Şimdi Ara

Xiaomi Mi A2 - Mi 6X ★ Ana Konu ★ Kullanıcı Kulübü ★ Resmi Türkiye Fiyatları Belirlendi (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.002
Cevap
53
Favori
273.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son şarj sonrası kullanım 20 saat

Ekran açık kalma süresi 5 saat 57 dk

Şarj %15

Arada toplam 40 45 dk telefon görüşmesi.

Sizin değerleriniz nedir?

• Fabrika ayarları için bilgi arayanlar bunu deneyebilirsiniz, ben de bir kaç güne yapacağım. Önce bi yedeklemem lazım..

- şarj yüzde 50 üzeri olsun
    - telefonu kapat
    - önce ses açma sonra güç tuşuna bi süre basılı tut
    - robot resmi görününfe bırakıp, recovery mode sec
    - Wipe data/factory reset 'i seç
    - yes' i seç
    - system reboot now seç
    - açılmasını bekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dip not

Cihazı kapatın, volume up ile power tuşuna basılı tutun, ekrana muhtemelen android görseli ile no command diye bir şey gelecek, ellerinizi tuşlardan kaldırın ve sonra volume up tuşuna 1 kere basın, menü açılacak, volume up/down tuşları ile aşağı yukarı yönlendirme yapabilirsiniz.

Wipe factory reset sekmesine gelip evet evet diyin cihaz sıfırlanacak, bunu 3 kere tekrar ederseniz daha faydalı olacaktır. Bu işlemlerden sonra ana menüde zaten reboot now sekmesinde olacaktır cihaz, power tuşu ile seçin ve cihaz yeniden başlatılsın.

Volume up/down yukarı aşağı, power tuşu ise enter anlamına geliyor bu menüde unutmayın.

• hocam bu şekilde format atınca imei gitme gibi bir problem olur mu
  • Legend83 L kullanıcısına yanıt
    Telefona IMEI illegal şekilde atıldıysa garanti veremem, ben resetledim herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sorumluluk almak istemem.

• Güncelleme gelmiş

Xiaomi Mi A2 - Mi 6X ★ Ana Konu ★  Kullanıcı Kulübü ★ Resmi Türkiye Fiyatları Belirlendi

• meself kullanıcısına yanıt
    Güncelleme sonrası fark ettiğiniz bir yenilik veya iyileştirme var mı hocam?

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Bende güncelledim. Değişik birşey yok tabiki. 😄

• Sanki cihazdaki abuk sabuk donmalar azalmış gibi hissettim. Belki de psikolojiktir bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Sanki cihazdaki abuk sabuk donmalar azalmış gibi hissettim. Belki de psikolojiktir bilemiyorum.
    5 temmuz güncellemesi mi bu? Bana en son gelen bu

• Evet.

• Teşekkürler, bugün yükledim. kasma sorunu büyük ölçüde azaldı gibi. Sürekli donan klavye bile, 5 6 saattir hiç donmadi henüz

• Rica ederim. Bende bir iyileşme hissettim doğrusu.

• Bass boost
    Surround sound ayarları pasif, çalışmıyor.

Bu ayarı sportifydan acıyorum normal ayarlarda bulamadım.

Ayrıca kulaklik seçim menüsü vardı eskiden, hala yok demi o? Kulaklık seçimi ses kalitesini baya etkiliyordu. Bilgisi olan varsa yazarsa güzel olur :)

Xiaomi Mi A2 - Mi 6X ★ Ana Konu ★  Kullanıcı Kulübü ★ Resmi Türkiye Fiyatları Belirlendi

• quote:

Orijinalden alıntı: -observer-

Bass boost
    Surround sound ayarları pasif, çalışmıyor.

Bu ayarı sportifydan acıyorum normal ayarlarda bulamadım.

Ayrıca kulaklik seçim menüsü vardı eskiden, hala yok demi o? Kulaklık seçimi ses kalitesini baya etkiliyordu. Bilgisi olan varsa yazarsa güzel olur :)

Son güncellemelerden sonra dediğiniz gibi kulaklık ses ayarları tamamen kayboldu. Bluetooth kulaklık aldım sesi çok az geliyor. Antin kuntin programlar yükleyip sesi arttırmaya çalışıyorum. Her güncelleme sonrası bir şeyleri kaybediyoruz. Önce pil ömrü, sonra maksimum ekran aydınlatmasında gerileme, şimdi de ekolayzer ve ses ayarlarında kayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbul Beyefendisi -- 31 Temmuz 2020; 13:4:4 >

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Cihaz sanki biraz daha akıcı olmuş gibi hocam. Pil performansın da değişen bir şey yok.

• Kulaklık ayar/seçim kısmı sanırım Android 10 gelince gitmişti. Bu Ayar kısmını ekstra program ile çözen var mı?

+ alıcılı baya arttı benim telefonda, mesajla instaya ilk girdiğimde storylere tıkladığımda 3 5 saniye donuyordu, Google search a tıkladığımda klavye geç açılıyordu dondugu oluyordu, şimdi bunlar gitmiş donma olmuyor ama nadiren kasma oluyor çabuk toparlıyor.

• A2 İçin kullandığınız özelleştirilebilir ve pil performansı en iyi custom rom hangisi ?
    Şuan stock kullanıyorum arada kalvye takılıyor ve artık sıkıldım, mi room yükleyecektim 6x geçerken telefonu görmedi pc geri zor döndürdük teli a2ye fikirlere açığım.
  • Arkadaşlar şöyle bir sorunla karşı karşıyayım. Benzer durumu yaşayan var mı?

Şöyle ki cihazın Bluetooth'unu açtığım zaman, (Bluetooth kulaklık yada benzeri bir şey) cihazın wifi bağlanma hızı neredeyse %60-70 oranında azalıyor. 50 mbit olan bağlanma hızım Bluetooth açık ve aktif bir şekilde kullanılır iken (cihaza bağlı olması yetiyor) 10-15 mbit'e düşüyor. Ping ve jitter değerleri uçuşa geçiyor. Mobil veride böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sadece wi-fi ve Bluetooth aynı anda açık iken sorun mevcut.

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.