Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.740
Cevap
309
Favori
1.788.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran ayarlarını kontrol ederek baktınız mı hocam? Ben 9T den 9T Pro ya geçtim. Ekran daha canlı geldi gözüme ama ben psikolojiktir diye üzerine düşmedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • -KuTLuBeY- - kullanıcısına yanıt
    Performansta belirgin bir fark hissettiniz mi 9t ve pro arasında oyunlar için olacağını tahmin edebiliyorum ama bu fark arayüz ve uygulama açılış, uygulamalar arası geçişte ne kadar hissedilir düzeyde? Düz ve pro model arasında gidip geliyorum şuanki telefonum LG G4 çıktığı sene almıştım hala kullanıyorum bunu da bir o kadar kullanmak istiyorum mantıken 855li cihaz çok daha güçlü ama çok fazla oyun oynamayan biri olarak soruyorum sizin fikriniz nedir bu konuda?
  • lawyer25 kullanıcısına yanıt
    Hangi panel kullanıldığını programla öğrenebiliriz gibime geliyor. Redmi Note 7 için millet bakıyordu yok tianma yok şu panel diyebiliyordu. Araştırmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Fin -- 20 Ekim 2019; 0:29:27 >
  • tb_fb T kullanıcısına yanıt
    Xda da görmüştüm. Mevcut magiski silip farklı bir versiyon kuruyorlar.
    https://forum.xda-developers.com/mi-9t/themes/magisk-widevine-l1-fix-xiaomi-eu-roms-t3962506
    Xiaomi de aynı cihazda bile ekranlar arası fark varken iki ayrı modelde olması gayet normal. Cihazların Ekran panel markası ne biliyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran Pixel değerleri aynı,bence psikolojik veya kontrast ayarlarında,kullanılan duvar kağıdı kalitesinde, ekran aydınlatma oranında vs bir fark vardır...

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-
  • Sedat_60 kullanıcısına yanıt
    Çok fark yok hocam normal kullanımda.. Parmak izi bir tık daha hızlı. Uygulama açılış hızları bir tık daha hızlı. Oyun performansı zaten daha iyi lakin çok fark yok. Sd730 gerçekten de söylediği gibi güçlü bir işlemciymiş. Açık konuşmak gerekirse 9T yeterli, Pro modeli uzun vadede daha mantıklı olur. Sık telefon değiştiriyorsanız 9T mantıklı.

Okuma moodu, renk ayarı(kontrast), parlaklık gibi ayarları kontrol ettiniz mi? Bunlardan biri farklı ise renkler değişir.

Dediğiniz kadar fark çıkmasına şaşırdım doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

Malum yolla kayıt yapılan cihazlar için fiyatlar nasıl
    Almak üzereyim
    2 tane
    (Satıcı değilim)

Standart bir kullanıcı iseniz pro almanıza kesinlikle gerek yok. Günlük hayatta SD730 ve 855 arasında ki farkı hissedemezsiniz ki SD855 ilerisi için de hiç bir şey ifade etmiyor.

2 yıl önce çıkan amiral gemisi SD835 i kullanan kaç kişi var? miladını doldurdu, kullanan kalmadı. Yine aynı şekilde çıkalı 3 yıl bile olmayan SD821 nerede? yok, çöp oldu. Teknoloji çok hızlı ilerliyor en güçlü işlemciye sahip telefonu alayım da 5 yıl arkama bakmadan kullanayım diyemiyorsunuz işlemci güçlü olabilir ama cihazlar her anlamda eskiyor, eskitiyorlar. Zaten amiral gemilerinin yazılım desteği bile maksimum 2 yıl daha sonra yazılım desteğini de kesiyorlar o yüzden uzun yıllar aynı telefonu kullanma devri bitti. Şuan 5000-6000 liraya satılan tepe model cihazların sunduklarını hatta daha fazlasını 1,5-2 yıl sonra giriş-orta seviye 1/3 i fiyata satılan cihazlar sunuyor olacak.

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Cihaz aynı cihaz. İkisi de 9t pro. Biri siyah öteki mavi. Biri 64 GB diğeri 128 GB :)

• Espa kullanıcısına yanıt
    Ekranla ilgili her şeyi aynı yaptım hocam. Sonuç şaşırtıcı derecede farklı. Arkadaştaki cihazın beyazları omo beyazı gibiyken benimki tursil beyazı gibiydi :))

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyer25

Ekranla ilgili her şeyi aynı yaptım hocam. Sonuç şaşırtıcı derecede farklı. Arkadaştaki cihazın beyazları omo beyazı gibiyken benimki tursil beyazı gibiydi :))
    Amoled paneller sararabiliyor. Onla ilgilidir belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer25

Amoled ekranların alayı beyazları tam beyaz olarak veremiyor. Kardeşim de redmi note 7 var onunla kıyaslayınca bende ki 9T de aynı şekilde beyazlar bariz sarımtırak.

Ayrıca Pro modelde samsung amoled panel kullanılıyor. Xiaomi resmi sitesinde de panel bilgisi samsung şeklinde. 9T de ise panel bilgisi yok.
  • Fikrinize katılıyorum lakin, herkes siz ya da ben gibi düşünmüyor. Bir telefon alıp 4-5 sene kullanan insan sayısı azımsanmayacak kadar fazla.. Bu sebeple o günün en güçlü olanını almak ömür açısından daha mantıklı olur kanaatimce.

• Beyler bu mu note 8 pro mu sizce?

• farukayaz F kullanıcısına yanıt
    Cevap 1 sayfa geride bi zahmet göz gezdirin.
  • Ben de aynı durumdayım. Note 8 pro nun işlemcisi uzun vadede sorun olur diyorlar ama kamerası ve bataryası beni kendine çekiyor. Mi 9t ise amoled ekranı ve çentiksiz tasarımıyla kendine çekiyor. Ayrıca sar değeri note 8 pro ya göre daha düşük.

Fikir edinmek için çoğu kişiye sordum ancak ne istediğine bağlı deyip duruyorlar. Ben sürekli oyun oynayan biri değilim ancak sürekli telefon değiştiren biri de değilim. Şu anki cihanızım iPhone 6 ve yıllardır kullandım. Uzun vadede iş görecek olan mi 9t gibi ama ön kamerası da bozulur diye düşünmüyor değil insan.

• winneras kullanıcısına yanıt
    Aynı paraya her zaman serisi tercih edilir. Bu aynı Mercedes E serisi, Bmw 5 serisi gibidir.
  • PearBear kullanıcısına yanıt
    Ekside face id icin kamera acilmasini beklemek biraz yavaslatiyor ekrandan touch id de normal touch id den daha yavas gibi yorum yapilmis. Bu konudaki yorumunuz nedir?

Bir de pop up kamerasinin dayanikligi nedir hocam dusup kirilma durumuna karsi vs?

• https://dontkillmyapp.com/xiaomi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.