Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9’un fiyat etiketi ortaya çıkmış olabilir [Güncellendi] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hahaha xiaomi bi hata yapsa da vursak. adamlar bizdekinin üçte biri fiyatına bizden daha iyi telefon kullanıyor diye düşünen applecılar ne düşünüyot acaba? 500 doları görünce aşkla saldırmışlardı başlığa şimdi 360 deniyor sesleri kesildi.
  • Geekbuying den Mi 6 çıktıktan 2 ay sonra 412 Dolardan satın almıştım, yukarıda bazı arkadaşlar salak salak yorum yapmış. 6/64GB 400 dolara alınabilirse harika olur. Xiaomi lanse ettiği fiyatları bulmak mümkün değil.

• güzel telefon tavsiye ederim

• Xiaomi sadece telefon ürünlerinde %5 kar ile ürün satacağını açıkladı. Xiaomi sadece telefon firması değil ki diğerlerinin aksine. Havlusundan kalemine ampulünden tv'sine tv box'ından powerbankine çok geniş bir ürün yelpazesi var. Xiaomi asıl karını burdan elde ediyor. O yüzden %5 kar olayının ne kadar suç teşkil edeceğinden emin değilim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gayet makul fiyatlar.

• Adamların fiyatı iyide bize gelince 4000 oluyor.

• Bu fiyata çok iyi bence

• Bir amiral gemisi için 369 dolar baz fiyatı çok iyi
  • 370 dolar + 185$(ÖTV)+5$(Harç)=560$*5’2=...*%18(Kdv)=... fiyat ortada bu fiyat Türkiye’de kar ihtiva etmemektedir.

• Alınır

• 64gb modleli 3 bin TL altında olur diye düşünüyorum. 32gb iphone 6s'in fiyatının 3 bin TL olduğunu düşündüğümüzde yine iyi fiyat.

• ufo U kullanıcısına yanıt
    ne gibi sıkıntı var hocam. ben mi6 kullanıyorum imei'de bir sorun yok.

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    yasal olmayan yollardan sahte imei atma olayından bahsediyor arkadaş boşverin

• Şu kalitede bir donanıma sahip olmayan samsung, lg, huawei 750-850$ arası açın yurtdışı fiyatlarına bakın ondan sonra konuşun.
  • İp 68 olacak mı? Birde Netflix vs için sertifika alır inşallah görüntü kalitesi düşmez.

• beyler sizce tr de kaç tl fiyatla çıkar ? ve yine kaç ay sonra fiyat düşer ?
  • Yani mi8 başlangıç fiyatından daha makul. Çok iyi bu fiyatlar. 370 dolar üstüne vergilerle 550 dolar dolaylarında oluyor herhalde o da 5 liradan 2750 lira düz 3000 desek kar marjı filen derken 3499 TLye çıkış yaparsa ki şuanki mi8den 400 lira saha pahalı olur bence uygun bir fiyat. Tabii xiaomi garantili halinden. Bahsetmiyorum onlar yalnızca 5999 tlden getirirler

• gokaykac kullanıcısına yanıt
    185 dolar ötv derken? Daha %50ye çıkmadı. Üstelik çıksa bile telefonun giriş fiyatı 369 dolar yani 1925 TL. 2400 lira ve üzeri telefonlarda geçerli bu olay.

Bak hesapladım :

İşlemler TRT %6 +ÖTV %25 +KDV %18 ile yapılıyor tabii verginin vergisi de dahil ediliyor. 369 dolar için direk hesap makinesinden yapıyorum, (TRT)22.14$+(ÖTV)97.79$+(KDV)88$+369$=577$. TLye çevirdiğimizde 5.2 den, 3000₺. Bunun üstüne kim ne kadar kar koyar bilinmez. Tahminimce Yukarıda yorumda da yazdım 3499₺ dan ithalatçı garantili olarak satılır hepsiburada gibi yerlerde. Ama şu an mi8 3000 tlye satılıyor ve üstelik 400 dolardan çıkmış satışa üstünden biraz zaman geçince 3000in altına da inebilir mi9 fiyatı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple 900$ a satarken bence bu fiyatlar normal, hatta makul. Diyelim ki Amerika da çalışan ve aylık 4000$ geliri olan bir insansınız. Bu durumda 370$ bence gayet uygun gelecektir. Hele ki bu telefonu en az 1.5 yıl kullanacaksınız(duruma göre 2 yıl).

Baya ucuz yani.

• Xiaomiseverim X kullanıcısına yanıt
    TRT vergisi %10'a çıkarıldı, bir de hesap sistemi şu şekilde, telefonun baz fiyatı X, vergili fiyatı K (Kazığın K'sı) diyelim. Hesap şu şekilde işliyor;
    X*(%10 TRT+ %25 ÖTV)*%18 KDV=K
    Yani önce TRT ve ÖTV'nin %35'i bindirilip ardından yeni çıkan vergili fiyat üzerinden KDV eklenerek TRT ve ÖTV'nin de KDV'si alınır.

Bu hesaba göre 369*1.35*1.18=588 dolar ediyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.