Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (710. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UoH

Enayi demek biraz ağır olmuş bu kullanıcı tercihi burada ben dahil garantili ürün kullanıcıları var onun yerine "gereksiz-anlamsız-saçma" diyebilirsiniz.
    Cümleyi okudunuz mu kendimce kanısına vardım diyorum bu duruma düştüğümden dolayı. Alana enayi demiyorum o kişinin tercihidir. Bu okuduğunu anlamama problemi yüzünden forumda bir türlü sağlıklı iletişim kuramıyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefonun NFC'si nerede? Telefonun neresini pos cihazına dayıyacaz? Markette rezil olmiyim sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K1NG Ç. -- 15 Şubat 2020; 10:30:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 lerce insan web de android sisteminin Mi 9T nin bataryasını sömürdüğünden bahsediyor. Neredeyse her forumda miui 11 güncellemesi ile birlikte bu sorunun başladığını yazılmış. 8 saat ekran süresi alırım, 6 saati zor görüyorum. Sorun yaşamayanları görünce şaşırıyorum. Xiaomi tarafı sessizliğini koruyor.

Acaba bu sorunu yaşayan bizler, yüklediğimiz bir uygulama nedeniyle mi bunu yaşıyoruz dicem, ama bende de güncelleme sonrası başladı bu şarj yeme konusu.

Kesim çözüm bulan yok mu hala?
  • OsmanlıKafası kullanıcısına yanıt
    Doğru ; iyi kötü deneyimlediğiniz bu yakıştırmayı ben okuduğumda acaba ben de ilerde enayi olabilirmiyim diye tozdan nem kapmışım siz aslında sağlıklı kaleme almışsınız .. !!

• chips kullanıcısına yanıt
    Hocam onceden aldigimiz ekran suresini alamamamiz tuhaf tabi ama bataryanin kapasitesi de belli yani 4000mAh oyle beklentiye girilecek bir deger degil. 1 gunu cikarsin yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta-alt kısımda. Ulaşım kartınız varsa Fastpay ile deneyebilirsiniz. Ben ihtiyacım olunca iett kartıma NFC sayesinde para yüklüyorum.
    Banka uygulamasından da temassız ödemeyi açmanız gerekli bunu unutmayın.
    Andorid 10'da öyle göüzüküyor ama bir önceki sürümden çok farkı yok. Önceki sürümlerde Android sistemi içinde gözüken şeyler Hücre bekleme, xiaomi hizmetleri vs içine dağılmıi, şimdi hepsini Android sistemi içinde toplamışlar haliyle yüksek gözüküyor. Neredeyse her telefonda olduğu gibi güncelleme geldikçe ekran süreleri düşüyor, en iyi pil süresi istiyorsanız MIUI 10 sürümü kullanmalısınız.
  • Bykclk kullanıcısına yanıt
    Aradan geçen süre 1-2 yıl olsa, 2 saatlik toplam ekran değeri kaybına kimse bişey demez. Ama güncelleme yüzünden ertesi günden itibaren bu sorunu yaşayıp görmezden gelmek de doğal değil.
  • Espa kullanıcısına yanıt
    Nasıl dönebilirim miui 10 sürümüne? Dün android 10 güncellemesini de aldım. Anlatım için link vs var mı?
    İlk sayfada anlatım var. Bootlader kilidi açmadan dönemezsiniz. Garantili cihaz kullanıyorsanız Bl kilidi açıp sürüm düşürürsünüz sonra kapatırsınız sorun olmaz.

Güncellemeden sonra hard reset yaptınız mı ? Yaptıktan sonra yedekleme ile telefona geri yüklemeyin sıfırdan kurun.
  • sonic35 kullanıcısına yanıt
    Yapmadım. Olmazsa deneyim. Hiç sevmiyorum şu reset işini :) Sonra tekrar bir sürü kurulum ayar gerekiyor.
    Kesinlikle hard reset yapmanız lazım dediğim gibi sıfırlamadan sonra yedekleme ile telefona geri yükleme yapmayın sıfır kurulum yapın ve konunun ilk sayfasındaki ayarları uygulayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

100 lerce insan web de android sisteminin Mi 9T nin bataryasını sömürdüğünden bahsediyor. Neredeyse her forumda miui 11 güncellemesi ile birlikte bu sorunun başladığını yazılmış. 8 saat ekran süresi alırım, 6 saati zor görüyorum. Sorun yaşamayanları görünce şaşırıyorum. Xiaomi tarafı sessizliğini koruyor.

Acaba bu sorunu yaşayan bizler, yüklediğimiz bir uygulama nedeniyle mi bunu yaşıyoruz dicem, ama bende de güncelleme sonrası başladı bu şarj yeme konusu.

Kesim çözüm bulan yok mu hala?
    Şöyle bir yazı buldum ve yaptım.
    Linkhttps://piunikaweb.com/2020/01/27/xiaomi-mi-9t-battery-drain-android-10-update/

Kısaca geliştirici modunu aktif edip, optimizasyonu kapatmak şeklinde. Bakalım olacak mı.

• Paylaşan ya da öneren oldu mu bilmiyorum gereksiz kirlilik olursa affola

https://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/xiaomi-mi-9t-kilif-ici-kadife-soft-doku-liquid-original-kilif-P388271614

İçinde ki kadife doku hikaye bildiğin yapıştırma telefona bir artı/eksisi yok ama kılıf çok iyi kaliteli bir silikon tamamen sarıyor ve spigen gibi kaba değil. Ekran kısmında 1 mm gibi ufacık bir çıkıntı var düz düşme durumunda ekranı da bir nebze koruyacaktır. Elimde başka bir telefon olmadığı için resmini çekemedim ama alan arkadaşlar pişman olmayacaktır. Selamlar.

• quote:

Linkhttps://piunikaweb.com/2020/01/27/xiaomi-mi-9t-battery-drain-android-10-update/

Kısaca geliştirici modunu aktif edip, optimizasyonu kapatmak şeklinde. Bakalım olacak mı.

Alıntıları Göster
    hocam test edince beni de haberdar eder misin?

bu da orijinal post
    https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/etpl7p/if_you_are_having_battery_issues_with_miui_11/

• quote:

Alıntıları Göster
    Kapattım ben de şimdi bakalım durum ne olacak.

Batarya veri tasarrufu modunda WiFi ve Bluetooth açık GPS kapalı karanlık mod 7-8 saat ekran süresi alıyordum.

• 
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.