Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi ayarda kullanıyorsunuz ekranınızı?

Bu arada şu sıralar sanırım en aktif telefon konusu mi 9t. 400 dolara 90hz sd 855+ li 50watt şarjlı realme x2 pro gelince tahtından eder gibi ama. ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • efebora06 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki kamera ve amoled ekran konusunda ne düşünüyorsunuz? Amoled ekran sararıyor diyorlar. Kamerası da video çekiminde takılma ve kasma yapıyormuş. Çok kararsız kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar mi9t cihazımda android 10 u heyecanla bekliyorum, ne zaman gelir bilen var mı?

• Ben de 9T ile 9 Lite arasındayim. Lite modeli daha zarif bir telefon ve ön kamerası begeniliyor. Zaten çok oyun oynayan biri değilim ama multimedya uygulama çok kullanırım ve tabii pil de önemli. Ama hangi daha uzun götürür sorusunun cevabı 9T gibi duruyor.

Lite modeli hakkında bilgisi olan var mı? İkisinide kullanan...

• Bende 5v 2a genelde şarj ederim cihazlarımı.

• winneras kullanıcısına yanıt
    Kamera ve video konusu tamamen YAZILIMSAL ve düzelme ihtimali oldukça yüksek. Telefon çıkalı ne kadar oldu ki sararsın ? Samsung dan kalma tamirci ağzı ile söylenmiş söz sararma sözü. Sen dolar kuru bu durumda iken cihazı al kullan hocam...
  • Hiç bir markanın LİTE serisi alınmaz, güncellemede vs sıkıntı çekersiniz. Şu an bu fiyat bandında alınacak TEK cihaz 9T hocam.

Redmi serisi vs düşünmeyin sakın onların kasası plastikdir. Onlar tek android güncellemesi alır. Mesela Note 8 /Pro android 9 ile çıktı, şurada 1 ay sonra android 10 alır ve android 11 i görmez. Ama 9T android 11'i çok rahat görür.
  • Alpostros kullanıcısına yanıt
    10 gün içinde gelecek

• AİGUN kullanıcısına yanıt
    Valla hocam dediğim gibi cihazların ikisi de pro modeli. Aynı anda aynı yerden satın alındı. Renk ve hafıza dışında bi fark yok. Ama paneller kesinlikle aynı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawyer25 -- 20 Ekim 2019; 2:29:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

Hiç bir markanın LİTE serisi alınmaz, güncellemede vs sıkıntı çekersiniz. Şu an bu fiyat bandında alınacak TEK cihaz 9T hocam.

Redmi serisi vs düşünmeyin sakın onların kasası plastikdir. Onlar tek android güncellemesi alır. Mesela Note 8 /Pro android 9 ile çıktı, şurada 1 ay sonra android 10 alır ve android 11 i görmez. Ama 9T android 11'i çok rahat görür.
    Neye göre bunu diyorsun, mi 4 w 3 gb ram 16 gb hafıza kullandım yani babam kullandı hala çalışır kaç sene iş yaptı bize ve 7 aylık almıştım neyseeee piyasaya çıkışı android 4,4 olarak çıkıyor ve 5 6 7 alıyor üstüne 8 'i de oem custom rom olarak yapanlar var resmi değil ama yazılımcılar tarafından çıkarılan ve 8 kullanılan model var. Yetmedi kendimde mi 5 var 1 sene oldu olacak alalı android 9 'u almadı almayacak ama 8 'e kadar aldı şuan çatır çatır en güncel 8 olarak kullanıyorum 5 'le mi çıktı kaçla çıktı bilmiyorum ama 5 6 7 8 'i almışsa nasıl almazmış redmi 'ler şimdi diyeceksin seninkiler mi serisi bunlar ben redmi diyorum diye, yeter mi yetmez arkadaşıma note 5 pro aldık çatır çatır kaç tane güncelleme aldı üstüne sürüm aldı hala da alıyor yeter mi babama şimdi yeni redmi note 7 aldım 8 'le geldi yetmedi 9 'u aldı ha 10 mu 11 mi çatır çatır da alacak. O yüzden neye göre yazdın anlayamadım. Xiaomi birçok ürününe tüm ürün gamına desteğini her zaman veriyor anlayacağın yani zaten o yüzden Xiaomi oldu ya.

• Mi 9t, Mi 9t Pro ve Mi 8 için imei repair durumu ne alemde. Yani çift sim aktif yapabiliniyor mu yoksa hala tek sim olarak mı repair oluyor. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
    Aynı tip telefon kullanıcısıyız, telefonu genel olarak konuşmak için, ama arada ihtiyaç olduğunda fotoğraf, müzik vb. multimedia işleri için kullanıyoruz ve bizi uzun yıllar idare etsin istiyoruz. (Şu an 2012 model Motorola Razr Max kullanıyorum hala) Ben de tam Mi 9T ya da 9T Pro arasında gidip gelirken ama pop-up kamera acaba ileride sorun çıkarır mı diye tereddüt edip almak konusunda ağırdan alırken, Oppo K5 (alt markası Realme X2) modelini gördüm. Bu model(ler) Mi 9T ile birçok özellik aynı, işlemci Snap 730G, ekran Süperamoled, hızlı şarj vb. gibi aslında bizim için hayati önem taşımayan bazı artıları var ama asıl önemli olan kamerasının damla çentik içinde olması. Tanıtımı yapıldı ve Aralık 2019 gibi piyasaya sürüleceğinden bahsediliyor. Ben Oppo K5 veya akrabası Realme X2 modellerini beklemeye karar verdim. O modellere de bir bakın isterseniz, fikriniz olur diye yazmak istedim.

Mi 9T, Oppo K5, Realme X2 karşılaştırma linkihttps://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9738&idPhone2=9907&idPhone3=9879

• kyibe kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel telefon ama fiyatı mi 9t ile benzer olacağını sanmıyorum. Özellikleri hemen hemen aynı sadece oppo nun ekranı daha güzel ama kamerası daha düşük geldi gözüme. Peki oppo nun servis ağı nasıl?

Kamera, servis vb. konularda hiç bir fikrim yok. Oppo modelini yazmamın sebebi, Mi 9T ile muadil bir ürün olması ve farklı bir seçenek konusunda size bilgi vermek istemem. Farklı markaların da muadil ürünleri vardır muhakkak, inceleyip karar verebilirsiniz.
  • Sanırım dün SAR değerleri hakkında konuşulmuştu. Biraz araştırdım.
    Çift sim kartlı cihazların SAR değerleri tek sim olanlara göre yüksek. Çift simli cihazda tek sim kullanınca SAR değeri yarıya düşüyor gibi bir olay da yokmuş. Okuduğum kaynaklarda cihazda sim olmasa dahi cihazın acil aramalar için baz istasyonları ile iletişim halinde olduğu yazıyordu. Yani siz tek sim dahi kullansanız boş sim yuvası baz istasyonları ile iletişim halinde olacak. Tabii ki çift simin aynı anda kullanılması kadar etki etmeyecektir ancak ikinci sim yok SAR değeri çok düşer gibi bir durum yokmuş. Bazı cihazlarda ikinci sim’i komple devre dışı bırakma seçeneği varmış. Varsa onu kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Videoda bazen oluyor kasma takılma ama fotoğrafta böyle bir durum yok sırf video çeken biri iseniz farklı bir cihaza yönelin oıs de yok zaten eıs oıs kadar olamıyor.

• Merhaba arkadaslar, Mi 9T alacagim bugun ama nereden alacagima emin olamadim. (64gb hafiza/Kirmizi renk)

Mi Store'da 3000tl + 500tl degerinde Mi True Kulaklik hediyeli. (Kulakligi kutusunu acmadan satmayi planliyorum. Boylece telefon 2650-2700 bandina gelecek)
    Hepsiburada'da ise direkt 2690tl olmus Xiaomi TR garantili. (Dun 3 bin idi)

Simdi kararsiz kaldim. Kulakligi satmakla ugrasmak mantikli mi? Direkt hepsiburadadan alsam bir sey degisir mi?

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-9t-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000MK5PC?magaza=Hepsiburada

• mehmetakiffk M kullanıcısına yanıt
    Axess kart ile alırsan 75 tl daha indirimi var toplamda 2550 gibi bir fiyata geliyor. Hiç kulaklık satma ile uğraşma...

https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/xiaomi-mi-9t-64-gb-cift-hatli-cep-telefonu-483647039?ga_prodid=483647039&scxid=14489-145823-2357-0&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.89.1

• efebora06 kullanıcısına yanıt
    Dostum Delta'da cok sorun yasadim zamaninda garanti konusunda. O yuzden uzak duruyorum..

• mehmetakiffk M kullanıcısına yanıt
    O zaman hayırlı olsun,garantili cihazınız,güle güle kullanın...
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.