Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi A1 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.122
Cevap
88
Favori
377.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zaramnahya

A101 de Mİ A1 için global dedikleri şey cihazdır. rom a1 serisinde farklılık göstermiyor. 5x lerde farklılık gösterir(china,global,fake rom vs)

Bulabilirseniz şuan paralel ithalatlar icinde en iyisi delta servis, daha geniş servis ağı var, tabi yine de belirtmekte fayda var KVK bunlara nazaran bir tık daha iyi diyebilirim..

Batarya yada farklı donanımlar için yedek parça temini en azından garanti süresi içinde sıkıntı olmaz ama, sonrasında ne ben bişey diyebilirim nede başkası, Gm gibi bir firma bile kronik sarj soketi probleminde garanti süresi dahilinde discovery cihazlara elimzde 4gb anakart kalmadı fiyat farkı verin 8gb anakart takalım diye teklif sunmuştu müşterilerine, düşünün ki yedek parça bulundurmak kanuni zorunluluk ama kimsenin iplediği yok..
    bildiğim kadarıyla belli bir sene yedek parça bulundurmak zorundalar. garanti belgesinde yazıyor.her ürün için farklı yıllar olabiliyor . beyaz eşyalar için 10 yıl mesela. telefonlar içinde en az 4 yıldır diye tahmin ediyorum.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    Alacağınız yere sormanızda fayda var. Bende yeni aldım n11 den almıştım bana kart kampanyasıyla 900 liraya geldi. 32 gb versiyon. Delta garantili çıktı. ben bakmamıştım garantisine..
    "zorundalar" kısmını türkiyede ne kadar uyguluyorlar bunu bir kafanızda canlandırın isterseniz :)
    Maalesef tüketici olarak haklarımızı aramadığımız için firmalar işlerine geldiği gibi davranıyor. Verdiğim örnekte anlattım zaten, koskaca GM firması garanti kapsamında olan discovery cihazlara, para karşılığı anakart değişimi yaptı.. Oysa Lg ye Apple'a gidin garantili cihazınız bozulduysa ve parca temini sağlayamıyorlarsa size bir üst model cihazı ücretsiz veriyorlar. Ben zamanında G3 yerine G4 almıştım ücretsiz olarak. Lakin bizim çok uyanık geçinen yerli firmalarımız şark kurnazlığı peşindeler. Hal böyle olunca GM bile bunu yaparsa Delta-Evo vs... firmalar neler yapar siz düşünün..
  • En güncel google kamera sürümü hangisi ve nerden bulabilirim ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Tıklayınca yeni sekmede açılmıyorlar mı?

• oOoSöNMeZoOoO kullanıcısına yanıt
    Burdan kontrol edebilirsiniz. Tolyan009 versiyonlarını öneririm https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ustabeatz -- 22 Mayıs 2018; 12:49:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

note5 artık güncelleme almayacak en son 7 de kaldı, gerçi söylenti var s6 için 8 gelecek dediler note 5 inde güncelleme kapasamına alınabileceği söylentisi var ama muamma..
    ayrıca arkadaşın dediği gibi note5 ile mia1 kıyaslanacak cihazlar değil. birinin ikinci eli bile şuan 1300-1400 bandında, diğerinin sıfırı kart kampanyaları vs 900 liraya kadar geliyor..
    fiyat sizin icin sıkıntı değilse, ve güncellemeler sorun olmayacaksa bence note5 hala çok üstün bir cihaz, kamera olsun ekran olsun kalitesi tartışılmaz. yanlız note5 de hafıza kartı desteği de yok bunu da göz ardı etmeyin..
    Hocam bahsettiğim note 5 xiaomi note 5 pro şu arkası iphone x benziyen :) 3/32 gb 1100 tl :D
  • dguzel D kullanıcısına yanıt
    :)
    yanlız o zaman da fiyat en uygun 1700 lira, 1100 lira olan model redmi 5 plus karıştırıyor olmayasınız. yada garantisiz spot mu alacaksınız..
    Edit: 3/32 olan modeli göremedim ben 4/64 şeklinde var ama..
    dediğiniz fiyata bulursanız çift kamera olsun ekran gövde oranı olsun bir üst seviye işlemci olsun her türlü 5 pro alınır.. ama 1100 liraya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 22 Mayıs 2018; 13:9:52 >
  • quote:

Alacağınız yere sormanızda fayda var. Bende yeni aldım n11 den almıştım bana kart kampanyasıyla 900 liraya geldi. 32 gb versiyon. Delta garantili çıktı. ben bakmamıştım garantisine..
    oo süpermiş. karta puan mı veriyordu ? kaç puan veriyordu ?
  • Mayıs güncellemesi geldi
  • quote:

Telefon güzel. Şarjı otomatik parlaklıkta 6 saate yakın ekran süresi veriyor. Hızı, stabilitesi oldukça iyi. Ekranı kaliteli ve güneşte görünebilirliği fena değil ama daha iyi de olabilirdi. Kesinlikle ısınmıyor. DÜşük empedanslı kulaklıklarda dip ses (hissing) problemi var. Tıss diye gelen bir ses yani. Sesin düşük olduğu yerlerde duyulabiliyor ama büyük oranda problem değil.

Ses kalitesi ve yüksekliği tüm amiral gemilerinden (LG V serisi hariç) daha iyi. Bunun sebebi yüksek kalitede DAC+Amfi kombinasyonu kullanmaları. Dip ses de bundan kaynaklı zaten. Çok yüksek güç verdiği için dip ses meydana geliyor. Xiaomi'nin yapması gereken şey bu amfiyi istediğimiz zaman pasif hale getirme imkanını bize vermesi. Kulakiçi kulaklıklar düşük empedanslı olduğu için amfiye ihtiyaç yok zaten. Kafaüstü bir kulaklık kullanırken gerekli olur ve o zaman da dip ses olmuyor.

Kamerası her telefon veya DSLR'da olduğu gibi sizin becerinize bağlı. S9+ da alsanız fotoğrafçılığın temel bilgilerini bilip uygulamadan iyi sonuçlar elde edemezsiniz. Forumda her gün onlarca fotoğraf paylaşılıyor ama ben şimdiye kadar 4000+ liralık telefonlarda adam gibi fotoğraf paylaşan görmedim. Demek ki parayı vermekle olmuyor. Biraz da uğraşmak, sevmek lazım fotoğraf çekmeyi. En pahalı makine ile şaheserler elde edilebilseydi eline her dslr alan fotoğrafçı olurdu. 10 sene öncenin Dslr'ı şimdinin en iyi telefonundan daha iyi sensöre sahip. O yüzden telefonların limitini bilip, ona göre davranmalı ve maksimum verim alınmaya çalışılmalı.

1.5 aydır kullandığım A1 ile çektiğim bazı fotoğraflar:

Gcam mi kullanıyorsunuz hocam kullanıyorsanız sürümü nedir. Benim çektiğim fotoğraflarda hep küçük küçük benekler oluyor.

• iyi forumlar... (muhtemelen biliniyordur ama bilmeyenler için) dilerseniz linkteki uygulamayı yükleyerek Google Pixel 2 image wallpaer'larını kullanabilirsiniz...
    not: google duvar kağıdı uygulamasının yüklü olması gerekiyor.
    https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-wallpaper-images/google-wallpaper-images-wallpaper_20170717_rc00-release/google-wallpaper-images-wallpaper_20170717_rc00-2-android-apk-download/

1000 tl üzeri 75 tl n11 bonusu vardı. telefonda 1019 liraya düşmüştü, 944 lira yaptı. 30 lirada hesabımda kupon vardı 914 liraya geldi..
    Tabi bu arada alışverişim sonrası 66 tl ramazan kuponu verdi, onunlada arkadaşa benim hesabımdan mobilya aldık n11 den.
    Toplamda teleofn bana 848 liraya geldi. Üstelik hala 66 lira kuponum var :))))
  • Yıllardır kullanmıyordum son haline bir bakayım diyip SnapChat'i yükledim. 54 dakika kullanmışım bataryanın yarısını çekmiş, kullananlarda durum aynı mı? Bana baya fazla geldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ustabeatz kullanıcısına yanıt
    Bende normal sil bastan yükle sonra telefonu yeniden başlat düzelir heralde

• C0LDWAVE kullanıcısına yanıt
    Arnova'nın beta 9 sürümüydü galiba. Son sürümlerden biri. Çok versiyon denedim ve noktacıklar olabiliyor bazen. Şu anda kullandığım sürümde var mı bilmiyorum.
  • Merhabalar dostlar, 1200 liraya a101'den bu cihaz alınır mı? Siyah renk bakıyorum nette pahalı.
  • quote:

Arnova'nın beta 9 sürümüydü galiba. Son sürümlerden biri. Çok versiyon denedim ve noktacıklar olabiliyor bazen. Şu anda kullandığım sürümde var mı bilmiyorum.
    ayarlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim hocam.
  • C0LDWAVE kullanıcısına yanıt
    Arnova'da çok ayar yok zaten.

Correction of auto exposure hdr+: off

Hdr+ parametreleri çok yüksek

Jpeg işleme kalitesi %95

İyileştirilmiş keskinlik orta ama nasıl bir etkisi var bilmiyorum. Bir ara karşılaştırırım.

Düşük ışıkta iyileştirme açık

Geçenlerde bir versiyon denemiştim ve inanılmaz ileri seviye ayarlamalar vardı. Noise seviyesini biraz yüksek tutup çok daha keskin görüntüler elde etmiştim ama telefona format atınca o versiyon gitti. Bir sürü denediğim için de hangisi olduğunu hatırlamıyorum. Tolyan'ın bir sürümü olabilir. Onu bulursam haber veririm. Keskinlik artacaksa biraz noise olmasına razıyım. Noise fotoğrafçılığın en doğal şeylerinden biridir zaten.
  • quote:

Arnova'da çok ayar yok zaten.

Correction of auto exposure hdr+: off

Hdr+ parametreleri çok yüksek

Jpeg işleme kalitesi %95

İyileştirilmiş keskinlik orta ama nasıl bir etkisi var bilmiyorum. Bir ara karşılaştırırım.

Düşük ışıkta iyileştirme açık

Geçenlerde bir versiyon denemiştim ve inanılmaz ileri seviye ayarlamalar vardı. Noise seviyesini biraz yüksek tutup çok daha keskin görüntüler elde etmiştim ama telefona format atınca o versiyon gitti. Bir sürü denediğim için de hangisi olduğunu hatırlamıyorum. Tolyan'ın bir sürümü olabilir. Onu bulursam haber veririm. Keskinlik artacaksa biraz noise olmasına razıyım. Noise fotoğrafçılığın en doğal şeylerinden biridir zaten.
    Teşekkürler hocam scrubber kullanıyordum. arnovayı yükledim ikisi karşılaştırdım arnova daha iyi. düşük ışıkta denedim gayet başarılı.

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.