Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12 - ANDROID 10 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.432
Cevap
414
Favori
1.544.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1745
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 987
  • Ortalama Mesaj Aralığı 33 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 710
  • Favoriye Eklediklerim 446
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • efebora06 (2132 mesaj) theVerge (1073 mesaj) Espa (987 mesaj) sirulas (438 mesaj) ALIENWARE (356 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8914 mesaj) Mobil (9772 mesaj) Mini (1214 mesaj) Uygulama (4531 mesaj)
  • @
74 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12 - ANDROID 10 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-
Giriş
    1498 Mesaj

Bende bi değişiklik olmadı sanki. Kısa süre denedim ana kullanmadığım halde durduğu yerde hala sıcaklık vardı. Temanın simgeleri çirkinleşti biraz. Optimizasyonu açıp, geliştirici modunu tekrar kapattım şimdilik.
    |
    |
    nick bırakmamışsınız lan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dün aldım cihazı ve aranıza katıldım.
    Herşeyi ile memnunum şu anda fakat bir sorunum var ki mesela telefon masada duruyor kendi kendine 2defa titriyor bakıyorum ne bildirim var ne birşey, dün aldığından beri böyle neyin titreşimi bu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

NFC'yi kapatın
    |
    |
    omerkucukk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    İlk sayfadaki Youtube Vanced ve Google Cam kısımlarını güncelledim. Yeni vanced split apk installer vs istiyor, kurmak için de MIUI optimizasyonu kapatmak gerekli. Bunu kapatınca telefondaki ayarlar sapıtıyor. Bir önceki sürüm zaten sorunsuz, yeni sürümde bir yenilik de yok hiç uğraşmaya değmez.

Youtube Vanced: BURADAKİ linkten istediğiniz renkteki apk dosyasını indirin(üzerine bastığınızda inecek - versiyon en az 14.21.54 olsun). Ayarları açıp dark mode etkinleştirdiğinizde uygulama seçtiğiniz renk olacak. Amoled theme öneririm.
    Uygulamada google hesabınızla oturum açabilmek için bir apk daha indirmeniz gerekiyor. Aynı sayfanın üstündeki "MicroG APK Download" bölümünden "MicroG - For YouTube 14.21.54 and up" olanı indirip kurun. Önce youtube uygulaması kurulacak, daha sonra da Microg. Şimdi youtube vanced uygulamasına girip oturum açabiliriz.

Google Cam

Bu versiyonu kullanabilirsiniz sorun yaşamadım.
    Urnyx's 7.2.010 v2.0 (Urnyx05, 2020-01-10)

Gcam için Config Kurulumu

Config(yapılandırma dosyaları) geliştiricilerin yada kullanıcıların yaptığı hazır gcam ayarlarıdır. Manuel uğraşmak yerine bunu yükleyerek denenmiş, test edilmiş ayarları kullanabilirsiniz.

Yüklemek için önce telefonumuzda Config dosyalarını atacağımız Klasörün olması gerekiyor. Bunu otomatik oluşturmak için;
    1-Google kamerayı açın. Ayarlar - En altta configs - Save diyerek bir isim verin. (Bu ayar farklı versiyonlarda başka yerde olabilir). Bu sayede var olan ayarlarla config dosyasını oluşturacağız.
    2-Şimdi kullanmak istediğimiz config dosyasını indireceğiz. Aşağıdaki önerdiğim sürümlerden birini kullanabilirsiniz.
    *config_mi9t_mi9tpro_for_urnyx7.2.xml, *balanced-astro-mi-9t-nocturnal.xml
    Başka config dosyaları denemek isterseniz de buradan mi9t - 9t pro dosyalarına bakabilirsinizhttps://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-urnyx-01/
    3-İndirdiğiniz xml config dosyasını Dosya yöneticisini açarak ana dizinde Gcam/Configs7/ içine atıyoruz. Burada 1. adımda oluşturduğumuz xml dosyası da bulunuyor.

4-Şimdi indirdiğiniz xml dosyasını seçmeye geldi. Google kamerayı açıyoruz. An ekranda deklanşör butonunun yanındaki karanlık bölgeye basıp çıkan listeden indirdiğimiz xml dosyasını seçiyoruz.

5-Google Camera'da ayarlara girip Google fotoğrafları kapıyoruz. Yoksa Fotoğraf çektiğimizde sağ alttan fotoğrafa basarsanız telefonda google fotoğraf yoksa gcam kapanacak. Her xml yüklemesinde bunu kontrol etmelisiniz.
    6-Ön kamera için HDR+ gelişmişi kapatabilirsiniz, renkler bozuk çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espa -- 15 Şubat 2020; 12:23:20 >

Lenovo Y500 SLI

• Teğmen
    236 Mesaj

Ya üstat belki bir aradasin benim sorun konusunda tecrübesi vardır. Muhakkak birşeyi eksik yapıyorum ama neyi eksik yaptığımı bilmiyorum. Basit bir işlemdir illaki yoksa diag moda almak bu kadar zor olmamalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    theVerge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    752 Mesaj

Yenilediğiniz gcam apk indirdim yükledim fakat fotograf çekiyorum sonra sağ alttan tıklayıp fotoğrafa bakmak istediğimde gcam kendimi kapatıyor

|
    |
    Espa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Usb slotunu değiştirmeyi deneyin önce. USB 3.0 'da sorun olabiliyor. Aygıt yöneticisinde cihaz nasıl gözüküyor? Bana driver sorunu gibi geldi, kaldırıp yeniden yükleyin.

Daha geçen hafta başka bir laptopta(windows 10) sıfırdan bu işlemi yaptım. Qualcomm driver kurdum adım adım gittim gördü. İmkanınız varsa başka bir pc'de deneyin.
    |
    |
    ReeaLs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lenovo Y500 SLI
  • Yarbay
    5502 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

5. adımda yazdığımı görmediniz mi?
    |
    |
    buferhn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lenovo Y500 SLI
  • Yarbay
    4445 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: chips

Aradan geçen süre 1-2 yıl olsa, 2 saatlik toplam ekran değeri kaybına kimse bişey demez. Ama güncelleme yüzünden ertesi günden itibaren bu sorunu yaşayıp görmezden gelmek de doğal değil.
    Bende 9, dan 10 e gectim, her cihazda kararli olmuyor guncelleme.Ozellikle beklemede daha fazl tuketim mevcut.Elbet 10, a gececektik zaten guvenlik guncellemelerinden dolayi, yakinda bir yama cikar.Bende cihazi sifirlayacam bakalim.Buyuk bir problem yok ama genel manada.

|
    |

İnstagram sorunu bile yeter almaması için. Kardeşiniz yazılım işlerinden anlamiyorsa samsung a51 ve a70 var ondan alın.

|
    |
    stronghammer61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kameraların hemen altında

|
    |
    Asami Zdrenka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sorunsuz kullanmanın yolu Android 9 miui 10 da kalmak. Malum virüs meselesi güncelleme işini aksattı. Miui 11 Android 10'a nisan mayıs gibi geçilir bence. Xiaomi ilk seferde düzgün guncelleme vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 15 Şubat 2020; 13:22:53 >
    |
    |
    chips kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynısından bende aldım, sırf şarj yuvası ve üstteki kulaklık girişi ni tıklayabiliyor diye . N11 de sanırım 20-25₺ gibi bişeydi. yanlari tirtirli ve elden kaymiyor.
    Ancak ön yüzü ve ekrana düz yani yüz üstü bir yere koyma çarpma vs vs durumlarda koruyuculuğu zayıf...
    Simdilik şunu kullanıyorum ama biraz kaba...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ardicli2000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    548 Mesaj

Hiçbir problem yaşamadım hocam. Zaten cam değil tirnaginizla bastirdiginkz zaman o yumuşaklığı hissettiriyor ufak tefek ciziklerde bir süre sonra kayboluyor

|
    |
    NexusElite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet bunu bazen bende yaşıyorum bildirim problemi diyince bildirimin hiç düşmemesi olarak algılıyorum mesela WhatsApp a girene kadar gelen mesajlar görünmüyor gibi. Zamanında bu konudan gm discovery modelinden çok çekmiştim çünkü

|
    |
    OsmanlıKafası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Okumadi emin ol

|
    |
    Espa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
  • Teğmen
    200 Mesaj
    Daha önce bu problemle karşılaşan oldu mu bilmiyorum;
    Telefon görüşmesinden sonra karşı taraf kapattığında ekran kararıyor ve bi kaç saniye ekran açılmıyor. Bu durum android 10 sürümünde başladı ve Android 9 da bu sıkıntı yoktu.
    (Androdid 10 için factory reset/temiz kurulum yaptım ve proximity sensor calibration testini de yaptım bi problem görünmüyor, ama ekran kararma devam ediyor.)
    |
    |

Orijinalden alıntı: Espa

Orta-alt kısımda. Ulaşım kartınız varsa Fastpay ile deneyebilirsiniz. Ben ihtiyacım olunca iett kartıma NFC sayesinde para yüklüyorum.
    Banka uygulamasından da temassız ödemeyi açmanız gerekli bunu unutmayın.
    Teşekkür hocam. Fastpay'ı bilmiyordum. Kocaeli Kentkart destekliyordur inş. Bunun için Denizbank hesabı açmama gerek var mıdır? Bir de ben telefonu kutusundan çıkan kılıfla kullanıyorum bu engel olmaz değil mi?

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Kameraların hemen altında
    Teşekkürler hocam öğrendiğim iyi oldu

|
    |
Bebek Oyunları
Cancer Clinical Trials
Ekonomi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,578
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.