Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=t1qWyDxMbxQ

Konunun ilk mesajindaki video ile ROM atmaya calisirken fastboot ekraninda kaldim.
    Wipe > Format Data sonrasinda Reboot > Recovery yaptim bir daha TWRP acilmadi. Sadece Fastboot ekrani aciliyor artik, telefon kapanmiyor hatta, surekli fastboot ekrani var.
    Anladigim kadariyla Format Data ile herseyi silmek buna sebep oldu. MiFlash ile yukleme yapmaya calistigimda ise "antirollback check error" hatasi aliyorum
    Bayadir ugrasiyorum cozemedim. Yapabilecegim birsey var mi mevcut durumda?

*Onceki kullandigim ROM global miui 11
    Antirollback hatasina sebep olan ROM:https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?guide=2 (sitedeki tek miui 11 global rom)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bf5 -- 7 Aralık 2019; 0:48:17 >

• Miui 11 Eu Romdan Miui 10 Eu roma dönmek istersek Eu sonuçta bir custom rom TWRP'den flashlayamaz mıyız? İllaki fastbootan mı dönmeniz gerekiyor. Ben de Miui 11 Eu Stabilden Miui 10'a dönmek istiyorum bunun için Eu Stabil Miui 10 yüklemem yeterli olmuyor mu TWRP'den? İllaki fastboottan mı dönmem gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtube dan HDR video açtığımda ekran parlaklığı durduk yere artıp azalıyor . Nedendir bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emresteely

Miui 11 Eu Romdan Miui 10 Eu roma dönmek istersek Eu sonuçta bir custom rom TWRP'den flashlayamaz mıyız? İllaki fastbootan mı dönmeniz gerekiyor. Ben de Miui 11 Eu Stabilden Miui 10'a dönmek istiyorum bunun için Eu Stabil Miui 10 yüklemem yeterli olmuyor mu TWRP'den? İllaki fastboottan mı dönmem gerekir?
    TWRP den donebilirsin fakat 4 wipe + format data şart. Bunlari yaptiktan sonra TWRP yi yeniden baslat ve teli pc ye baglayip rom dosyasini telefona at install dan kur.

• 4 Wipe dediğiniz hangileri işaretlemeliyim hocam? Wipe kısmından Dalvik Cache - Cache - System - Data işaretleyip oku kaydırdıktan sonra tekrar Wipe kısmına girip Format Data'ya mı basacağım? Doğru anlamış mıyım?

• er10 E kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi niyetle yazıyorum..pil paylaşımızı hatırlıyorum.4000 mahlık pil bu sekil bitmez.yazılımsal sıkıntı var olduğunu düşünüyorum...
    Cihazınız geldiğinde birşey değişmemişse eğer bootloderi açın miflasdan temiz bir rom yükleyin..eğer kullanmaya devam edecekseniz..
    Yok ben yasal sürece devam ederim diyosanız bence bootloderle falan uğraşmadan direk hakem heyetine gidin..
    Ana sayfadaydı sanırom donanım haberin sponsorluk mu var bilmiyorum özellikle redmi note 8 konusunda sorunsal mesajların silindiğiyle ilgili..işin ası astero nedir tam takip etmedim..

Benimde bu cihazda çözemediğim sorun cihazı açık havada gündüz arama geldiğinde cihazı cebimden çıkardığımda zil sesinin çalması fakat arayanın kim olduğunu 3 4 sn sonra görebilmem.. Bazende aramayı açmak istediğimde yeşil tuşa müdahale edememem..
    Bu cihaza redmi note 6 dan geçtim ona da zıbınla rom attım ama hiç böyle bir hatayla karsılaşmadım..
    Mi flash romu persist flaşlama alt üst sürüm deneme yok çözemedim..
    Bir kaç kişide de aynı sorunu gördüm mi9t de..Eğer içinize sinmeyen durum var ise mutlaka yasal hakkınızı arayın derim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu açılamama sorununda amoled ekran dan olduğu kanatindeyim..daha önce 7 8 cihaza yakın xiaomi cihaz kullandım hiç bunlarla karşılaşmamıstım..gerçi onların hepsi ips ekranlardı..
    Sırf bu arama muhabbetinden parmak izini deseni iptal ettim ama yine aynı..

• quote:

Orijinalden alıntı: emresteely

4 Wipe dediğiniz hangileri işaretlemeliyim hocam? Wipe kısmından Dalvik Cache - Cache - System - Data işaretleyip oku kaydırdıktan sonra tekrar Wipe kısmına girip Format Data'ya mı basacağım? Doğru anlamış mıyım?
    Aynen 4 wipe yazdiklariniz. Format data ya tikladiktan sonra yes yaz devam et tamamdir.

• ROM kurulumlarında System ve Vendor kısımlarını Wipe etmeyin. Bunlar zaten kurulumda silinip yeniden yazılan 2 birim. Fastboot ekranında kalırsınız silerseniz. Bu noktada tekrar Fastboot üzerinden kurulum yapmanız gerek. MiFlash Tool vs. kullanmak zorunda değilsiniz. Direk kurulum yapın..

Tavsiyem her zaman OrangeFox kullanın : https://drive.google.com/file/d/14LVZD-jHH5pJCCAA9ivnhuDgZHFZlXfm/view
    Yada TWRP nin stabil versiyonunu kullanın : https://dl.twrp.me/davinci/twrp-3.3.1-0-davinci.img

Fastboot versiyonu olarak indirdiğiniz dosyayı 7zip ile çıkartıyoruz, içerisinde bulunan dosyayı yine çıkartıyoruz.
    flash_all.bat dosyasının olduğu dizinde CTRL + A ile herşeyi seçip kes diyoruz.
    "C:\" altına rom diye klasör yaratıyoruz ve içine yapıştırıyoruz.
    Minimal ADB and Fastboot kuruyoruz ve "C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot" klasöründeki aşağıda seçili 4 dosyayı kopyalayıp "C:\rom" altına atıyoruz.
    Cihazı kapatın, SES KISMA + GÜÇ TUŞU ile Fastboot modu açın ve cihazı bağlayın.
    flash_all.bat'a çift tıklayıp kurulumun bitmesini bekliyoruz.

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 7 Aralık 2019; 1:5:22 >

• Sokak direklerine veya aydınlatma direklerinin olduğu ortamda fotoğraf çekipte abartılı şekilde lens flare ile karşılaşan var mı? Bundan önceki cihazım note 4x de bu kadar değildi.
  • Hocam peki Downgrade yaparken de gerekmiyor mu System birimine Wipe yapmak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bf5

https://www.youtube.com/watch?v=t1qWyDxMbxQ

Konunun ilk mesajindaki video ile ROM atmaya calisirken fastboot ekraninda kaldim.
    Wipe > Format Data sonrasinda Reboot > Recovery yaptim bir daha TWRP acilmadi. Sadece Fastboot ekrani aciliyor artik, telefon kapanmiyor hatta, surekli fastboot ekrani var.
    Anladigim kadariyla Format Data ile herseyi silmek buna sebep oldu. MiFlash ile yukleme yapmaya calistigimda ise "antirollback check error" hatasi aliyorum
    Bayadir ugrasiyorum cozemedim. Yapabilecegim birsey var mi mevcut durumda?

*Onceki kullandigim ROM global miui 11
    Antirollback hatasina sebep olan ROM:https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?guide=2 (sitedeki tek miui 11 global rom)
    Birebir ayni sorunu yasadim gecen hafta baya ugrastim cozdum sonunda. Format data yapmayacaksin dostum format data yaparsan bu yeni TWRP lerin hic biri kalici degil cihaz direk fasboot ekraninda kaliyor. 4 wipe yapip direk EU romu kuracaksin.

Suan ki sorununa gelecek olursak tek çaren miflash ile fastboot rom kurmak tabi kurarken clean and lock dersen bu sefer cihazi brick edersin. Clean all deyip kuracaksin. Aldigin hatalarin cozumunu de youtube dan bulabilirsin. Driver sorunlari yasiyorsan pdanet+ ve qualcom driveri mutlaka kur.

• emresteely kullanıcısına yanıt
    Hayır, System ve Vendor kısmını her zaman bırakabilirsiniz.
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, peki siz bu tecrübe ve bilgilerinizle hangi romu tavsiye edersiniz Eu rom 11 stabil kullanıp bataryadan memnun olmayam birine? Eu Beta'dan mı devam etsem yoksa Eu Mi10'a mı dönsem?

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Birebir ayni sorunu yasadim gecen hafta baya ugrastim cozdum sonunda. Format data yapmayacaksin dostum format data yaparsan bu yeni TWRP lerin hic biri kalici degil cihaz direk fasboot ekraninda kaliyor. 4 wipe yapip direk EU romu kuracaksin.

Suan ki sorununa gelecek olursak tek çaren miflash ile fastboot rom kurmak tabi kurarken clean and lock dersen bu sefer cihazi brick edersin. Clean all deyip kuracaksin. Aldigin hatalarin cozumunu de youtube dan bulabilirsin. Driver sorunlari yasiyorsan pdanet+ ve qualcom driveri mutlaka kur.

Alıntıları Göster
    Cevap icin tesekkur ederim. Sitede flashboot icin tek global MIUI 11 ROM var ve bunu Mi Flash ile kurarken Antirollback hatasi aliyorum. Bunun icin bi cozumde bulamadim acikcasi. Siz bu sorunu yasamis miydiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bf5

Cevap icin tesekkur ederim. Sitede flashboot icin tek global MIUI 11 ROM var ve bunu Mi Flash ile kurarken Antirollback hatasi aliyorum. Bunun icin bi cozumde bulamadim acikcasi. Siz bu sorunu yasamis miydiniz?

Alıntıları Göster
    2-3 farklı hata aldım onları da bir şekilde çözdüm ama antirollback hatası almadım. İnternette mutlaka çözümü vardır. Bu arada miflash a atacağın rom'u klasöre çıkarıp C ye at miflash dan rom u seçerken de select kısmından değil de direk C ye gidip klasöre gir ve klasörün olduğu kısmı kopyala select kısmına yapıştır. Biliyorum çok saçma neden oradan seçmiyorum diyeceksin ama ben yarım saat hata alıp bir türlü çözemediğim sorunu bu şekilde çözdüm.

Kullandığım fastboot rom'un adı da bu: davinci_global_images_V11.0.1.0.PFJMIXM_20191028.0000.00_9.0_global

• Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımda model telefondan var ve arada bir telefon bir anda kendiliğinden kapanıyormuş. Açılması 10 dakika falan sürüyormuş, sonra power + ses kısma işlemiyle açıyormuş telefonu. Telefon Türkiye Xiaomi garantili, yurt dışından gelme değil. Daha önce bu sıkıntıyı yaşayanlar var mı, çözümünü bilen var mıdır ? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar ekrana jelatin alıpta tam olan var mı. Hangisini alcaz şimdi bunların. Yorumlarda hepsi için bi eleştiri yapılmış. Ekrana tam oturan yok mu?

• CharlieSelim kullanıcısına yanıt
    Recovery'den wipe data yapmalı cihaza. Hatalı güncellenen bir sistem uygulaması neden oluyor büyük ihtimalle bu duruma.
  • 
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.