaxy S7 Edge ile sürekli var.

Orjinal Mii Fit uygulamasını kurdum sadece o bile bağlanmıyor, sürekli bluetooth kapatıyorum programdan izin vereyim mi deyince ver diyorum ancak o zaman görüyor ve sync ediyor. Çok saçma
  • quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

mi fit i açıp profil sekmesindeki cihaz ekle kısmından eşleşme yapmanız lazım.
    sonrasında notify fitness a girip eşleşme yapacaksınız. yanlız bu programa eşleşme yapmak kolay olmuyor nedense sanırım. ben manuel olarak mac adresini yazarak eşledim. ama programı pek beğenmedim. bu nedenle mi bandage ye geri döndüm.

Manual olarak mac adresini nasıl eşleştirebilirim.
  • Otomatik baglanti saglayamayinca manuel baglanti diye buton cikiyor. Ordan ilerlemeniz lazim. Mac adresini mi fit uygulamasi icindeki profil segmesine girince gorebilirsiniz. Mi band cihazinin uzerine basinca acilan ekranda mac adresi var

• FelixCrail kullanıcısına yanıt
    Vallaha yardimci olabildiysem sevindim kardes.

Ilk basta mana veremedim. Eslestirme olayini kendi yapiyor bisekilde. Sanirim bt 4.0 nimetleri bunlar. Esleme olmadigi halde bt yi kapatinca bildirim alamayacaksiniz diye uyari verince mevzuyu anladim. Telefon tek cihaza baglanabilirligi olacagindan super dusunmualer. Bu durum bt kulakliklarda da gecerli. Yoksa hem saat hemde kulakligi kullanma sansimiz olmayacakti.

Kisacasi. Kullanan arkadaslar manuel olarak bt menusunden cihazi esleme yapmayin. Yaptiysanizda cihazi kaldirin. Mi fit uygulamasi geriye kalan tum baglantilari kendi yapiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

Otomatik baglanti saglayamayinca manuel baglanti diye buton cikiyor. Ordan ilerlemeniz lazim. Mac adresini mi fit uygulamasi icindeki profil segmesine girince gorebilirsiniz. Mi band cihazinin uzerine basinca acilan ekranda mac adresi var

Cevaplar için teşekkür ederim.
    Sorumu doğru soramadım. Bileklik telefonla daha önce eşleşmedi o sebeple mi fit uygulamasından adresi maalesef göremiyorum.
    MAC adresini başka nasıl öğrenebilirim.
  • Mr.Lucky kullanıcısına yanıt
    bendede o uzun mesajlari parca parca gosterip her seferinde titriyor onu teke ayarlamanin yolu var mi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: m@rslan

Vallaha yardimci olabildiysem sevindim kardes.

Ilk basta mana veremedim. Eslestirme olayini kendi yapiyor bisekilde. Sanirim bt 4.0 nimetleri bunlar. Esleme olmadigi halde bt yi kapatinca bildirim alamayacaksiniz diye uyari verince mevzuyu anladim. Telefon tek cihaza baglanabilirligi olacagindan super dusunmualer. Bu durum bt kulakliklarda da gecerli. Yoksa hem saat hemde kulakligi kullanma sansimiz olmayacakti.

Kisacasi. Kullanan arkadaslar manuel olarak bt menusunden cihazi esleme yapmayin. Yaptiysanizda cihazi kaldirin. Mi fit uygulamasi geriye kalan tum baglantilari kendi yapiyor

bugün farkettim de sorun tam anlamıyla çözülmemiş. ara ara bağlantı tekrar kopuyor araba ile. ama eskiye nazaran daha iyi
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.