Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (1217. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.737
Cevap
310
Favori
1.787.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12151216121712181219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TWRP varsa açın yoksa kurun konunun başından. Wipe -> Format Data -> "yes"

• antonio_06 kullanıcısına yanıt
    Aynı problem bir süredir bende de çıktı, bununla birlikte son bir kaç aydır batarya performansı aniden düştü, kullanım alışkanlığım da ekstrem bir değişiklik olmamasına rağmen aniden bu hale geldi. Emin olmamakla birlikte sanırım son güncelleme sonrasından beridir yaşıyorum bu problemi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • foreverfree01 F kullanıcısına yanıt
    Aynı problemi bende yaşıyorum. Aniden ortaya çıkan bir problem, çözüm konusunda bilgisi olan yazarsa sevinirim.

• SiyahPelerinliAdam kullanıcısına yanıt
    Evet pil bendede öyle. kullanım tarzım hemen hemen hergün aynı ama örneğin bir youtube videosunda %5 gidiyorsa 8-9lara çıkmaya başladı. Launcher ve icon paketi kuruluydu hepsini kaldırdım tüm önbellek artıklarını temizledim %1 den %100 e telefon kapalı sarj ettim ama düzelmedi. instagram bildirimleri geliyor ama çok geç geliyor. saat 2 de bana dm gelmiş şimdi geldi bildirimi. sürekli uygulamaya girip yenilemem gerekiyo dm kaçırmamak için. onun haricinde sizdede varmı bilmiyorum ama mobil veri açıkken inanılmaz pil tüketmeye başladı cihaz.dün dışarda maç izleyeyim dedim maçın ilk yarısı bittiğinde %27 sarjım gitmişti. eve geldim wifiden izlemeye devam ettim ikinci yarı %10 gitti. bu ikisinin arasında bu kadar fark olmamalı diye düşünüyorum. cihazı ilk aldığımda miui 10 android 9 kuruluydu keşke hiç güncelleme yapmasaydım. parmak izi tarayıcısı çok kötüydü belki ama en azından 9-9.30-10 saatlere varan ekran süresi alıyordum böyle abuk subuk hatalar yoktu. gün geçtikte bir önceki günü aratıyor cihaz .
  • SS10 kullanıcısına yanıt
    Aynısı bende de başladı, herhangi bir çözüm bulamadım bu başlığa da sadece buna çözüm bulmak için geldim. Çok iyi giden batarya aniden çok hızlı bitmeye başladı. İşte bunu yaşayıp çözüm bulamadıkça insanlar IOS işletim sistemli telefonlara saçma sapan yğksek rakamlar ödüyor. İşi gücü bırakıp çözüm aradığım şeye bakın, telefonu öyle formatlayıp yeniden kuracak vaktim yok, her sorun çıktığında telefon mu formatlanır arkadaş. Üstelik kullandığım kayıtlı faturalı legal yurtiçi garantili bir cihaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahPelerinliAdam -- 19 Aralık 2020; 4:46:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonio_06

Evet pil bendede öyle. kullanım tarzım hemen hemen hergün aynı ama örneğin bir youtube videosunda %5 gidiyorsa 8-9lara çıkmaya başladı. Launcher ve icon paketi kuruluydu hepsini kaldırdım tüm önbellek artıklarını temizledim %1 den %100 e telefon kapalı sarj ettim ama düzelmedi. instagram bildirimleri geliyor ama çok geç geliyor. saat 2 de bana dm gelmiş şimdi geldi bildirimi. sürekli uygulamaya girip yenilemem gerekiyo dm kaçırmamak için. onun haricinde sizdede varmı bilmiyorum ama mobil veri açıkken inanılmaz pil tüketmeye başladı cihaz.dün dışarda maç izleyeyim dedim maçın ilk yarısı bittiğinde %27 sarjım gitmişti. eve geldim wifiden izlemeye devam ettim ikinci yarı %10 gitti. bu ikisinin arasında bu kadar fark olmamalı diye düşünüyorum. cihazı ilk aldığımda miui 10 android 9 kuruluydu keşke hiç güncelleme yapmasaydım. parmak izi tarayıcısı çok kötüydü belki ama en azından 9-9.30-10 saatlere varan ekran süresi alıyordum böyle abuk subuk hatalar yoktu. gün geçtikte bir önceki günü aratıyor cihaz .
    Bendeki ile neredeyse birebir aynı problemleri tarif etmişsiniz. Pil, instagram v.s yaşadıklarımız birebir aynı. Demekki sorun bizim kullanımımız değil güncelleme ile ilgili. Nasıl çözeceğiz acaba, şu basit sorunlarla karşılaşmamak için ille Apple ın kazığını yemek zorundamıyız. Bu hataları ortaya çıkmasına sebep olan Xiaomi çalışanları resmen Apple a çalışıyor.

Maalesef. Android bunu hep yapıyor. Bundan 2 önceki telefonum Nexus 5 di. Android One arayüzü vardi. Özellikle 1 seneden sonra saçma sapan buglar , hatalar , sorunlar. Daha sonra iPhone 6 Plus kullandım. Telefonu kardeşime verip mi9T ye büyük umutlarla geçtim. 6 sene sonra tekrar Android kullanacak olmanın heyecanı vardı.Çok daha iyi bir optimizasyon , yazılım konusunda ilerlemiş , hatalarından arınmış bir işletim sistemi bekliyordum ama hayal kırıklığı. Instagram da bi story atmaya kalkıyorum arka kamera sanki VGA kalitede fotoğraf çekiyor. Video zaten 15 fps herhalde . her geçen gün çıkan sorunlar. pil sorunu , bildirim sorunu vs. optimizasyon özürlüsü yüzlerce uygulama .bir işletim sistemi boşta 3000mb bellek kullanır mı? windows bile 1000-2000 arası kullanıyor.geçen çok dandik bir arcade oyun oynuyorum şarkı açmak için spotify a girdim tekrar oyuna tıkladım en baştan başladı. eğer spotify + dandirik bi oyun 6000mb lık bellekte kendini tutamıyorsa bu tamamen android işletim sisteminin ne kadar vasat olduğunun bir göstergesidir.iPhone 6 Plusun 1Gb rami spotify + 4-5 oyunu kapatmadan tutabilirken 6gb ram bunu yapamıyorsa bu aradaki teknoloji farkıdır.Zaten Play Store denen yer binlerce virüslü ve telefonun anasını ağlatan uygulamayla dolu . Bu kadar titiz kullanıp birde sorun yaşayınca insanda heves kalmıyor. Arkadaşımdada mi9t var hala miui 12.0.5 gelmedi kaç ay oldu. Ben sıkıldım artık bu rom , root işlerinden. bi sorun oldu sıfırla , başka birşey oldu sıfırla. kurulu düzenimiz var telefonda . onlarca uygulama , hesap, fotoğraf hepsini tek tek yeniden kur , 2 ay sonra başka bir sorun. En basitinden iPhone 6ımda fotoğraf ve video için kameraya girer çekerdim . Bunda Google cam den gece modu , gündüz kendi uygulamasından , video için başka uygulama. Ben artık telefon kullanmak istiyorum telefonun beni kullanmasını değil. Bu piyasa da mecbur bırakıyorlar 8-10bin liralara Apple aldırmaya.
  • Miu 11 kullaniyorum halen çok memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az para vereyim çok şeye sahip olayım olmuyor arkadaşlar artık anlayalım şunu. 1800-1900 lere satılıyordu ben 9T Pro kullanırken. iPhonelar yine 7000-8000 civarıydı. Bu aradaki fark oldukça büyük o sebeple kıyaslama yapamazsınız o cihazlar ile. 1800-1900 civarına satılan diğer markalarla kıyaslayabilirsiniz. Biraz daha mantıklı yorumlar gelmesi lazım artık..

Xiaomi'lerde yazılımdan ziyade kullanılan batarya-pil de çok sağlam değil anladığım kadarıyla. Bir tanıdığımda Mi 8 vardı, eleman 1 seneye kullandı aynı bizimki gibi sorunlar oldu pili dayanmadı vs. Telefonları ucuz, işte niye ucuz bazı malzemelerden kısıyorlar ondan  

Özellikle batarya konusunda çok eminim yani. Eğer bariz bir hatası yoksa Xiaomi telefonlar ilk 1 sene mükemmel, sonra dökülmeye başlıyor. Dökülmeyeni de vardır ama genelde böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: SS10

Xiaomi'lerde yazılımdan ziyade kullanılan batarya-pil de çok sağlam değil anladığım kadarıyla. Bir tanıdığımda Mi 8 vardı, eleman 1 seneye kullandı aynı bizimki gibi sorunlar oldu pili dayanmadı vs. Telefonları ucuz, işte niye ucuz bazı malzemelerden kısıyorlar ondan  

Özellikle batarya konusunda çok eminim yani. Eğer bariz bir hatası yoksa Xiaomi telefonlar ilk 1 sene mükemmel, sonra dökülmeye başlıyor. Dökülmeyeni de vardır ama genelde böyle.

Öncesinde bir apple kullanıcısı olarak 1,5 yıldır bir çok anlamda telefonumdan gayet memnundum. Sadece son güncelleme sonrası batarya performansı bariz düştü. Gerçi düşmüş hali bile Iphone dan muhtemelen daha iyi, ama bu tür kararsızlıklar sergilemesi can sıkıyor gerçekten.

• Son güncelleme de pil kullanımına ilişkin bir düzenleme olduğu çok açık, önceden şarj %1 deyken kullanmaya devam edince bittiğinde pat diye kapanıyordu, şimdi aynı durumda kapanacağı zaman 30 saniyeden geriye saymaya başlıyor ve 30 saniye içinde prize takma uyarısı çıkıyor, takılmaz ise öyle kapanıyor.

Bu güzel bi özellik ancak pil tüketiminde başka problemleri de birlikte getirdiği de açık. Pil tüketimi düzelsin ben bu özellikten feragat etmeye hazırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahPelerinliAdam -- 19 Aralık 2020; 19:22:32 >
  • Full ekranım gitti ekran fiyatlarıda ucukmus gercekte

• quote:

Orijinalden alıntı: SS10

15 aydır mi 9t pro kullanıyorum hala telefonda ne ufak kasma takılma var ne de bataryasında gözle görülür bi azalma. Aldığım ilk zamanlar MIUI 11 vardı 8-9 saat ekran süresi alıyordum. MIUI 12 çıkar çıkmaz yükledim o tarihten beri 7-8 saat ekran süresi almaya devam ediyorum.

Şarja takma pili takip etme gibi huyum yoktur. Aldığımdan bu yana her gece şarja takarım sabaha kadar şarjda durur telefon. Ne yalan söyleyeyim böyle bir performans beklemiyordum cihazdan  

• Whatsapp'tan ne zaman video atsam karşı tarafta video donarak çalışıyor. Bu sorunun çözümü var mı?

• Espa kullanıcısına yanıt

Anladım Çok teşekkürler hocam garantiye yollayayım çok geçmeden inşallah kullanıcı hatası demezler de :)

• EuroAsia E kullanıcısına yanıt

Hocam ilk aldığımda ki ve şuan aldığım telefon batarya kullanımı ve gelen yeni miu yazılımıyla beraber açıkça söyleyim sicmis ve kararlı sürüm kullanır her büyük güncelleme sonrası Hard reset atıp tekrar yükleme pubg cod gibi oyunlar Instagram gibi sürekli kullanılan programlar kullanmama rağmen.. Hele telefon bugi SMS bugi yok bildirim sorunu yapması . Samsung Xiaomi Apple disinda ciddi ciddi telefon bakmaya başladım bu kadar dandik pil beklemiyordum 1 sene olmadan cortladi ki telefon akasya Xiaomi store dan alınma. Yetkili servise göturup batarya değişimi isteyeceğim

• Telefon sessizde iken whatsapp tan arama gelince telefonda hiçbir titreşim geri bildirim bişey çıkmıyor. Baya bi kurcaladim ama olmadı. Bilgisi olan varmı arkadaşlar

• EuroAsia E kullanıcısına yanıt

Hiç bir cihaz ilk alındığı performansı vermez, veremez yani öyle bir dünya yok. Bunun bir çok sebebi var: yazılım güncellemeleri bataryanın yıpranması, yüklenen programlar vs vs. Önemli olan cihaz alırken sizin cihazdan ne beklediğinizdir. Ekran süresi mi, daha iyi yazılım mı, görüntü kalitesi mi, sağlamlık mı diye uzatabiliriz.

• WiFi alıcısı sizde de zayıf mı telefonun? Zaman zaman kesinti yaşıyorum wifide.

• 
Sayfa: önceki 12151216121712181219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.