Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (707. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 705706707708709
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşte anlaşmadığımız konu bu "kararlı" kime göre, neye göre

Kullandığınız sürümden memnunsanız, devam edin gitsin, gelen güncelleme üstün özellikler getirmiyor zaten....
  • Sistem Uygulamalarına gelen bir güncelleme ne olduğu konusunda bir fikrim yok tamam yedekle ama neyi ?

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dikkat ettiyseniz ne dedim "bu kullanıcının alacağı bir risk". Nasılki garantisiz cihaz alan bir insan arıza durumunda tamir bedelini riske atabiliyorsa, garantili cihaz için yapılan BL işlemi içinde benzer durum geçerli. Basit anlamda demeye çalıştığım şey bu, teknik olarak yapılabiliyorsa, buna yapılamaz, eli mahkum vs denmesinin yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Risk konusu işin farklı bir boyutu.

Neden garantili aldım, tercihler, çift sim için mesela. Ben aldığım zaman çift sim e imei atılamıyordu şimdi durum nasıl bilmiyorum.

Örnek Mi uygulamaları veya reklam ise, kapatması çok kolay, root'a gerek yok, biliyorsunuz. Bu ne demek oluyor, custom rom olmadan da bu tür ıvır zıvırlardan kurtulabiliyorsunuz. Bunu söylemek çok mu yanlış?

Kusura bakacak birşey yok, çünkü ben kimseye stokta kalın vs gibi bir yorum yapmadım, yorumlarımız burda mevcut neticesinde, öyle birşey yazmıyor (: Aksine custom rom ları her zaman çok severek kullanmış savunmuşumdur. Android'in tadı böyle çıkıyor zira. Ama Miui özelinde, paylaştığınız içeriğe göre düşüncem böyle. Başkası için o özellikle hayati olabilir, tercih meselesi.

@ardicli2000 Söylediklerimiz tez değil hocam, teknik detaylar bunlar. Tam tersine sizin güvenlik hakkında söyledikleriniz "tez" kategorisine giriyor (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALIENWARE -- 14 Şubat 2020; 18:10:59 >

• Home/Launcher uygulamasına güncelleme gelmiş, Poco Launcher'ın copy/paste türevi gibi olmuş. App drawer olarak veya eski formatında kullanabiliyorsunuz . İkonların boyutunu değiştirebiliyorsunuz.
  • serqeftin kullanıcısına yanıt
    Evet geldi, tam istediğim gibi çok kullanışlı oldu lakin hala hatalar var. Mesela ana ekrana dönerken ana ekrandaki bazı simgeler kayboluyor. Tekrar menüye gidip geri gelince düzeliyor. Birtakım kararlılık güncellemeleri gerekiyor telefona.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ALIENWARE kullanıcısına yanıt
    Ben garantisiz cihaz alarak ekstra para vermedim. Ekstra para verip de risk almanın mantığı yok diyorum. Ben yaptım bir şey olmaz, kapatıp gönderin servise demek yanıltıcı...

Kimseye de neden garantili aldınız demiyorum. İki yıl boyunca rom,root vs işlerden eli mahkûm uzak duracaklar diyorum...

Reklam Ve MIUI uygulamalarını örnek olsun diye verdim yoksa nasıl kaldırılacağını bilmiyor değilim...

Ben custom rom nedir ? Ne farkı varmış bunun? diye soracak olanlara örnek olsun diye resim attım...

• UoH kullanıcısına yanıt
    Böyle bir kılıf var (: Bir arkadaşım 9T sinde kullanıyor, mat siyah. Benim slim diye aldığım kılıftan çok daha ince. Telefonu satın aldığı kişi hediye etmiş, yolumuz düşerse ve varsa elinde alacağım, haber veririm isterseniz.

• ALIENWARE kullanıcısına yanıt
    Zahmet olacak lütfen ..

• Yıllardır xiaomi kullanırım mi4 ile başladım mi5, mi6, mi8 lite, rn7 ve son olarak 9T şunu bilir şunu söylerim her zaman için en stabil rom EU beta'dır. Aksini iddia eden xiaomi ile son yıllarda tanışmıştır bunun üzerine tartışmam bile. Her hafta güncelleme aldığı için bazı haftalar ufak tefek sorunlar yaşanabiliyor ama her hafta güncelleme yapmak zorunda değilsiniz zaten çıktığı gün yüzlerce insan indirip deneyimliyor ve puan veriyor hatta varsa bilinen sorunlar paylaşılıyor buna göre güncelliyorsunuz yada güncellemiyor bir sonra ki hafta cuma çıkacak güncellemeyi bekliyorsunuz.

EU rom dan daha iyisi yok beyler işin özeti bu.
  • ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

Bugün sipariş ettiğim Spigen Silikon Fit kılıf geldi. Kılıf gerçekten çok hoş. Armora göre çok daha fit ve ince. Dokusu daha yumuşak sert değil. Telefonu sıkıca kavrıyor. Fiyatına değermi orası muamma. Ben 92 liraya aldım

• LacWer L kullanıcısına yanıt
    Varlığın gözünü seveyim.... Güle güle kullanın..

Bende bu kadar para versem kusur bulmam,bulanida sevmem

• efebora06 kullanıcısına yanıt
    Hocam normalde asla bu parayı vermem ama daha önce Spigen kullanıp çok beğendiğim den verdim ama vicdanım rahat değil hala iade edebilirim ama işte piyasada adam gibi kılıf yok alternatif olsa 1 dk düşünmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LacWer -- 14 Şubat 2020; 19:13:43 >
    Valla iade imkanınız varsa hiç düşünmeyin yazık günah bir kılıfa 100 TL verilir mi ? Paranın nasıl kazanıldığını biliyor/görüyor/duyuyorsunuz dur....

En ucuz şeffaf silikon kılıf alın,sararinca atın gitsin....

• efebora06 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam ama öyle bir telefon kullanıyoruz ki arkası önü cam bi yere düşse. 100₺ lirayı mumla aratır

• UoH kullanıcısına yanıt
    Xiaomin kendi yerel yedekleme uygulaması var. Birde xiaomi cloud bulut yedeklemesi var. Hatta Google drive yedeklemesi var birde.

Bu gelen güncelleme yerel yedek uygulaması için.

Yerel yedek dediğim telefon hafızasına yedekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 14 Şubat 2020; 19:44:51 >
    Hocam kılıf arka taraf için kullanılır ön ekrana gelecek darbeyi zaten engelleyemez.
    O fiyata da arka cami zaten temin edebiliyorsunuz bence de çok para gerek yok.

#Aliexpress TRY 80.99 6%OFF | 100% orijinal arka cam kapak için xiaomi mi mi 9T mi 9T pro arka kapı yedek pil kutusu, arka gövde kapağı
    https://tr.aliexpress.com/item/4000051904556.html?mb=3P7G1yMdk83G2Lx&srcSns=Copy+to+Clipboard&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&aff_request_id=7c0bab477dbd4151a0382557a6172015-1581699651171-02902-_Utr5D&aff_platform=default&cpt=1581699651171&sk=_Utr5D&aff_trace_key=7c0bab477dbd4151a0382557a6172015-1581699651171-02902-_Utr5D&terminal_id=3509dfefd664426faf87132e20ce278f

• kobra.005 kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal geri iade edecem hocam. Kutudan çıkan kılıf çok güzel fakat benim ki kırıldı bir daha aynısını bulamadım. Yukarıda bi arkadaş benzerini gördüğünü söylemiş inşallah benzeri çıkar onu alırım artık

• quote:

Orijinalden alıntı: LacWer

Hocam normalde asla bu parayı vermem ama daha önce Spigen kullanıp çok beğendiğim den verdim ama vicdanım rahat değil hala iade edebilirim ama işte piyasada adam gibi kılıf yok alternatif olsa 1 dk düşünmem
    Bunu bende arkadaşımın telefonunda kullandım
    Çok hoşuma gitti ne armor gibi kaba değil nede cikan ince kılıf gibi değil
    İçi olsun dış dokusu olsun çok hoş
    Keşke note 8 proyada gelse

Bende fiyatına göre iyi dandik kılıflar 20₺ hemde göz zevkine hitap etmiyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonu araba kullanırken iki bacağımın arasına koyuyordum. öyle olunca da bazen unutup arabadan inince yere düşüyor telefon. 2 kere bu şekilde düşürdüm. içim cız etti ama neyseki orjinal kılıf ve ekrana taktırdığım koruma camı sayesinde bir şey olmadı.

https://m.tr.aliexpress.com/item/4000022167762.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.4000022167762&aff_trace_key=ee98ad1d5eb6473fb11d8f004ce2b749-1580765235801-07669-DziQooLW&aff_platform=msite&m_page_id=5181amp-uRnlzKenc0llSExxKfiv3g1581704664805&browser_id=945f922817f04526a53b381f9f181efc&is_c=N

10 liralık kılıflar hoşunuza gitmiyorsa, vergi dahil 38 liraya geliyor. Eski mesajlarımda cihazın üzerindeki fotoları var merak ederseniz.

• 
Sayfa: önceki 705706707708709
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.