Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (1118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11161117111811191120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşte hocam iki cihazı birbirine kıyaslamak mantıklı olmuyor hem kişiden kişiye fark ediyor hemde ikisi de farklı segment cihazlar bu tıpkı mercedes mi bmw mi karşılaştırması gibi oluyor ama ben ikisini de seviyorum. Şöyle de bir gerçek var ki iphone da plus modeller kullanmadığınız zaman da pil de sıkıntı yaşıyorsunuz. Benim bu cihaza geçmemde en büyük sebep pil sonrasında ekran kalitesi ve büyük telefon seviyor olmam youtube ve netflix i fazla kullanan birisi olarak bu telefon tam olarak biçilmiş kaftan ve şu da var ki iphone 7 de portre çekemezken bu cihazda çekebiliyorsun. Snapchat gibi programlar bile bu işi yapabilirken iphone un bu modellerinde yapamaması bir nebze sinir bozucu oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

Daha önce MIUI 12 Super Wallpaper (Apk olarak) kurduysanız onları silmelisiniz.

-Recovery/Twrp moda girip install zip diyerek verdiğim dosyayı yükledikten sonra telefonu yeniden başlatın.

-Cihaz açıldıktan sonra Ayarlar - Duvar kağıtları diyerek istediğiniz canlı duvar kağıdını seçebilirsiniz.

https://www.dosya.tc/server29/zy2nmk/SuperWallpapers_v2.zip.html
    Orangefox recovery ile kurdum ama olmadı. Acaba twrp girmeden önce açmam ya da kapatmam gereken bir şey mi var?

• tekin-71 kullanıcısına yanıt
    Ben gece bıraktım sabah aldığımda hala aynı sar vardı 1 bile inmemiş. Romdansikinti yok

• Sánchez kullanıcısına yanıt
    APK varsa onu silmeniz yeterli,hangi romda deniyorsunuz ?
  • ALIENWARE kullanıcısına yanıt
    Kısmetse bu gece ben de MIUI 12 (EEA) kuracağım. Recovery'nin ruhuna aykırı olacak ama önce telefonu sıfırlayıp, sonra romu kurup sonra tekrar sıfırlayacağım, bakalım inşallah bu yazdığım deneyimler konusunda haksız çıkarım. 😅 Şu an MIUI 11 (EEA 11.0.6) ile %80-40 arasında şarj ile Bluetooth açıkken dört saati biraz aşan ekran süresi alıyorum. Gerçi bence bu hâliyle de çok iyi ama merak işte. "Yeninin dayanılmaz çekiciliği." 😁

Düzenleme: Üşendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcansayan -- 24 Temmuz 2020; 0:51:47 >
  • efebora06 kullanıcısına yanıt
    Apk yok. Acaba dünden sonra tekrar mı twrp kurmalıyım? Ya da cihazda hata ayıklamayı vs açmalı mıyım? Global 12 var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Instagram story sorunu için geçici çözüm var mı? (18/9 oran ve peşpeşe hikaye yükleyememe sorunu)
    Son güncellemeyle (12.0.2 QFJEUXM) bir ihtimal çözülmüştür diye kurdum ama nafile.
    Aylardır çözemediler. Saçmalık
  • Sánchez kullanıcısına yanıt
    Global romda çalışmayabilir ayrıca twrp olup da gobal rom kullanmak ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 24 Temmuz 2020; 0:20:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

Global romda çalışmayabilir ayrıca twrp olup da gobal rom kullanmak ilginç
    Hintli bir birader global 12ye kurmuş bakayım çözebilirsem anlatıcam burda kurulumu. Ara güncellemeleri yüklemeden 12ye atlamak için twrp yükleyip ota zipini kurdum. Root olmayınca siliniyor diye biliyordum ama silinmedi twrp ilginçtir

Edit: Globalde çalıştırdım.
    ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-
    ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sánchez -- 24 Temmuz 2020; 1:22:55 >

• euro V12.0.2.0.QFJMIXM kurup yükleyen oldu ise kullanım bilgisi yorum alabilir miyim ?
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Sánchez kullanıcısına yanıt
    Son 10 sayfa bu sürüm ile ilgili zaten ? Okuyun/inceleyin...

@Sánchez Güle güle kullanın...
  • Arkadaşlar daha önce de de sordum ama selfie ön kamera da zoom olmuyor benim cihaz da, herkes de aynı mı?

• Dengema D kullanıcısına yanıt
    Ayni

• Arkadaşlar telefonda hidden miu programı olmadan telefonun kendi ayarlarından birçok programı devre dışı bırakma vardı onu bulamadım kaldırıldı mı yoksa?

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurcansayan

Linkleri sanki başka biri paylaşmış ama ben kötülemişim gibi yazmanız beni benden aldı. Fanboy'luğa gerek yok. Yaptığım hesaplama, Mİ 9T için çoğu kullanıcının sıradan saydığı maksimum ekran süresini, sekiz ila on saat örnek alıp sizin bahsettiğiniz üç katını elde eden basit bir aritmetik işlemi. Şimdi de başka rom denememi tavsiye etmeniz de tuhaf olmuş açıkçası.
    Bana kalsaydı bu resmî romu stabil diye yayımlamak yerine biraz daha bekletmelerini tercih ederdim ama artık yayımlandı. Ben de birkaç deneyim paylaştım, kimseye kurun da kurmayın da diye bir tavsiyede bulunmadım.

YouTube Premium'u veya Vanced'i PIP olarak çalıştıramayanlar için geçici bir çözüm yolu paylaşıyorum.

MIUI 12 kullanıp ekran içinde ekran (picture in picture, PIP) ayarları uygun olmasına rağmen bu özelliği kullanmada sorun yaşayan kullanıcılar için geçici bir iki çözüm yolu:
    Telefonunuzun Ayarlar menüsünden Ek Ayarlar ➡️ Tam Ekran Görünümü yolunu izleyin.
  • "Tuşlar" seçeneğini ayarlarsanız PIP modu çalışıyor.
  • "Tam Ekran Hareketleri" ile kullanıyorsanız, Youtube Vanced açıkken telefonunuzun sağ üstünden kaydırıp çark simgeli "Ayarlar" kısayolunu kullanırsanız biraz hatalı da görünse alıştığınız şekilde PIP olarak kullanabilirsiniz.
    Bunun dışında, aşağıdan kaydırarak veya MIUI 12'nin kendi PiP modunu kullanırsanız video arka planda oynamaya devam ediyor fakat görüntüsü gelmeyebiyor.
  • Tuslar sectigimde youtube pip de aciliyo ama tam ekranda acamadim bi turlu yardumci olurmusun kardes

• O değil de şu güncelleme geri çekildi muhabbeti her güncellemede yaşanacak mı yaa.
    Yapmayın arkadaş yoğunluktan dolayı gelir gelmez yüklemeniz lazım yoksa tren kaçar, bir sonraki trenin saati de belli değil.
  • DaggeredByRuhtan kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada mevcut ama linkte sıkıntı olabilir.
    Google amca da Xiaomi ADB/Fastboot Tools diye aratın.

quote:

Bootloader kilidi kapalı ve root edilmemiş cihazlar için bloatware ( genellikle kullanılmayan google uygulamaları, xiaomi servisleri vb. ) uygulamaları Windows'ta program yardımı ile kapatma@serqeftin

Gerekli programlar;
    - JAVA JDK ---https://www.oracle.com/java/technologies/javase-jdk13-downloads.html
    - Xiaomi ADB/Fastboot Tools ---https://github-production-release-asset-2e65be.s3.amazonaws.com/144496524/9e4ffc00-9931-11e9-8625-b9170f4e5cb8?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=AKIAIWNJYAX4CSVEH53A%2F20200314%2Fus-east-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20200314T162849Z&X-Amz-Expires=300&X-Amz-Signature=8e9538f82127e3ac9873365842aaf249972215b0c474c8028c120337bcc37b20&X-Amz-SignedHeaders=host&actor_id=0&response-content-disposition=attachment%3B%20filename%3DXiaomiADBFastbootTools-6.5.1.jar&response-content-type=application%2Foctet-stream
    - ADV / FASTBOOT drivershttps://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4623157&d=1540039037 ----https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979
    - Java 32 bit PC de yüklü olmalı ( java 64 bit yüklü ise cihazı algılamıyor program )
    - Geliştirici seçenekleri ve USB hata ayıklama açık olmalı
    - Ayrıca USB hata ayıklama ( Güvenlik ayarları ) bölümü de açık olmalı
    - Ve tabi ADB fastboot ve driverları yüklü olacak PC de.https://androiddatahost.com/wp-content/uploads/minimal_adb_fastboot_v1.4.3.zip

Şimdi nasıl yapılacağını anlatacağım;

Cihazımızı USB kablo ile PC ye bağlıyoruz, indirdiğimiz “XiaomiADBFastbootTools-6.5.1.jar” isimli dosyayı açmıyoruz, üzerine sağ tıklayıp birlikte aç  JAVA ile aç diyoruz. Birkaç saniye bekleyip cihazınızı algılamasını bekleyin programın, eğer algılamazsa driver yüklenmemiş veya USB hata ayıklama açık değildir.

-Bu ekranda ADB bölümünde cihazınızda yüklü olan ve kaldırılması sakıncalı olmayan uygulama listesi geliyor. Uygulamanın solundaki kutucuğa tıklayıp aşağıda kırmızı ile yazılı olan “Uninstall” yazan yere tıkladığımızda uygulama kaldırılıyor, normalde bunu cihazda root olmadan kaldırmanız imkansız ama bu program yardımı ile yapabiliyoruz.
    -Yine aynı şekilde kaldırmak değil de Disable/Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulama için de seçip disable yap diyebiliyoruz.
    Ben bir çok uygulamayı kaldırdım, programı yapan kişi açılan penceredeki tüm uygulamaları ilerde hata almadan uninstall edebileceğinizi söylüyor.

Güvenli bir şekilde kaldırabileceğiniz uygulamalar için @harock; ---https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142248245

• ★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

Full mobil veri açık şekilde kullanım böyle.
    Global sürüm miui 12

• 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sağol da ayarlar da vardı bu, miu 10 da vardı miu11 de bulamadım

• Arkadaşlar telefonumun sürümü 11.0.5.0 (QFJMIXM) bana MIUI 12 gelmedi. Gelen var mı ?

• 
Sayfa: önceki 11161117111811191120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.