Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (739. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube den küçük bir videoyu "EKRAN VİDEOSU AL" özelliği ile alıyoruz ancak ses olmuyor videoda bir çözüm yolu var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ericnr022 E kullanıcısına yanıt
    Hadi bakalım merakla bekliyorum sorunu çözecekler mi bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 20 Şubat 2020; 22:49:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

Bu güncelleme hakkında yorumlarınız nedir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • YAZICI61-16 Y kullanıcısına yanıt
    Android 10 olmadığı için sorun yok, yükleyin....

Geçmiş olsun hocam öncelikle. Lensin temiz olduğunu varsayıyorum ama yağ tabakası kalmış olma ihtimaline karşın alkol veya alkol bazlı zararsız bir temizleyici ile temizlediniz mi? Birde lens uzerinde kilical da olsa çizik varmi onu kontrol etmek lazim ışık altında.

Eger düzelmezse servise vermek lazım. Servisler biliyorsunuz hatayı kullanıcıya yikmak icin elinden geleni yaparlar, yasa onlara bu hakkı vermiş, gerekirse hakkinizi ararsınız, elinizde faturanız var. Bazen de ilginçtir, bir arkadaşın 9T Pro sunda gps sorunu vardı zaman zaman ortaya çıkan. Dayanamadı artık GENPA ya verdi, adamlar hiç ikiletmeden iade kararı çıkardı, şaşırdık. Böyle şeylerde olabiliyor.

• ALIENWARE kullanıcısına yanıt
    Çizik vs. kontrol ettim görünür de bir problem gözükmüyordur hocam. Kota falan silmiştim ama dediğiniz gibi ıslak mendille güzelce temizledim sonra kuruladım sorun kalmadı. Çok teşekkürler yapıcı/çözüme yönelik yorumundan dolayı. İyi forumlar dilerim :)
    Taş atmasan olmaz dimi Servis korkusu böyle çözüm ürettirir insana
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALIENWARE

Geçmiş olsun hocam öncelikle. Lensin temiz olduğunu varsayıyorum ama yağ tabakası kalmış olma ihtimaline karşın alkol veya alkol bazlı zararsız bir temizleyici ile temizlediniz mi? Birde lens uzerinde kilical da olsa çizik varmi onu kontrol etmek lazim ışık altında.

Eger düzelmezse servise vermek lazım. Servisler biliyorsunuz hatayı kullanıcıya yikmak icin elinden geleni yaparlar, yasa onlara bu hakkı vermiş, gerekirse hakkinizi ararsınız, elinizde faturanız var. Bazen de ilginçtir, bir arkadaşın 9T Pro sunda gps sorunu vardı zaman zaman ortaya çıkan. Dayanamadı artık GENPA ya verdi, adamlar hiç ikiletmeden iade kararı çıkardı, şaşırdık. Böyle şeylerde olabiliyor.
    garanti işi aslında kullanıcının doğru şeylerle gidip kendi ilgilendiği zaman cok işe yarıyor

mesela ben sony xz1 almıstım ekran panelde bir hata yakaladım ve servis herkesin yerden yere vurduğu teleservisti

vatanbilgisayara sorunu anlattım teslim ettim onlar teleservise gönderdiler bir hafta sonra cihazın birseyı yok

diye geri geldi tabi bende bazı seyleri eksik yapmıstım teslim almadan orda hatanın video ve resimlerini cektim

ve geri gönderttirdim 2gun içinde beni aradılar birde sesli anlatmamı istediler anlattım sıfır kapalı kutu gönderdiler onuda teslim alırken inceledim aynı sorun onadada vardı teslim almadan geri yolladım

ve tekrar sıfır kapalı kutu gönderdiler o gelendede aynı sorun vardı onuda geri gönderdim teslim almadan ve

birtane daha sıfır kutulu gönderdiler onuda teslim almadım ve para iadesi istedim bu sefer 15gün için

hiç bir hakem heyetine basvurmadan paramı geri iyade ettiler ve bu tam 1 ay içinde tam 4 sıfır kapalı telefon yolladılar belkide dünyada baska örneği yoktur teleservis bir cihazı 1ayda 4defa kapalı kutu sıfır cihaz gönderttirdi sony e bana ama nasip değilmiş diyip paramı istedim sorunsuz gönderdiler paramı

kısaca yerden yere vurulan bir servistir teleservis ama siz maduruyetinizi telefonun sorununu gerçekten doğru bir sekilde izah ederseniz hakkınız olanı mutlak aalacaksınız saygılar

Ergen olmadım daha dayı/amca

Daha kamera camında leke/parmak izi/yağı olacağını akıl edemeyip temizlemiyorsun ama benim yaşımın küçük olabileceğini ve aileme sabır dilemeyi biliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 20 Şubat 2020; 23:53:29 >
  • Rica ederim, duzeldigine sevindim (: bir tavsiye, kamera lensi için koruyucular var, cizilmeye önlem icin kullanılabilir. Foto kalitesi kaybı var mi diye baktim ama fark edemedim doğrusu.

@efebora06 Servisler benden korksun

• ALIENWARE kullanıcısına yanıt
    Düşün işte servisler böyle sorunlarla da uğraşıyor ?
  • Ben bunu önermek istememiştim benimle dalga mı geçiyorsun der diye. Meğersem durum tam tersiymiş Foruma yazmaktan daha zor sanırım kamera lensini silmek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 21 Şubat 2020; 0:6:43 >
  • can dostum35 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu ülkede böyle firmalar yasalardan korkmuyorlar ve dikkate almıyorlar. Kullanıcının ilgisizligini veya bilgisizligini yasal boşluk olarak değerlendirip mağduriyet yasatıyorlar. Ama kişi yasal haklarını bildikce, sizin yaptığınız gibi mesela, haklarını alabiliyorlar. Yasa'nin her koşulda haklı olan tüketiciyi koruması gerekiyor ama ne yazikki tüketici kendini savunmazsa eğer sonuca ulaşamıyor malesef.

Yıllar once hiç unutmam, Tüketici Hakları Mahkemesinden iade kararı cikan telefonuma Teknosa nin bana karşı dava açtığını yaşadım. Koskoca Teknosa! Hos avuclarini yaladilar ama düşününce yasa onlara bu hakkı vermiş (:

• theVerge T kullanıcısına yanıt
    "Neden ben bunu akıl edemedim" diye kendine kızacağına ,bi de taş atıyor bize ? Gene kafası çalışıp foruma yazdı,servise de gönderebilirdi

Neyse Allah selamet versin, akşam akşam tebessüm ettirdi sağolsun....
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam insanlık hali, gözden kacabiliyor. Arkadaşın mesajını görünce kendi lensimi kontrol ettim, temiz gözüküyor ama kirli çektiği belli, sildim duzelmedi. Sonra hop alkol+fiber bez, mis gibi.

Not: Alkol dostunuz değildir, böyle durumlar hariç (:

• 
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.