Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    k20/mi 9t romunu ortak yayınladıkları için ikisinin kod adını da aynı yapmışlar.
    Ben xiaomi telefonlara eu rom harici rom kurmam bundan önce mi 8 lite vardı eu rom kurdum satana kadar öyle kullandım çok memnundum. Stock romdaki kulaklık yada aux takılıyken ses açmaya çalıştığımda ekranda beliren "yüksek ses açmak kulaklarınıza zarar verebilir" uyarısı bile sinir etmeye yetiyor. Araçtayım ekran kapalı sesini arttıramıyorum illa ekranı açıp ekranı kapamam lazım
  • Espa kullanıcısına yanıt
    Ayarları yaptım aslında ama yanlış yapmış da olabilirim bilemedim. Dün akşam indirdim zaten güncel olması lazım.
  • Espa kullanıcısına yanıt
    kesinlikle, eu rom miui'ı adam ediyor. stabil kurup kafam rahat şekilde kullanmayı planlıyorum ben de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak.

wifi ile orta parlaklıkta tasarruf kapalı olarak kullandınız mı, bu şekilde bir kullanımla ne kadar ekran süresi alıyorsunuz ?

repair olayında band 20 ya da başka bi band gidiyor mu?

mi 8'den bu telefona geçen varsa hangisinin kamerası daha iyi sonuçlar veriyor ?

teşekkürler
  • Benim cihaz dün geldi fena bir cihaz yalnız a70 ile arasında kaldım ekran parmak izi ve kasa kalitesizliği nedeniyle mi9 t aldım iyilik almışım yalnız sürüm 10.3.6.0 var güncel diyor 10.3.7.0 çıkmış olmasına rağmen haziranın sonunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo-wan

Sahibinden/letgo ile bayii ilanları arasında neden 1000tl'ye yakın fark var enteresan, huylandırdı
    aynen bende buna takıldım, yurtiçi kayıtlı resmi distribütör garantili cihazları 2700-2800'e satıyorlar, nasıl oluyor? alıp kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa seviniriz.
  • Ben de 2 yıldır xiaomi kullanıyorum ama rom olaylarına hiç girmemiştim bi araştırayım şu eu rom'u. Rom hakkında bir sorum olursa size sorabilir miyim?
  • LordMCK kullanıcısına yanıt
    tabii hocam çekinmeyin.
    bu işin kalbinin attığı site xda'dır ordan takip edebilirsiniz.
    ancak bu cihaz çipset olarak da yeni olduğu için custom recovery (twrp) ve çeşitli modlar için henüz erken denilebilir

• Cihaz kağıt üzerinde biraz kalın duruyor (8.8 mm), fakat elde ki hissiyatı nasıl ? Çok kalın olup ince hissettiren cihazlar kullandım ve tam tersi. Pro versiyonunu almayı düşünüyorum fakat ön kamerası da biraz düşündürüyor.

Edit: Vatanda inceledim, Redmi Note 7'den ince hissettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayva -- 15 Temmuz 2019; 20:19:20 >
  • İlk batarya testi benden gelsin

Telefon gerçekten beni şaşırttı. Hiç bir telefonda bu kadar ekran süresi görmemiştim. 4000 mah pile sahip başka bir cihazdan da bu kadar ekran görüntüsü alamazsınız.(benzer performansta ve ekran büyüklüğünde)
    8nm snapdragon 730 yeterli performans verirken pil tüketimi açısından da oldukça verimli. Amoled ekranın da etkisini unutmamak gerek.

Aşağıdaki senaryoya göre kullanan biri benim gibi ekran süresi çok rahat alabilir. Ben şarjı %15 altına düşürmediğim için(pil için zararlı) şarja taktım ancak zor durumda %0'a kadar kullanmak zorunda kalsaydım 10 saat 30 dakikayı çok rahat bulurdum.

Normal bir kullanıcı gibi kullandım.
    *Çoğunlukla wifi açıktı.(iş ve evde wifi, sadece yolda 4g kullandım)
    *Parlaklık otomatikte
    *Karanlık mod etkin
    *1 saat civarı arabada navigasyon olarak kullandım. Bu sırada aux bağlı müzik de çalıyor.
    *Yarım saat civarı oyun oynadım.
    *2 gece geçmiş, yatarken telefonu uçak moduna alırım.
    *Instagram-internet-youtube-whatsapp yoğun kullandım. (Chrome yerine samsung internet+ a'dblock eklentisi hem daha hızlı hem de pil yönünden verimli)
    *1 saat civarı telefon görüşmesi
    *İlk sayfaya yazdığım reklam kapatma-batarya tasarruf ayarları yapılı. (her xiaomi kullanıcısı mutlaka yapmalı)

Sonuç olarak bu telefonun batarya performansı inanılmaz düzeyde güzel. Ben pek oyun oynamam ama işlemci performanslı, testlerde snapdragon 835 ayarında gözüküyordu. Çok oyun oynayan birisi benim değerlerimden 1-2 saat daha az alabilir, sosyal uygulamaları çok kullanmayan biri daha fazla süre alabilir.

SS'ler;

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

• Beyler farklı yollardan 2550 falan satanlar var. Daha sonrasında herhangi bir sorun olup olmayacağının garantisi falan var mı alınıp kullanılır mı? millet deli gibi alıyor ama sizlere de bir sorayım dedim. iphone 5s kullanıyorum hala gitti gidecek yakın zamanda bir telefona ihtiyacım olacak o yüzden bende bu şekilde sorun teşkil etmiyorsa ilerisi ve kullanım için almayı düşünüyorum.Mi 9SE de farklı yollardan kayıt olduğu için 4g sorunu var falan diyorlardı bundada öyle mi ? Şimdiden teşekkür ederim.
  • ÜyeyeHakaret kullanıcısına yanıt
    Facebook'ta güvenilir bi kişi 2250'ye kayıtsız satıyor. Şuanda malum yollardan kayıt edilebiliyor mu bilmiyorum, eger edilebiliyorsa bu kisinin kayitsiz satacagini dusunmuyorum.

Kamera olarak 9se'den dusuk performans sunuyor sanırım. Fakat ön kamera başarılı mı, kullanan arkadaslar yorumlarsa cok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.McManaman -- 13 Temmuz 2019; 18:37:27 >
  • S.McManaman kullanıcısına yanıt
    Görsel ve işlemci daha iyi vede daha güncel bir cihaz bence alınacaksa 9se yerine T alınması taraftarıyım.

• arkadaşlar arka kamera aynı. tele ve wide zaten kafadan aynı ana kamera da numara olarak düşük görünüyor ancak 9se'deki 4k/60 kaydedebilen sensör var ancak onu kaldıracak işlemci yok sanırım o yüzden bir fark yok arka kamerada se ile. ön kamerada işler değişir ancak google camera ile toparlar diye ümit ediyorum..

• Malum yolla imei halledilmiş telefon kullanan var mı aramızda ?

Birisi çıkıp aydınlatsın artık bizi

Ne gibi bir eksisi veya artısı var.

Band 20 va ne oluyor. Kimse doğru düzgün bilgi vermiyor arkadaş.

1 haftadır bu yüzden alamıyorum cihazı.

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Band 20 olaylarından sonra kullandigim telefonda Band 20 var mi diye baktim yokmus. Suan kullandığınız telefona bakin Band 20 var mı diye, eger yoksa farkini anlamayiz bile. Hani olur ya senin telefon çekiyor benim telefon cekmiyor senin hattin ne ya vs vs diye durumlar, o olur en fazla

Cihazım imei atılmış ve band 20'siz hiç sorun yasamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.McManaman -- 14 Temmuz 2019; 2:50:43 >
    Band 20 var şuan kullandığım telefonda olmasa zaten aman diyip gidip alacağım.

İmei atılmış cihaz kullanan onca kişi var. Kimse tecrübelerini yazmıyor

Hocam bu cihaza çıktı mı imei atma?
    daha çıkalı ne kadar oldu çok iyi o halde

• quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Yurtdışı kayıtsız cihaz aldım. Garanti ve vergi için ekstra %65-70 daha fazla vermek işime gelmedi doğrusu.

Edit: Google Cam ilk mesaja eklenmiştir.
    Nasıl kayıt ettirdiniz hocam?
  • Mi9 se ile kamera sensörleri aynı değil mi? Onunda ön kamerasi kötüydü sonradan gelen güncellemelerle ön kamera düzelmişti.
    Ayrica espa hocam kullandığınız youtube vanced ve microg sürümünü ilk sayfaya eklermisiniz bazılarında oturum açılıyorda kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cayadüsensinek -- 14 Temmuz 2019; 19:37:51 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.