Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9'un global versiyonu tanıtıldı, Avrupa fiyatı açıklandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
3.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hatta yer yer 3310'a rakip oldugu görülmüştür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamer Apartment

Çok basit bir hesap yapmanızı rica ediyorum.

S10+ Avrupa fiyatı 1000 Euro. Düz çevirirsek 6000 TL yapar. Türkiye'de ise 7500 TL'den çıktı. Tabi aradaki 1500 TL'lik fark ülkeye göre değişen vergi ve belki de kar farkı. Neyse ne, fazla kurcalamayacağım. Avrupa fiyatı 1000 Euro olan telefon 7500 TL'den çıkmış mı ? Çıkmış. Xiaomi ise 500 Euro.

Basit bir oran orantı

1000 Euro olan telefon Türkiye'de 7500 TL'den çıktıysa

500 Euro olan telefon Türkiye'de kaç TL'den çıkar ? 3750 TL'den çıkar.

Peki Xiaomi Mi 9, 3750 TL'den çıkar mı ? Çıkmaz. Neden çıkmaz ? Çünkü Xiaomi'yi ithalatçılar ve Evafone getiriyor. Hem geç getiriyorlar hem de çok kötü bir fiyatlandırma yapıyorlar.

Bence fiyat konusunda Xiaomi'ye yüklenenler fiyatlardan ve gidişattan haberdar değil. Mi 9, Samsung'un yeni Galaxy serisinin yarı fiyatı. En azından resmi Avrupa fiyatları bunu gösteriyor. He, siz yarın Xiaomi Mi 9'u Türkiye'de 5000 TL gibi bir fiyattan görürseniz bunun sorumlusu Xiaomi değil başkasıdır.

Son söylemek istediğim şey ise, Mi 9'u beğenseniz de beğenmeseniz de yukarıda referans aldığım Galaxy S10+'un tam olarak yarı fiyatı. Ben sadece Türkiye'de de böyle olması gerektiğini ve sizin de bu fiyattan almanız gerektiğini vurguluyorum.
    samsungun fiyat politakası tr için çok iyi cidden xiaomi trye biraz önem verse patlama yapıcaklar haberleri yok

• Bgood kullanıcısına yanıt
    O kadar yoğun kullanıyorum 1 yıldır bir kere bile aynı gün mi 8 i 2 kere şarj etmedim sallamayın batarya konusunda çok iyi cihaz en az ekran süresi 6 saat aynı kullanımda s9 plus da 3.5 saatti

• sürekli telefon fiyatlarına laf ediliyor ama onlar bizim telefonu alırken 5,5 la çarpıp üstüne %18 kdv +%25 ötv +%10 + kazık kar payını düşünerek fiyatlandırma yapmıyorlar.. 1500 dolar maaş alsam telefon ha 500 dolar olmuş ha 600.. 100-200 birim o kadar önemsenmez

• Mi9 zaten 4500+ çıkarsa çok zor satar. Kimse 4500 ve üstü bir rakamı Mi9 a vermez. Gider Samsung alır.

Bu arada mi.com adresinde hala Turkey yok. Evofone hala çözemedi mi şu dist. işini ne oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Mi9 zaten 4500+ çıkarsa çok zor satar. Kimse 4500 ve üstü bir rakamı Mi9 a vermez. Gider Samsung alır.

Bu arada mi.com adresinde hala Turkey yok. Evofone hala çözemedi mi şu dist. işini ne oldu?
    Ben artık bunu rezillik olarak adlandırıyorum. Xiaomi’nin Türkiye’de istediği satış rakamlarına ulaşamamasının tek nedenidir.

Ön sipariş yok
    Telefonlar 1-2 ay sonra anca geliyor
    Fiyatlar tamamen kafalarına göre düzenleniyor ve çok yüksek

Problem Xiaomi’de mi Evofone da mı bilmiyorum ama artık bir silkelenmeleri gerekiyor. Diğer ithalatçı firmalardan bile beter durumdalar ve Xiaomi alacak insanların bile vazgeçmelerine neden oluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi bu fiyat politikasıyla ve sorunlu ve reklamlı MIUI 10 u ile biraz zor satar. Artık xiaominin albenisi kalmadı. Meizu oppo honor vivo gibi firmalara bakmanızda yarar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 25 Şubat 2019; 20:31:59 >
  • 4/64 redmi note 7 getirtmiştim eşim için 1400 tl ye. Aynı arkadaş bana da mi9 için sıra aldı. Çinde mi sadece internetten randevulu satılıyor. 8/128 için 2700 tl vereceğim. Tek çekincem Samsung s7 edge kullanıyorum. Gear saatim var. Xiaomi de de bu saati kullanabilecek miyim?

• gekren kullanıcısına yanıt
    Kullanırsınız hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamer Apartment

Ben artık bunu rezillik olarak adlandırıyorum. Xiaomi’nin Türkiye’de istediği satış rakamlarına ulaşamamasının tek nedenidir.

Ön sipariş yok
    Telefonlar 1-2 ay sonra anca geliyor
    Fiyatlar tamamen kafalarına göre düzenleniyor ve çok yüksek

Problem Xiaomi’de mi Evofone da mı bilmiyorum ama artık bir silkelenmeleri gerekiyor. Diğer ithalatçı firmalardan bile beter durumdalar ve Xiaomi alacak insanların bile vazgeçmelerine neden oluyorlar.

Alıntıları Göster
    Problem nerede ben de tam bilmiyorum.

az önce yeniden denedim, mi.com dedim, hop beni response.redirect ile mi.com/tr adresine gönderdi.

"acaba?" dedim ve mi.com/global'e bakayım dedim Egypt var Turkey yok. Demek ki resmi distributor hala yok. Evofone benim gözümde hala RESELLER'dır. İthal edip satıyor işte.

• astegon kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• Kamera noktasında OİS bulunmaması düşündürüyor beni. EİS başarılı iş yapada OİS olmaması bence büyük eksik. Nokia 9 da işlemci noktasında bir tık geride. Sony X 1 bence genel anlamda daha başarılı olmuş. Tabi fiyatları önemli.

• Dreamer Apartment kullanıcısına yanıt
    Evofone halen ülkemizde garantili satış anlamına gelmiyor, sadece ithalatı üstlenmiş taşıyıcı firma
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    snapdragon 855 nabıcan kardeş 😃

• Mi9 5G destekliyor mu?

• Bir Xiaomi rüzgarıdır aldı başını gidiyor. Huawei mate p20 pro dışında hiç bir cihaz Samsung S9 ve S9 plus ile karşılaştırılamaz,vakit kaybıdır. Huawei mate p20 pro daha avantajlı mıdır? Sayılır. Iphone X serisini ayırıyorum,Iphone mi Samsung mu tartışması yılların dipsiz kuyusu zaten. Bence tarz alışkanlık farkına dayanır.
    Xiaomi evet uygun fiyatlarıyla dikkat çekti,ama dikkat ederdeniz devamlı maliyeti azaltan donanimları tercih etti. Ya kamerasının maliyeti azdır ya pilinin. 64 GB hafızalı telefona hafıza kartı girişi koymamak cimriliktir. Bu zamanda hafıza kartı olmayan cihaz hafızası 128 GB olsa bile alınmaz.
    Xiaomi cihazları millet hele 2 yıl kullansın da burada yorum yapsın göreceğiz ne kadar memnunlar.

Xiaomi ve Huawei sayesinde Türk tüketici bu markaları kullanmasa bile kazançlı çıkmıştır,Samsung fiyatları abartamamıştır. Samsung'un S10 ve S10+ fiyatlarını yüksek tutmamasının sebebi Xiaomi ve Huawei korkusudur.
    Şahsen ben Türkiye'de Xiaomi ve Huawei tutulsa ve çok satış yapsa da Samsung fiyatları indirsin,gelecek olan Note 10'u uyguna alayım diye çok dua etmişimdir. Hatta herkese Xiaomi al,Huawei al,fiyat performans cihazı diye çok gaz vermişimdir.
    Samsung fiyatlarının yükselmemesi için bu forumda bu taktiğimi uygulayan çok sayıda gizli Samsung fanı da dikkatimi çekmiyor değil.
    Xiaomi al abi,fiyat performans cihazı,pişman etmez..

• Hollanda mi store da 6/128 gb 550 eurodan satışa başlamış. Bu telefon fiyat olarak ülkemizde 5000 lirayı geçebilir

• Fransa xiaomi 499 avroya 6gb+128 gb ve yanında 20w kablosuz şarjı hediye olarak veriyor. "Ön sipariş"
    Sizce alınmalı mı ?
    Peki global rom olarak mı veriyorlar yoksa ülkere göre bir rom atıyorlar mı ?(ingiltere gibi) . Adaptör nasıl gelir.

Kanımca fransa'dan alabilecek arkadaşlar kaçırmamalı. Samsung olsa belki garantiyi düşünürüm ama konu xiaomi olunca ülkemizde de garantisi yok gibi bir şey.

Ne yapmalı sizce ?
  • fiyat - performans olmuş mu bu
  • Yanlış anlamayın da bir telefonun başka bir telefonla karşılaştırılıp karşılaştırılamayacağının kararını siz mi veriyorsunuz? Bu eminlik nereden geliyor?

Xiaomi dediğiniz marka zaten ne yaptığını gayet açıkça söyleyen bir marka. Elbette bir yerlerden kesecekler. Adamlar ana donanım seviyesi neredeyse aynı olan diğer modellerin tam yarı fiyatını istiyor. Ne yapsın hiçbir şeyden kesmesin kendi servetini mi yesin adam?

Kulaklık girişi yok, içinden kulaklık çıkmıyor, hafıza kartı yok, suya toza dayanıklılık yok, aman aman düzeylerde pil yok, FHD+ çözünürlük yok vs. Siz bunlara cimrilik diyorsunuz ama biz buna f/p cihazı diyoruz.

Ama Snapdragon 855 var mı? 6/8 gb ram var mı? 3'lü kamera sistemi sahip olup DX'den 103 puan alarak 4. sıraya yerleşip kendinden pahalı onlarca cihazı geçmiş mi? Antutu'da zirvede mi?

128 GB cihaz neye göre alınmasın kardeşim? Sistem çıktıktan sonra kalıyor sana 110 GB yer. Kim doldurmuş ne zaman doldurmuş 110 GB yeri Allahaşkına? Onu dolduracak adam zaten parayı bassın 1TB'lik s10+'ı yapıştırsın.

Xiaomi hayatımda kullanmadım. Yıllardan beri iPhone ve Samsung kullandım sadece ve iki markayı da severim. Eleştireceksek mantıklı eleştirelim. Mi 9 almayı düşünüyorum ve günlerdir Xiaomi forumlarındayım. Yazılımsal sorunlar çok fazla oluyor gibi duruyor. Eleştireceksen burayı eleştir gıkım çıkmaz. Lakin içinde SD 855, zirveye oynayan kamera, hızlı bir ekran altı parmak okuyucu barındıran ve sadece 449 dolar istenen cihazı hafıza kartı yok bu ne cimrilik diye eleştirirsen komik olursun.

Son olarak Xiaomi ile ilgili neredeyse tonlarca inceleme izledim, kullanan bir sürü kişiyle konuştum tabii ki memnun olmayanlar olduğu gibi memnun olan da onlarca kişi var. Kim ne kadar memnun acaba diye 2 sene bizi beklemene gerek yok forumları gezebilirsin.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.