Şimdi Ara

Xiaomi Mi A3/Android One (01.01.2021 MIUI 12(20.12.28) Güncellemesi) [ANA KONU] (332. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.309
Cevap
75
Favori
430.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozn96

Geliştirici seçeneklerinden otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz arkadaşlar. Cihaz yeniden başladığında yükleme seçeneği var hiç yoktan iyidir.

Geliştirici seçeneği ne tarafta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılın son günü bende pert ettim telefonu bu güncelleme yüzünden. Bugün servise gönderdim kargo ile, bakalım ne sonuç çıkacak...

• hakan2200 kullanıcısına yanıt

Ayarlar kısmında telefon hakkında olması lazım. Yapım numarasına 7-8 kere tıklayınca aktif oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozn96 kullanıcısına yanıt
    Otomatik sistem güncelleme açıktı kapattım. Teşekkürler. Xiaomi Mi A3/Android One (01.01.2021 MIUI 12(20.12.28) Güncellemesi) [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

garantisi olanlar korkmasın ama kaçak alan birkaç kişi var telegram gurubunda felaket bir durumdalar. Çözüm yok tepki bile vermiyormuş cihaz.

200 - 250 liraya EDL modundan dongle falan kullanarak düzeltirler belki bir yazılım yükleme o kadar para olmaz tabii ama esnaf fırsatcı yakaladım mı öperler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 2 Ocak 2021; 18:2:6 >
  • mi a3 ler android 11 güncellemesi ile hard brick olmuş. Anakartlar pert diyorlar. Nedir durum.

• 0rka kullanıcısına yanıt
    Android 11 hatalı geldi. Yapanların anakartlar yandı. Olay bu. Bir sürü haber sitesinde haber bile oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt

Vay arkadaş koskocaman firmanın yaptığı işe bak hiç mi test etmiyorsunuz. Garantili olanları değişim yaparlarda garantisiz alanlar ne yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 2 Ocak 2021; 18:11:14 >
  • cihazda root varsa build prop'a gidip, orada

ro.build.version.incremental

ro.build.description

ro.build.fingerprint

gibi satırlar vardır.. karşılarında kullandıgınız rom'un versiyon numaraları yazar.. mesela der v9 yani = den sonra onu mesela daha büyük bir sey yapın v 12 gibi falan.. bundan sonra güncelleme uyarısı kesinlikle almazsınız.. sanki cihazınıza artık güncelleme verilmiyormus gibi olur.. tabii dediklerimi yaparken yanlıs yaparsanız da, cihazınız yamulursa sorumluluk kabul etmem.. bu dosyada hata yaparsanız boot etmeyebilir..

herneyse iptal edin güncellemeyi gitsin.. yeni romlarda zaten birkac animasyon değişikligi bilmemne dısında bir sey yok.. yüklemeye gerek yok.. bizim millette bir güncelleme hastalıgı var nedense ben telefonu güncellemeyin deyince beni bir sey bilmeyen dayı sanan vıdı bıdı eden ama kendileri hicbir sey bilmeyen cahiller, aha da telefonları yamuldu gelip simdi konussunlar.. Xiaomi Mi A3/Android One (01.01.2021 MIUI 12(20.12.28) Güncellemesi) [ANA KONU] 

kullandıgınız rom dan memnunsanız bence güncelleme yapmayın lolipoplu tablet var storedaki %90 uygulama calısıyor yüklesen ne olacak yüklemesen ne olacak.. düzenini kurdun sorun yoksa ne diye yüklersin basını durduk yere derde sokarsın... iphone mu kullandığını sanıyorsun? onda bile olabiliyor.. yani brick olmasa bile sarj problemi falan.. yüklemeyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 2 Ocak 2021; 18:33:46 >

• 0rka kullanıcısına yanıt
    Garantisiz alanlar bunları göze alarak alıyor zaten. Normalde sorsanız garantisiz alanlar biz ucuza aldık ehehhı garantili alan çöp boşa para derler. En ufak sorunda ki bu büyük bir sorun anakart direk çöp kendi başına çözmek zorundalar

• quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Garantisiz alanlar bunları göze alarak alıyor zaten. Normalde sorsanız garantisiz alanlar biz ucuza aldık ehehhı garantili alan çöp boşa para derler. En ufak sorunda ki bu büyük bir sorun anakart direk çöp kendi başına çözmek zorundalar

Bu cihazların yurtiçi garantili olanlarına o paralar verilmez.. Ne kadar sorunlu ve sorumsuz bir firmanın arkasında oldugunu görüyorsunuz.. Güncellemeden sonra cihazın patlaması ancak custom rom gibi offical olmayan amatör kisilerin sundugu güncellemerde nadiren olusabilir.. Yani bu telefonlara 3000 lira bile fazla.. Hele ki daha fazla paralara falan bunları Türkiye garantili alanlara allah akıl fikir versin diyorum.. Uzak durulması gereken sorun yumağı telefonların başında bu marka geliyor yani..

Bu marka kullanacaksan, garantisiz ate$lersin 1800 2000 ki, 2000 TL bile bu telefonlara cok, ülke gercekleri.. rootlarsın iptal edersin güncellemeyi kullanırsın aylar sonra bir sorun cıkarsa ne yapacağına o zaman bakarsın.. anakart cöp olmus 1000 TL zaten alırken ucuz almıssın.. hurda fiyatına satarsın 500 tl mi? 500.. 1000 TL basından cebinde kalmıs zaten.. En kötü ihtimal bir 500 TL daha verir 2000'e baska alırsın..

Öbür türlü garanti karşılasa bile yollayacaksın garantiye 1 ay geçecek telefonsuzsun ohooooo ne gerek var? Aynı paraya kıytırık kameralı plastik samsung alsaydın basına bunlar gelmeyecekti misal.. Ha samsung diyorum samsung fanı değilim ama en azından güncellemeyle yamulan samsung görmedim.. O açıdan samsung diyorum.. Belki senin cihazın baska modeldi patlamadı ya da güncellemeyi yapmadın falan ben genel olarak konusuyorum tabii ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 2 Ocak 2021; 18:49:57 >

• KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    0rka kullanıcısına yanıt

@KoşanBalık @0rka

Cihazlar hard brick olur kurtarılır, korkutmayın milleti. Cihazı Fastboot moduna alıp, aşağıdaki linkten Fastboot sürüm yazılım indirip kurulum yapabilirler. tar.gz dosyaları c dizini altında rom diye bir klasöre çıkarın. adb ve fastboot dosyalarını, dll'leri aynı klasöre atın ve flash_all.bat dosyasına tıklayın kurulum başlayacaktır.

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/laurel_sprout//

https://androidfilehost.com/?fid=10763459528675586130

• theVerge T kullanıcısına yanıt
    Hacı cihazlar fastboot moda da geçmiyor sorun orda . A3 e cc9e vendorü ile güncelleme verirsen cihaz direk tuğla oluyor.

Fastboot modu falan yok sadece düz siyah ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 2 Ocak 2021; 19:18:47 >
  • Fortune 4 kullanıcısına yanıt
    A3 alanların yüzde 70i 1500₺ den aldı hocam 3000₺ falan vermedi kimse. Cihaz 1 senedir gelmiyor ülkeye. Ek vergilerden önce satıldı ve bitti. Hepsiburada 1400-1500₺ arası ekmek gibi sattı bitirdi. Kaçak olarak 1100 ₺ istiyorlardı garantilisi 1400-1500 arasıydı. 400₺ farka değer mi değmez mi o size kalmış . Bence değerdi 1500₺ ye garantili aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

A3 alanların yüzde 70i 1500₺ den aldı hocam 3000₺ falan vermedi kimse. Cihaz 1 senedir gelmiyor ülkeye. Ek vergilerden önce satıldı ve bitti. Hepsiburada 1400-1500₺ arası ekmek gibi sattı bitirdi. Kaçak olarak 1100 ₺ istiyorlardı garantilisi 1400-1500 arasıydı. 400₺ farka değer mi değmez mi o size kalmış . Bence değerdi 1500₺ ye garantili aldım

9s, 9pro poco x3 gibi giris seviye yeni cihazlarda garantisiz 1800 2000 2200 garantililer 2600 2800 - 3000 - 3200 + gibi.. arada minimum 800 TL hatta 1000 - 1200 tl gibi farklar var.. hatta f2 pro falan gibi cihazlarda bu fark daha da fazla.. mi a3 icin böyleyse değmezmis tabii 400 - 500 icin degmez vergi bindiriminden önceydi diyorsunuz.. ama artık son vergilerle birlikte olay farklı 800 1000 1200 icin kesinlikle değer 800 bile ucuz alsak 2 defa ekran belki 1 defa anakart değiştiririz o parayla.. yani zaten garantili almıs kadar oluyor yurtdısı alanlar.. basından ödenmeyen para cepte kalıyor tamir masrafını karsılıyor.. üstelik serviste de beklenmiyor 1 saatte cihazın sorununu ücretiyle halledecek tonla servis bulunuyor.. bozulursa bozuluyor bozulmazsa zaten maksimum 2 sene sonra satılıyor.. ayrıca türkiye de yetkili servisim diye gecinenler yan sanayi parcalarla tamir ediyorlar degisen hicbir sey yok yani.. cihaz bozulmassa paranın cepte kalma ihtimali var o yüzden garantisiz daha mantıklı bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 2 Ocak 2021; 19:35:18 >

• Geliştirici seçeneklerine nereden giriyoruz hocalarım, babam bulamadı bu kısmı ben de farklı şehirdeyim yapamadık bir türlü? Telefon durduk yere iptal olmasın şimdi, ayarlayalım hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan2200

Otomatik sistem güncelleme açıktı kapattım. Teşekkürler.

Zor da olsa bu menüyü bulabildik. :) Buradaki güncelleme seçeneğini kapatmamız yeterli mi arkadaşlar yoksa başka bir yerden de otomatik güncelleştirmeleri kapatmamız gerekiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Zor da olsa bu menüyü bulabildik. :) Buradaki güncelleme seçeneğini kapatmamız yeterli mi arkadaşlar yoksa başka bir yerden de otomatik güncelleştirmeleri kapatmamız gerekiyor mu?

Alıntıları Göster

Yeterli olur.. Yalnız kapattıgınız halde hala güncelleme yap bildirimi alabilirsiniz.. O secenek size sorulmadan yapılmasını engeller sadece.. Siz kapatın sistem güncellemelerini kendiniz manual kontrol etmeyin.. Hicbir güncelleme yükleme sorusunu da onaylamayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 2 Ocak 2021; 20:7:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

Yeterli olur.. Yalnız kapattıgınız halde hala güncelleme yap bildirimi alabilirsiniz.. O secenek size sorulmadan yapılmasını engeller sadece.. Siz kapatın sistem güncellemelerini kendiniz manual kontrol etmeyin.. Hicbir güncelleme yükleme sorusunu da onaylamayın..

Alıntıları Göster

Babamı tembihledim hocam güncelleme yaparsan telefon uçuyormuş sakın güncelleme yapma diye umarım yapmaz. Xiaomi Mi A3/Android One (01.01.2021 MIUI 12(20.12.28) Güncellemesi) [ANA KONU]  Bildirim gelse de sana sorsa da yapma dedim kendi isteği dışında otomatik güncellenmesin de gerisi sorun değil. :)

• 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.