Şimdi Ara

Xiaomi Mi A2 Lite - Redmi 6 Pro ★ Ana Konu ★ Kullanıcı Kulübü ★ (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.694
Cevap
93
Favori
101.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla bazıları mi a2 lite dan çok mutsuz. Valla sadece açılırken Google Chrome ve youtubede siyah ekran sorunu var belirli yerlerde o da hemen düzeliyor bunun dışında hala pil çok iyi kamera benim için yeterli iyi. Kasmiyor hafıza şahane bilmiyorum benim cihazda bir problem yok bu ay da guncelleme gelince daha da süper olur. Özellikle poco launcher ile daha da şahane oldu cihazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simisi

Valla bazıları mi a2 lite dan çok mutsuz. Valla sadece açılırken Google Chrome ve youtubede siyah ekran sorunu var belirli yerlerde o da hemen düzeliyor bunun dışında hala pil çok iyi kamera benim için yeterli iyi. Kasmiyor hafıza şahane bilmiyorum benim cihazda bir problem yok bu ay da guncelleme gelince daha da süper olur. Özellikle poco launcher ile daha da şahane oldu cihazım.
    Haklısınız cihazda dikkat etmezseniz sorunları fark etmezsiniz. Yalnız ben çok dikkatli biriyim özellikle telefon olayında. Kolay kolay gözümden birşey kaçmaz.
    Asıl problem şu: zaten telefonda özellik yok denecek kadar az, ki buna da saf android deniyor. Sözde saf, ve hatalardan arındırılmış olması gerekiyorken saçma sapan, sinir bozan yazılımsal problemler var. Bunu da geçtim, aylık güvenlik güncellemelerini en hızlı şekilde almamız gerekiyorken bu da olmuyor. Eee ben ne anladım bu android one olayından. Tek beklentimiz adamların, bize a2 lite kullanıcılarına sorunsuz güncelleme vermesi. Gel görki bunun tam tersi gerçekleşiyor. Her güncellemede başka bir tarafı bozuyorlar. Benim sinir olduğum nokta bu... Bu işi ciddiye almadıkları her hallerinden belli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fanatice F kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ilk zamanlar dikkat ettiğimde ciddi sorunlar vardı ancak şuan benim cihazımda belirttigim siyah biseyler çıkması hariç (onlar da zaten Chrome ve youtube da bazen oluyor) bir hata yok mesela siz ne hata alıyorsunuz?

• simisi kullanıcısına yanıt
    Pie guncellemesinden sonra cihazi hem recoveryden hem de ayarlar kismindan sifirladim... Gelelim sorunlarına:
    ...Cihazda hafif kasmalar var, google klavye ayni sekilde.
    ...kamera gec aciliyor.
    ... kamerada flash otomatikteyken seri foto cekiyor ama flash kapaliyken hizli cekmiyor gece ve gunduz farketmiyor.
    ... pie güncellemesiyle ekran isiginin icine ettiler pil uzun gitsin diye. ...cihaz bazen bildirim sesi veriyor bakiyorsun bisey yok, pie ile birlikte oldu.
    ...Parmak izi sensoru biraz duzeltildi ancak hala istedigim gibi degil cunku redmi 6x miui yaziliminda cok daha seri ve hatasiz calistigi bildiriliyor, kiyaslama yapmislar...
    ...Oreoda bile olmasi gereken parmakla ekran goruntusu alma ve duzenleme fonksiyonlari pie da bile gelmedi.
    ...Bazı cihazlarda cift tiklamayla acma-kapama calisiyor, bazilarinda calismiyor ayari da yok panel kaynakli.
    ...pie güncellemesinden sonra ara ara ekranda dalgalanmalar olmaya başladı ve hala düzeltilmedi.

• fanatice F kullanıcısına yanıt
    1) Benim cihazımda en ufak kasma yok Google klavyeden de aşırı memnunum.
    2) Kamera bende gayet seri açılıyor. Geliştiriciler seçeneğini açıp ramin % kaç dolu olduğuna bakmalısın.
    3) Kamerayı çok kullanmıyorum ancak resim çektiğimde herhangi bir sorunla karşılaşmadım gün ışığında çekiyorum sadece arada güzel bence sonuçlar bana yetiyor yani.
    4) Ekran ışığında sorun ne anlamadım bilmiyorum bence gayet normal.
    5) Parmakla ekran görüntüsü alma özelliği gelmemiş gelirse bakarız çok da mühim değil açıkçası benim için kilit tuşu ve ses kısma tuşuna alışkınım zaten.
    6) Çift tıklamayı da LG telefonumda vardı ama pek kullanmazdım ve dediğin gibi bazı cihazlarda bu yok yani böyle bir özellik yok.
    7) YouTube ve Chrome dışında ekranda dalgalanmalar hiç yaşamadım. Buradaki dalgalanmalar da 2-3 saniyeyi geçmez. Pek sorun yaratmıyor eminim düzelecektir.
    8) Bu fiyata bu kadar uzun şarjının gitmesi ve gayet güzel performans vermesi bence gayet iyi. Ekimden beri kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım gayet de memnunum.

• Güncellemeden sonra şarjım kullanımıma göre 48-55 saat civarında gidiyor. İki günü rahatlıkla çıkardığını söyleyebilirim. Güncellemeden önceki performansını hatırlayamacağım, aldıktan 3-5 gün sonra güncelledim zira. Ben epey memnunum. Yakında 4/64'lüğünü alıp 3/32'liği anneme vereceğim.

Poco ile de güzel oluyor. Öneririm Poco'yu. İkon pakedim PocoPack.

Xiaomi Mi A2 Lite - Redmi 6 Pro ★ Ana Konu ★ Kullanıcı Kulübü ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggreyhame -- 23 Mart 2019; 4:36:11 >

• Eyvallah hocam :))

• ggreyhame kullanıcısına yanıt
    Nova'nın olduğu yerde başka launcher yavan kalıyor. Hele son güncellemeden sonra klasör seçenekleri vs o kadar güzel olduki abartısız ios kadar stabil çalışıyor.. Nova premium kullanmadıysanız deneyin bence.. Reklam gibi oldu :)
  • Uyarlamalı pil özelliğinin ekran kullanım süresinde nasıl bir etkisi var artırıyor mu azaltıyor mu

• Telefonu Android 9'a güncellememin üstünden birkaç hafta geçti. Okuduğum bazı yerlerde hard reset atmanın faydalı olduğunu gördüm ama yine de bu konuda kararsız kaldım. Siz hard reset attıktan sonra bir iyileşme oldu mu?
  • beyler ana ekranda tarhin yanında hava durumu gözüküyor bazılarında, onu nasıl aktif ediyoruz. bilgi sahibi olan cevaplarsa sevinirim

• WhatsApp görüntülü konuşma ve dışarıdan gelen çağrı/arama da telefon uyanmiyor. Ekran kapalı bir şekilde telefon çalıyor. Yeniden başlatmaya çözmüş keza tekrarlamaya başladı. Böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu?

• Turktelekom online işlemlerde cihaz adı yok ayrıca 4,5g ve volte desteği de yok bu duruma çözüm bulan varmı. Müşteri hizmetlerini aradım belki 1 hafta belki 1 ay sonra duzelebilir diyor.

• Xiaomi Mi A2 Lite - Redmi 6 Pro ★ Ana Konu ★ Kullanıcı Kulübü ★

• 1)Arkadaşlar telefonda kopyalama panosu var mı? Daha önce kopyaladigimiz metinleri bir arada görebileceğimiz bir yer. Önceki telefonumda vardı. Çok kolaylık sağlıyor. Bu telefonda bulamadım.
    2) ses ayarları - varsayılan alarm seslerinden alarmı değiştiremeyen bı ben mi varım?
    3) telefonun zil sesi değişmiyor mu?
    4) klavyenin yazdıklarımızı otomatik olarak düzeltmesi özelliği nasıl kapanır?

Bunların dışında söyleyeceğim şudur ki bu telefon gerçekten cok kullanissiz. Pişman oldum aldığıma. İlk kez mi kullanıyorum. Android one olmayan bir modeline gecicem sanırım.

• ekrana widget ekleme>google içindeki At a Galance var onu seçin..
  • alp0987 A kullanıcısına yanıt
    Google keep var, not uygulamalarının en iyisidir..
    alarm sesi, zil sesi hepsi değiştirilebiliyor.
    klavye ayarlarına girin ordan otomatik düzeltmeyi kapatın. klavye önerisi istersen swiftkey kesinlikle Gboarddan daha iyi. öğrendiği kelimeleri kesinlikle unutmuyor..
  • Bu güncelleme gelmeyecek galiba

• Fotinix kullanıcısına yanıt
    Sorun varmis geri cekildi. Ay sonuna kadar gelir heralde.

• Telefon titreşimdeyken kendi kendine sessiz moda geçiyor. Buna benzer durumla karşılaşan var mı? Son sürümdeyim.

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.