Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.122
Cevap
88
Favori
377.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: intel7mix

A1 ekranını nasıl sararmayı başardınız ?

A1 ekranı bile sararıyorsa GM9 Pro düşünemiyorum...

A2 bence çok iyi cihaz değildi. Pilinden tutun kulaklık çıkışı olmamasına kadar. Eksikleri olan bir cihazdı.
    Valla dostum ben de şaşırdım. Special Edition modeli vardı bende üstelik. Sağ üst köşeden yanık gibi aşağı güç tuşuna kadar çirkin iğrenç bir sararma gittikçe büyüyerek geldi. Demek ki kullandığı ekran kartı kalitesiz. Google'a sorabilirsiniz. Sizin de başınıza gelebilir..

GM 9 Pro da Amoled ekran var. Onlarda screen-burn sorunu var ama bu mutlaka yaşanacak anlamına gelmiyor. Samsung'un orta-üst ve üst segment telefonlarında kullandığı ekran. İnşallah sorunsuz sıkıntısız kullanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben Hollanda Server i üzerinden 9.0 GÜNCELLEMESİNİ kurmuştum ve 4g çekim sorunu yaşıyordum. Ben uzun araştırmalar sonucunda problemi çözmeyi başardım. Şuan problem yok.
    Benim ile aynı sorunu yaşayan arkadaşlar a yardımcı olabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pesclass kullanıcısına yanıt
    Paylaşır mısınız acaba. bizde de aynı sorun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: pesclass

Arkadaşlar ben Hollanda Server i üzerinden 9.0 GÜNCELLEMESİNİ kurmuştum ve 4g çekim sorunu yaşıyordum. Ben uzun araştırmalar sonucunda problemi çözmeyi başardım. Şuan problem yok.
    Benim ile aynı sorunu yaşayan arkadaşlar a yardımcı olabilirim.
    https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/lte-t3854592

Bunu mu yaptınız?

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Evet hocam

• h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    Arkadaş linki paylaştı

Eğer mümkünse resim anlatım yapabilirmisiniz. Benim İngilizce yetmedi yapamadım. Miui forumda da paylaşırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: pesclass

Arkadaş linki paylaştı
    Ben bir şey anlamadım.

Şuan görevim icabı resimli anlatım yapamam ama kısaca anlatayım.
    Öncelikle telefonunuzun root lu olması gerekiyor. Root lamak için Google yazın.

Telefonunuzu root ladıktan sonra:

Takip edilecek adımlar:

1. Google Play Store'a gidin ve "Network Signal Guru" adlı bir uygulamayı yükleyin.
    2. Uygulamayı açın ve root erişimini verin.
    3. Ardından, sağ üst köşedeki 3 nokta menüsüne tıklayın.
    4. "RAT'ı Kilitle" ye tıklayın ve seçeneklerden "LTE" yi seçin.
    5. Şimdi tekrar 3 nokta menüsüne tıklayın ve bu kez "Kilit Grupları" nı ve sonra "LTE" yi seçin.
    6. Şimdi tüm bantları kaldırın ve sadece B3 ve B5'i seçin ve "OK" ye tıklayın.
    7. Uygulamayı arka planda bırakın ve sonları kaldırmayın.

Şimdi, adımlarımı uyguladığınız anda, ağda ani bir değişiklik göreceksiniz. Şebekeyi 1 bardan sonuna kadar değiştirmeyecek, fakat kesinlikle iyileşmeyi göreceksiniz. B40'dan ayrılmamın nedeni (en iyi internet hızına sahip olmasına rağmen) kararsızlığı. Band 40'ı istikrarlı bir ağ kapsama alanı olmadan tutmanın hiçbir anlamı yok. Band 3 ve 5 size yüksek hızda internet sunabilme yeteneğinden daha fazladır...

Program root erişimi olmadan radyo frekanslarına ulaşamıyor o yüzden root şart..

Band 40 zaten ülkemizde yok. Bizim band7 ve Band20 açmamız gerekiyor.

Hocam dediğim işlemleri 4g almanız gerekip de Alamadığınız yerde deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jamiryov

Arkadaşlar ekranı sararmış Mi A1'i satıp GM 9 Pro aldım. (Stock Androidçiyiz) gayet güzel cihaz. Amoled ekran gerçekten çok iyi. Çift tık uyutma ve açma var, kamerası oldukça iyi. Treble desteği var. Kerne 4.4 sürümünde Pie betasında camera2 api desteği varmış. (Ben stabil sürüm çıkana kadar bekleyeceğim)

Teknik özellikler olarak Mi A1'den iyi, Mi A2 ile de eşit seviyede, hatta bazı özellikler olarak A2'den daha iyi..

Yani tavsiyem GM 9 Pro'yu bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. General Mobile 5Plus'ta yarattığı kötü imajı da bu telefonla temizlemeye çalışıyor. (ki ben 4G de 5 Plus'da kullandım. 4G zamanına göre efsaneydi)

Hepinize iyi forumlar..
    Şahsen hiçbir GM marka telefonu herhangi bir markanın en ucuz telefonuyla bile karşılaştırmam. Malzeme kalitesi olmayan yüksek özellikli gibi gösterip dandik parçalar kullanarak ucuza kakalayıp sorun çıktığında tüketicisini mağdur eden bir firmaya kesinlikle para vermem verdirtmem. ( Tabiki her telefonu sorunlu değil ama 100 telefondan 23 ü sorunlu çıkıyor. Bu da çok kritik bir değer.) Yine de umarım sorunsuz kullanırsınız hayırlı olsun :)

• GENERAL MOBAYL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeory

Şahsen hiçbir GM marka telefonu herhangi bir markanın en ucuz telefonuyla bile karşılaştırmam. Malzeme kalitesi olmayan yüksek özellikli gibi gösterip dandik parçalar kullanarak ucuza kakalayıp sorun çıktığında tüketicisini mağdur eden bir firmaya kesinlikle para vermem verdirtmem. ( Tabiki her telefonu sorunlu değil ama 100 telefondan 23 ü sorunlu çıkıyor. Bu da çok kritik bir değer.) Yine de umarım sorunsuz kullanırsınız hayırlı olsun :)

Alıntıları Göster
    Benzer bir durumu 8 ayda ekranı sararıp yanık gibi iz çıkartan Xiaomi için de ben düşünüyorum. Çevremdeki kimseye kaliteli gibi görünen ama dandik malzeme ile yapılmış güya ucuza satılan Xiaomi telefonlarını önermiyorum, yaptık bir hata aldık Mi A1 :)

GM firmasının 9 Pro dışındaki diğer cihazlarını da kullanmış birisi olarak son ürünü hakkında fikrimi belirttim hepsi bu. Elimizdeki telefonlar nihayetinde orta segment tribe girmeye gerek yok

• Beyler konumla ilgili sorun yaşayan var mı? 1 km uzakta gösteriyor konumumu, yüksek doğruluk seçili ayarlarda. Düzeltmenin bir yolu var mıdır?

• Grimp kullanıcısına yanıt
    +1

• Ve beklenen an geldi arkadaşlar...

a

• Arkadaşlar hayırlısı ile bugün itibari ile Android pie geldi bilginize

• senator54 S kullanıcısına yanıt
    15 saniye daha hızlısın

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.