Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (869. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 867868869870871
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dostum drive da program görünmüyor linki kontrol eder misin
  • szrozdmr kullanıcısına yanıt
    Sağlam,çalışıyor ?
  • efebora06 kullanıcısına yanıt
    Bu öğe yok veya artık kullanılamıyor diye uyarı veriyor
  • szrozdmr kullanıcısına yanıt
    Mobilden de denedim hata yok ? Farklı tarayıcı deneyin...

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

https://onedrive.live.com/redir?resid=2116DB044BD78FB3!14799&authkey=!AMbHrU5gZmbSPMk&e=FT2kLC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 1 Nisan 2020; 11:37:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• efebora06 kullanıcısına yanıt
    opera da sıkıntı var açmadı chrome da denedim açıldı teşekkürlerr
  • Herkese Merhabalar,

Değerli arkadaşlar, İki gündür ara ara karşılaştığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum daha önce başına gelen oldu ise nasıl çözdüğü ya da neden kaynaklandığı ile ilgili bilgi alışverişi yapabilmek açısından önemli bir konu.

Bu konu hakkında daha önce xda-developers'da da bahsedilmiş ama kimse net birşey söyleyememiş.

Dün cihaz şarja takılı iken 4-5 dakika kadar temple run oynadım (Standart Xiaomi 2000 mAh şarj cihazı kullanıyorum hızlı şarj olayını sevmiyorum.) Sonrasında cihaz ısısının 40 derecelere kadar çıktığını gördüm ki hızlı şarjın en tepe noktasında bile eğer cihaz boşta ise maksimum 35-38 derece arasını görüyor. Akabinde kasıntılar başladı dokunmatik işlevi yavaşladı vs ve ben cihazı power tuşuna basarak kapatıp açtım.

Sonrasında herşey normale dönmüştü yaklaşık 3-4 saat bu şekilde kullandım, mesai bitimi eve giderken yolda benzeri bir olay başıma geldi bu defa şebeke yanıt vermiyor ama cihaz fonksiyonları çalışıyordu (cihaz 3G'de kalmış ve arama sms vb işlevler kullanılamıyor.) tekrar yeniden başlattım ve aynı gün akşama kadar kullandım. Akşam yine bir zaman aralığında %90 olan bataryanın %63'lere gerilediğini farkettim ve yatarken tekrar şarja taktım.

Isınma ve aşırı şarj tüketimi evresi bu defa ben cihazı kullanmıyorken cereyan etmiş ve ben sonradan farketmiştim. Sabaha kadar şarj olsun diye tekrar şarja taktım, sabah 1-2 alarmdan sonra cihazın yine tepki vermediğini farkettim bu defa ekran da hiç birşey yoktu. Açma düğmesine basık tutarak yeniden başlattım ve şu ana kadar herşey normal seyrinde.
    https://forum.xda-developers.com/mi-9t/help/mi-9t-overheating-t3949712 burada da benzeri durumdan bahsedilmiş ama somut bir tespit ya da çözüm önerisi göremedim....

Bu yüzden sorunun donanım mı yoksa yazılım kaynaklı bir sorun mu olduğunu bilmiyorum. (cihaz orijinal qcn ile tamir edildi bu arada. Bl açık ve modifiyesiz rom kullanıyorum)

1- Cihazı sıfır alan arkadaşlar eğer hatırlıyorlar ise fabrika çıkış rom'u versiyonu nedir.?

2- MIUI 10.3.11 android 9 kullanıyorum. Genel olarak android 10 ve MIUI 11'den memnun musunuz batarya süreleri ve kullanım hakkında bilgi paylaşabilir misiniz ? Android 10'a geçmek batarya süresine çok etki ediyor mu? Çalışma ve tutarlılık konusunda android 10'u beğenmiştim ama ilk çıkan versiyon olduğu için batarya süresi hoşuma gitmediğinden downgrade yapmıştım.

3- "Hücre bekleme" batarya tüketimi hakkında neler yapılabilir buradaki tüketim rahatsızlık verici. Güç tasarruf modunda cihaz gayet tutarlı ve bekleme tüketimi gayet iyi ama normal modda Cell Standby anormal derecede enerji tüketiyor. Buna rağmen 24 saat beklemede 6-7 saat arası ekran süresi almak mümkün.

Konu ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Saygılarımla.

• Merhaba arkadaşlar,

Mi9T cihazımda SMS gönderemiyorum. Sebebş ne olabilir?

Teşekküler.
  • ConroeMAC kullanıcısına yanıt
    9T cihazım EEA V10.3.12.0.PFJEUXM sürüm ile çıktı kutudan.

Orijinal QCN ile yapılması doğru yapıldığı anlamına gelmez, tekrar işinin ehli birisine imei repair yaptırın.

İmei repair olduktan sonra twrp ile son sürüm olan android 10 11.04 sürümü yükleyip format data yapın ve tüm ayarları/uygulamaları kutudan İLK çıktığı gibi kurun/ayarlayın...

Twrp olmadan cihaz üzerinden sıfırlama/reset yaparsanız imei silinebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 1 Nisan 2020; 14:49:51 >
  • memomur M kullanıcısına yanıt
    VOLTE açıksa kapatıp dneyin.

• Beklenen gun geldi catti, cihazi bu sabah sattim. Ev aldim nakit lazimdi.

Kirdigimiz varsa affola, hakkinizi helal edin.

Yapmaya cesaret edemeyen veya hic bilgisi olmayanlara uygun fiyatlara IMEI tamir islemi yapmaya devam edecegim, yine PM atabilirsiniz konu hakkinda.

Saglicakla kalin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 1 Nisan 2020; 15:2:56 >
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam emeğinize sağlık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

VOLTE açıksa kapatıp dneyin.
    Teşekkürler evet oldu volte kapanınca. Peki volte açıkken sms atılamıyor mu? bu saçma değil mi?
    Yeni eviniz hayırlı olsun. Allah güle güle oturmayı nasip etsin. Telefon konusunda hepimize çok yardımcı oldunuz olacaksınız. Nasıl olsa çok daha iyisini alırsınız. Tekrar hayırlı olsun.

• Hayırlı olsun, güle güle oturun yeni evinizde

@memomur onu operatörünüzle görüşün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: UoH

Marketten uygulamayı direk kaldırarak eski sürümünü yüklersen sorun ortadan kalkar.
    Markette haber diye bir uygulama yok.
  • Arkadaşlar bu telefonun ses kısma ve power tuşları bana garip geliyordu,yani ilerleyen zaman da bozulacak yada hasssasiyeti değişir mi diye düşünüyordum ki,ekşi sözlük te yazı gördüm 6.cı ayında ses azaltma
    tuşu hasssasiyeti bozulmuş,buna kılıflarda neden olabiliyor fakat tuşları kaliteli bulmadım. Ses ayarlamak için pratik bir yol bulacağım bakalım.
    Hayırlı, uğurlu olsun yeni eviniz hocam.

• ertank07 kullanıcısına yanıt
    Hocam 8 aydır 4 ayrı kılıfla kullandım. Hiçbir sorun olmadı şimdiye kadar.

• arkadaşlar merhaba, bu cihaz mı yoksa Oppo Reno2 Z yu mu tavsiye edersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 867868869870871
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.