Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (1231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam ben 2 telefoncu gezmistim öyle bulmuştum ama mi Store'da 50 TL civarı satılıyor bazilaeida Nano satıyor bilginiz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: preschool41

Çevremde bazı kişilerin telefonlarının ekranı 9t den daha kötü olmasına rağmen bu adamlar telefona hangi ekran koruyucu taktırdıysa ekranları cam gibi güzel gözüküyor. Benimki ise çok soluk. Böyle bi ekran koruyucu öneriniz var mı

tabii ki var ekran koruyucu kullanmamak  

• Arkadaşlar 2. el Mi 9 T alacağım. Telefon tuşlama numaralarına basarak tüm çalışan aksamı test edebileceğimiz menüyü açan bir kod vardı. Bu kod Mi9 T için nedir ?

EDİT: Buldum arkadaşlar. *#*#64663#*#* arama kısmından tuşlayarak test menüsünü açabilirsiniz. Ana başlığa eklense faydalı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CesurKavimlerinEfendisi -- 13 Şubat 2021; 19:7:21 >
  • CesurKavimlerinEfendisi kullanıcısına yanıt

Ayarlar - cihazım - tüm özellikler - çekirdek sürümüne 4-5 kez basarak da bu menüye girebilirsiniz.

• rawkid2 kullanıcısına yanıt

Hocam ne var ne yok diye eski mesajlara bakıyordum ki duygularıma tercüman olmuş bir mesaj atmışsınız. 6 gb (uygulamalar açıkken boşta 2 gb) ram olmasına rağmen öyle kötü bir multitasking var ki anlam veremiyorum. Ayrıca kapatılmasını istemediğim uygulamaların bazılarını gece ısrarla kapatıyor. Halbuki açık kalsın diye her ayarı yapıyorum. Gerçekten bıktırdı bu yüzden

• OnizukaSensei kullanıcısına yanıt
    Miui arayüzünde çok fazla özellik var ve multitasking kötü. Snap 8xx serisi cihazlarda akıcı ama Giriş seviyesi cihazlarda bu ağırlık daha da hissediliyor.

One plus serisi çok hızlıdır mesela ama cihazlarda miui yarısı kadar bile özelleştirme yoktur, saf Android e yakın o yüzden de çok seri.
    Mi 10t - 10t pro düşünenler Oneplus 8T modeline de baksın derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Miui arayüzünde çok fazla özellik var ve multitasking kötü. Snap 8xx serisi cihazlarda akıcı ama Giriş seviyesi cihazlarda bu ağırlık daha da hissediliyor.

One plus serisi çok hızlıdır mesela ama cihazlarda miui yarısı kadar bile özelleştirme yoktur, saf Android e yakın o yüzden de çok seri.
    Mi 10t - 10t pro düşünenler Oneplus 8T modeline de baksın derim.

Evde 3 yılını doldurmak üzere olan ve 2 ana sürüm değiştirmesine rağmen bir kere format yüzü görmemiş Oneplus 5T benim telefonumdan daha akıcı çalışıyor şu an. Bir dahakine parasını düşünmeden kesinlikle Oneplus alacağım. MIUI arayüzünün bir hayrını göremedim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnizukaSensei

Hocam ne var ne yok diye eski mesajlara bakıyordum ki duygularıma tercüman olmuş bir mesaj atmışsınız. 6 gb (uygulamalar açıkken boşta 2 gb) ram olmasına rağmen öyle kötü bir multitasking var ki anlam veremiyorum. Ayrıca kapatılmasını istemediğim uygulamaların bazılarını gece ısrarla kapatıyor. Halbuki açık kalsın diye her ayarı yapıyorum. Gerçekten bıktırdı bu yüzden

Ben de WhatsApp kapanıp durmasın diye hem pil ayarlarından tasarrufu falan kapatıyorum hem de son uygulamalar kısmından kilitliyorum ancak 1-2 saat telefonu kullanmasam hemen sms geliyor internetin niye kapalı diye. Halbuki WhatsApp kapalı. Bi giriyorum mesajlar peş peşe geliyor.

• rawkid2 kullanıcısına yanıt

12 gün note 10 kullandım Samsung arayüzüne aşık oldum. Gel gör ki çok pahalı Samsung

• Mi 10T Pro aldığın için emekter mi9t yi sattım arkadaşlar fakat telefonu sıfırlamak istiyorum telefonu açarken güç + ses acma tuşuna bastığım zaman Twrp yerine Mi-Recovery 3.0 menüsü geliyor. Geçen Magist uygulamasını filan kurcalamıltım twrp yi sildim heralde. Format Data kısmı yerine Mi-Recoveryden 0 lasam kayıt gider mi acaba ?

• opsladio kullanıcısına yanıt

Kaça nereden sattın bro? 64gb benim ki kaça gider acaba

TWRP yoksa sıfırlamada imei gider. Ya mi flash ile stock rom atın(lock seçili olmasın) yada TWRP kurup sıfırlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordinaryus1

Kaça nereden sattın bro? 64gb benim ki kaça gider acaba

1300 e sattım arkadaşa hocam kamerada sıkıntı vardı biraz, arada çıkmıyordu düşürdüm 2 3 kere

• quote:

TWRP yoksa sıfırlamada imei gider. Ya mi flash ile stock rom atın(lock seçili olmasın) yada TWRP kurup sıfırlayın.

Hocam TWRP kursam magistti tam kurmasam gidiryordu heralde onu bilmiyorum. Kurdugum zaman Format data yapıp 0 lasam telefon açıldığı zaman root gitmiş olucak o şekildede gidermi kaydı ?

Evet magisk kurulmazsa açılışta TWRP silinir, TWRP kurup format yapın sonra yeniden açın sıfırlanacak, root twrp de olmayacak.

• quote:

Evet magisk kurulmazsa açılışta TWRP silinir, TWRP kurup format yapın sonra yeniden açın sıfırlanacak, root twrp de olmayacak.

Çok sağolun hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: OnizukaSensei

bu miui tüm xiaomi redmi poco moco hepsinde böyle 6 gb ramli telefon bir süre sonra ram doluyor ve cihaz ağırlasıyor.. cihazda 2 gb bos gözüküyor ama inanma muhtemelen hatalı raporluyor miui pisliginden kurtulup lineage gibi romlarla devam etmek gerekir.. ben miui'ye alıskınım, görsellik aosp'de yok mok diyeceksin belki ama caba harcayıp alısacaksın mecburen.. yoksa cöp miui yüzünden cihazından performans alamazsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 15 Şubat 2021; 10:4:8 >

• Format için wipe cache data nasıl yapılıyor menüyü bulamıyorum

• preschool41 P kullanıcısına yanıt

Telefonu kapatın. Ses açma + güç tuşuna basılı tutun açılırken recovery menu gelecek. Yada telefon ayarlarından sıfırlayın. (telefon yurtdışı/imei kayıtlı ise imei uçar, twrp yada mi flash ile sıfırlama yapmalısınız)

• 
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.